Regasiri (19)

Regasiri (19) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18)

EDITEZ pentru mesajul de intampinare:




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

dar eu ce trebuia sa fac cand spurcaciunea aia mi-a impins copilul???

dolores si David Cristian -22.11.2006-


Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mirona, unde e mesajul de inceput? paiu faci treaba pe jumate?

las ca pun eu





Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

va scriu si voua....

gata si noi cu serbarea!
maine au festivitatea de inchidere la ora 18 si se termin anul...
la serbare au avut cronite,diplome,cadouri(o carte si o enciclopedie),tort in forma de abecedar si sucuri..

le-a dat si carnetele de note,mihnea a terminat cu FB(ced ca toti aveau asa)....el a avut si 3 B,dar per ansamblu i-a iesit FB la toate...doamna ne-a spus ca de la anul nu o a-l mai ierte ca se asteapta sa fie si mai bun(adica mai atent!)

maine il trimit la scoala ca nu are cu cine sa stea acasa,si vineri sper sa poata ramane la semi....

va pup,

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

ma bucur ca va plac pozele

Mirona-are treaba cu sutienul dar mai mult acasa acolo era ocupata cu bazinul cu apa ,filmuletul cu bile e facut acum cateva luni dar ii place la nebunie printre bile
Violeta-Felicitari lui Mihnea pt f bine

maine cred ca ma duc fara antonia la plaja imi da sotul liber sa ma relaxez si eu putinazi mi-a scos peri albi

am gasit si eu crocsi dar nu aveau marimea ei


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

bambo, vazut caprita, o bombonica..cel mai tare mi-a placut poza cu bigudiuri in cap si suzeta in gura..bun asa!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mai cu crocsii.i-am luat si eu..dar de la piata, 30 ron..tare frumusei..apar din material destul de bun..adica nu e guma guma..e altceva.. ma rog...cand l-am incaltat mergea de parca era in piciorul gol...dar dupa o zi la nisip..l-am descaltat, nu era transpirat da i-auu lasat baretele niste urme rosii pe piciorus de mi-a dat plansul....el pare ca se simte bine in ei..asa fara sosete...da dungile alea ma omoara!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

na, ca va spusei de Cali Gear...competenta Crocsilor...sau nu? www.skechers.com/catalog/browse.do?function=displayProductList&gender=B&catId=64&index=0&viewAll=false&sort=popular&prodId=27840&styleCode=92016" target="_blank">astia
sunt buni? e clar ca sunt la juma de pret...


Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Multumesc fetelor de raspunsuri.
Dar...el bea deja din biberon, nu asta e problema si bea laptic fulga rosu care ii place tare si dimineata si seara. ziua suge de drag cred. vine la mine imi arata tzitzi si incepe sa se gudure pe langa mine. evident ca ii dau. seara nu adoarme mereu cu tzitzi ci si cu biberonul. noaptea nu mai suge, dar dimineata pe la sase vrea sa suga de numa. in 3 serii destul de mult.
Nu stiu cum sa fac. in sensul ca ma gandesc sa ii distrag atentia de la asta. merge de multe ori dar de cele mai multe nu.adica face ce ii cer, acel altceva dar dupa aceea iar revine la tzitzi.
sunt sigura ca va suferi si ma doare sufletul. dar ce sa fac?

Si alex are crosci de la cora cu o suta si ceva de mii. in curte e numai cu ei. nu transpira, nu lasa urme pe picior, ii plac mult de tot. ar sta tot cu ei. eu zic ca la varsta asta cand ii creste piciorul intr-un ritm alert nu merita sa dai 1 milion jumate pe o pereche de slapi pana la urma. dar fiecare face cum crede.

Hai la cafeaa gagicelor, TREZIREAAAAA...

pupici multi multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Miro jenanta faza cu bataia mamicilor, dar sa stii ca si mie imi vine uneori sa iau cate una de par si s-o invart putin, dar bunul simt ma impiedica s-o fac. Imi place rochita Karei, s-o poarte sanatoasa! Sunt curioasa cat te costa pe tine sa-ti trimita colet cei din Franta. Ma bate gandul sa mai comand si online. Cumnatul meu nu mai vrea sa se duca la Redoute,e departe de unde sta el, imi cumpara numai de la Kiabi si uneori La Redoute au preturi mult mai bune ca ei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neata - is cu nervi in pioneze.
hai sa va pove si voua.

azi tre sa stau home ca vin astia in control la ceasul de curent - si vezi dom'le nu suporta sa scriu pe o foaie seria ceasului si citirea - tre sa fiu personal acasa - asa ca pauza parc azi.
mi-e asa de shod ... cum sa nu-mi duc copila afara azi?

asa ca m-am gandit sa o scot totusi putin (acasa tre sa fim intre 10.30 si 11.30) si am scoso la o plimbare pe Gh Lazar cu carutul ei de papusi - ursuletul in el si ne plimbam noi frumos ... cand imi pica - ce-ar fi sa-i cumpar niste sosete flausate fetei si sa-i fac genunchiere (asa vazusem la Ami) si si asa areiar genunchii juliti.
Intru in magazin si ii spun doamnei ce doresc.
ooo - dar n-avem din aia - si oricum deja i-am bagat in spate ... ca acum nu se mai cer.
Cauta totusi si-mi arata perechi de ciorapi pentru copii - dar cu cauciuc in talpa - ii spun ca nu vreau cu asa ceva in talpa - ca eu ii voi taia si vor arata urat pe picior. Imi da apoi perechi de ciorapi dar cu modele. Ii spun ca eu vreau uni. Femeia se enerva din ce in ce mai tare - ca oricum orice ciorap are calcai, orice ciorap are modele - ca-s de iarna si au model de iarna si etc.
Bai frate ... da ce i-amcerut? luna de pe cer?
Ii mai spun o data ca vreau uni - ca n-are - eu vad in punga in care a cautat o pereche uni si ii zic sa mi de-a pe aia. Ea scoate un teanc de ciorapi - ca erau prinsi unul de altul cu elastic si mi-i tot invartea prin fata cum ca toti ar fi cu modele si ca nu are ce-mi trebuie si da sa-i bage inapoi in punga.
La care m-am enervat eu.
Doamna - exact aceia ultimii ii vreau - dati-mii mie sa-i vad. Ea dadea sa-i bage in punga - eu deja strigam la ea - doamna - daca nu vreti sa maserviti spuneti-mi si ma car naibii de aici - dar nu ma faceti proasta in fata cu ciorapii in mana.
Mi-i da - ii iau pe aceia care ii vazusem si normal ca nu matace pliscu. Continu asadar: dati-mi mie punga sa-mi caut eu ce-mi trebuie ca vad ca dumneavoastra nu aveti chef sa ma serviti - ca vi s-a suit acreala la cap.
Femeia amutise - imi dadu punga- eu am rasturnato pe tejghea si am mai gasit vre-o doua perechi numai bune de genunchiere la fii-mea, o pereche albi si una roz. Bai frate - ce fu asa de greu de cautat?
I-am luat - i-am platit si am iesit.
Acrita a ramas sastranga ciorapi de pe tejghea - dar nici nu a mai comentat nimic.
Unde era faza cu clientul nostru - stapanul nostru? Daca a papat lamai de dimineata sa stea dreqului acasa.

ma duc sa inventez ceva jocuri pentru fii-mea -daca tot stam acasa - tre sa inlocuim timpul ce l-am fi petrecut in parc cu ceva activitati de consumat energia.
la toate


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput