"Abdomen extra-plat(37)"

"Abdomen extra-plat(37)" | Autor: hannen

Link direct la acest mesaj


Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,Cap.13,Cap.14,
Cap.15, Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22, Cap.23, Cap.24,Cap.25, Cap.26,Cap.27,Cap.28, Cap.29, Cap.30,Cap.31,Cap.32, Cap.33Cap.34 Cap.35 Cap.36

07/07/2010
LUMI
Data nastere: 26.06.1980
Inaltime:1.60 m
Greutate: 47,4kg
Bust:87 cm
Talie:57 cm
Coapse:87 cm
Pulpa sus picior:47 cm
Target:no target,doar sa raman asa cum sunt acum

07/07/2010
XIO
Data nastere: 05.01.1985
Inaltime: 1,69 m, Greutate:54,5-55 kg
Target...nu mai mult de 55

07/07/2010
Baby-Boom
Data nastere:19.07.1982
Inaltime: 1.62 m, Greutate: 50,5 kg
Target: n-as fi suparata dac-as avea 48 kile,

07/07/2010
Deus
Data nasterii: 17.02.1975
Inaltime: 1.70 m, Greutate: 59 kg
Target - 57-58, nu ma supar daca raman la 59 doar sa fiu cat mai tonifiata

07/07/2010
ELE
Data nastere: 22.07.1977
Inaltime: 1,70 m, greutate: 64 kg, Talie 72 cm
Target 60 cm

07/07/2010
NIKOLE
Data nasterii: 29.10.1979
Inaltime:1,69
Greutate 52,6 kg, Bust: 87(dupa o repriza de alaptat), Talie:70, Sold:90 fix
Target:55 kg(macar)!

07/07/2010
MACRINA
Data nasterii: Aprilie '76
Inaltime:1,62, Greutate 64, Bust 100, Talie 88, Sold 90

07/07/2010
ELENA R
Data nastere: 2 Februarie 1984
Inaltime: 1.64 m, Greutate: 55 kg, Bust 86, talie 67, coapse 90, pulpa sus 52 cm
Target: greutate 48-50 kg, talie 60 si vreo 2-4 cm jos din pulpa si coapse

07/07/2010
Hannen
Data nastere 30.06. 1978
Inaltime: 1.64, Greutate: oscileaza mereu intre 63-62
04/08/2010
m-am fixat la 60
Target:54kg(macaaaaaaaaaar)

07/07/2010
ALLURE
Birthday: 25/06/'73
Greutate: Inaltime: creca 1.75
Targetul meu creca suna asa: sexy, toned/fit, no cellulite, well proportioned desirable

07/07/2010
ramyteo
Data nasterii: 03.02.1982
Inaltime: 1.57m, Greutate: 53kg, Bust: 87,Talie: 71,Sold: 94

07/07/2010
IARINA
Data nastere: 08.05.1979
Inaltime:1.70, Greutate:53 kg, Bust-talie-solduri: 88 - 68-92
Target: sa raman la aceeasi greutate dar sa scap de celulita de pe fund si sa-mi tonifiez picioarele, ma rog, daca s-ar ingrosa putin ar fi genial, ca zici ca-s 2 coceni.

03/08/2010
iulix
Data nasterii: 9 octombrie 1987
Inaltime:1,70 cm
Greutate:82 kg
Target: cu vreo 10 kg. in minus pana in toamna (de ziua mea)... dar in primul rand sanatoasa si zvelta

emaaimee
04/08/2010
DOB: 08/08/'76
greutate: 57 spre 58(sub totusi)
Inaltime: 1.73cm
Target: maybe 55-57kg, well toned, poate imi mai scade si mie grasimea de pe picioare

claucia
Data nasterii: 02.12.1979
Inaltime: 1,75m Greutate: 67 kg
Target: 62 kg, picioare mai subtiri si mai tonifiate (acum am muschi mai formati dar nu am scapat de stratul de deasupra :-(, celulita nu am, abdomenul e ok.


Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie: Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17, Chiquitita - 29,
Aprilie: Macrina - ?
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie : Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30
Iulie: Baby-Boom - 19, Elle - 22
Octombrie: Nikole - 29




************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Buna dimineata,poftiti la capitol nou!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:


sint bucuroasa ca a venit weekendul...

am vazut pozele...fetelor sinteti frumoase TOATE! si aveti niste odoare... ma simt geloasa foc! :) si abdomenele sint toate tonifiate si lucrate
abdomenu' lui Hannen, "before and after" cind il vedem?

Marina, cum a zis si Ema, sub 1200 de calorii pe zi mi se pare insuficient, mai ales daca faci sport. 800 de calorii nu inseamna mai nimic, inseamna sa faci foamea , pe cuvint...eu cred ca tu nu numeri bine :)

Imi aduc aminte de o prietena al carei sot facea o cura de slabire indicata de doctor si avea voie 900 de calorii pe zi, asta insemnind: niste cereale chioare dimineata, un baton cu proteine, o salata simpla verde cu putin piept de pui si nu mai stiu ce nimica toata pe post de cina...imi spunea ca facea foamea crunt.. in plus facea injectii cu B12 si alte vitamine sa previna carentele...aiurea. A slabit mult in perioada aia DAR dupa ce n-a mai rezistat psihic si s-a intors la un regim normal (fara abuzuri) a pus tot inapoi. TOT.
Pentru ca nu face sport! Aici e secretul pe care nu-l pricepe lumea...

Macrina, nu stiu protein bar-ul ala...vezi ce scrie la ingrediente...daca are o lista lunga si greu de pronuntat nu e grozava dpdv al sanatatii :)
Cam toate au in jur de 220/250 calorii...daca te incadrezi in consumul zilnic de cite calorii ti-ai propus tu, n-ai cum sa te ingrasi. Una la 2-3-4 saptamini e ok, una pe zi, nu e indicat.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

v-am lasat tuturor comentarii nice (si sincere) la poze, sper ca n-am uitat pe nimeni :)

azi am mincat cam mult, cred ca ma paste pms-u

1 cup oatmeal cu walnuts (creca 500 calories alone )

salata de vinete (fara mayo!) cu 1 felie paine de secara si humus + o rosie mica

spicy noodles/ chicken/ broccoli

o ciocolata mica cu ingrediente naturale

chicken shwarma la dinner ca mi-a fost foame de lup si altceva mai bun nu aveam la servici

nici nu vreau sa le adun ca sar de 2000 bine caloriile

miine cardio puternic si fara desert pina weekendul urmator.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

"The best exercise for abs is running... Away from the kitchen." Chalene Johnson

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Mersi Allure. Nu prea are lista lunga, uite:
Proto Whey Protein Blend, Whey Protein Isolate, Milk Protein Isolate, Malted Barley Flour, Palm Oil, Enriched Flour, Sugar, Palm Kernel Oil, Thiamine Mononitrate, Sucralose, Cocoa, Soy Lecithin, Natural Flavors, Caramel Color, Salt, Baking Soda, Stevia (Stevia Rebaudiana) Leaf Extract

hehe, ma imbat cu apa, e cam sugary..

Azi 20 min tot cu tipa de ieri, Jillian Michaels(de la Walmart o am), si 10 min cu Shaun.. nu prea am conditie fizica

Cred ca trebuie sa trimit PM lui chiqitita, ca nu ma baga in seama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

neata..azi plec
decamdata mi-am baut kefirul si acum cafeaua, nu stiu daca sa ma apuc de sport sau nu ca am o stare de kkt

daca nu schimbati datele alea de la tabel eu o sa vin inapoi cu 40 de kg pe care nu le mai declar..asa ca vi le zic mai incolo p-astea de acu'

ema imi place despre tine,vazui pozele dupa workout

si eu mi-am propus, cand o sa am copil(si cred ca se apropie timpul cu pasi repezi) sa arat ca 'pretena' mea de pe plaja..si asa va fi

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

buuunn, sa pui io datele la tabel, acu' cat inca mai arat a om:-)))

Greutate: 47,4
Bust:87 cm
Talie:57 cm
Coapse:87 cm
Pulpa sus picior:47 cm
Target:no target,doar sa raman asa cum sunt acum

vaz ca predomina cifra 7 la mine:-))..ar trebui sa joc la loto





***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata,

Mai aproape ca va "vad" cat sunteti de frumoase din ce povestiti din album...eu nu am parola, as dori-o, promit ca nu plec de aici si raman fan xtraplate musculoase, ca pun poze cu mine si ca va admir in poze cu drag
Pentru listuta de la inceput, Hannen parca tu o poti edita acum nu?

Data nasterii: 02.12.1979
Inaltime: 1,75m Greutate: 67 kg
Target: 62 kg, picioare mai subtiri si mai tonifiate (acum am muschi mai formati dar nu am scapat de stratul de deasupra :-(, celulita nu am, abdomenul e ok.

tot despre noi dar nu pt lista, am 2 copii de 11 luni si 3 ani, 2 fetite, 2 cezariene insa Doamne ajuta nu am facut vergeturi si abdomenul nu s-a lasat, adica pielea, asa ca nu ma deranjeaza. eu mi-as dori picioare subtiri, adica mai subtiri, eu ma ingras cand o fac la coapse, fund si dupa aceea burta. In sus aproape deloc, e tot ca la inceput, adica foaaaarte putin :-) si o invidiez pe Allure ca ea are :-))

raport de azi:

Mancare:
micul dejun: un iaurt mic natural cu seminte de in macinate (eee, am intrat in club sau nu? ieri le-am cumparat si le-am macinat in recipientul mic de la blender - cel in care faceam papa copiilor cand erau mici mici si faceam cate o portie)
un craker wasa cu branza
1,5 L apa deja (ma ambitioneaza Lumi cu cei 4 L ai ei pe zi si eu nu reuseam nici 2) dar deh, ea e slaba, eu nu chiar.

Sport: Ieri combat force la sala, frumos, am facut tot tot, am transpirat rau rau, curgea apa pe mine si pe saltea, ce mandra mai eram de mine. Si nu mi-am pierdut suflul. Vin si eu la cursa de 4 km cu sot cu tot, gasim cu cine sa lasam copiii, sper.



Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Gata fetelor,editat!

Lumi,cred ca am facut o gafa,am sters din greseala inaltimea.Zi`mi inca o data sa editez,sau o caut eu in alt capitol.Acum sunt pe fuga,abia am ajuns acasa(am fost la mare/ocean adica)Suntem prastie.

Allure,nu vrea mai camera mea sa ma ajute,deloc.Imi da card error si desi am schimbat 4 card-uri la fel,deci camera e faulty.Stie al meu de ce a aruncat-o si si-a luat alta.
Cum fac rost de`o camera care sa si functioneze,promit ca pui ceva poze desi abdomenul meu nu e inca de laudat cu el.
Ca si Marina,nu scap de colacelul de la lower abs.Da` persistam.Blugii mei stau pe mine jalnic,am ajuns la al 6-lea rind de gauri si noroc ca am tricouri/camasi lungi ca altfel .Doamne cit mai intra intre blugi si mine,cu alte cuvinte atit de multa eram io acum vreo 2 luni.Oh Goooooood,bine ca mi-am revenit in simtiri.
Va pup,fug sa imbaiez caprele astea ca au nisip si in fund.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

Hannen..1,60 inaltime

va pup..plec
sa fiti sportive

***************************************************************************
I'm smilin' cuz I love it~ every day!

Fitness is not a luxury, it's a necessity!
http://www.youtube.com/watch?v=CvEWuheF8vc&feature=related







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata, mi-am inceput ziua cu o portie mare de afine amestecate la blender cu iaurt, un pic de stevia si seminte de in. Yammi .

Mai incolo nu stiu ce mananc...

Carmen, cu dulciurile cum stai?

Luminita, drum drum .

Allure, si eu mananc mai mult cand sunt cu PMS, dar nu ma agit. Nu ma ingras in 2 zile, nu?
Total de acord cu facutul foamei, nu e deloc ok.

Azi program de mutat mobila .

Mergi la inceput