Regasiri (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Maya - nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi - dar ... cand facu si Kara asa ceva - nu stiu exact de la ce a fost - insa nu ma lasau cei din jur in pace si o tot indopam cu diverse la diferite intervale orale -si NORMAL ca fata vomita in continuare.
Pana nu i-am facut REPAUS DIGESTIV total - fata nu s-a intremat. Vomita cu tot cu metoclopramid - asa ca sfatul meu este s-o lasati in pace o zi intreaga. Daca e vesela si nu are febra - cu atat mai mult. Nu vrea sa vada in fata mancare - ok - lasati-o in pace - va spune ea cand i se va face foame.
HIDRATAREA e foarte importanta aici. La 15 minute trebuie sa bea cat de putina apa se poate.

a doua zi incepi usor usor sa-i dai cate ceva de papa. Oricate mese ar avea pe zi - incepi cu o lingurita de iaurt.
In prima zi ii dai doar biscuiti si supa strecurata de legume (fara carne).
A doua zi ai voie un gratarel de pui si incepi asa usor usor sa revi la alimentatia ei normala.
parerea mea -


Miki 04 - La multi ani mami!!! - mai hai pe la noi.
danita - La multi ani! pentru mamica ta.

pupam toate fetele si toti copiii

fug dupa Kara - v-amtzucat



lucrusoare de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

maya multa sanatate anei

miro ma bucur ca ti-a mai venit inima la loc cu gradinita.Mai cautati alta?Cat despre faza cu plansele-daca Daria ar fi fost in grupa cu Kara cu siguranta ar fi avut una din cele mai urate lucrari.Nu-i place nicicum sa coloreze,indiferent de carte ,de moment.Nici daca ii colorez eu nu are rabdare sa stea cu mine.Dar la cresa in pachetul de rechizite ne-au cerut si carte de colorat,creioane.Abia astept sa inceapa poate ii vine si ei cheful daca ii vede pe ceilalti

in Gradina Botanica a fost destul de dragut.Doar ca eu am fugit de acasa si ca sa scap de imaginea dezolanta a gradinii care a suferit f mult de pe urma secetei.Dar nici in gradina nu erau lucrurile prea roze.Oricum Daria a alergat cu Ioana.Ei i-a placut.Poze prea multe nu am dar poate ma invrednicesc sa le descarc

fug sa-mi iau copila de la cresa(ei nu au fost azi in greva asa ca am profitat sa mai trebaluiesc prin casa)


Mihaela 24+ Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Miro doctora la fel a zis, sa nu-i dau decat lichide azi, dar cand s-a trezit mi-a cerut pui pe gratar si cereale, am fugit i-am pus nitel piept si l-a papat tot, apoi a mancat fulgi de porumb si doi biscuiti. I-am dat un furazolidon, vad ca nu a vomat dupa papa, se simte ok, e vesela. Nu stiu, sa vad pana maine daca mai vomita. Ma gandesc ca poate au fortat-o sa pape la gradinita si i-a venit rau. Oricum daca ii dai bucati mari sau nu o lasi sa mestece ea ca lumea se ineaca si nu mai poate manca. Ea are ritmul ei, mesteca pana face pasta in gurita apoi inghite, e cel mai sanatos mod de hranire, o invidiez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

maya ma bucur c-a cerut papa, e semn bun..pe ana n-ai pozat-o la nunta? cam saraca cu pozicile..si cine-i Bamse?

roxana cum adica nu-s dinozauri adevarati? Dani ii numeste sandios(dinozaurios) si aia sunt, sandios!! nu stiu exact ce-i acolo, dar pe pagina dau informatii despre spectacol din epoca dinozaurilor, povesti, istorii, muzeu si ceva evadare-n jungla...amu ce fel de dinozaur apare din frunzis nu-s sigura daca-i un t-rex sau e unul din carpe

Paco nu-i convins; parcul asta tematic e la 4 ore jumate...daca nu vrea la asta mergem la unul www.terranatura.com/TerraNaturaMurcia/Ficha1.aspx?FrmCodA=5&FrmCodB=49&FrmCodC=120&FrmRegistro=1/" target="_blank"> aici aproape de animale moderne: ursi, vulturi una alta, nu de alta dar Dani n-a prea vazut o vaca...eventual vaca Milka...

dastefa si miro greva va poate afecta?

ank ai descoperit motivul maraielii?

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bamse e un prieten din copilarie al sotului:). Ma sa stii ca nu prea am facut poze, sotul era preocupat cu dansul iar eu faceam altora, poate m-au mai pozat altii, astept sa-mi dea cineva poze si cu mine, desi nu cred, toata lumea a fost preocupata sa danseze, sa pape etc.
Ana e ok, nu a vomat pana acum deloc, a dansat, a tzopait, a ras, a tusit de cateva ori sec, nu stiu daca semnifica ceva sau o fi de la cat a vomat azi la gradinita. O urmaresc in continuare, dar nu stiu ce sa-i mai dau. Acum i-am dat doar fulgi de porumb, parca mi-e frica sa-i dau ceva de mancare sa nu-mi vomite noaptea. Apa bea la greu, deci nu mi-e teama cu deshidratarea ca nu-i cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

maya, pup gras la ana

ank, david e putin mucios...eu putin mai mult..ne doftoricim

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

"Iepurasii s-au trezit, buna dimineataaa", asa s-a trezit fii-mea si a luat toate animalele la rand sa le zica buna dimineata, faza e ca face asta de la ora 5. Si a vrut la gradi, era nerabdatoare. Nu a mai avut nimic de ieri, adik s-a jucat aseara pana a picat lata, a ras, a papat, dimineata si-a pus singura un bol de cereale si l-a papat, eu am adormit si cand m-am trezit ea se servise, ma cam sperie cand face asta. Isi ia de la bucatarie bol, isi pune cerealele, prin sufragerie vad ca a cautat prin sertare, a fost ocupata fata dimineata asta. Sunt curioasa daca va mai vomita la gradinita, o sa sun pe la 9. A invatat sa numere pana la 10 in engleza, expresiile pe care le stie vi le-am mai zis, vad ca prinde f repede, ceea ce e bine. Si a luat un + 10 ea zice ca la desen, i-a pus sa-si deseneze un parinte si ea zice ca pe tati l-a desenat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Buna dimineata tuturor! Va invit eu la o cana calda de cafea ca vad ca Roxana lipseste. Cine vrea si o tigara dau si din aia, cine nu vrea-felicitarile mele.
Maya ma bucur ca Ana e bine. Da matinala fata ai! Am vazut si pozicile si cred ca a fost o petrecere pe cinste.
Dolores multa sanatate amandurora
Dbuuny cred ca maraiala e de la rasfat la care cateodata se adauga si un pic de oboseala. Tare frumoase parcurile alea de pe la voi. La noi o exista asa ceva?
Dastefa inseamna ca Daria coloreaza la fel ca Erica
Miro ma bucur ca sunteti ok la gradi si s-au apucat de activitati. La noi deocamdata invata doar cantecele de pe cutiutele muzicale si gesticuleaza si danseaza si cate un catren pe acolo. Sper sa treaca si la altele ca eu nu am timp...


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata acum, la 11( cand incep sa scriu, cand termin...cine stie cat va fi)

Dbunny, m-am distrat aseara cand am citit intrebarea ta: " cine-i Bamse?" , am vazut-o pe bunica mea in fata ochilor( cine-i ala, cine-i aia, ce-i ma-sa, ce-i tacsu, ...etc)nu ca io nu-s curioasa....nuuuuu...deloc

Anca, Dastefa, puneti-l si pe Calin in "clubul desenatorilor"....coloreaza pe oriunde, numai unde trebuie nu. I-am dat duminica o carte de colorat cu desene usoare, a colorat....aiurea total, i-am aratat ce si cum....degeaba. Las ca au ei timp sa invete. Dupa amiaza vreau sa-l invat poezii, sa vedem daca prinde sau nu. Stiti poezii, vreti sa va zic? Usurele, nu d-alea gen "Luceafarul"

Maya, vad ca Ana ta e ceva mai matinala decat Calin al meu. El se trezeste in jur de 6, atunci face pipi, se spala pe dinti....in timp ce mie-mi pica ochii-n gura de somn. Aseara le luasem acadele si am uitat de ele, mi-am amintit cand i-am dat laptele, pana sa se culce si i-am aratat, dar i=am spus ca nu-i dau ca-i tarziu, ii voi da dimineata, si i-am aratat unde le pun ca sa le ia de dimineata. Cine credeti ca vroia " bobo " la 6 si ceva dupa pipi si spalat pe dinti?????? Hai? Ghiciti?

De vreo saptamana a inceput cu " nu vleau eu", cand il aud imi vine sa-l jumulesc putin, se uita in ochii mei si spune asa...cu o intonatie care cere palme Initial m-a distrat faza, acum a inceput sa ma enerveze. Ieri dimineata a fost cu mama in parc si la un mom dat ma uit pe geam...ce credeti ca vad? Calin pe jos in fata blocului si mama care se chinuia sa-l bage in casa, iar el cu vesnicul" nu vleau eu"

Trimit si cred ca revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Doar o poza a iesit cat de cat cu Ana, restul blurate varza, pun aici, si una cu mine tocmai ce venisem de la machiaj.
Azi a fost ok la gradinita, a papat, nu a vomat, totul bine. Bine au zis ca nu a mancat cum face ea de obicei dar oricum, ciorbica jumatate, si o sarmaluta.

Mergi la inceput