Regasiri (15)

Regasiri (15) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14)




Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Poftiti la regasit!




Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

pana am scris eu a aparut si al capitol deci reluam


Salutare

Fetele nu ne dati disparute dar nu ne mai ajunge timpul,stam afara profitam de vremea buna suntem bine sanatoase cam nervoase are caninii umflati

multa sanatate bolnaviorilor

vazut pozele cu Roana si Mirona,super fete de copii nu mai zic
Danita-ma pt mama ta,o sa fie bine fii tare
Dayanara-si antonia tipa cand vede unii copii,asa se bucura ea ,ieri in parc era o fetita care vroia carutul de papusi al antoniei,Antonia l-a dat dar cand a vrut sa puna mana pe mingea fetitei a inceput sa o impinga ii lua si carutul si mingea ,bunica si tatal fetitei stateau pe banca cu alte persoane si eu ma luptam sa impac si capra si varza printre tipete

fug sa pregatesc pranzul



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

in sfarsit, am reusit sa vad si io pozele:
Ana si mami -mi-ati placut, asortate, cu papucei roz amandoua, ,
Mirona si Roana cu copilasii la spatiul de joaca, ,
si marea intalnire de la Iasi (le-am vazut pe Kokorina cu sandokanii, Bambo cu Antonia, Alexandra cu Mark si Lorym cu Rianna, .

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Va aduceti aminte ca am intrebat de mucisori la oki...secretii galbene...inca nu stiu de la ce-a ..parca-s mai putine, donsoara de la cresa mi-a spus ca majoritatea copiilor sunt cu muci la nas si secretii galbene la oki ....Ce stiti despre conjunctivita? am dat un search pe google si simptome d'alea nu avem...atunci ce-avem? ca se pare ca-i contagios

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Dbunny, o fi vreun stafilococ? Asa a avut Teodor, numai ca secretiile erau galbui-verzui, l-am tratat homeopat, cu Staphyloccocinum si i-a trecut.
Trebuie mers la oftalmolog.
Sanatate!

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Dbunny,mergi la oftalmolog...
ca daca e conjunctivita tb tratat....si alte infectii sigur ca da...

ufff ce de conjunctivite a mai facut mihnea
cred ca de vreo 4-5 ori in 3 ani de gradinita!
ei dormeau care pe unde apucau(ca doamnele cica nu aveau ce le face) si evident ca daca unul avea ceva lua si celalalt...

la conjunctivita i se lipesc ochisorii...si e de culoare crem..
tb spalat cu apa si sapun(pana una alta),de obicei sapunul acela tb sa cam intre in ochisori si sa curete!
oricum faza cu spalatul cu apa si sapun ar tb facuta mereu....sigur nu sa intre in ochi(asta doar in caz de...)...

noi acum am scapat,ca daca nu mai doarme la semi nu are de unde sa mai ia!

pupici la toate fetele

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by mephala30

Dbunny, o fi vreun stafilococ? Asa a avut Teodor, numai ca secretiile erau galbui-verzui, l-am tratat homeopat, cu Staphyloccocinum si i-a trecut.



Ce fel de probe i-a facut oftalmologul ca sa-si dea seama ca-i stafilococ?

Violeta... la noi se recomanda spalarea cu ser fiziologic... si okisorii nu i se lipesc...doar ca-s acolo secretiile atarna de gene...si luda de mine i le luam cu mana...stil frecat la oki
Oricum a fost chestie de 3-4 zile la rand, si azidimineata nu avea aproape deloc...daca maine dimineata are iar il duc...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am ajuns la servici, asa ca m-am pus pe citit, am vazut ca v-ati intalnit la Iasi, dupa ce termin de scris ma uit la poze, ca Mirona a fost bolnavioara iarasi -sper ca pana termin de citit sa fii bine-, ca Mephala s-a mutat in casa noua- s-o stapaniti sanatosi!-

Danita, multa sanatate mamei tale si tie.

Kokorina, ce fac sandokanii, sper ca-s bine acum.

Am ajuns acolo unde scria Lorym de Rianna ca papa kk. Sa stii ca se spune ca-s copii norocosi, cei care mananca asa ceva. Al meu nu serveste, in schimb azi a luat din mancarea cainelui, pana sa-l opresc eu, bagase deja in gura, asa ca l-am luat si l-am spalat pe limba, cu apa, era foarte incantat

Violeta, bafta la scoala! Daca ai promis, trebuie sa te tii de promisiune. Si io reiau clasa intai din toamna, cu Oana a fost usor, pe cand Ana e foarte incapatanata si trebuie s-o iei asa....usurel, imi spune de-acum ca daca ii voi rupe foaia, o voi scrie eu, nu ea. ( Cand ii rupeam foaia Oanei era fericita Ana, se distra tare, acum se schimba roata)

Of, Mirona, acum si Karina? Nu stiu cum este cu otita, ai mei n-au avut dar stiu ca pediatra ii apasa la ureche, dar si cu pediatra mea....

Cu spalatul pe dinti....noi nu servim. Si pasta de dinti ptr copii pana in 2 ani exista de la Colgate, nu stiu cat de buna este, dar am eu( degeaba). Oricum Calin are toti dintii/ maselele, trebuie sa insistam si noi cu spalatul asta pe dinti, dar usor de zis, greu de facut.

Gata, am terminat de citit cap 14, trimit si dupa aceea continui cu cap 15.









Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,
bine v-am gasit la capitol nou.
Eu tot "varza"sunt(racita,cu tuse...)dar nu mai sunt"fierbinte.

intregului .


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Am cautat peste tot. Nu e, domn'e, nu e nici un buton. La san nu mai suge, suzeta nu serveste, la leagan a renuntat, iar daca o incerc la eticheta incepe si se foieste. Deci e clar, a mea e defecta. Stiam eu ca e ceva in neregula cu ea, din moment ce mi-au dat-o fara instructiuni de folosire cand am iesit cu ea din spital.
De fapt, ea are buton, dar butonul nu e la ea, este la mine Daca o iau in brate e topita


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput