Regasiri (27)

Regasiri (27) | Autor: Dodo-pui

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26)









Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Neata, haideti la o cafea!
Alex mi-a cerut azi sa o duc la gradinita, cum a facut oki a inceput :"imbraca imbraca fetita"! Acolo a luat educatoarea de mana si a plecat la joaca!

Nu stiu ce sa ma fac cu ea cu mucisorii, si noaptea mai tuseste ca se ineaca! II dau vitamina C si oscillococinum dar nu da semne de ameliorare!

Ieri am condus...am mers cu sotul intr-un loc necirculat pana ma obisnuiesc cu masina...ca de acu 3 ani aveam dacie si eu sunt obisnuita sa trag de masina ca disperata...la asta nu mai zic, doar atingi frana si treci prin parbriz, asa ca a avut sotul senzatii tari, insa dupa vreo 15 minute deja ma obisnuisem cat de cat! Mai merg si azi, sper sa reusesc sa am curaj sa ies si pe oras!

O zi buna tuturor!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

neata fetele!!!!

inca de ieri am dus masina de cafea la revizie...mi se parea ca in ultimul timp nu mai avea aceeasi aroma si tarie.sa vedem ce are,pana atunci ma infrupt din cafelele pe care le mai dati voi pe aici.ca pana imi fierb eu unaaaaa...la aragaz cu cureeeent...bai ce mi-e dor si cat tanjesc dupa un aragaz cu gaz...mama ei de tehnica noua.


CARLA...felicitari pt curaj.eu am permis de 11 ani.in romania am avut mai multe ocazii sa conduc,pt ca mtrebuia sa merg zilnic la banca cu bani si pt extrase...de cand sant aici nu prea am aavut ocazii,chiar rare.anul asta in romania am mer numai eu cu sotul pe la manastiri si pe drum ma intreaba daca nu vreau sa urc la volan.cum naiba sa nu vreau,ca de placut imi place sa conduc insa....NU MAI STIU SA CONDUC!am depasit o caruta si dupa depasire,il vad pe-al meu ca isi ridica partea dorsala de pe scaun tinandu-se cu ambele maini de manerul de deasupra geamului.il intreb,ce-ai frate de te sperii???.la care el :pai cum naiba sa nu-mi creasca andrenalina cand tu pilesti unghiile la cal cu depasirea ta....asa ca am mai mers putin dupa care am tras pe dreapta si m-am lasat la mana mea.ca sa-mi infrunt frica si sa capat iar experienta,imi trebuie harbul meu...masina noastra e si cam mare si nu mai apreciez distanta in oglinzile retrovizoare...intr-un cuvant imi lipseste experienta....dar pe tine te felicit!!!

ma duc sa-mi fac un capuccino...macar sa adulmec miros de oares'ce cafea...ca nu stau o ora sa-mi fiarba in obric o ceasca de cafea...revin dupa ce vin diin oras cu cumparaturile pt ziua sandokanilor.

o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DODO....multumim pt cap nou.imi pare rau sa aud ca nu santeti prea bine,iar expresia doctorului m-a ingrozit.inseamna ca nu e deloc bine.ai grija de haiduc dar si de tine.putere mami ca o sa iasa otul bine!

DAYANARO...curioasa m-ai facut.ma duc sa vad de care pantaloni scurti de blugi spui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

Citat:
raportam: mutat home, cupil doarme si adoarme singurel in camera lui . e very happy .


Citat:
io : cazut portzelanul din gura= tristaaaaaaaaaaaaaaa de morrrrrrr !


naspa!vezi cum faci sa ti-l pui inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

am depasit o caruta si dupa depasire,il vad pe-al meu ca isi ridica partea dorsala de pe scaun tinandu-se cu ambele maini de manerul de deasupra geamului.il intreb,ce-ai frate de te sperii???.la care el :pai cum naiba sa nu-mi creasca andrenalina cand tu pilesti unghiile la cal cu depasirea ta....asa ca am mai mers putin dupa care am tras pe dreapta si m-am lasat la mana mea.ca sa-mi infrunt frica si sa capat iar experienta,imi trebuie harbul meu...
fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta.
www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D" target="_blank">http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D
[/quote]

Doamne cat am ras...(nu stiu sa fac si eu maimutoiul ala de se rostogoleste de ras)!



mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

gagici,care aveti nr de mobil a lui MIRO???mi-l trimite ti si mie pe pm?pliz..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Mayaione, Dayanara, noi o sa-i facem Iuliei ziua cu o saptamana mai tarziu, adica pe 8 moiembrie. De luni pleaca Mircea pentru 2 saptamani si vrem sa fie si el acasa. O sa-i facem ziua acasa, sunt prea mici totusi sa mergem intr-un local pentru copii, nu pricep ei prea multe
Kokorina, doar eu eram regizorul, trebuia sa o stimulez cumva sa iasa cat mai bine. Daca o lasam asa, parca era lesinata rau... Din pacate nu stiu nr. lui Miro.
Mare curaj pe Andi sa mearga cu tine la volan... cred ca ii facea inima 13-14... Ai grija ca acu te trezesti cu astia de la GreenPeace la usa ca atentezi la viata animalelor
Danita, felicitari pentru mutare. Da' ce-ai patit, mami, au fost atat de multe de carat ca ai carat si cu dintii?
Dodo, aveti grija. Nu cumva pentru sambata trebuie sa pregatesti si ceva mai de regim, din moment ce este stricat la stomac? Dar eu cred ca n-am fost pe faza: ce sarbatoriti sambata?
Carla, bafta multa la sofat. Stiu cum e ca asa am patit si eu cand am facut trecerea de la dacia a veche.

Mie imi curge nasul. Mircea a descoperit ieri in urma unor analize ca are in gat streptococ auriu hemolitic si mai are si giardia
Ca atare trebuie sa face si noi (eu si Iulia) exudatul faringian si coprocultura. Stafilococul ala poate fi raspunzator pentru racelile noastre repetate, sensibilitatea asta in gat. Si stiu ca se scapa tare greu de el. Iuliei incepui de azi sa ii dau helmiflores (parca asa ii zice). Este din plante pentru viermisori, inclusiv giardia si se da si preventiv. Asa ca pana reusim doi sa ii ducem kk pentru coprocultura, eu zic ca e mai bine sa ii dam de-asta.
Iulia in continuare nu ne lasa sa o imbracam. Fiecare imbracare este un adevarat circ. Aseara am vrut sa o ducem la Tea, o fetita de 7 ani cu care se iubeste ea tare mult. O intrebam daca vrea sa mearga, ba zicea DA, ba zicea NU. A sunat pana si Tea si a vorbit cu ea la telefon. I-a spus la telefon ca se imbraca si vine la ea, insa cum a terminat de vorbit, s-a apucat iar cu joaca si iar nu vroia sa mearga, iar de imbracat nici nu putea fi vorba. Asa ca am lasat-o in plata domnului.
I-am zis eu, cand se va intoarce taica-sau acasa, de nu o spune ea doar DA, NU si POFTIM... Trebuie sa dam cumva militaria jos din pod.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

unde vedeti voi blugi de kokorina si par de kokorina??? ai??

koko,ce -am mai ras cu depasirea ta si cu brabatu-tau agatat de manerul masinii cum eram eu cand eram gravida hahaaa asa stateam atarnata ca iesea copilul si nu mai puteam sa stau in cur
hahhaaa cica pilesti copita calului !!

sa stii ca eu de cand cu puradelu asta mic nu am mai condus decat rar,si am prins frica,adica eu cand ma stiu cu doi in spate,mor de frica.am codnus cu burta la gura,cand eram cu Sofia,stiam ca e acolo in burta si nu imi era frica de nimic...ei,cand am nascut-o s-a schimbat treaba,o stiam ca e acolo in spate si mi-e frica ...acum cu doi si mai si !
dar incerc sa mai iau masina dinc and in cand macar,ca sa imi mai intru in mana...ce si ce...........





Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui angi_m

Dodo, aveti grija. Nu cumva pentru sambata trebuie sa pregatesti si ceva mai de regim, din moment ce este stricat la stomac? Dar eu cred ca n-am fost pe faza: ce sarbatoriti sambata?

Sambata cu 4 zile avans ziua de nastere a lui Donu'Dodo"
uite Varsta lui Bodo



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Dayanarala Daria alergia se manifesta prin bubite individualizate,unele cu apa care o mananca ff tare.Mai astept si de la fetele din Romania pareri-sunt relevante testele alergologice la copii mici care se fac la noi?O prietena a carei fetita facea relativ frecvent un fel de reactie alergica(apareau bubite dar mai putin proeminentesi care treceau mult mai usor)s-a dus la un cabinet particular la una din putinele dr specializate in alergologie.S-a dus iarna dar nu a spus ca ar fi avut vreo reactie alergica ci ca ar vrea informativ sa stie daca ar putea fi alergica la ceva.stiti care a fost rezultatul?-alergica la polen de graminee desi ea facea in toate anotimpurileAzi e mama la mine de aia ma lafai pe aici
Miro parca ma vedeam pe mine cand scriai ca nici nu mai reusesti sa deschizi calc
Va promosesem o poza cu mine la 4 ani cu par lung aici si legat de par lung si spalat pe cap ieri am reusit sa-i facem baie pe cap fara probleme-ce placere!!!

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Mergi la inceput