Abdomen extra-plat (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

legat de coacere artificiala. si rosiile sunt coapte fortat, dar nu toate:
http://www.ecomagazin.ro/rosiile-tratate-%E2%80%93-apa-chioara-frumos-ambalata/

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Fetelor, e pe mailul comun, tocmai am verificat si merge, pun totusi aici linkul:

The Healing codes

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

neata
cand o sa am timp o sa citesc Nikole, multumim

eu cred ca in noi sta toata puterea, corpul nostru este un univers de celule cu memorie, cu viata care transmit semnale de cate ori ceva nu le place...si noi trebuie sa ascultam semnalele sa identificam problema si sa o rezolvam nu sa o ametim / ascundem sub pres / facem mai mult rau cu multe medicamente:-)))

Nikole - pe langa subiect, am o prietena buna psiholog...sufera de depresie post nastere bebe 2...si vine la sport, merge la homeopat, face multe plimbari in natura, consuma pudra de maca si merge la masaj.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

continuare:-)))

avem in noi/suntem intre 50-70 de miliarde de celule cu viata/memorie/putere = traiesc, se inmultesc,simt datorita noua (suntem Dumnezeu pt ele) avem putere asupra lor sa facem bine sau rau si din pacate noi nu comunicam suficient cu acest univers miraculos.

diseara o sa citesc ce ai trimis, pare foarte interesant

apropo, cand aveti timp sa priviti filmul asta http://bucuriebunastarehrisca.blogspot.com/2010/05/bruce-lipton-si-minunatele-sale.html
este foarte interesant

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare si de la mine!

Sabina, la multi ani cu intirziere! Sanatate tie si celor dragi!

V-am citit un pic in fuga din cauza zilelor aglomerate.

Carina, am cautat chiar acum in urma sa vad pt ce trebuia sa-ti tinem pumnii dar se pare ca mi-a scapat atunci cind ai scris . Sper ca totul a decurs bine.
Hmm, chiar sint impresionata de alimentele exotice pe care le folosesti/recomanzi. Majoritatea suna asa mumbo jumbo pt mine si ma fac sa ma simt ca o biata cenusareasa lipsita de imaginatie si etern-mincatoare de cartofi. Desi nici oferta din orasul meu nu e asa variata incit sa pot incerca noi ingrediente.

Allure, nu e greu sa "mesteci" uleiul timp de 20 min? Si care ar fi principiul conform caruia actioneaza? De ce ulei si nu altceva? De ce 20 min? Intreb de curiozitate, nicidecum tendentios.
M-ai uluit si pe mine cu programul tau de dimineata.

Eu sint suparata, am primit o veste proasta de la servici (o schimbare de orar ce ma va afecta tot anul, de fapt mai ales va afecta drastic timpul pe care il voi putea petrece cu copilul, totul combinat cu o scadere semnificativa a salariului). Caut si sper sa imi gasesc alt job, trag nadejde sa am noroc desi perioada e atit de nefavorabila.

Cit despre sport, am perseverat cu Yoga X, cum necum. Vad ca ceva ceva imi iese, desi e clar ca ar trebui totusi sa-mi caut un program pt incepatori. Allure, astept sa ma certi :)

Sa aveti un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Salutare,
Slaba miscare azi,sunteti la plimbare?

Eu abia astept sa treaca "problema" ca maninc numai aiurea.De ex. azi n-am mincat nimic si acum e 18:17.Si pe la 12:00 noaptea ma apuca foamea.
In schimb am fost la cumparaturi cu fetele !Imaginati`va 4 fumei certindu`se pe haine si pantofi.Sa fi vazut ce boots isi alegea fii`mea de 4 ani(maine)!am trecut prin toate fazele "vreau sandale,ba vreau pantofi,ba vreau ghete" si iar de la capat de vreo 3 ori.Am sfirsit in mare cam cu cite 2 perechi din fiecare!
Apoi sa vedeti la rochii,fustite ...vrem si accesorii!No,am plecat acasa leftera,leftera si am zis ca nu mai repet experienta prea curind.Ma duc eu frumusel si le cumpar singura!
Suna ciudat?Inainte sa ma judecati,incercati experienta!



************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Nikole, ti-am trimis PM dar nu-l regasesc in Outbox. Daca l-ai primit incuviinteaza-mi doar, ca sa nu cred ca te-am suparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Abia am facut ochi, si fix in fata calc. m-am postat...nah, cum sa ies asa din depresie...in loc sa fi iesit in parcul din fata blocului, cu un cocos in brate,sa stau linistita pe o banca...

e o zi superba aici...pe care am inceput-o cu un fresh de mure, dou lipii cu humus, si o cafea:)
Elo, am raspuns la pm

merg la citit una alta pe forum!
Deus..am multe sa-ti zic, timpul asta bata-l vina, nu ne iarta...

revin!

Nikole, mami de Albastrel si Albastrica


SA-L AJUTAM PE ANGELO

www.tlig.org/ro/ro3pryrs.html" target="_blank">CELE TREI RUGACIUNI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Hello.
Am venit si eu la apel. Astazi am fost a 2-a zi de pizza ca nu am mai putut scapa de familia infometata care cerea pizza , dar spre deosebire de ieri azi am mancat doar 2 felii. Si azi am avut program de sport, cam 40 min. impartit intre Zumba, abdomene si bicicleta, iar diseara urmeaza repriza a doua.
Am incercat si eu azi dimineatza oil pulling ala dar nu am rezistat mult ca imi era cam greata de la gustul ala de ulei (eu am incercat cu ulei de masline).
Deus mi-au placut foarte mult filmuletezele. Iit schimba perceptia despre viatza.
Nikole ce pofta mi-ai facut de papat mure...
Ema eu cu rosiile sunt mai norocoasa ca am bunicii la curte si mai "fur" de la ei. Nu am incercat creme din farmacii inca. Astept sa ma duc saptamana viitoare la dr. sa imi zica ce naiba are tenul meu. Merci mult de sfaturi.





.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

si sa aveti o zi frumoasa. Ma apuc sa citesc mailul de la Nikole. Multumin pt. el.






.....................................................................................

"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda

Mergi la inceput