Regasiri (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

alexandra,ba mi somn, cum nu,da aveam o datorie...dependenta asta, bat-o vina!

va urez noapte buna!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Noapte Buna!Eu mai raman sa bantui pe aici singura.....!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dimineata dragelor,
poftitzi la cafa ,un WK cat mai placut tuturor.
Dolores insanatosire grabnica puiutzului,
Alexandra felicitari pt cum ati sarbatorit ziua indragostitilor,
Koko
Miro,Violeta,Desiree,Danita,Miki,Aka ... .


Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neata gagici - vorba lu' tati - iar te resfeti pe forum.

- i-am trimis la cumparaturi pentru deseara - avem musafiri si facem o seara de clatite ... asa ca ceva cumparaturi nu strica.
- casa mi-e curata (Doamne ajuta) papa nu mai fac ... asa ca - ce-mi ramane? FORUMMMMMMM!!!

incep prin a va pupa cu drag.

ma intrebati ieri de Ami - azi implineste 1 an si 6 luni - deci e cu 2.5 luni mai mare decat Karina. Si nu au interesat-o nici pe ea aceste carti pana in aceasta luna - difera de la copil la copil. Si ea pana nu demult stia doar de caine pisica, vaca ... etc astea mai uzuale. Mai noi e fana carti dintr-astea armonice - Dbunny - uite aici poza sa vezi cum arata una - dar e simpla de tot.
Ieri i-am mai dus eu trei carti dintr-astea si imediat a remarcat ca-s noi. Le tot scotea din biblioteca si o punea pe Laura sa i le spuna. Cand se plictisea de ele - Laura le strangea si le punea la loc - in 5 minute iar venea la ele. S-a repetat chestia asta de cateva ori.

de noi ce sa va mai pove? A inceput sa aiba ceva crize de personalitate - ma termina nervos - desi ma tin INCA tare pe pozitie. Daca nu-i convine ceva da din picioruse nervoasa - sau pur si simplu te pocneste cu ce are in mana. Daca nu are ceva in mana - se duce pana la un obiect il ia si il arunca zdravan pe jos. Degeaba ma pun sa-i explic, face contra - mai rau. Degeaba zbier la ea - nu se calmeaza. Degeaba o ignor - e mai rau - incepe sa planga ca nu o bag in seama. Nici eu nu mai stiu cum sa procedez. Nu dureaza mult aceste crize ... insa ma iau pe nepregatite si nu stiu cum sa reactionez in situatia data - de fiecare data e altfel - de fiecare data functioneaza altceva in calmarea ei - oricum a intervenit si oboseala acestei saptamani - cat tati a lucrat ca eroul si mi-a venit seara acasa. Eu nu am mai putut sa merg la job - cele 2 ore zilnice - dar sa stiti ca acum mi-au lipsit. Nu fac eu mare lucru acolo in 2 ore - dar ma deconecteaza, ma rup de casa si de ea - ma reincarc de energie si vin acasa zambitoare si cu mare dor de ea/ei. Cat de mult conteaza o mica pauza. Dintr-astea mici - ca nu stiu ce voi face din noiembrie in colo.


hai ca v-am lasat - mai vorbim noi. poate deseara - sau poate maine.
toata gasca de regasite.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

salut gagici!

DESIREE...lasa ca si pe tine te trateaza vaz sotul cu trufandale...pacat ca te dadusei cu rusii,de partea lor.la noi ordinea e sporadica.dimineata pana papa ei micul dejun e curat(lasata de cu seara),dupa micul dejun toata casa arata parca a nins cu paine,bucati molfaite si dosite,scuipate pe unde se nimereste.pregatesc curatenia sa ne jucam in curat,apoi dupa masa de pranz iar o tura de aspirat si sters parchetul,seara la fel fac curat sa ramana pe dimineata.....pup la voi doi

ALEXANDRA.....ce fain ca ai si dansat.eu nu stiu sa mai dansez nici macar cat stiu copchii.radeam o data cu andi,ne jucam ca santem la disco si ca nu ne cunoastem,dar ca vrem sa ne cunoastem si pe niste ritmuri de muzica dansam....dar nu vrei sa stii cum dansam.am ras de ne-am prapadit.apoi am luat putin in serios faza cu dansul,ne-am dat seama ca nu mai stim sa dansam.sa zicem ca in doi mai merge,ne mai lasam in baza altuia,plus ac in doi faci ce pasi vrei,dar daca ma lasi singura nu stiu unde sa incep si unde sa termin de pus pasul.iti sta foarte bine cu culoarea roz,te face o pustoaica de numa,de fapt esti,la cei numai 20 si ceva de anisori :):)...felicitari lu marius si sa-i dai o pupa pe obraz din partea mea.spune-i ca e pt rasfatul oferit.sa ne spui daca mark mai face febra.sanatate!!!va pupam pe toti!

DBUNNY.....ce faci artisto?care mai e viata ta?....mai amuzat tare cu cadoul de ziua indragostitilor,pe care l-ai primit de la paco,mare figura esti....si daca dani imprastie taiteii peste tot,ce?si asta face parte tot din dezvoltarea lui...of,mamica ta trebuie sa aiba mai multa rabdare,stiindu-te si gravida....

MIRO....bravo lui ami,e o fetita destepata.sa o pupi din partea noastra.draga mea,eu la crizele de personalitate a le lui pascal(ca sophia face mult mai rar),dar si la ale ei,eu ignor total,dar total.si aici in cartile de specialitate spune ca in astfel de situatii nu e nimic de facut decat ognoratul functioneaza cel mai bine.la noi functioneaza cu succes,totul se termina de vine singur la mine si nu mai plange ca mami il ia in brate.dar cat se desfasoara el nu-l bag in seama,apoi plange ca nu-l iau in brate dar sta tot acolo unde-si desfasoara activitatea,apoi vine la mine si santem din nou prieteni.

DODO.....mersi de cafea,aveam nevoie,chiar ma gandeam daca te trezesti sa o faci.pai ce sa mai spun,ca ma trezesc sio cafeaua e gata....pup la bogdanel....deseneee!!!deseneee!!!mi-a ramas in minte cum striga el cand se trezeste.

ANGI....ai fost autoritara vad,copchii au bagat la cap.m-am trezit azi nopate pt cate un bibe,la amandoi,dar nu e tragic....il beau si adorm iar...pup papusa de portelan cu parul ravasit si cu pampersul bombat.

fetelor ,azi fac spanac si cu out la copchii.poate inghit si eu vreo 2 linguri ca eu nu ma omor cu spanacul si nici n-am chef sa fac nu stiu ce mancare sofisticata azi....o sa iesim putin afara ca e soare,dar cam rece...vedem ,poate tragem o fuga pana in oras...
mai intru deseara.va urez la toate un weekend placut si linistit!

VIOLETA.....te intrebasem daca esti tauroaica,pt ca ai fizionomie de femeie taur....fecioara zici?eu am un lipici la fecioare...pup

MARANI.....mai ce fata frumoasa ai,cu ochii ei incredibili de frumosi,si e mareeeee...asa mi s-a parut in poze...

ROXANA!!!!!!!!!!!!

P ONU!!!!!!!!!!

ROANA!!!!!!!!!!

AKA!!!!!!!!!

DANITA!!!!!!!!!!!!

MIKI!!!!!!!!!!!!!!

gatiti?gatiti?....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Va scriu si eu pe fuguta........Mark isi face somnul de amiaza...de obicei nu doarme mult...!
Korinutza...esti o scumpa.......serios ca ma simt ca si o pustoaica si inca mi se pare ca sunt un copil...nu tin pasul cu varsta....!
Mark nu a mai facut febra,aseara i-am dar preventiv nurofen...azi m-am uitat la dintisori si stau sa iasa si premolarii si canini...jale mare va fi!
Apropo de "crizele de personalitate"...la noi sunt la ordinea zilei...si eu am momente cand nu mai stiu cum sa reactionez,e si foarte incapatanat...daca in momentul ala el are chef sa bata cu jucaria in perete...pot sa stau si in cap ca tot o face!
De multe ori cand ia ceva cu care el nu are voie sa se joace,degeaba incerc sa-l inlocuiesc cu alt obiect sa-i distrag atentia...la noi nu are efect!
Si la fel se manifesta si el...tipa,da din picioare,se tranteste pe jos,si nu vrea cu orice pret sa renunte!
Si sunt momente in care chiar nu stiu ce sa fac,cum sa fac sa fie bine....niciodata nu mi-a placut cand vedeam prin magazine copii care se trantesc pe jos si fac crize atunci cand isi doresc ceva....si mi-e teama sa nu fie si Mark asa!
Probabil cand va intelege mai bine voi reusi sa-i explic...cine stie...!
Mirona...si eu i-am luat carticele din alea,deocamdata e super incantat de ele...l-am invatat cateva animalute si mi le arata cand il intreb!I-am mai luat si o carte care are pe o parte puzzle,dar aia inca nu il fascineaza!
Pup toata gasca.....de la A la Z...fara exceptii si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai frumos!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza..is la repaus..sa vad cat rezist, ca ieri dupa o zi de munca, shopping si Dani la greu petele s-au inrosit...aseara tarziu, am bagat utrogestan si s-a mai ameliorat...creca weekendu asta iar m a paste o tura de urgente. De azi dimineata la 6 doar o pata mica maronie, mica mica, ca o mazarica...

Dani e mai bine(de cand cu antibioticul). V-am spus ca l-am dus la o alta clinica privata da? de nimic nu mi-a servit, copilul meu a facut febra interna(si nici un medic n-a depistat-o), i-a iesit pe buzita de sus ca un fel de herpes, asa-mi iese si mie la febra interna de aia stiu. Va rog sa nu dati cu pietre acum: m-am dus la farmacie si i-am luat Klacid- antibiotic, da, da...asa dupa capul meu(in decembrie i-a dat pediatrul lui si i-a mers foarte bine) Ii dau aceleasi cantitati. rezultat: nu mai are plachete de muci in gat, parca mananca mai bine, si dormit foarte bine azinoapte de la 11 la 6.30. A papat laptic si-a mai stat in pat pana pe la 9...asta pt noi e ceva fenomenal. Mai vedem...(cand i-am spus mediculul ca vreau ceva mai tare decat tipicele siropuri pt muci a vrut sa-mi dea cortizoane, si nu mai vreau...)

Alexandra vazut poze...chef de chef...
Miro vazut carticica...a noastra-i mai complicata, cred ca-i pt copii mai mari...am sa fac o poza.

Koko, verona- italia??? yoy si eu vreau, am fost odata pe vremuri...aveam 11 ani, si unui italian i s-a facut mila de scoala nostra si ne-a invitat in excursie(cei mai buni 40 din clasele 5-8) si asa am vazut si eu balconul lui Romeo si Julieta. Or fi eftine tzoalele, dar hotelurile am auzit ca unul de doamne ajuta e foarte scump...si eu pe o zi nu pot merge...

Dolores multa sanatate! te-ai gandit sa schimbi pediatrul? prea des e David bolnavior....

va pup...ma duc sa ma intind putin...



Dbunny 6s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:



bine v-am regasit sunt cu ochii pe voi de la inceput
pt mamici si fulguleti


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

BAMBO....te vad!te vad!te vad de dupa canapea....nu te mai ascunde si lasa fastaceala,ca nu-ti shade ghini(sta bine....pt cei care nu stiu dialectul moldovenesc:):))....multumim!si bucurosi de oaspeti!ce faceti fetelor?daca ai sa vrei sa mai intri la noi,si daca o sa ai vreme,poate ne spui ceva de antonia.pupam pe antonia si pe mamica ei sexoasa.lasa lasa!ca stiu eu mai bine ce zic...pai la cat de frumos te machiezi si te aranjezi si mereu arati fresh....corect????

mai fetelor,ce frig a fost azi afara,pe bune de nu mi-a inghetat capul sub caciula,ce-i drept era una cu gaurele(mai crosetata asa)....aveau copchii niste manute reci,nu am stat decat trei sferturi de ora si am zbughit-o acasa,nu era de stat.apoi l-am trimis pe al meu sa cumpere ceva dulce si a adus un tortulet cu crema de iaurt si fructe.abia astept sa-mi infing dintii intr-o bucata,daca nu in el tot.
a trecut si sambata,vine duminica...asta trece cel mai repede din toate zilele saptamanii.apoi incepe iar o noua saptamana....lunea mi se pare cea mai grea,ca e imediat dupa aproape 3 zile de stat impreuna8la noi weekendul incepe de vinerea exact dupa ora 12,sotul e liber).....marti deja e mai bine,miercuri deja ma gandesc ca vine joi,iar joi am o bucurie cand stiu ca vineri de la 12 vom fi toti impreuna.....si tot asa.pana cand vom pleca in romania.abia astept!apropo's cum e vremea in romania?

copchii mei nu dau atentie prea mare la cartile pe care le avem.avem si noi multe dar fara sansa sa le explic prea multe,nu stau nici la aratat,la explicat nici atat,iar de aratat de pe carte no way..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna seara tuturor,
Koko si la Ct e friig.

quote:
bogdanel....deseneee!!!deseneee!!!mi-a ramas in minte cum striga el cand se trezeste

Daca ai putea sa-i vezi fata cand spune desssene este minunat,chiar nu ai cum sa-l refuzi
Azi le-am facut bun clatite.
sandokanii si pt mama lor o

Doamne ajuta!

Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei



Mergi la inceput