Regasiri (49)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va las si aici o si fug la treburi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata.
Am citit la capitolul trcut da am uitat
Roxana si noi bagam bibe inainte de culcare cu lapte+ ceai in casa. Zice ca nu vrea sa-l lase si pace. Fara bibe nu bea lapte.
Carii nu are inca desi ne spalam pe dinti din 2 in 2 zile si atunci tot cum vrea muschiul ei:multa pasta si putin frecat, iar dulciurile sunt la greu.
Dbunny cred ca asta o sa-i spuna si lu tasu azi la sedinta , da e printre cei mici , asa ca nu ma oftic, asta e capra mea. Majoritatea au 5 ani...
Despre fonduri va povestesc maine. Stiu de acum ca vor fi 10 lei/luna pt servetele+ sapun, asta in afara de caiete si fonduri
Bambo, Maya
Maya pana la urma ce ai cumparat pt opareala?
Lacramioara multam pt cafea.
A...masurat prin august 1m si 8 cm si cantarit la urgente acu 3 sapt cand cu alergia 15 kg

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata si de la mine.

Maya, ai plecat deja la control sau mai tarziu? Astept sa vii sa ne dai o veste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Maya? Unde esti? Ai venit acasa? Cum e?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ROXANA suuuper pozele ! si piratul :)
haha cu capul "peticit"."frati si prieteni" mi-aduce aminte de faptul ca Sofia il numeste mereu pe Andres "mi amigo",si cand il prezinta cuiva,si cand il apara de cineva.

distractie mare cu trenuletul:)

ANK ce exemplu sa iei de la mine de prajituri?eu doar fac valuri,si cand colo fac numai esecuri...


Am facut AMANDINA !!
nereusita:)))
buna de aruncat,ce mai!
adica deloc deloc comestibila:)))))))
explozie,ca bocancii:))
am ales sa nu mai plang,si sa rad.


eu nu vad pozele cu David,ca nu am contul,poate imi da si mie cineva replay la mailul meu,plzzz,e mai usor!

ROXANA,Sofia avea prin primavara abia 94.o fi mai crescut un pic,dar nu a ajuns la 100,cum depasesc multi fulguleti.
cum e Antonia,inalta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu acum am intrat in casa...am facut analize, EKG, ecografie, am vb cu neonatologul, apoi cu anestezista etc. Am obosit de atata fataiala. Luni la ora 12 are loc scoaterea lui bebe...rad eu rad dar nu e rasul meu. Eu cred de felul meu f mult intr-o succesiune a evenimentelor, in coincidente etc. Cu Ana am ramas insarcinata exact cand a murit bunica mea, d-aia am si numit-o Ana, dupa ea. Iar azi aflu ca o sa nasc pe 4 oct., era ziua de nastere a mamei mele. EU chiar ma gandeam si ii ziceam la al meu cum ar fi sa o nasc chiar pe 4, dar nu concepeam pt ca ma gandeam ca e prea devreme. Cand l-am auzit pe dr ca luni ne intalnim pt cezariana si am realizat in cat suntem, am inceput sa cred ca exista niste continuitati, nu stiu. Ce bucuroasa ar fi fost mama!
Ana a fost f cuminte azi desi a stat dupa noi toata ziua, dar mi-a promis dimineata ca va avea rabdare si culmea ca a avut. Nu am mai lasat-o acasa pt ca soacra nu vroia sa vina aici, numai s-o duc la ea, iar acolo nu am incredere s-o las. Ma duc sa ma demachiez si ma bag la nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

maya pregatim
mai ai nr meu sa ne anunti cum a fost?
ciudate coincidente...dar pt ca sunt legate de persoane f dragi eu zic ca sunt de bun augur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

apropo de "grasimea" lui Stefy- pai ea nu arata nicicum cele 18 kg- cred ca are oasele mai grele ca altfel nu-mi explic
si la cat e ea de activa nici nu o vad ingrasandu-se

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

hai ca tot imi mai amintesc cate ceva

de cateva zile am tuns-o pe Miruna pt a doua oara de cand am nescut-o
ceva poze am pus la semnatura
gata acu fug la nani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


maya, ti-am scris pe mail cateva chestii despre maternitate.ai citit?

pupam grasunii si mamicile frumoase


Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Eu acum am intrat in casa...am facut analize, EKG, ecografie, am vb cu neonatologul, apoi cu anestezista etc. Am obosit de atata fataiala. Luni la ora 12 are loc scoaterea lui bebe...rad eu rad dar nu e rasul meu. Eu cred de felul meu f mult intr-o succesiune a evenimentelor, in coincidente etc. Cu Ana am ramas insarcinata exact cand a murit bunica mea, d-aia am si numit-o Ana, dupa ea. Iar azi aflu ca o sa nasc pe 4 oct., era ziua de nastere a mamei mele. EU chiar ma gandeam si ii ziceam la al meu cum ar fi sa o nasc chiar pe 4, dar nu concepeam pt ca ma gandeam ca e prea devreme. Cand l-am auzit pe dr ca luni ne intalnim pt cezariana si am realizat in cat suntem, am inceput sa cred ca exista niste continuitati, nu stiu. Ce bucuroasa ar fi fost mama!
Ana a fost f cuminte azi desi a stat dupa noi toata ziua, dar mi-a promis dimineata ca va avea rabdare si culmea ca a avut. Nu am mai lasat-o acasa pt ca soacra nu vroia sa vina aici, numai s-o duc la ea, iar acolo nu am incredere s-o las. Ma duc sa ma demachiez si ma bag la nani.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




Mergi la inceput