Regasiri ( 7 )

Regasiri ( 7 ) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6)


O primavara cat mai frumoasa!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

ietete cine ne facu capitol nou....multumim MIRONO!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

seara buna fetele!

azi am avut o ziiiii,nu doresc.mi-au mancat urechile nu alta,ceva de speriat.cat stau eu cu ei,trag amandoi la mine,mai mult pascal...cum vine tacsu acasa,cum pt sophia eu nu mai exist.se mai arunca din cand in cand in bratele mele,pret de o secunda....asa ca sa nu cred ca m-a uitat si asta a fost.pascal ma tin de pantaloni cand merg,cand stau,ma cauta,vrea in brate,sa ma simta,sa ma joc numai cu el....azi au fopst amandoi de groaza.dupa ce i-am culcat la pranz am zis ca ies afara,dar batea un vant de m-ar fi daramat sigur.asa ca l-am asteptat pe sot si am mers intr-un centru comercial sa las copchii acolo sa se mai vanture,mai ales ca nici maine nu-i scot.maine tragem o dusa si o venita la shopping....fara copchii,vine socro de sta cu ei.
asa ca maine seara lipsesc,cred ca dupa ce vin ma si bag in pat,ca poimaine dimineata,dimineata-dimineata am un alt termin.sa mi le termin si eu pe toate pana plecam in romania.ca saptamana viitoare e pastele catolic,sa spal si eu geamurile,pun perdele,duc covoarele la curata,fac mancare...apoi gata si martie,vine aprilie...repede mai trece vremea...



ROXANA.....miercuri santem cu gandul la voi.bine ca nu a fost nimic bubite si e acceptat la "taiere" cum ii spui tu...of,ce-i in sufletul tau?

DODO....baga maine dimineata cafea,sigur o sa am nevoie...off,dar in sufletul tau...numai tu si Bunul Dumnezeu stie....intr-adevar grea treaba ai de facut: cum sa-i spui???...


va pupam de noapte buna si sa fiti cuminti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

ma invart ca o ... pe langa comp si nu stiu cum sa incep - ce sa scriu? .. am atatea restante si atatea de spus ... am mai tras si un dus sa am timp de gandire ... asa ca am decis s-o iau metodic - in ordine inversa ... cat ma tine netu.

Asadar intai despre noi:
- am achizitionat si noi acuarelele de apa -si azi am indraznit sa o facem lata in baie. ESEC TOTAL!!! fetelor - Kara mea nu e o persoana careia sa-i placa sa fie murdara pe degete/maini - asa ca nu a apreciat deloc culorile. I-am pus pe palmutze si i-am aratat cum sa majeasca cada de baie - neinteresant - imi tot arata manutza si spunea "ooooo ooooo" ceea ce inseamna in limbajul ei - STERGE-MA. m-am murdarit.
Apoi m-am majit si eu - si i-am aratat cum sa ma murdareasca pe mine, apoi burtocul ei - nu prea ia placut. La prima faza a stat cca 2 minute - dar cand si-a vazut burtocu murdarici ... a reinceput cu oooo-urile.
Am schimbat culoarea - dar acelasi rezultat. Asa ca am pus deoparte culorile pentru cand mai crestem si vom stii sa apreciem aceste lucruri.
Plus ca nici nu s-a dus asa lejer de pe cada culoarea ... era rozalie - ca incepusem cu rosu .... si apoi a mai si ramas pe marginea cazii culoare.

Ieri am fost in Mall cu Ami - normal in familie. Si asa fain ne-am distrat ... ca au fost fetele ude leoarca. Aveti si voi aici poze sa va delectati.

Sambata ne-a venit tricicleta de la quelle - Doamne ajuta! - nici nu mai speram ca vine. Asa ca a fost delir si prin casa si pe afara. Aveti aici dovezi.
In rest - ne jucam cu plastelina de la Dbunny , construim cu lego zilnic - in ritmul ei - asta e facut de ea - singurica singurea. Constructii mai mari de 5-6 elemente imediat le strica - sau daca sunt solide - se urca pe ele.

Vineri am fost la pizza cu fetele mele - si fu tare tare fain - tre s-o facem mai des - dar fiecare cu problemele ei ... rar gasim o zi super pentru toate. Am convins-o si pe Laura - mami de Ami - sa vina cu noi - si s-a simtit tare bine - doar ca se uita cam des pe ceas. Asa ca pe la ora 10.30 am plecat spre casa. Si la ei si si la noi erau toate in ordine - taticii s-au intrecut pe ei si au culcat fetele - deci mai are "verde" si pentru alte dati - ceea ce ma bucura mult.

Cam asta am facut noi in timpul cat am lipsit de pe aici. Petrecuram la greu in familie.

va pupic pe toate.
maine reiau din urma si va scriu la toate cate ceva.
fug langa sotul meu - sa nu se simta nici el neglijat. noapte frumoasa tuturor


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salutare,
Dupa ce terminai toate treburile pe ziua de azi, ma delectez cu forum-ul.
Kokorina, am vazut pozele. Sunt superbe Si ce-mi plac pozele in care le pozezi ochisorii... si ce-mi place cum se joaca ei in cada la baie... si ce smecheri stau ei cu ochelarii de soare... si ce motz are Sophia... si cercelusii cei noi ai Sophiei... si ce frumosi sunt de Craciun... si ce mamica frumoasa au... Sunteti o familie frumoasa. Ai niste copii minunati. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ei
Roxana, bine ca nu aveti nimic. Era pacat sa amanati operatia din nou. Iti tinem pumnii miercuri
Dodo, putere multa, mami. Sa speram ca nu o sa fie foarte greu pentru Bodo.
Koko, sa inteleg ca tu sarbatoresti 8 martie maine la shopping? Bravo tie! Imi pare rau totusi ca nu iei ciorapii aia negri pe tine sa faci o poza si pentru noi
Miro, felicitari pentru constructia de lego. La Iulia trebuie sa fie ceva construit dinainte ca sa puna si ea cateva piese pe-acolo.
Pozele le vazusem inainte de a citi ce scri tu aici . Mi-a placut tare mult filmuletul cu Mitzu-Mitzu. Bicicleta intr-adevar este foarte frumoasa si trainica, sanatoasa. Am vazut si eu la prietenul Iuliei ca si-a luat si el si mi-a placut tare mult. Sa o folositi sanatosi.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dragele mele....eu m-am delectat cu poze...
Korinutza...nu ma mai satur sa ma uit la pozele cu voi...ai niste copii minunati...si frumosi...soramea s-a indragostit de Pascal......ce peisaje faine...si Sophiei ce bine ii sta in rosu......paunul ala asa umbla de-a lelea pe acolo prin parc?
Nu am primit inca pachetul...te anunt... pe toti 4!
Mirona...ce distractie a fost la Mall...Karei se vede ca i-a placut la nebunie...sa o stapaneasca sanatoasa tricicleta...e faina..si eu am pus de mult timp ochii pe ea!
Apropo de acuarele....eu nu am indraznit inca sa il las sa puna mana pe ele...in schimb am reusit sa fac altceva!Ma tot chinuiam sa-i desenez forma manutei in albumul lui...si nu am reusit...asa ca l-am manjit cu acuarele pe mana si l-am pus sa isi lase amprenta in album!
Eu sunt in pana de inspiratie cu jocurile...chiar nu mai stiu ce sa fac sa-i distrag atentia de la alergatul prin casa!
Azi dimineata m-a emotionat pana la lacrimi...il schimbam si isi ia piciorusul si-l pupa...si pe celalalt..si dupa aia imi spune tata...mi-a aratat cum ii pupa Marius piciorusele!
Dodo....ne gandim la voi...sa fie totul bine maine..sa ne tii la curent...doamne ajuta!Sa fi tare pentru Bogdanelu
Gata v-am pupat si am fugit la nani!Noapte buna!


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

De vreo 2 zile Iulia ma striga "mamia mia mia" (cu accent pe I). Pana acum scotea niste sunete aleatoare cand striga dupa mine. Insa acum repeta mereu cuvintele astea. Si o face cum incep sa ma indepartez de ea, sa ma duc in alta camera. Cu Mircea nu face, doar cu mine. Deci e clar, eu sunt Mamia Mia Mia.

Am reusit sa pun cateva poze de la cheful de 8 martie.

Gati niste varza calita cu ciolan afumat si uitai sa pun cateva rosii. Ma prinsei la sfarsit cand vazui ca nu prea are culoare. Inca n-o gustai ca e fierbinte rau. Acu stinsei cuptorul. Dar cred ca e buna.

V-am pupat
Noapte buna tuturor

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Acum chiar ca mi-a sarit somnul...
Ia uitati ce am gasit aici: "Antonia de Bambo sunt ambele internate in spital. Antonia pe 8 martie a varsat peste ea un ibric cu apa clocotita si saracuta are arsuri de gradul2, Bambo saraca e terminata, Antonia e foarte agitata"
Aveti un nr. de telefon al ei?

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Eu am nr tel, nu stiu cum sa fac sa vi-l trimit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Luciaro....trimite-mi mie un PM si le dau eu la fete...mersi!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Gata... s-a rezolvat... uite cum ma faceti voi pe mine sa scriu...

Mergi la inceput