"Abdomen extra-plat (33)"

"Abdomen extra-plat (33)" | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,
Cap.15, Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22, Cap.23, Cap.24,Cap.25, Cap.26,Cap.27,Cap.28, Cap.29, Cap.30,Cap.31,Cap.32,


07/07/2010
LUMI
Data nastere: 26.06.1980
Inaltime: 1,60 cm
Kg :48,5
Target: 46,5 kg (in 2 saptamani pana plec la mare)
bust, talie, coapse: 88cm-58cm-88cm

07/07/2010
XIO
Data nastere :05.01.1985
Inaltime: 1,69 m
Greutate:54,5-55 kg
Target...nu mai mult de 55

07/07/2010
Baby-Boom
Data nastere:19.07.1982
Inaltime: 1.62 m
Greutate: 50,5 kg
Target: n-as fi suparata dac-as avea 48 kile,

07/07/2010
Deus
Data nasterii: 17.02.1975
Inaltime: 1.70 m
Greutate: 59 kg
Target - 57-58, nu ma supar daca raman la 59 doar sa fiu cat mai tonifiata

07/07/2010
ELE
Data nastere: 22.07.1977
Inaltime: 1,70 m
greutate: 64 kg
Talie 72 cm
Target 60 cm

07/07/2010
NIKOLE
Data nasterii:29.10.1979
Inaltime:1,69
Greutate 52,6 kg(am slabit, aveam 54 acu vreo doua luni in urma)
Bust:87(dupa o repriza de alaptat)
Talie:70
Sold:90 fix
Target:55 kg(macar)!

07/07/2010
MACRINA
Data nasterii: Aprilie '76
Inaltime:1,62
Greutate 64
Bust 100, Talie 88, Sold 90

07/07/2010
ELENA R
Data nastere: 2 Februarie 1984
Inaltime: 1.64 m
Greutate: 55 kg
Masuri: bust 86, talie 67, coapse 90, pulpa sus 52 cm
Target: greutate 48-50 kg, talie 60 si vreo 2-4 cm jos din pulpa si coapse

07/07/2010
Hannen
Data nastere 30.06. 1978
Inaltime:(avui 1.64) aku nu cred ca ies mai mult de 1.61(m-am strimbat de la atita carat copchii in brate)
Greutate:oscileaza permanent 62-63kg
Target:54kg(macaaaaaaaaaar)

07/07/2010
ALLURE
Birthday: 25/06/'73 (dinozauraaaa!!)
greutate:
Inaltime: creca 1.75 daca nu am intrat la apa intre timp
targetul meu creca suna asa: sexy, toned/fit, no cellulite, well proportioned desirable

07/07/2010
ramyteo
Data nasterii: 03.02.1982
Inaltime: 1.57m
Greutate: 53kg
Bust: 87,Talie: 71,Sold: 94

07/07/2010
IARINA
data nastere: 08.05.1979
inaltime:1.70
greutate:53 kg
Bust-talie-solduri: 88 - 68-92
Pai target...sa raman la aceeasi greutate dar sa scap de celulita de pe fund si sa-mi tonifiez picioarele, ma rog, daca s-ar ingrosa putin ar fi genial, ca zici ca-s 2 coceni.

Sarbatorim cu drag

Ianuarie : XIO - 5
Februarie : Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17, Chiquitita - 29,
Aprilie : Macrina - ?
Mai : Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie : Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30
Iulie : Baby-Boom - 19, Elle - 22
Octombrie : Nikole - 29

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Multumim draga

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Lumi, esti haioasa. Distractie placuta la mare, la soare!
Sa te intorci bronzata frumos si cu muschii mai umflati ca oricind! Sa nu cedezi la gogosi de pe plaja, ca e pacat de munculita asta a ta.

Baby-boom, incearca sa gasesti la magazinul ala naturist niste "D-Mannose"...e buna pt infectii urinare. Ar fi pacat sa ajungi la antibiotice pt atita lucru. PE mine m-a ajutat ultima oara cind am facut o forma usoare de UTI

Semintele de in nu se recomanda incantitati mari oricum pt ca au multe calorii (din grasimi). O lingura pe zi e suficienta.

Eu am fost cuminte cu mincarea ieri: shake dimineata, pui cu dovlecei la cuptor la prinz (pe la 4 adica...) o portie mica regulamentara, fasole pastai cu usturoi la cina pe la 7 si niste capsuni proaspepe pe post de snack here and there.
Seara am fost la un client acasa si m-am intors pe jos, de fapt am alergat 2 statii de metrou. A fost super bine! Deci se pune ca am facut sport de 2 ori ieri...

Acum sint matinala deja, vreau sa ma apuc de sport curind ca sa scap de el ca am o zi tare aglomerata la munca.

Ramy, noi pe aici la topicul care este nu prea ne indeletnicim cu manele, asa ca nu ne pricepem. Ceva raport sportiv ai? Cum se prezinta suncile tale? Le distrugi sau le cultivi? ASta am vrea sa stim...

Moana matalutza pe unde umbli? Ai dat bir cu fugitii?
(eu eram cu recensamintul :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

stau sa ma mai linistesc oleaca, nu mai am nimic de facut momentan

multam fetele..oricum o sa intru zilnic sa va mai povestesc una alta..gogosi nu o sa mananc, ca nu imi plac(thanks god),in afara de bere nu cred ca o sa ma destrabalez cu alte porcarii

am mancat si eu 2 oua fierte cu o rosie si telemea, imi mai iau fructe pe tren si aia mi-e mancarea pana maine


sa va mai zic una tare..eu credeam ca-s dusa, dar vad ca nu se lasa mai prejos nici omuletul asta al meu
si-a scris tot traseul pana la Constanta pe foaie, cu tot cu minute de stationare:-)))...cand l-am vazut sa lesin, ce caligrafia baiatul de zor acolo..nu cred ca a mai scris atat la mana din scoala generala:-)))
cica tre' sa fie informat, sa stie unde se afla cand se mai trezeste din somn, daca are intarziere sau nu..e de comaaaa


seminte de in eu cam la 2 zile mananc, cate o lingurita in iaurt..zic eu ca sunt foarte bune pentru cei care se constipa..nu am probleme de astea, dar de cand cu ele merg de vreo 3 ori pe zi la..mama cat am cautat emoticonul asta:-))

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!
Make your mind the leader of your body!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related


me,me,me
http://picasaweb.google.com/jasmine24




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

bey femeie,esti mortala!auzi cica daca o vedem la stiri inseamna ca a aruncat olteanul din tren!eu stiam ca is dilie si stiam ca tu tii aproape,da` vaz ca ma intreci.Daca ai si ginduri criminale e grele bre,e grele.Parca vad ca`ti arunc "gogosi" cu prastia ...sau dupa caz,ne inchid astia intr-o camera antifonata pe amindoua. Si nici olteanul tau nu`i mai breaz cit am putut sa rid,nu ca m-am oprit...nici nu mai stiu ce vroiam sa zic.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codrina13 spune:

Lumi, ma/ne omori Da auzi, daca tot te pregatesti de treburi de-astea "murdare", io zic sa te imbraci mai...dezbracat, adica daca tot o sa apari la tveu macar sa vada o tara intreaga ce abdomen si brate ai si daca iti iau aia interviu ("Doamna, ce-a fost in gandul dumneavoastra de l-ati aruncat pe bietul oltenas din tren?"), le zici si tu acolo de eclipsa ceva, si dupa aia ii faci un pic de reclama si lui Shaun

Hmmm, deci semintele de in nu sunt bune in cantitati mari...eu de cateva zile iau cam mult ( vreo 4-5 lingurite dimineata si mai bag si seara cateva+multa apa), ca ma omoara constipatia asta. Cel mai bun lucru pe care l-am facut e ca mi-am facut colonoscopia, ca altfel ma panicam ca de prin toamna tot am perioade normale care alterneaza cu perioade de constipatie dintr-aia strong care nu vrea sa cedeze la nimic si intram la banuieli ca cine stie ce cancer sau diverticuli sau polipi am pe colon. O las mai moale atunci cu semintele de in, 1 lingura dimineata si gata. SI o sa incerc sa am micul dejun fructe, piersici, prune si caise, poate ajuta. Am baut azidimineata 500 ml apa pe stomacul gol, asa in cateva minute, dar nimic

Ieri m-am dat cu bicicleta la un film ca n-am avut chef de topaieli. Azi de la munca merg direct la piata sa ma aprovizionez cu fructe, rosii, castraveti, salata verde si dupa aia vreau sa trag un hiphop.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

codrina13 - la dr OZ pe site am citit ca daca suferi de colon iritabil sa consumi mai bine ulei de seminte de in decat semintele nature:-)
stiu ca tu nu ai asa ceva dar esti intr-o zona cu atatea necunoscute incat cred ca nici tu nu esti convinsa ca medicii stiu ce ai? constipata des, balonata, etc.

Lumi- iarta-l ca-i barbat, el nu-i de vinape ce post sa ma uit? PRO TV?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus

pe ce post sa ma uit? PRO TV?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney



cred ca la Dan Diaconescu :-)))

io gata sportul...Kenpo plus coarda plus dans
1 ora si 25 min = 650 cal

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Neata gagici!

Vin cu raportul sportiv pt ieri: o ora de bootcamp criminal
Mancare ok, dimineata o cam fac lata cu muffins sau alte nebunii din astea din lipsa de timp, in rest sunt tare cuminte

Lumi, tare de tot olteanul tau Distractie placuta la mare!

Nikole, cum te mai simti?

Va pup, ma cheama datoria la serv...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ups am uitat de OTV :-))

eu azi raportez in materie de sport:
dimineata alergat in parcul sportiv
acuma am terminat o serie de abdomene combinatie intre Tony si alte modele - 430 de buc
urmeaza toning general si gata pe ziua de azi

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu nu raportez decat niste dureri de stomac crunte cu crampe. Initial am zis ca e de la o inghetata cu care am avut un love story ieri dar sunt mai mult de 24 ore de cand nu-mi cedeaza durerea. Asa ca m-am programat maine la doctor sa nu o las de izbeliste. Partea proasta e ca am mancat paine, nu mult prajita dar nici nu-mi vine sa ma uit la altceva

si cum adica Allure e dinozaura meeeeeeeeeeeeeeeeeey ...io'st tot in '73

Mergi la inceput