Regasiri (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

buuuuun...deci nu are nimeni nr lui MIRO.mai astept,poate intra chiar ea sub acoperire de-mi va da pm.

ANGI....aveti grija de voi!auzi da' am si eu o curiozitate...eu nu prea stiu multe despre minunile astea,pt ca nu m-am lovit de ele,dar de unde se iau stafilocoacele astea si giardia?oricum va doresc numai bine la toti ai casei si mami!!!!!capul sus si putere la...imbracat si plecat de acasa.

noi o sa ducem marti un tortulet la copii la gradinita(luni e ziua copchiilor dar ei marti merg la gradi)....ceva pregateala daca s-o anunta careva la noi.de fapt sigur vine oma si cu opa pe la noi si sper sa nu si cumnata mea,draguta de ea...v-am zis ca sambata trecuta cand am mers la masa la socrii,ma lua cam des in brate...a drag asa,nu stiu cum sa va explic.doamne da' cine mi-a facut rost de ea???ßdar ce-a patit????initial am zis ca vrea ceva sa-i dau...poate idei cum sa se imbrace sau machieze....si pana am plecat de acolo tot nu m-am prins ce-a vrut.oare sa o fi palit dragostea de cumnata acu,dupa ce sant rodata bine???dar n-are sens....am sa-i dau de inteles.ma rog,daca se anunta ca vine nu am sa-i pot spune:bine vii dar nu ma mai lua in brate ca nu stiu ce sa-ti dau.duminica probabil ca vine nasul copchiilor cu prietena lui(sant curioasa daca se anunta macar la tel si nasa copchiilor).culmea culmilor al rasculmilor este ca barbacsu ei e nascut in aceeasi zi cu copchii mei...el sigur isi aduce aminte.imi aduc aminte cat banet a dat la botez,om fara obligatii fata de noi si ne-a cinstit acolo la masa.frumos din partea lui.

le-am cumparat asa.sophiei un carut din acela care aduce micul dejun la pat...ei stiti voi ca ati vazut in filme daca nu v-au servit chiar sotii vostrii asa.o sa fac poze sa va arat.lui pascal i-am cumparat o sina de tren din lemn si care are si un trenulet tot din lemn.e fain ca sin aia e compusa din mai multe bucati(ca la puzzle) si o poti prelungi cat vrei,iar trenuletul se compune din bucati care se leaga intre ele prin magnet...si si la asta poti adauga ca sant de cumparat mai multe vagoane.o sa-mi faca ochii si creerii in cap ca trenuletul.cate un costum de bucatar,cu sort,manusa,boneta si...inca ceva...si asa le trebuia la gradinita ca de acum fac si de mancare,le mai pun cate 50 euro de caciula in cont si cam atat.am lasat pt craciun sa-i iau sophiei bucatarie si lui pascal inca nu stiu,ca garajul la care ma gandeam,il cumpara socrii pt acum de ziua lor....sa vada atunci ce gasesc...

eu am asa o stare de depresie,fara motiv asa...s-a stricat vremea si poate asta ma influenteaza.nu mai spun ca maine lipseste toata ziua andi de acasa,vineri la fel si ma mai asteapta inca 3 zile singura.asta ma termina pe mine cel mai mult.m-am enervat si ma duc sa infulec doua prajituri mari cat o zi de post cu ciocolata....nu plec,mai vin pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DASTEFA....ca era sa te uit.am intrebat sotul de test.el zice ca nu l-au facut desi eu imi aduc aminte ca l-am facut,dar il cred pe el ca el are creerii mai limpezi decat ai mei....nu stiu cum sa te sfatuiesc sa faci,decat ca daca se face chiar asa si relevant,clar sa-l faceti si poate descoperiti impreuna cu medicul de la ce a facut alergie.sa ne tii la curent ca si eu sant curioasa.pana atunci va doresc sa va fie bine cat mai repede.
si ce par frumos aveai,blonda....acum cum mai ai parul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Fetele , noi suntem bine

Suntem pe antibiotic fiindca luni noaptea a facut febra, asa ca marti dimineata am prins ora la pediatru si ne-a dat direct antibiotic. Aici la febra nu se sta de vorba, e vorba de infectie si n-avem timp de analize, urina, blah blah blah...adica nu pot sta cu copilul cu febra 2 zile pana apar analizele..daca apar...

Ne-a dat si 2 unguente pt putzica, nu ne-a pomenit de fimoza, a zis sa-l spal bine cu apa zilnic, tragandu-l de puta...vom incerca...eu credeam ca daca-l las la balacit in apa calda cu sapun si-apoi dau putin cu buretele e deajuns, ei nu! grija mare...

Am primit un antibiotic puternic, luam 5ml pe zi, o tura doar, dar n-avem nici muci, nici febra, puta e ok, la fel si gatul...asta e.

Dayanara la revizia de la 2 ani se hotareste ce facem cu putza...nu stiu care-i termenul limita...ah, si avem trimitere la vaccin antigripal...probabil vineri.

angi uffff de unde infectie cu stafilococ? si tocmai la mircea? daca era la tine sau la iulia, as zice ca ati luat cat ati stat la spital, dar mircea?? cu ce-l tratezi?

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare gagici

lipchit portzelanul da nu sunt sanse sa stea prea mult la locul cela ... :(
cupilul tuseste nu f mult dar sunt semne de raceala ....... bagat medi ... nu s-a agravat dar nici f bine nu e .

koko daca nu primit pm cu nr de tel , atentioneaza-ma :) . stiu starea aia de bidon ..... ce sa spun : think pink !
angi : sanatate
venim la ziua lui don-dodo :) ne primiti ?
pupici si sanatate puilor bolnavi

D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

neata fetele!

am dus copchii la gradi si mi-am spus ca daca tot nu v-a dat nimeni o cafea,sa va ofer eu un capucino macar.

fetelor ce sa ma mai fac cu mucii copchiilor?nu mai stiu ce sa le fac,in afara ca-i aspir.nu au febra,nu-i deranjeaza in timpul somnului dar pe timpul zilei ii vad ca isi baga degetul in nas si vor sa-i scoata...vad ca ii deranjeaza.of mama ei de vreme ca de la asta ni se trage...
o zi buna!ma duc sa fac ardei umpluti sau niste parjolele...ma mai gandesc pe drumul pana la bucatarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Kokorina, trimis PM cu nr de tel al Mironei

dolores si David Cristian -22.11.2006-


"Nu cred in sfaturi spuse pur si simplu, cred in sustinere, in omul care iti e neconditionat alaturi, fara interese. In cel care are rabdare sa te asculte si te indruma sa-ti urmezi instinctul"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

care si unde santeti?????????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Eu sunt pe aici...acuma scriu un mesaj si va pun poze cu noul meu look!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

In sfarsit reusesc si eu sa scriu...ma tot lupt cu crizele de rinichi...aseara m-a luat rau de tot...am ajuns la o concluzie...ori scap eu de ea...ori scapa ea de mine....
Ne-am cam obisnuit una cu alta......trebuie sa fie cumva...nu?sper sa o supar eu si sa plece....
Acuma sunt binedispusa...ca nu ma doare!
Ieri am fost sa ma tund si sa ma vopsesc...doamne ce bine a fost sa evadez cateva ore de acasa......mi-am facut un bob asimetric...se uita lumea dupa mine pe strada(sincer sa va spun mi-a placut...ca nu am mai atras priviri de cand eram domnisoara...)!
Toata familia a fost incantata...mai ales Mark care imi spunea:"mami moasa"!A venit Marius acasa de la servici si mi-a zis ca nu mi-a ajuns banii?...eu zic : de ce?...pai intr-o parte e mai lung si in alta mai scurt......deja azi s-a obisnuit...
Mark e un scump...ma uimeste pe zi ce trece....vorbeste destul de bine...numai nu ne impacam cu litera "c"...spune t in loc de c!
Mai avem putin timp de petrecut impreuna...pe 3 Noiembrie ma intorc la servici...grele sentimente ma incearca...sper sa fie bine!
I-am comandat de la Quelle trusa bosch cu scule si azi a sosit coletul...atata de incantat a fost...a dormit cu ea...toata ziua a umblat cu cutia dupa el si imi tot spunea:"tusa mea"(trusa mea)!
Si i-am mai luat si un Keyboard!Si cizmulite.....super faine,imblanite si la un pret accesibil!!
Hai ca fug sa pun poze si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Apropo de condus masina...eu la capitolul asta spun "pas"...
Faceam scoala de sofer,mai aveam un pic si trebuia sa sustin examenul,asta s-a intamplat acu 3 ani...am plecat la Botosani si cand ne-am intors spre casa am avut accident..nu mai intru in detalii...cert e ca de la sperietura aia nu am mai avut curaj!
Si chiar azi ma innebuneste Mark sa il duc in masina...stateam in garaj,el se instaleaza in scaun si asteapta...si la un moment dat zice:"dute mama brum brum"......eu incep sa rad si el se intinde si zice:"Mart stie..."..si incepe sa invarta de volan...am ras cu pofta si i-am explicat ca eu nu stiu...!
Am trimis pozele in mailul comun....si o sa vedeti o poza in care Mark are un dinte rupt...nu stiu daca v-am mai spus ca si-a rupt dintele...nu ma intrebati cum,unde,cand ca nici eu nu stiu...numai l-am vazut cu el rupt!
Multa sanatate bolnaviorilor!
Pupici intregii gasti...

Mergi la inceput