Regasiri (37)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Maya, cum a fost la nunta? Am mai intrat aseara sa vad daca ai pus poze, mai intru iar diseara.

Mirona, voi incerca de pe laptop, am si un abonament Vodafone cu internet mobil....sa vedem daca merge.

Gata, va urez o saptamana buna .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut fetele

la noi e o zi superba.Abia astept sa o trezesc pe Daria sa mergem prin Gradina Botanica.N-am dus-o niciodata dar pare molipsita de entuziasmul nostru asa ca a adormit la foc automat ca sa mergem cand se trezeste

eu acum sunt bine dar pe antibiotic.Am facut vineri o criza urata de rinichi-m-am procopsit cu o noua infectie.Ce-i drept acum ma stresez mai putin tinand cont ca eu am inceput cu infectie urinara de la 6 saptamani si deci cu antibiotic

maya am vazut azi si niste poze cu Ana-e superba.Dar nici nu avea cum altfel ca doar are cui semana

cat despre pozele de la nunta -sper sa-mi fac si eu tema in primul concediu medical (sper de maine dar sa vedem ce zice dr de familie).Pozele mele trebuie insa scanate ca in 1999 nu erau in format electronic.Oricum nu e nimic spectaculos de aratat-din pacate nu eram posesoarea unei talii trase prin inel gen Miro,Maya,Roxana.Eu aveam la nunta cam 68 kg dupa care am scazut si am fost cam constanta 63-65.63 aveam si cand am ramas acum gravi dar am ajuns deja la vreo 73

cu copii adusi raciti in colectivitate -sotul s-a luat tare de dr cresei unde e Daria.Ea a inceput cresa joi acum 2 saptamani iar luni am luat-o deja cu febra.Noroc ca nu a fost decat ceva f lejer -o stare usor febrila care a trecut intr-o zi cu antitermice.Dar luni cand a dus-o Titi l-a socat starea in care a fost adus un copil cu o punga de medicamente dupa el.Si s-a luat de directoare care a cam dat din colt in colt mai ales ca acum au regui ceva mai stricte impuse de gripa porcina-nu ar trebui sa primeasca copii cu stari de raceala care nu au aviz de la medic

toata lumea si fug sa ma pregatesc

Mihaela 24+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

copy paste



noi suntem 3 fete si un baiat, eu am cununat-o pe sora mea mijlocie, iar sora mea mica m-a cununat pe mine...iar cu jarteaua este ca si cu buchetul...mai mult de distractie


Citat:
citat din mesajul lui roxana c.

Eu numai la ore din astea intru.

M-am uitat la pozele lui Dolores si am vazut poza cu jarteaua. Am vazut-o si la Mirona. Spuneti-mi si mie, ce semnificatie are ca acum 16 ani nu era( deh...io-s mai baba) Sau...in afara de faptul ca e scoasa de mire cu dintii( sau asa am vazut la cateva nunti unde am fost)...are vreo semnificatie anume?

Dolores, nasii vostri sunt sora si cumnatul tau, nu? Si parca spuneai ca voi ati fost nasi la sora ta mai mica. Va admir mult, faptul ca si acum sunteti apropiati( cum e normal , dealtfel) e ceva deosebit, cunosc si frati care se cearta ca chiorii cand se intalnesc, 2 matusi de-ale mele- verisoare cu mama- nu-si vb de ani de zile, s-au si batut de cateva ori- poate nu va vine sa credeti, dar e adevarat- ca sa nu mai spun ca am suferit mult din cauza asta eu, care n-am frati, dar am crescut cu verii mei...ma rog, nu intru in detalii, sunt si vecina cu verisoara-mea, ne avem bine, dar...exista si un dar...la ei prietenii sunt pe primul loc. Asta-i si cauza ptr care am vrut sa am 2 copii( eeee...acum 3), si mereu le tot repet ca-s frati si trebuie sa imparta tot, sa nu se certe( teoria-i usoara, sa pui in practica e mai greu) Si noi am fost invatati asa, dar uite ca nu conteaza numai de noi, mai conteaza si de sotii/ sotiile noastre.


Roxana





dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

multumesc,multumesc


Citat:
citat din mesajul lui aelita

scuzaaati,o sarisem pe DOLORES ! am mai vazut pozele tale de mult la fulgi,dar imi place sa le mai vad,ca tare frumoasa erai si esti !!!! mereu mi-a placut de tine !

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)



dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:


nici mie nu-mi vine sa cred ca sunt eu, ca am fost candva asa :)))))


Citat:
citat din mesajul lui angi_m

Dolores, tu esti in pozele alea? Esti superba, superba. Am ramas muta


--------------------------------------------------------------------------------
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - Jurnal




dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

sara buna pe la voi..si la noi.
Pruncu-mi doarme linistit de la 11, azi a dormit siesta de la 5.40 la 8 de-am crezut ca n-o sa-mi mai doarma pana la 1, si pe la 10 si-un pic tragea de mine sa mergem in pat.

ai vostrii s-au reglat de cand cu gradinita? ca banuiesc ca daca se trezesc mai devreme seara adorm mai repede...

roxana de la 3 zile de potop am trecut iar la caldura mare, dar mare...in juma de ora cat am curatat terasa s-a incalzit manerul maturii de m-am speriat cand am pus mana...eu care vroiam sa pun laoparte pantalonii scurti ai lui Dani...inchipuie-ti ca inca dormim in scutec si tricou...ne acoperim cu cearceaf, nici macar paturica...Succes la gradinita!!

dati-va seama cat a plouat, campurile nu pot absorbii atata apa, am vazut nenumarate pompe electrice pe camp care trag apa...sper c-am terminat cu capitolul ploaie.

maya la ocazii mergi la machiat? la profesionala? aici la orice firma de renume daca cumperi doua produse te machiaza gratis. deci cand mi se termina rimelul mai astept 2 saptamani pana mi se mai termina una alta, si-apoi cumpar si nu-i musai sa te machieze in ziua respectiva, ceri reserva pt ziua in care ai ocazie. dar daca nu am oferta d'asta eu prefer sa ma machiez singura. abia astept sa te vad in poze.

dastefa ati fost la gradina botanica?

Noi vrem sa scapam 2 zile aici:www.dinopolis.com/" target="_blank"> Dinopolis si sa innoptam la un hotel cu spa accesibil si pt copii...


Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Vad ca nu-s singura care intra noaptea

Dbunny, am intrat pe linkul ala dar n-am putut sa-mi dau seama, de fapt ce-i acolo? Un fel de rezervatie, sau ce, ca dinozaurii nu cred ca-i gasesti, sau nu din aia vii

Dastefa, ia spune, cum a fost? I-a placut Dariei? Poate pui si poze, ca eu de ex nu tin minte sa fi fost vreodata.

Ma duc la culcare, am facut cafeluta de acum si v-o las, daca va treziti devreme poate ca va mai fi calda, daca nu...o incalziti voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Roxana s-a racit cafeluta da e buna si asa. si tu o faci de seara?
Maya a fost frumos la nunta? A fost si Ana?
Dastefa cum i-a placut Dariei?
Dbunny la noi e tare frig. Vim si eu pe la voi. Explica cum e cu Dinopolisul. Cred ca lui Dani ii va placea tare mult.
Dolores Davidutu ce mai face?
Eu nu am reusit sa pun poze, deoarece fata mea a fost apropape tot week-endul o maraita. Cand nu avea ceva interesant de facut se punea pe marait si vroia in brate Si a inceput iar cu texte ca nu merge la gradi...ca vrea la miti (mama mea)


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Nu am poze decat vreo 3, le pun aici. A fost f frumos, Ana a dansat pana a picat rupta de oboseala. A fost nunta rock , numai tineri, au cantat Popa's Band, cine si-i permite sa-i ia sunt the best, fac o atmosfera de concert.
Dbunny merg la un salon pt machiaj, dar nu mi-a placut prea tare cum m-a facut si mi-a luat si 1.5 mil sa fac acolo infarct. Dar asta e acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

M-au sunat de la gradinita ca Ana a vomitat. Nu a mancat nimic, cum incercau sa-i dea sa pape, vomita. Ieri nu a avut nimic, a mancat normal, azi nu stiu de ce. Imi zise dr sa-i dau Metoclopramid sirop si sa vedem pana maine. Medicii sunt in greva, asa ca analiza azi pauza la spital. Poate maine sa-i duc la unu d-asta particular. Dr mi-a zis sa asptept deocamdata sa vad cum evolueaza. Nu are febra, se joaca, e vesela, doar sa nu vada mancare. Sa fie intoxicatie ceva, poate de la nunta?

Mergi la inceput