"Abdomen extra-plat (42)"

"Abdomen extra-plat (42)" | Autor: abdomen

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,

Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie:Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?,
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Decembrie: Claucia - 2,

Adresa noastra comuna de e-mail este abdomenextraplat@yahoo.com


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Spor la scris!

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Prima!!! Hai sa fie un capitol lipsit de accidente.
Ma mut cu mesajul de la capitolul trecut. Nici eu nu suport A.C-ul sa imi bata in ceafa. Ma simt ca la Polul Nord si plus ca imi ingeatza spatele de nu ma vad. Insa am gasit la sala o colega care nu e nici ea fan A.C si ne punem de acord si il inchidem.
La cina am mancat 2 ardei pusi in zeama de ulei si otet, 2-3 rondele de cartofi fierti, plus o felie lubenita.



..................................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla2007 spune:

Buna seara fetelor,sunteti fenomenale,va admir,emanati numai energie pozitiva,de fiecare data cand va citesc cat de obosita as fi nu pot sa nu execut un antrenament.

Deus,si celelalte fete,am nevoie de un sfat.Ce antrenamente ma sfatuiti sa fac pentru tonifiere si pentru "aripioarele" inestetice?Nu am probleme cu greutatea,172/56 kg,alimentatie sanatoasa.Problema mea e lipsa de timp,la sala nu pot sa ajung atat de des cat as vrea,cea mai buna optiune ar fi sa fac sport acasa atunci cand timpul imi permite.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

seara buna:-)

karla2007- multumim de aprecieri
aripioarele acelea sunt prinse de ceva nu sunt in aer...si poate tie iti par mari in contrast cu alte parti ale corpului mai subtiri:-)
sport la modul general, alergat, coarda, pilates, toate formele de aerobic, bicicleta, sala de forta = toate, nu exista sportivi cu burta sau aripioare
sportul nu trebuie sa-l faci cand ai timp ci sa faci din el un punct principal in agenda ta, doar asa reusesti sa ai rezultate

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Karla eu zic sa descarci de pe net programe de intretinere corporala, fa masaj si dormi suficient. Am inteles ca si pilates ajuta mult la tonifiere. si multa bafta.






..............................................................................................................
"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ma duc la plimbare. si noapte buna daca vin prea tarziu si nu mai intru.





..............................................................................................................
"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla2007 spune:

Deus,multumesc.

Da,intr-adevar,sportul trebuie facut de placere,este o necesitate.Joc tenis ,alerg si inot de 2-3 sapt,la sala am renuntat din lipsa timpului,dar simt ca nu e suficient,e nevoie de mai mult.

Iulix,multumesc,somnul este foarte important pentru mine,dorm suficient,o sa incerc mai multe antrenamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am fost la dr cu drele. posed o bucata de pisica sanatoasa tun, acum vaccinata& deparazitata.
am tras niste sport. allure, paai asa si fac de cand am inceput io sportul. altrnez viteze, inclinari , exercitii sa nu ma plafonez la muschi deh, cine vrea platou.
a facut mama placinta de dovleac dietetica, buuuna rau. cu faina integrala, de hrisca&alba& pudra in+indulctor.
am si ciorba de spanac, legume, paste integrale, cu omleta.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salutare.

Am citit pe diagonala din urma, Hannen, iti doresc insanatosire grabnica.

Ruxi, te-am felicitat dincolo pentru mutatul in casa noua, :), sa va fie de bine.

ma duc sa vad ceva posterioare in album si sa ma culc fericita ca nu posed un fund perfect, .
In rest, mancat aiurea si aerobic zilnic. C'est la vie.

nb

Mergi la inceput
Mergi la inceput