Abdomen extra-plat (44)

Abdomen extra-plat (44) | Autor: abdomen

Link direct la acest mesaj

Cap.1,Cap.2,Cap.3,Cap.4,Cap.5,Cap.6,Cap.7,Cap.8,Cap.9,Cap.10,Cap.11,Cap.12,
Cap.13,Cap.14,Cap.15,Cap.16,Cap.17,Cap.18,Cap.19,Cap.20,Cap.21,Cap.22,Cap.23, Cap.24,Cap.25,Cap.26,Cap.27,Cap.28,Cap.29,Cap.30,Cap.31,Cap.32,Cap.33,Cap.34,
Cap.35,Cap.36, Cap.37, Cap.38,Cap.39,Cap.40,Cap.41,Cap.42, Cap.43

Sfaturi pentru slabire si tonifiere

Sarbatorim cu drag
Ianuarie: XIO - 5
Februarie:Elena - 2, Ramyteo - 3, Deus - 17,Eunice-27, Chiquitita - 29,
Martie: Puskin-7,
Aprilie: Macrina - ?,
Mai: Iarina - 8, Conchita - 24
Iunie: Allure - 25, Lumi - 26, Hannen - 30,
Iulie: Mephala30 - 6, Baby-Boom - 19, Elle - 22
August: emaaimee -8,
Septembrie: SabinaY- 10, Carina-28,
Octombrie: iulix-9, Nikole - 29
Decembrie: Claucia - 2,

Adresa noastra comuna de e-mail este abdomenextraplat@yahoo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

la multi ani Sabina

reteta blat pizza:
- 500gr faina 000
- un praf de sare
- 360ml apa calduta
- 1 pliculet de drojdie
- 60 ml de ulei de masline
- o mana de gris
se cerne faina& sarea, se adauga in mijloc apa calduta, drojdia& uleiul.
se framanata 10 min, apoi coca se acopera cu folie de plastic, se pune un prosop peste. se tine la cald pana se dubleaza in volum.
se rupe in 2 si intinde blatul in functie de marimea/forma tavii. se presara putin gris peste blatul din tava si se da la cuptorul incins in prealabil( la foc maxim pt 15 min). se coace aprox 10 min la foc mediu, se scoate si se adauga: aprox 5 linguri sos tomate& mirodenii, ciuperci proaspete rondele, rosii rondele, cascaval/ mozarella, vinete felii( legume diverse: ceapa, ardei, dovlecei, spanac) sau/si carneturi. se mai coace pana se rumenesc un pic si gata

Sos de rosii:
- o cutie de rosii in sos de tomate blenderuite, busuioc, oregano, sare de mare

Tips pt aluat:
- in loc de apa 360ml:pun lapte batut la temperatura camerei cam 200 ml si restul apa destul de calda. le amestec si am grija ca lichidul sa fie cald ca sa favorizeze cresterea aluatului.
- puteti folosi diverse tipuri de faina, pudra de in, seminte de mac, fulgi de ovaz, etc
- puteti folosi cu succes mai putin ulei de masline, 2 linguri, numai ca trebuie sa ungeti tava
- puteti face compozitie dubla/tripla si congela pt o alta pizza rapida, cand decongelati aluatul nu folositi cuptorul microunde la functia de decongelare, lasati aluatul sa se decongeleze in tihna.
- se poate folosi ca bruschetta
nu stiu de ce am impresia ca la reteta asta mi s-a parut cam mult lichidul si l-am redus. vedeti si voi, puneti gradual lichidul si daca vi se pare prea mult va opriti
nu mai stiu unde am pus cealalta reteta din Italia, de la un maestru pizzar.
ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Mai v-ati mutat si nici nu spuneti???
Atunci mut mesajul aici:
Nici eu am vazut materialul lui Nikole de pe contul comun.
Eu cred ca nu sunt sanatoasa. Am mancat 4 nectarine ( eu care nu depaseam 2/zi) si 1 activia. Si parca as mai baga in mine, dar ma abtin eroic ca sunt in stare sa ma bag in frigider si sa nu mai ies pana nu mananc tot. Nu stiu ce e cu mine... O fi de vina faptul ca mi se apropie musafirii? Dar nu aveam pofte din astea... Ciudat...
Ca tot vorbiti de machiere, demachire & stuff eu sunt mai ciudata, mai bine zis tenul meu e mai "nebun"; orice crema de fata as folosi dupa 2-3 utilizari imi apar cosuri. Si ma dadeam cu una potrivita pt. tenul meu mixt. Cred ca trebuie sa ajung pe la un dermatolog sa-l intreb si poate rezolva el misterul.




.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Ema multumim de reteta si de capitol.
Ma bag la dansat putin Zumba.



.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am postat mesaj de capitol nou dar mi s-a inchis calculatorul in timp ce se trimitea, f weird... se trimise chiar, l-am vazut, trimisesem 2 mesaje de pe userul comun, unul cu:" deschid cap nou" si al doillea cu link la nou capitol si rugaminte de inchis capitolul asta. weird rau.


ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Ema, merci de reteta! cred ca e f buna

Iulix, cunosc sentimentul Si eu am pofte multe si ciudate in ultima vreme fara un motiv aparent. Si parca cu cat ma gandesc la asta mai mult cu atat mi se face foame mai mare... bag o cana de apa ca altfel mananc tastatura asta in curand
Eu nu suport sa nu am crema pe fata, nu stiu cum rezisti. Nici protectie solara nu folosesti? Nu e bine... ma rog, eu am si tenul cam uscat, si daca ma spal numai cu apa ma strange pielea, deci trebuie sa hidratez bine, mai ales ca acum folosesc si Retin A. Eheee as putea scrie un intreg roman despre fatza mea atatea batai de cap mi-a dat de mai bine de 10 ani si inca ma enerveaza la culme! Asa ca du-te la doctor si fa ceva ca nu e normal ce ti se intampla


Yayyyy mai e un pic si e weeeeeeeekeeeeeend!!! Unde a zburat saptamana asta? parca ieri a fost marti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Gata Zumba. Ma duc spre patut.
Elena merci de sfat.
si noapte buna!



.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Baby nu am prins faza cu bananele...te intereseaza pt ca? energie? potasiu din ele? nu am gasit unde si ce intrebare ati pus?

Seara buna la toata lumea

o zi frumoasa si eu tot grasa:-))) raportez pt azi:
kefir(ciuperca de la Luminita), painici graham bio, sucuri naturale de fructe de padure si legume, apa multa, cafele

maine relax

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulix

Mai v-ati mutat si nici nu spuneti???
Atunci mut mesajul aici:
Nici eu am vazut materialul lui Nikole de pe contul comun.
Eu cred ca nu sunt sanatoasa. Am mancat 4 nectarine ( eu care nu depaseam 2/zi) si 1 activia. Si parca as mai baga in mine, dar ma abtin eroic ca sunt in stare sa ma bag in frigider si sa nu mai ies pana nu mananc tot. Nu stiu ce e cu mine... O fi de vina faptul ca mi se apropie musafirii? Dar nu aveam pofte din astea... Ciudat...
Ca tot vorbiti de machiere, demachire & stuff eu sunt mai ciudata, mai bine zis tenul meu e mai "nebun"; orice crema de fata as folosi dupa 2-3 utilizari imi apar cosuri. Si ma dadeam cu una potrivita pt. tenul meu mixt. Cred ca trebuie sa ajung pe la un dermatolog sa-l intreb si poate rezolva el misterul.




.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda


tras sport: mancat mamaliga cu cottage chesee& un pic de branza soia& castraveti.
spalat, frezat& culcat copil.
ooo ti-as manca nectarine in prostie. si 2 kg de nectarine. in Ro faceam f des sportul asta, mancam numai fructe o zi, sa ma detoxific.
si eu patesc asa PMS. as manca si pietre atunci mananca paine/ cereale/paste/orez integrale, te simti satula mai mult timp. ce merge la mine: paine integrala de secara tip wassa cu susan deasupra, rod cate una cu ceai cand ma mai paleste foamea. are numai 20-25 cal. la fel iaurt cu o manautza delicata de seminte maruntite la care sa rod in reluare. sau mere/ pere razuite/legume) cu cateva nuts maruntite. la fel le mestec fff bine. si ma satur.
ai incercat sa folosesti vreodata creme dermatocosmerice din farmacii(tot recomandate de dermatolog): gen Aderma, Avene, Eucerin, etc. eu sunt fan. si eu fac niste bubite umede care fac apoi cojita, dar am ten atopic. ca si sotz, copil, mama, tata, sora. uite eu am cremuit copila cu crema cu uree 10%, iar eu folosesc cu crema de maini cu uree 5,5%. nu pot sa spal vase/rufe- mi se crapa pielea si fac maini aspre rau ca de babutze, f ridoase. asa ca sa-mi traisca masina de sp vase si manusile de menaj pe care nu prea le suport

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

stiam si eu de plimbat(nu stiam numele) ulei in gura pana se face laptos ca sa te cureti de toxine. parca mi-e sila sa fac, nu ai senzatie de greata de la atat ulei? pareri, impresii, pls. ma mai documentez
noapte buna.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

si io-s happy ca e weekend
ajunge bre cu net-ul.
tzoc fetili

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput