"Abdomen extra-plat (43)"

"Abdomen extra-plat (43)" | Autor: abdomen

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,Cap.42,

Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie:Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?,
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Decembrie: Claucia - 2,

Adresa noastra comuna de e-mail este abdomenextraplat@yahoo.com


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Prima??? Sa fie un capitol plin de vesti bune!
Pearl saru'mana de sfat.
Xio ce as manca si eu o pizza, dar vegetariana; cu ardei, ciuperci, rosii, masline... mmmmm...






...............................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Uita-ti ceva care pe mine m-a bine dispus:
http://www.youtube.com/watch?v=8E8xMcXmI9E&p=E7A1799206B8BD55&index=1
super hippo!!!





...............................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Asta de azi a fost cu peste.
Ieri Margherita, aia e pizza mea preferata.
Am mancat o data pizza Verde, dar avea mazare care mie nu-mi place deloc. Si in aia Vegetariana sunt chestii care nu-mi plac <argherita e singura mea iubire.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

3 ore de cumparaturi..haine pentru Aaron de toamna/gradinita...ma dor picioarele si banii au zburat cu o viteza...asta este, sanatosi sa fim:-)))

multumim de capitol nou...

o sa raresc intrarile pe DC(o vreme, macar 1 luna si dupa o sa vedem)...simt ca pierd intr-un fel vremea...vreau sa intru dimineata la cafea, sa fiu cu voi, sa vad ce ati mai facut, sa va salut, sa raportez daca am noutati , dar in rest trebuie sa raresc pierdutul vremii pe net. Sa citesc, sa fac o baie, sa-mi pun o masca, sa ma joc cu Aaron, sa plimb catelul, sa periez pisica/pisicile, sa ma culc mai devreme, sa fac yoga, sa vad un film bun...atatea lucruri amanate sau facute prea putin.

plus, si eu ca si Allure, simt nevoia de o detoxifiere, nu doar fizica, simt nevoia de o transformare, de o aranjare a lucrurilor, de cautare, etc....

Declar toamna asta cea mai frumoasa dintre toate. Promit sa ma simt bine si sa ii fac sa se simta bine si pe altii:-)))

va

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Deus,super ideea de "detoxifiere" de net!Si eu imi propun si cam intr`o saptamana sper sa`mi reuseasca.
A venit toamna la voi?La noi nu da semne,cald,cald foarte cald zilnic 34-35-36 de grade.
O toamna frumoasa iti doresc, si tie dar si restul fetelor (cu exceptia celor ce se pregatesc de alt sezon)


************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

si Allure stiu ca-si doreste asta...orice deschizi (tv sau internet) te incarca cu energie negativa, parca este o lume bolnava. Tocmai am deschis un canal de stiri si vad: hingherii au ucis catei, in special puiuti, si i-au aruncat pe malul unui rau , un tata si-a sodomizat fiica inca de la varsta de 4 ani si pt asta primeste 25 de ani de puscarie, un politician face ceva...efectiv mi-e rau fizic cand ma gandesc la ce lume bolnava este in jurul nostru. Si-mi trec prin cap tot felul de scenarii nu tocmai pacifiste asa ca mai bine ma retrag. Sterg din program canalele de stiri, intru pe internet doar pt ca sa caut ce am nevoie pt job...macar o luna sa nu mai stiu ca-s pe lume nenorociti cu chip uman ce consuma resurse naturale. Daca totusi auziti ca se poate semna undeva pt introducerea pedepsei capitale va rog sa ma anuntati :-)))

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Buna seara...eu am fost acasa azi..si m-am plictisit cumplit. Asa ca la un moment dat m-am apucat de yoga...am facut 1 ora cu Tony. Suuper! In afara de asta am facut, dupa cum am zis, abb ripper si ex pt fesieri..multe.

Deus, eu acuma il cicalesc pe sotz sa nu ne luam tv acasa...avem unul aici..si numai aduna praf! Eu nu-l deschid veci...ca avem pro-tv international..si e otrava curata!

Xio, margherita e si preferata mea..de la Pizza Hut mai ales...dar si altele. Ieri seara am halit una (jumate-jumate cu consortul).

Nopate buna..ma bag in pat ca maine ma duc la munca de dimineata.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

gata am sters si realitatea din grila:-))

apropo: imi sunteti tare dragi si nu dispar! vin la cafeluta cu voi, doar ca , nu mai vreau de maine sa ma pierd pe internet

ceva tare dragut:

"Despre oamenii care ne iubesc

Ati socotit, fiecare dintre voi, cator oameni le sunteti necesari, nu datorita cine stie caror considerente de siguranta financiara sau imobiliara, nu datorita dorintei mondene de a iesi cu cineva la o cafea, nu datorita combinatiei dintre calitatile si defectele voastre, nu datorita vreunui plan de viata bine pus la punct si executat fara ezitari?

Cator oameni le sunteti necesari pentru ca nu pot respira fara voi, sau, atunci cand respira, o fac controlandu-si strict suspinul, ca sa nu il dibuiti pe fir?

Cati oameni va poarta, fara a-si dori altceva, povara dragostei?

Cati oameni plang cand plangeti, rad cand radeti si vor, mai mult decat orice pe pamant, sa va vada linistiti si impacati cu voi insiva? Cati oameni recunosc, dupa intonatia primei silabe, binele sau raul din voi?

Prieteni, cunostinte, amici, vecini de compartiment, gasim cu duiumul.

Daca exista o persoana sau doua care sa ne iubeasca pana la plasele suntem, cumva, salvati.

Daca exista macar o singura persoana care sa ne spuna, atunci cand ne agitam, strigam si vorbim brambura: nu sunt suparat pe tine, nu pot sa fiu, sunt suparat numai pe necazul tau si as vrea sa ti-l iau cu mana, atunci suntem, iarasi, salvati.

Dar exista asemenea persoane?

Le-ati numarat?

Cate sunt?

Cine sunt?

Le-ati imbratisat sa va paraie oasele in ultimul an?"

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Deus, noi de 2 ani nu mai avem cablu tv. Daca vreau musai sa vad o stire (si vreau din an in pasti) prind Tvr 1 si 2, ProTv cu purici (nici fara nu mi-ar trebui asa ceva) si un post din Rep. Moldova. Fara cablu e foarte bine si nu simt ca mi-ar lipsi ceva din viata, din contra. Am filmele mele, muzica mea, copilului ii iau ce desene doreste si toti sintem multumiti.

Marina, ai dreptate. Nu e nimic mai important decit sanatatea copiilor. Doar ca ar fi minunat sa fie suficienta numararea binecuvintarilor pentru toata lumea, dar nu e. Si din pacate un psihoterapeut bun e cel putin la fel de greu de gasit ca si un maseur bun (fara ironie). In lipsa lui, ajuta si forumurile si grupurile de suport, chiar daca nu vindeca, ajuta totusi considerabil. Dar, da, nimeni altcineva nu ne poate ajuta precum putem noi insine.

Azi am iesit cu bicicleta 2h dimineata cu pruncul meu prin oras. Intreceri, chestii. Si eu ador mersul pe bicicleta, e o bucurie asa simpla si inepuizabila.

Recomandati-mi si mie niste dvd-uri cu programe yoga pe care le-ati facut voi. Simt nevoia de ceva variatie dupa atita Pilates. De-acum il cam fac pe pilot automat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ca sa fiu clara: ajutorul profesionist este de baza in depresiile majore...am inteles ca Nikole are deja in plan ceva de genul...
sa ne tii la curent, Niko!

Emaaimee, big hug si tie ca inteleg ca treci prin clipe grele Nu lasa trecutul sa te afecteze! Priveste viata in ochi si sfideaz-o, poti sa fii tare daca vrei! Esti o mama minunata o gospodina de invidiat si o ambitioasa teribila!

Eu nu ma uit la stiri, NEVER EVER, televizorul merge numai pe canalul de Food TV sau filme vechi. Ma supara al meu ca mai deschide pe internet canalele romanesti la stiri si mi se intoarce efectiv stomacul pe dos, nu suport nici macar sa ii aud vorbind romaneste - nu din snobism ci pt ca am senzatia ca toti pocesc limba cu un accent stupid, nenatural (cei de la stiri, anyway) Brr! In plus, ce se petrece acolo ma intereseaza cam tot atit de tare cit ma intereseaza ce se petrece in Tombuctu

Pe forum nu mai intru decit la topicul nostru, in principiu dimineata, vad ce ati scris si seara cind vin de la munca si oricum sint prea obosita ca sa mai fac altceva :)

Iulix, daca aplici metoda cu ulei de masline, foloseste mai bine o pipeta ca "neti pot-ul" "toarna" prea mult o data...nu vrei sa strici asa mult ulei

Eloise, daca folosesti deja spray nasal cu solutie salina, nu vad de ce n-ar merge si irigatiile cu apa salina...e fix acelasi lucru!

Mi-ati facut pofta de pizza darrr...pizza n-are haz fara brinza multa, ori eu cu brinza am cam terminat-o...maninc foarte putina, spre deloc. Azi am mincat un portofel de pastry cu pecans si maple syrup dom'le ce bun poate fi! Am asteptat o saptamina sa-l savurez! :)

Am cumparat ratza sa fac la cuptor cu legume. Yam!

Joi dimineata am lucrat pentru fesieri si picioare si de-abia azi m-a lovit febra

Intru la bucatarie sa fac o supa...ardeii sint deja copti, vinetele sint pe barbeque.

Toamna si-a intrat in drepturi depline, bate vintul si e frigutz. Pe vremea asta imi e pofta de placinta cu dovleac

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*
If you want things to change in your life, you have to change things in your life.

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput