Regasiri (5)

Regasiri (5) | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4)



Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Va astept cu drag la povesti despre puiutzi si nu numai.

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Koko o placinta bunaaaa, roana un trandafir galben(galbenu-i gelozie)eu am capatat o noapte alba, de la Danu, si eu si tac'su. Cu Dani nu poate una sa stea in repaus nici moarta! las c-o trece si asta, ne facem noi mari si tari cu gura plina de masele, si ne recuperam si somn si pofta de mancare.

petele la noi mai sunt, maronii cafenii dar sunt...

Violeta yo te tzuc daca vrei pana te zapacesc de cap! asa fac si cu Dani, si culmea-i ca (inca) nu-i stresat de atatia pupici.
Restul fetelor ce-ati mai capatat de Valentin? Ah eu am capatat o web cam eftina care nu merge s-a scuturat al meu la buzunar si-a facut efortul de a cheltiu 13 euro pe ea..o fii de jucarie!

Dbunny 6s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Dbunny noi am "petrecut"daruiindu-i sotului toate datoriile casei.,caci atat ne permitem.
Noi ne facem declaratii mereu si suntem inca indragostiti de 6 ani si sper ca DD asa sa ne tina.

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Neata gagici,

Am fost ieri la mc donald's a fost super frumos, numai ca nu l-am putut lasa pe Cristi la copii pt ca locul de joaca era intr-un tramvai si erau multi nazdravani pe acolo, plus ca astia mari au si mancat si cum este el un mancacios....n-as vrea sa manance de la mc, cel putin nu inca.

Poze n-am facut eu, dar cum fac rost de ele am sa le postez.

Azi ne ducem si noi la restaurant, ieri am dus copiii, aaa si nu v-am spus ca Adi mi-a facut cadou de ziua indragostitilor, m-a intrebat ce inseamna sa fii indragostit si eu i-am raspuns sa iubesti pe cineva. Drept urmare a zis ca el ma iubeste , deci e indragostit de mine, cadoul consta in niste desene cu inimioare si cu foarte multe mesaje de genul "mami, te iubesc", sa va mai zic ca m-am topit toata, nu-i nevoie ca va imaginati si voi.

Kokorina ma intrebai cum ma descurc cu facultate, servici si copii, sincera sa fiu greu in sesiune beam nu stiu cate cani de cafea pe zi sa pot sta treaza, dar merita, sunt foarte multe satisfactii, inainte de examen, Adi se ruga seara la Dumnezeu sa-mi dea usor la examenul si sa-l iau. Si am mare noroc cu sotul meu care e un dulce ( bine ca nu vede ce scriu, sa nu i se urce la cap) si ma ajuta fff mult, gateste pt noi si pt Cristi, spala mai greu ii este la curatenie, dar de asta ma mai ocupam si eu. Si vroiam sa-ti zic de mult, ca eu te admir inca de la fulguleti, cu doi bebei mici, cand imi era greu mereu ma gandeam la tine si asta imi dadea curaj.
Si nu stiu in ce ordine apar dintii la copii, cristi are 4 sus 4 jos un canin si au inceput sa iasa maselele.

Dolores multa sanatate lui David, sper sa se faca bine, repede, repede.

Mirona am sa incercsa mai pun poze , dar zilele astea sunt un pic ocupata, azi ma plimb si maine am la treaba, trebuie sa merg la cumparaturi, sa fac mancare, sa calc , sa spal..... adica e weekend trebuie sa ma odihnesc si eu.

Pup si restul gastii ca trebuie sa ma intorc la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salutare
Am scutire pentru ziua de ieri. Motivata. Mi-au semnat-o Iulia si mama mea.

De ziua indragostitilor am iesit cu nasii Iuliei la un bar.
Am stat intr-un fuuuuum... Initial gasisem masa la nefumatori. Dar ceilalti nu au putut sa se abtina si ne-am mutat la fumatori. In spatele meu era un geam cu ajutorul caruia se aerisea in bar. Cand ma usturau ochii imi luam haina pe mine si deschideam geamul. Era mai bine.
Au dat drumul pe un ecran la Fashion TV unde dadeau imagini de la Carnavalul de la Rio. Cu ocazia asta m-am mai uitat si eu la TV ca nu m-am mai uitat de luni de zile.
In rest atmosfera era placuta. Barul are ferestre foarte mari si se vedea centrul orasulul de acolo. O aglomeratie in oras... de-abia am gasit loc de parcare, toate restaurantele si barurile erau pline pana la refuz.
Ne-am mai rupt si noi de lucrurile zilnice. A fost frumos.

Sa nu cereti poze ca n-am.

N-am citit nimic din urma (sunt la servici).

Pe diseara

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

sunt cu oalele pe foc - n-am timp acum prea mult - deci dupa ce adorm piciul revin.
pupam


am intrat scurt sa prezentam noua roaba a lui Mark. Si aici.
N-am montat-o - doar am fotografiat-o.
Alex te astept in privat cu detalii unde s-o trimit.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

salutare gasca,
cam bate vantul pe aici.

CrisaS n-am stiu de ziua ta. Sorry si bataita pentru desiree ca nu a dat zvon in tara mai repede. si multa multa fericire, iubire si implinirea celei mai arzatoare dorinte - un bebe - cat mai curand posibil.

am trimis alte desene pe mailul comun. Koko nici eu nu am talent la desen - ci la copieri. Vad o imagine si incerc s-o copiez si de atatea ori o fac pana o reusesc si apoi v-o explic si voua.
Ma inspir de pe unde apuc, desene animate, carti cu desene, plapuma Karei care e plina de elefanti, castronul ei de papa in care e un hipopotam ... etc.

azi dimineata la trezire i-am spus ca o iubesc si i-am dat un pusi. Am mai lenevit noi un pic in pat si am intrebat-o: ma iubesti? A zis un daaaa lung si mi-a intins fetisoara in semn de pusi - dar era cu suzi in gurita - asa ca pana sa-i scot eu suzeta sa ma poate pupa ... a trecut momentul. Nu-i nimic - mai asteptam.

mai aveam ceva sa va povestesc.
- va tot pove eu de Ami a noastra. dar sa v-o si laud - tzuc-o mama de desteapta. I-a luat mami a ei cateva cartulii dintr-acelea armonice - cu animale, fructe, legume, flori .. .etc.
Le-a invatat atat de repede incat Laura si-a dat seama ca trebuie exploatata aceasta faza prin care trece acum Ami. Au acum in casa 12 cartulii dintr-acelea - pasari, pesti, fructe, legume, fructe exotice, de animale nu mai vorbesc ... ca orice copil recunoaste vaca, calul sau pisica si cainele.
S-o vedeti cu cata seriozitate iti arata fiecare chestie care o intrebi - tu intrebi - unde e nalba? - ea iti arata pe cartzulie - unde e. unde e portocala - ea iti arata.
Si nu te incurci cu ea, un exemplu sa va dau - de la inaltimea mea - credeam ca vorba de liliac si o intreb - unde e liliacul? - la care Ami - nu nu. O mai intreb o data - ea - nu nu. Vine Laura si ne dumireste - aceea e zambila - nu e liliac. Atunci a aratat spre zambila. Deci ceea ce nu este in cartzulie ea nu are de unde sa-ti arate. Desteapta foc. Buey - si sunt cateva chestii pe care si eu le-as incurca. Ea le-a memorat atat de usor si atat de repede ... azi ii mai duc eu cateva carti - pe care ei nu le au - sa o mai invete si de pe ele. E un deliciu sa o vezi.
si i-a ganditi-va - un mic calcul - au 12 carti - pe fiecare carte sunt cam 10-12 figuri - stie Ami a noastra mai mult de 120-140 de cuvinte - din care multe nu sunt chiar uzuale.

LA Mall - ieri - a fost o nebunie. Daca stiam ca e 14 februarie - nu cred ca as fi mers. dar cum am uitat - ne-am trezit acolo cu o larma si cu fff multi copii - dintre care multi mari si trebuia sa ai mare grija la ei ca doar nu se uitau dupa astia mici - a trecut una pe langa mine ... nu stiu cati ani avea - dar era mai mare decat mine la inaltime si la kilograme la fel. Daca sarea asta pe Kara - mi-o nivela - nu alta.
Au fost fetele in delir - au incercat sa sara, s-au jucat in bile, cu masinutele si cu topoganul, in casuta printeselor, in tunel ... etc. Trebuie sa mai repetam experienta - ca fu tare fain - pentru ele - ca noi mamicile am fost lac de sudoare. Dar, ... merita!!!

hai ca v-am spus o gramada si pe ziua de azi.

ma pregatesc sa merg la Laura si la Ami - e ziua Laurei azi si ii ducem si noi un buchet de flori si cioco.

pup toata gasca.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dbunny,multumesc de pupaturi
ca tot nu primesc de la nimeni
fi-meu nu e pupacios de nici o culoare....abia cand doarme il pot pupa si eu in voie....
celalalt nu se deranjeaza...ca cica astea-s vrajeli....avem prea multi ani la activ,asa ca nu se mai poarta

oana,frumos trandafirul galben...sa nu zici ca e gelos!!!
pupici lui Alex si sa petreceti frumos in we cu socrii...

Mirona,ce faci bun?
spor la bucatarisit....

angi,parca nu se mai fumeaza in restaurante....deloc....
adeavrul e ca nu prea merge sa manaci in fum...da' e mai ...rustic,cred

miki,ce dragut e Adi
e la scoala?!ca e de seama cu Mihnea...el e nascut in iunie!

si pt restul fetelor din nou

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Da Violeta, Adi este la scoala si este foarte incantat de ea (de scoala). Am vrut sa-l vad si eu pe Mihnea dar n-am gasit poze s-au sunt eu si n-am vazut bine.

Chiar Miro ce gatesti bun, vino si tu cu idei pe aici sa ne inspiram si noi.
P.S. Daca mai vedeti cuvinte legate intre ele sa stiti ca tastatura-i de vina , nu eu .
toata gasca si pe Violeta in mod special ( sa numai duca lipsa de pupici).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

miki,multumesc
ce ma fac cu atatia pupici?!

te astept si la discutii despre clasa I-a sa ne spui mai multe despre Adi

poze nu mai sunt ca le-am sters...

poate mai pun intr-o zi!!

noi mergem in seara asta la arte martiale,nu mai stiu cum se numesc...
sper sa-i placa lui Mihnea,ca daca e de tzopaiala nu se da in laturi



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput