Regasiri (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Salutare tutror....mai trag si eu cu ochiul pe aici dar din pacate inca tanjesc dupa cateva minutele doar pentru mine...pe care bineinteles sa le impart cu voi...!
Noi suntem bine...numai ca bateriile duracell nu se mai termina...nu mai doarme numai un somn pe zi...si ala scurt...dimineata la 7 urca pe mine si imi da palme strigand "mama-mama"...si doamne ce as mai tupi cate un pic!
Stam mai mult pe afara...si vremea a tinut cu noi...nici nu am sanse sa-l bag in casa decat cu tipete si urlete...!
Alearga toata ziua prin gradina...si bine ca a crescut iarba mare...ca si mai cade...
Nazdravanii facem toata ziua....incepe sa zica cuvinte noi...dar in general primele doua litere dintr-un cuvant...l-am tunsulit...a fost asa de cuminte...a stat pe scaunelul lui pana Marius l-a tuns cu aparatu!
Eu ma simt super obosita,fara vlaga...si cred ca as avea nevoie de ceva vitamine...voi ati luat?Si daca da...ce ati luat!
Mirona...multa sanatate Karei...curios ca are otita si nu o doare urechiusa...pupam urechiusa sa treaca repede...tu cum esti?
Danita...cum e mama ta?Sa stii ca m-am gandit la voi...sper sa ne aduci vesti bune...
Desiree...multumim pentru capitol nou..
Bambo...
Dodo...multa sanatate!
Angi_m...m-a impresionat ultima parte a mesajului tau...iar la prima m-am amuzat!
Va urez "noapte buna"..fug sa bag somn ca dimineata trebuie sa fiu fresh...!
Pup intreaga gasca a regasitelor!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Venim de la Toys r us..mamaaaa ce ture a mai dat Dani..cand pe motoreta, cand pe bicla, cand cu carut in mana, cand cu minge...fain s-a mai distrat prin tot magazinu...idea e ca i-am luat periuta de dinti electrica, 9.99€ si are cap cu perie si cap cu niste punctulete de guma...asa mai pt bebei...urmatoarea misiune: pasta de dinti...daca nu-i si nu-i ii iau d'aia de la 2 ani in sus...ce-are?

Am vazut lego...in jur la 35€!!! nu-s normali...la cat interes arata Dani ultimamente...am zis pas...am vazut body-uri cu bretele subtiri de vara, pana la marimea 23 luni...dupa oki nu cred ca Dani incape in ele, dar mi-s tentata...

ce mai.... mmmmmm...ah da, sunt mandra de faptul ca azi a papat in sfarsit gris cu lapte...l-a papat aproape tot(am pus si-un galbenus in lapte) si in ce-a ramas i-am pus putina dulceata de visine facuta de buni in romania...yamiiiii

ma solicita sotul...azi avem sesiune de cinema pe canapea in sufragerie...v-am pupat

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salutare salutare
fetelor nu am reusit sa intru 1 zi si ati scris ,si ati scris....activitate intensa nu gluma
am citit odata ,cam pe diagonala,si acum incerc sa va spun si eu cate ceva
dbunny mi se pare super ca Dani nu se da in vant dupa dulciuri
dayanarta,desiree pt ca tot vorbiti de ingrasat cate kg au ?eu ma stresez,desi uneori poate exagerez,pt ca am o nepotica in cl a2a care are aprox 40kg.cand era mica nu era mai grasa decat e Daria acum dar avea un apetit crescut si toti eram incantati ca uite ce bine mananca .Daria acum are 12,5 kg si cam 81-82cm
dodo eu am citit abia acum povestea lui Bogdan si vreau sa-ti spun ca te apreciez f mult pt taria ta.Adevarul e ca nu avem tot timpul in fata astfel de cazuri ca nu am mai avea curajul si dreptul sa ne mai plangem de dinti, de muci si alte alea

abia am ajuns la pag 16 de la cap trecut....sper sa recuperez maine

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Alexandra, eu am luat vitamine pe timpul alaptarii. De fapt am continuat cu cele de pe timpul sarcinii. Insa pentru mai multa energie cred ca trebuie alte vitamine. De ce nu vorbesti cu medicul de familie sa iti recomande el unele? Cred ca se pricepe mai bine. Somn usor


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by Dbunny


Ce fel de probe i-a facut oftalmologul ca sa-si dea seama ca-i stafilococ?





i-a recoltat din secretie, a dat la cc laborator si in 3 zile am avut rezultatul.

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata, am facut cafeluta, ceai verde...cu sau fara frisca....ce mai vreti voi.

Am ajuns la scarbici, asa ca pot sta pe net

Alexandra, asa e si Calin, nu sta 1 minut in acelasi loc, iar jucariile lui cele mai interesante sunt de regula telefoanele, telecomenzile...linguri, palnii, ca sa nu zic ca am luat tot ce-i ascutit din dulapurile din bucatarie si le am unde nu poate ajunge el. Cu toate astea tot e plin de vanatai, julituri...a picat de pe pervazul geamului( in camera) chiar in fund, iar el din cauza operatiei trebuie ferit de asa ceva, dar nu pot nici sa-l leg, ieri am iesit cu el din camera iar el a luat-o la fuga pe hol de a dat cu gura de coltul masinii de cusut..., avea o buza....Dupa 5 minute alerga iarasi, cand prinde usile de la bai deschise intra si baga mainile in wc, etc, etc, cred ca umplu o pagina daca scriu tot.
De vorbit...spune baboo adica bravo, mama, tata, papa, cand face kk spune cahhh, ( si daca n-am fost pe faza sa-l schimb isi da singur pantalonii jos), Nana in loc de Oana, ma la pisica,...si nu mai stiu acum. Stie sa dea noroc iar la fete, l-a invatat mama sa pupe mana, dar i-am spus sa lase copilul in pace ca oricum nu mai e la moda




Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am editat mesajul de sus ca uitasem sa va intreb ceva si m-am pus pe povesti : stiti un unguent sau ceva ptr picioare obosite, ma dor picioarele de un vreo 2 saptamani , vazusem reclama la ceva dar nu mai stiu cum se numeste....si la farmacie e inceput de luna...

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,
poftiti la cafa si gustarica .
Eu tot lata si cu tuse dar fara febra.

Roxana_crevin si-ti spun cum se numeste unguentul.Sper sa-mi amintesc repede,am folosit si eu,e fff bun(cel putin asa a fost la mine).


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dodo pt cafea

dbunny - lui ivan i.am luat lego din corte ingles la 17 euro dar acelasi e in toys sau alcampo la 15 si mai sunt unele in alcampo si in juguettos tot pe la 15-16
acum am vazut o chestie din aia in toys de arunca bile, salta bolitas ii zice la 35 de euro si i.a placut, cred ca i.as lua cu toate ca e cam mult 35 la cum se plcitisesc ei

dastefa - ivan nu are mult , are vreo 13.500 problema e ca a luat mult in ultima luna vreo juma de kg, oricum se vede ca s.a cam umflat la picioare nu mai zic, oricum cum am spus , a pierdut aproape 2 kg cand a avut cele 2 gastroenterite...si mie de aia mi.e frica de boli nu ca vreau copil gras

apropo de ce spuneai tu, cunosc o fetita aici, cand au venit din romania acum un an cam asa avea 22 luni , au inscris.o la medic si cand a vazut ca are 17 kg s.a speriat, a zis medicul s.o treaca la cura imediat , adica fructe si din astea , ea mananca foarte mult, dupa ce.si termina mancarea ei trece pe la toti pe la masa si ia de la ei din farfurie, si in casa aia sunt vreo 5 persoane majore si 3 copii :)))))))))

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

mephala spuneai ca imi trimiti un pm cu nr tel de la dr homeopat;la mine nu a ajuns,poate ai uitat sa-l mai trimiti.tTe rog daca poti pune o poza cu topoganul,m-ar interesa si pe mine si spune-mi si cat ai dat pe el
in legatura cu pozele Dariei am scris si aseara dar mesajul s-a dus la sfarsitul cap 14 asa ca revin:am incercat sa pun pozele dar sunt prea mari,ce e de facut?Eu sunt destul de novice in ale internetului asa ca poate imi dati voi un sfat

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput