Abdomen extraplat (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:


Sa ai parte de tot ce iti doresti si sa te prinda aniversarea de 90 de ani pe o plaja frumoasa alaturi de sot, copii, nepoti si stranepoti

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus

Allure - mi-am intins ceva, de la coloana pana in omoplatul drept parca s-a scurtat ceva:-) ma doare tot umarul, omoplatul, bratul drept. Sotul mi-a facut ore intregi masaj, mi-am dat cu 12 creme...in zadar...CE SA FAC?

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.


of!...imi pare rau sa aud ca suferi, tocmai tu...probabil te-a ajuns oboseala si efortul prelungit...

un accident e un accident, se lasa cu durere, inflamatie si citeva zile bune de imobilitate a zonei orice ai face; face insa diferenta daca ingrijesti sau nu zona respectiva: masajul ajuta sa se vindece un pic mai repede si elimina sau reduce tesutul cicatrizant care apare in urma inflamatiei si care mai tirziu lasa sechele nasoale in functionalitatea muschiului respectiv.
banuiesc ca e vorba de romboid daca e locat intre coloana si omoplat sau mai poate fi si trapezul inferior...la inceput se pune gheata care ajuta cu dureerea si inflamatia, masaj usurel spre mediu (nu tare ca mai rau agraveaza) eventual cu unguent antiinflamator, baie caldutza cu sare (nu fierbinte) cataplasme cu ulei de ricin sau alte leacuri babesti care "trag" inflamatia...nu-mi vin acum in cap - varza parca era una?
repaos bineinteles, protejeaza zona de efort ca sa se repare si rabdare cit cuprinde
peste vreo 2-3 saptamini daca tot te deranjeaza poti sa faci si bai fierbinti inainte de un masaj mai viguros...miscare gentila si stretch atit cit permite zona la momentul respectiv ca sa nu se "rugineasca" muschiul.

nu stiu daca te ajuta aspirinele sau preferi sa nu iei...it's up to you; la cit de sanatoasa e dieta ta si corpul tau in general ar trebui sa te vindeci mai repede decit average Joe.
nu stiu cum o sa te descurci cu clasele...

multi si ai grija de tine.

eu printre o groaza de appointmenturi imi fac si timp sa mai exersez; azi ma duc la salon sa-mi fac suvite ca mi-am vopsit radacinile si s-a inchis parul ca naiba.
ieri am ajuns fara sa vreau la mall si am intrat intr-un shop nou deschis cu produse Michael Kors ...oh, ce mi-au vazut ochii! mi-am luat in fuga o posetuta de ocazie (clutch) dar am vazut multe de care vreau m-am uitat pe site si am vazut niste rochii...

mi-am gasit si jeans pe fundul meu la Gap, finally...mi-am luat 3 perechi

aseara am facut Kenpo X+ ...si din nou constat ca incep sa ma plictisesc de usor ce mi se pare dupa ce m-am strofocat cu Shaun si mi-am ridicat fitnesul cardiovascular la un nivel zic eu inalt...dom'le e adevarata zicala ca "once you go black, you never go back!"... hmmm...

fug la salon...sper sa-mi iasa suvite frumoase.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Acum am vazut ca am PM... Raspund mai tirziu ca sint la coafor

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Salutare la extraplate!
Allure cum au iesit suvitele??
Nikole La multi ani!!! Sa fii fericita si iubita, ca frumoasa esti!!
Eu cuminte la dulce, sa vad daca ma tine si maine. In rest..azi era program de sport dar nu sunt in stare. Deci saptamana asta raman sigur numai cu 3 antrenamente din care 2 in we.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ola

Soare si frumos afara, mi-am pus rochia latin style, ies la aer cu familionul

va multumesc pentru urari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

la multi ani, Nikole
Deus, refacere rapida.
iulix, spor la invatat.
Teo, bun venit si ambitie la mai putin rontait. mananca produse integrale= o perioada mai lunga de satietate. 3 mese si 2 snacks intre should do the trick fff rar rontz e ok.
Allure, sa stapanesti sanatoase noile achizitii. si eu am facut la fel, tot 3 perechi de blugi mi-am luat, nr 8 si 2 pantaloni cu croiala de blugi, ghete(2 perechi) si cateva gentute
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna seara. Mai nu stiu ce am de ma doare capul rau... De cand ma plecat de la examen ma tot doare, dar acum vad ca mi s-a intensificat durerea. Si ca sa ma dreg beau o ceasa de vin fiert, care e tare aromat si bun.
Nikole distractie placuta in familie!!!
Eu cica ar trebui sa fac sport, dar la cat de obosita sunt cred ca o sa sar iar peste.
Ca tot vorbiti de dureri de 2 zile ma doare numai cand stau pe scaun zona unde sunt gropitele de deasupra fundului (numai in dreapta e durerea)... Trebuie sa ma misc, sa ma sucesc ca sa imi gasesec o pozitie care sa nu ma deranajeze. Ce o fi????








........................................................................


"Adevaratul anotimp al iubirii e atunci cand credem ca numai noi putem iubi, ca nimeni n-ar fi putut vreodata iubi astfel inaintea noastra si nimeni nu va mai iubi la fel dupa noi". Johann Wolfgang Von Goethe
"In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai". – Abraham Lincoln
"Nicio femeie nu e frumoasa sau urata pana nu ajungi s-o cunosti."- Marin Preda
"Sky is the limit!!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

hello

Nikole, La foarte multi ani!!!! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta superba si distractie placuta

***************************************************************************

I'm smilin' cuz I love it~ every day!
http://www.youtube.com/watch?v=3nD-cj9B894&feature=related

"A glass of wine and a little fine dark chocolate,a lunchtime massage,sociable nights out and a funny movie may add years to our lives as well as life to our years" S.Marriott

" Jealous people are usually those who have too much time on their hands. If your busy, who has time to worry about what everyone else is doing, wearing, saying? You're too busy for that! Ignore 'em!" Chalene




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Allure multumesc
o sa pun gheata si o sa iau aspirina, creme am dat si mai dau, baie am facut, stau de 2 zile acasa, mai am doua de pauza si dupa la treba cu el intins sau refacut ca nu am ce face

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Va rog sa-l ajutati pe ALEX! http://dianalaura.wblog.ro/.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teos spune:

Uite cum n-am eu somn si bintui noaptea,tot gindindu-ma la cum sa ma mobilizez.Imi doresc enorm sa ajung ca voi, sa pot sa renunt total la dulciuri si la altele, si sa fac mai mult sport.Am aruncat un ochi pe beachbody, cred ca shaun m-ar coafa mai mult(pe moment).Are cineva, si poate sa-mi dea, bineinteles,un link, ceva cu Shaun?Pina comand eu....

Mergi la inceput