Regasiri (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

gagici - eu nu prea fac papa speciala pentru kara - tot legumele noastre -binecunoscute- cele la cuptor.
Insa azi i-am facut si o supa - de pui cu galuste. A papat de numa.
Ieri am facut pireutz de brocoli cu carne de vita - dar parca v-am scris asta ieri.

deci - nika special.
meniul ce-l avem azi:
6 - lapte
10.30 - iaurt cu biscuiti
13.30 - legume cu carne de pui si in completare supa de pui cu galuste + o clementina
19 - borcan Hipp de noapte buna plus o piersica
22 - lapte



Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by violeta69

Dbunny,multumesc de pupaturi
ca tot nu primesc de la nimeni
fi-meu nu e pupacios de nici o culoare....abia cand doarme il pot pupa si eu in voie....



D'aia profit eu acuma, ca peste 1 an fac pariu ca ma impinge sa nu-l mai ling(asa zice nepoata-mea: tati ma linge!! am ramas masca, n-am stiut despre ce-i vorba, asa zice ea cand cineva o umple de bale)

Miro cat timp are Ami? Cartuliile alea cum sunt? de carton cu muzica langa? are Dani una de vreo 6 pagini cu 4 butoane in total. fiecare buton are un desen si un sunet al unui animal salbatic. Dar Dani nu stie inca sa-mi arate nici elefantul nici maimuta nici nica, nici cu sunet nici fara. De fapt la capitolul animale suntem foarte slabuti, chiar corigenti, facem ca si cutu, adica ham, si ca si gorila adica goh-goh-goh. In rest nu facem ca nimic, si nu recunoastem nici un animal pe nicaeri. Doar pe strazi caini vagabonzi.
iote ca mi-ai dat o idee de supa...cu galuste!!! gasultele le-ai faramitat mici banuiesc, nu le-ai blenduit, nu? Dani s-a delectat cu taiteii din supa azi, si vreo 3 linguri de supa, ah! si vreo 80 ml de ceai, are-o sete in el...in rest nu tu legume nu tu pui, nu tu peste, nu tu iaurt...de vreo saptamana! deja ma scot din sarite dintii astia!
Cred ca am facut o indigestie, cosul pieptului mi s-a umflat, am mancat prea cu pofta...azi dimineata la 6.30(daca tot nu ne-a lasat Dani sa dormim pe nicicare) am bagat 2 felioare de paine prajita(crackers) cu zacusca de casa adusa din romania, mama ce deliciu!
A mea mama-si pierde rabdarea deja cu Dani, astazi tot bolborosea la ora mesei ca Dani arunca taiteii in toate partile, l-am luat eu la purecat si cu mine a papat ceva mai binisor...cateodata asa vreau sa nu fiu atat de indispensabila tuturor....sunt obosita!

Dbunny 6s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare gasca,

P seara inainte de nani nu plange dar se impinge in mine , tzipa , nu vrea nani ..poate dintii dar ...... nu stiu ce sa ii fac . dat cu calgel si nici o imbunatatire . mai vedem .

dbunny: o carte cu animale domestice si cu sunete poate i-ar fii utila puiului tau . am mai zis , noi avem una d ela editura crisan de unde P recunoaste absolut toate animalele inclusiv mamaruta si omida .

miro: va plimbatiiiiiii de ziua indragostitilor asa ca doua mandre ! ei ei e ! :)

eu in general fac mancare separat ptr P , dar ii mai dau si din papa noastra dar max 1 data . ;) fiecare cu stolul ei de pasarele ;) . desi o gatesc la fel , tot in acelasi tip de oale - va spun si voua sa aveti mare grija in ce fel de oale fierbeti ca multe sunt dintr-un aliaj prost .... care pot sa va imbolnaveasca si pe voi si pe bb .


koko: de mult eori m-am pus in locul tau .... ce greu tre sa iti fie dar ce frumos pe de alta parte ....... la mine DD mi l-a lasat doar pe P iar pe mikuta mea a luat-o la El . :(

pupici la celelalte fete ca sunt cam :(

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

azi am avut liber la shopping.stati!nu ma invidiati,nu mi-am cumparat nimic,da' nimic nu am gasit.ce haine urate si ce papuci(ca nu le pot spune pantofi)oribili ca de la cooperativa(magazinul de la tzara de la bunica mea,asa se chema,unde se vindeau si biscuiti langa papuci...la kil...biscuitii,nu papucii)....mi-am cumparat 2 sutiene si la copchii halate de baie.tre sa ma enervez din nou si sa mergem la verona sa-mi cumpar ce-mi trebuie.nu e departe de noi,vreo 3 ore...bine nici aproape,dar se merita.sant niste haine super faine si ieftineeeee!!!!de nu va vine sa credeti.am vazut pt copii niste tricouri(ultima data am fost pe 26 octombrie),niste fustite si pantalonasi TOATE la 3 euro.dar erau o nebunie.nu am cumparat atunci mare lucru pt ca stiam ca ne vom mai duce si iaca a venit momentul.cred ca in martie,intr-o vineri o sterg numai eu cu sotul,sa pot sa ma uit in voie.data trecuta fusese mama la noi si cu noi la verona....asa ca eu umblam ca titirezul prin magazine.....si ea cu sotul imblanzeau copchii.

azi le-am dat copanelul in mana sa manance si au mancat chiar bine.sotul zice ca au mancat iaurt la ai lui,portocale...cert e ca acasa nu au vrut seara papa,numai lapticul.

ma simt cam obosita,cred ca merg in pat(sau poate mai citesc vreun ziar,vad o stire)si maine sa vedem ce vreme o mai fi...DBUNNY,ca mi-am amintit.tu ai trimis iarna incoace?????ia-ti frigul inapoi,ca mie nu-mi place.pe bune,ieri a fost o caldura de auzeam cum pocnesc mugurii sub soare si azi un vant atat de rece,toata ziua a fost o vreme ca naiba.speram ca maine e ceva mi fain.mi-e ciuda ca-mi vin problemele,ca de altfel ne-am fi dus la piscina(e in spatele blocului si e maaaaare si faaaaina)...astept sa-mi treaca si ne ducem,plus ca-mi va face bine spatelui apa.

va pup pe toate fara exceptie !!pe maine! sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Salutare fetelor!
Nu am mai avut timp sa intru azi....aseara a fost minunat...nu m-am simtit demult asa de bine....am si dansat,chiar credeam ca nu ma stiu sa dansez,radeau prietenii nostrii de mine cand le-am spus ca eu nu stiu sa dansez numai ca si Mark!
Am primit un buchet de trandafiri rosii...si o super declaratie de dragoste...si nu mai stiu de cand nu am mai fost asa de rasfatata!
Toate bune si frumoase...pe cand ne-am intors acasa Mark dormea in patutul lui,si nu am putut sa ma abtin sa nu-l pup...cand mi-am atins fata de obrajorul lui...ardea atata de tare...avea febra...l-am trezit,i-am luat temperatura,38 cu 5...i-am dar nurofen si a adormit la loc!
Azi a fost o zi foarte grea pentru noi...ne luptam cu o eruptie dentara de toata frumusetea....deja nu mai are pofta nici de mancat si roade tot ce ii sta in cale!Gelul calmant e apa de ploaie...nu are nici un efect!Mi-e asa de mila de el!
Mirona... si esti o scumpa...multumesc mult...ce surpriza mi-ai facut!!!Ce nebunie a fost la mall...ce fain s-au distrat fetele...am vazut-o si pe Oana....!
Aka......am fost asa de zapacita si am uitat un lucru importanta...daca se accepta intarzierile... si multa fericire alaturi de cei dragi tie!
Dolores...acum chiar ma intreb cum mai rezisti...esti o mama puternica,eu la cat sunt de prapastioasa....saracutzul David....multa sanatate si sa se faca bine repede!
Violeta...vrei sa primesti bataitza????...ne-a fost dor de tine.....
Korinutza...ca desert am avut o prajitura in forma de inimioara...sa stii ca jumatate ti-am pastrat-o tie......acum mai incape si aia pe langa placintelele cu branza,nu?
Exact ca si Sophia e Mark...nu poate sa adoarma daca nu-si gadila fata cu parul meu si daca nu-mi face freza...!Si el e foarte mamos...ma gandesc ce va fi cand voi merge la servici!Ce o sa se mai dragaleasca ei cand o sa se intalneasca!
Desiree...ma bucur ca Octavian e mai bine...te asteptam si pe tine sa-ti revii...uite de aici o si un ...nu-i asa ca iti e mai bine?
Apropo de "desenat"...azi mi-a facut Mark un desen bestial...pacat ca l-a desenat pe dulap.......cu o carioca verde pe care i-a dat-o soramea...ce mai,un pui de picasso!
Hai ca fug sa pun niste poze si revin!


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Am vorbit cu Dolores si David avea din nou febra... 39 de grade... l-au trecut pe antibiotic. Dolores, sper sa ii scada febra si sa te odihnesti si tu un pic

Danita, cum se simte prietena ta care s-a operat la ochi? Este OK?

Kokorina, cred ca le-am explicat copiilor tai atat de bine ca mami are nevoie de odihna, incat au tinut minte. Auzi la ea... sa doarma copiii de la 22 pana la 8 dimineata si sa nu ceara ei macar apa . Cred ca de vreo 2 sau 3 ori in viata ei a facut Iulia asa ceva. Mi-e dor de un somn fara intreruperi...
Pai eu zic ca daca au iesit dintii (din fatza - 4 sus si 4 jos) si caninii, mai raman de iesit maselele. Spor.

Violeta, eu stiam ca esti fecioara... Am aruncat o data un ochi la topicul fecioarelor si te-am zarit Si eu tot fecioara sunt
Aseara am fost la bar, nu la restaurant. Si au spatiu separat pentru fumatori si separat pentru nefumatori. La restaurant nu mai stiu cum este ca nu am mai fost. Ba mint, am fost intr-unul acu o saptamana si s-a fumat la greu. Ce e pe hartie e una si pe teren e alta, nu te-ai prins?

Desiree, ma bucur ca sunteti bine, ma bucur ca ai putut sa te si odihnesti

Miki, distractie placuta la restaurant

Azi-noapte m-am culcat la ora 2 si d-soara Iulia s-a trezit la 8 fara 10. Cand o vezi ce frumos iti zambeste cu parul ala ravasit si se tavaleste prin pat cu funduletzul ala bombat (pampersul plin), nu mai conteaza cat de somn iti e si iti vine sa o mananci. Taica-sau mai rupse la pranz o juma de ora de somn langa Iulia. Iar eu avusei multa treaba la servici ca trebui sa mai stau un pic acolo ca sa pot sa-mi termin treaba. Si acuma crap de somn.
Mai am si ceva poze de pus pe net, dar nu mai stau in seara asta nici daca ploua cu carnati.
Am plecat la nani.

Noapte buna tuturor
Va pup

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

hop si eu in prag de seara

la noi nik special, program administrativ, a venit tati, i l-am pasat pe nazdravan sa se incalece putin cu el ca sa imi pot vedea linistita de ale mele treburi...acu ma simt mai linistita cand stiu ca nu mai calc pe linguri de lemn, periute de dinti, suluri de hartie igienica, pantaloni trasi de pe sarma de la uscat si sters praful cu ei prin casa,cana de ceai pe sub scaune, resturi de biscuiti faramitati cu piciorul...voi reusiti sa pastrati ordine cat de cat? la mine seara e totul ok la ora 12 a doua zi o iau de la capat cu stransul, matura de 7 ori pe zi in locurile unde isi face veacul si papa

super super incantat a fost de venirea lui tati...e atat de vesel si rade cu gura pana la urechi, il cauta, il indeamna, vorbeste cu el, se agata de pantalonii lui, il musca de picioare, e o nebunie..il iubeste mult pe tatsu...acum vad ce inseamna si un tati pe langa casa omului!

de sf valentin a venit cu O ciocolata mare mare de la sarbi si o sticla de whisky, am baut vreo 50 grame fiecare in timp ce imi povestea ce a mai facut el pe acolo, ne-a palit somnul si ne-am culcat..ce altceva era sa facem de ziua indragostitilor decat sa dormim? rusii la putere, laringita in floare si oboseala cat casa! traiasca patul sfant!

am vazut pozele lui mini miro e smechera tare tare fi-ta

mirona, ma bagi la idei cu ami asta a ta! cate luni are fata hai? octavian nu suporta cartuliile, nu stiu, tot ce prinde arunca pe jos tranteste, rupe, cum sa stea la explicatii si poze? in schimb imi arata orice lucru prin casa si eu trebuie sa-i spun ce e... si nu mai uita, inmagazineaza imediat..dar el le prinde din zbor, nu are stare la carti! l;a desenat nici atat! lasa desenele alea acolo pe mail ca poate mai incolo isi descopera vreun talent mai stii? tre sa fac o vizita pe la librarie..carti cu animale si plante din plastic om gasi? nu de alta da tre sa le roada mai intai....


si sa mai zici ca fetele nu sunt mai sarguincioase ca baietii!is mult mai habotnice, atente, muncitoare! in schimb baietii stau bine cu logica!

kokorina, deci le-ai dat copanel?si au mancat....bravo, gata, ai depasit angoasa cu inecatul, sper!

danita, un pic de nurofen nu-i dai? sa-l linisteasca si sa doarma bine?

violeta, cu bataia...eu am mancat bataie si uneori functiona, adica de frica invatam mai bine, eram mai atenta la teme, dar de frica! si tot de frica rupeam paginile cand luam vreo nota proasta! normal ca eram prinsa imediat ca nu inlaturam toate urmele! si uneori bataita era atat de prost administrata ca imi amintesc ca nici nu stiam prea bine de ce eram batuta....dar eram speriata rau! zau, intotdeauna am zis ca o palma la fund sau un tras de ciuf nu are ce sa fie rau...dar acum imi aduc aminte ce simteam eu si nu stiu daca vreau sa simta si octavian asta..bataita cred ca aduce rezultate pe moment (de frica)..nu-i face mai constiinciosi, mai harnici, mai increzatori pe copiii nostri..ii face doar sa fie mai atenti sa nu greseasca...de frica! dar este inlaturat doar efectul prostioarei..nu si cauza! deci trebuie sa sapam mai adanc in sufletul lor si sa ne gandim mai intai DE CE fac o prostioara, de ce sunt neascultatori, de ce iau note proaste..deci retezata de la radacina cauza, nu efectul!am citit ca un parinte care isi bate copilul de fapt isi recunoaste prin astya neputinta de a-l educa si a-l stapani! sper sa nu te superi, nu e cu directie, psihologii spun asta! de fapt, o sa postez despre acest subiect ceva interesant, chiar aici, pentru toate mamicile dragi!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

alexandra, ce seara superba ai avut! sa-ti traisaca consortul!..da ma simt mai bine, cred ca postam amandoua in acelasi timp!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

poze de Valentine's
Le-am incarcat de doua ori asa ca ma scuzati pentru dubluri!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Desiree...mersi......cred ca noi doua mai bantuim pe aici...nu ai somn?

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput