Regasiri (35)

Regasiri (35) | Autor: angi_m

Link direct la acest mesaj

(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31)(32) (33) (34)




"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Se pare ca-s prima
Miro-sa fie sanatos asta-i cel mai important.Si Bogdan era mai mic decat Isabella la acelasi nr de luni.

Cu greu i-am adormit azi pe amandoi ..dar pana la urma am reusit.

Sper sa nu mai fie copilasi bolnaviori

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

mayaione cum e Ana?
Ma bucur ca Iulia e mai bine, angi cand ne delectezi nu niste poze?

ank eu imi doresc asa o ploaie...dar stiu ca nu-mi vine randul pana dupa 15 septembrie, e rau cu caldurile astea

miro cu romanii in strainatate...si aici se simte pe unde trece romanul, am asistat la faze de tip: indoapa-te mami cu ciocolata apoi aruncam hartia si n-o platim, deschide cartonul parfumului ieftin si schimba sticluta cu unul f scump, bagami-as, si alte suduieli pline de farmec...eu stiu ca ma condamni ca nu l-am invatat pe Dani romaneste inca, dar ma intelegi daca-ti spun ca vreau sa trec neobservata cand trecem pe langa romani de-aci si daca Dani mi-ar vorbi in romaneste asta nu s-ar putea? e greu de explicat, si eu sunt tot romanca, dar parca in spania au plecat romanii cei mai rai de 8 ani batuti pe muchie sunt in spania si n-am gasit decat o singura familie de romani care sunt muncitori, la casa lor, fara sa-i intereseze cat castigi si cum sa fraieresti casierele...m-am intins cat cearceaful...

concluzia: nu mai mergeti la unguri? asteptam pozele...

Intras pt 2 chestii:
1. Dani a facut azi caca la olita. l-am santajat cu dulciuri si-a facut
2. am vazut ca sora kokorinei a nascut un baietel prin cezariana acu o luna...felicitari matusico! sa va bucurati de nepotel, sa creasca mare si sanatos. Poate intri si ne mai dai detalii si despre sandokani.

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Am gasit pozele...ce bine canta Kara

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

In dimineata asta a spart edemul anei si am tipat dimineata de ziceai ca arde casa, am crezut ca are hemoragie la ochi, a plesnit brusc si curgea muuult sange negru cu puroi etc. Groaznic a fost. Cel mai rau a fost la curatat ochiul, nu ai voie sa apesi dar trebuie curatat f bine sa nu se infecteze, asa ca am dat cu seringa cu ser pana am spalat bine, apoi cu rivanol. De atata zbatut ana a si rupt punguta aia asa ca am fost nevoita sa o dau jos si arata cam a carne vie, brrrr. Oricum saraca constientizeaza ca fac ce trebuie si cand vine timpul s-o curat imi zice "mami cheama pe tati sa ma tina ca nu pot sa stau", de ma omoara de mila. Fug la ea ca a terminat cu olita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

In dimineata asta a spart edemul anei si am tipat dimineata de ziceai ca arde casa, am crezut ca are hemoragie la ochi, a plesnit brusc si curgea muuult sange negru cu puroi etc. Groaznic a fost. Cel mai rau a fost la curatat ochiul, nu ai voie sa apesi dar trebuie curatat f bine sa nu se infecteze, asa ca am dat cu seringa cu ser pana am spalat bine, apoi cu rivanol. De atata zbatut ana a si rupt punguta aia asa ca am fost nevoita sa o dau jos si arata cam a carne vie, brrrr. Oricum saraca constientizeaza ca fac ce trebuie si cand vine timpul s-o curat imi zice "mami cheama pe tati sa ma tina ca nu pot sa stau", de ma omoara de mila. Fug la ea ca a terminat cu olita!

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




of Doamne, cat chin, bietul suflet mic si chinuit.
pup-o de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dineta ,azi va fac ca-s harnicuta

Citat:
citat din mesajul lui mayaione

"mami cheama pe tati sa ma tina ca nu pot sa stau", www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




ce tare-i Ana cu asa replici sa fie bine cat mai repede.

Dbuny cumnata care a venit acum din Italia cand a operat-o pe Caterina la un anisor, la ochi, au vorbit in spital doar in italiana nu voiau sa se stie ca sunt romani.Dar ei in casa vorbeau cu fata in romana asa ca imi ziceau ca se uita nepotica asa dezorientata la ei motiv pentru care nici la comenzi nu raspundea-ei nu-i prea sunau cunoscute

Mihaela 12+ Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dastefa am baut cafeaua de la tine, buna rau! Ochisorul arata bine, mai ramane sa se vindece pielea, sper sa nu-i ramana semn ceva. Ieri a primit o rochita si numai cu ea sta imbracata si dimineata i-am zis sa-mi spuna si mie secretul frumusetii ei si imi zice "putin mai tarziu, da?". Dupa cateva secunde "gata, acum ti=l spun, sa-ti cumpere si tie tati o rochita cu buline":)).
La tema discutata o sa enumar si eu cateva:
- se incalta singura, nu se imbraca decat ajutata, stie insa sa se dezbrace, e mai usor.
- mananca singura, rar o ajut, cand vad eu ca nu a mancat suficient si mai insist.
- am observat ca daca discut cu ea ca si cu un adult ne intelegem mult mai bine decat daca o subestimez. Cum a fost cu compresele, o tot incercam cu jocuri si nimic. Pana la urma i-am spus clar " ai de ales intre comprese sau doctor". A intrebat ea ce se intampla la doctor i=am zis ca o adoarme, o taie putin, curata si venim acasa. Initial a zis ca nu alege nimic, i-am spus ca de data asta nu e cale de mijloc chiar trebuie sa aleaga si o aud "bine, aleg compresele"
.
- tot capoasa si cu "nu vreau" la ordinea zilei, crize etc. Peste tot unde mergem toate sunt ale ei. In parc leaganul e al ei, toboganul la fel etc.
- Imi place, in schimb, comportamentul ei vis-a-vis de copilasi. Adica le vorbeste frumos, ii roaga sa se joace cu ea etc. Daca intalnim copilasi mai agresivi ori ii ignora, ori raspunde la fel, depinde de situatie. Nu accepta s-o jigneasca nimeni, cum aude "proasto, tampito" etc, ca mai sunt si copii care ii zic asa ridica degetelul si tipa "nu mai vorbi urat, nu e voie". Apoi vine la noi si ne zice ca acel copil vorbeste f urat si nu vrea sa fie prietenul ei.
Am ajuns la stadiul in care are mai multe plusuri decat minusuri, dar pana la urma e normal sa mai fie si caposi si isterici, ei isi testeaza potentialul natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

maya ma bucur ca ochisrul e mai bine auzi la ea cat e de inteligenta si constienta...'cheama pe tati, ca eu nu pot sa stau'...saracuta

dastefa da da, si eu tot din motive de dezorientare...nu pot sa-i cer sa vorbeasca romaneste cand am eu chef...plus ca mi-e greu. aici nimeni nu mai vorbeste romaneste in raza de 20 de km...nu ma aude romaneste nici la telefon, si mi.-e cumva sa-i vb lui dani in romaneste apoi sa traduc la paco ...si viceversa. Cand mergem in romania imi amorteste gura de atata tradus...

maya si eu mi-am dat seama ca reactioneaza mult mai bine la ton normal si serios...si inca ceva, data viitoare cand are buba, incearca sa-i zambesti si sa-i spui ca nu-i nimica(chiar daca in interior iti vine sa-ti dai cu capul de pereti), ca daca tu strigi ea striga si mai tare. Mi-a spus doctorita; eu cand ii trageam de putza strambam si din ochi si din nas si din inima! si dani maraia la greu. Acu radem toti in hohote...nu-l mai deranjeaza nici pe el daca mami-i relaxata...

Dani a dormit de la 11.15 pana la 10 dimineata..cu mine-n pat. l-am exilat pe paco-n alt dormitor si-a dormit putulache-al meu neintors...mai trebe repetata figura ca mi-a placut mult

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna dragele mele........nu am uitat de voi....va mai citesc cand am timp,care de obicei nu il am,va admir ca mai reusiti sa scrieti,eu nu ma descurc deloc!Mi-e dor sa mai vorbim dar se pare ca acum sunt alte prioritati!
Va iubesc si nu o sa va uit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

pe toata lumea!
Maya bine ca ochisorul e ok. Cred ca a fost infiorator.
Miro voi ati scapat de colici?
Dastefa burtica ce mai face?
Alexandra ma bucur mult ca ai scris.
Dbunny si la noi e foarte cald, asa ca fugisem sa scapam de caldura si sa se joace copii in curte.
Fug la treaba, ca am tare multa...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput