Regasiri (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor,

Noi suntem bine. Nu mai stiu cine zicea despre Iulia ca nu ar iesi afara. Poate ca asa s-a inteles, dar noi iesim afara cu ea, ce-i drept nu o ducem in zonele cu copii, trebuie sa o tinem o sapt. doua mai ferita un pic. Si-asa am auzit ca umbla o enterocolita serioasa pe la noi prin zona, si mi-e frica de mor.
Citind-o pe Mirona, mi-am adus aminte ca nu v-am spus ca si Iulia are niste crize... alaltaieri seara a plans de nu mai stiam cum sa o opresc, se supara din orice, si noi nu intelegeam ce vrea ca vorbea plangand si nu se intelegea nimic. Si ne enervasem si noi tare rau. Ieri am spus-o la toata lumea pe care o intalneam si o faceam in asa fel incat sa auda si ea, si a inteles ca nu e normal ce a facut ea, sa planga asa aiurea. Drept urmare, ieri a incercat foarte mult sa se abtina de la astfel de crize. Doar ii atrageam atentia ca sa se opreasca si sa nu planga, si incerca sa se corecteze. Dimineata cand m-a intrebat cand are voie sa se joace la nisip, i-am spus ca o sa aiba voie cand nu o sa mai planga. Nu a comentat in nici un fel.
Toata saptamana trecuta ma intreba cum veneam de la servici daca am gasit-o pe Minnie. Luni, la fel. Asa ca marti i-am luat-o pe Minnie (de 25 cm). Acum nu se mai desparte de ea. Si afara, si la masa, si la nani, peste tot trebuie sa stea cu Minnie. Aseara ar fi vrut sa o ia pe Minnie chiar si in cada la baie .

Dbunny, felicitari pentru kk la olita. Sper sa devina un obicei acum pentru Dani . Poze intentionam chiar ieri sa pun cateva, insa am adormit odata cu Iulia Promit sa ma ocup de asta zilele urmatoare.
Kokorina, felicitari pentru nepotel. Poate mai treci si pe la noi sa ne saluti
Mayaione, m-am speriat si eu citind ce-ati patit cu ochisorul. Acum sper sa se vindece si sa nu mai aveti probleme.
Am observat si eu ca de multe ori ne intelegem mai bine cu Iulia daca ii vorbim serios, ca unui om mare.
Maya, si cand te vedem in rochita cu buline?
Dbunny, daca doarme pana la 10 dimineata, somnul de pranz cand il serveste? La noi, cu cat se trezeste mai tarziu dimineata, cu atat adoarme mai greu la pranz.
Alexandra, bine ai revenit.


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui angi_m
Dbunny, felicitari pentru kk la olita. Sper sa devina un obicei acum pentru Dani . Poze intentionam chiar ieri sa pun cateva, insa am adormit odata cu Iulia Promit sa ma ocup de asta zilele urmatoare.
Dbunny, daca doarme pana la 10 dimineata, somnul de pranz cand il serveste? La noi, cu cat se trezeste mai tarziu dimineata, cu atat adoarme mai greu la pranz.


Si azi a facut caca la olita de 2 ori eu zic ca nu ne mai intoarcem la scutec...

cu dormitul...este cand nu mai doarme la amiaz, nu vrea. este cand avem de umblat cu masina si adoarme oricum in masina. nu prea-i afectat orarul cand doarme mai mult, cu papa nici atat, tot la aceleasi ore papa...laptic la trezire, sandvich pe la 10.45 si pranzul pe la 2.azi chiar am vrut sa-i dau mai tarziu pranzul ca nu era gata, am luat si noi micul dejun tarziu nu ne era foame. dar n-am putut..la ora 2 vroia sa pape si-a trebuit sa ma grabesc.

alexandra bine ai revenit...spune-ne ceva de Mark...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

dragelor,
s-a anuntat canicula prin urmare stam ascunsi pana pe seara in casa.

ochiutzul Anei sa treaca mai repede

Imi acordati si azi un vot?
http://www.dolarei.com/G-GG_5902.html

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan Andrei
_

goblenuri-relatii pe blogul Donului

_


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna fetele!
Dodo am votat!
Angi cum ar fi sa apar cu rochita cu buline, eventual si cu doua fundite lateral cum are ea, sa zburd ca un fluturas pe centru. Noi avem casa plina cu Winnie, Aiurel, Grohi, micuta printesa, Scooby si altii...Pe Mickey si Minnie ii are pictati pe perete, am convins-o ca nu are rost sa-i mai cumparam, nu mai suport atatea plusuri, si-asa vreo doi saci cu jucarii de care nu se mai atingea i=am trimis la tara sa-i dea socru pe acolo. Cred ca o sa mai strang din ele ca nu avem loc. Daca veniti in vizita la noi e imposibil sa nu calcati pe vreo masinuta sau altceva sa cazi sa-ti rupi capul ca Anei ii plac raspandite prin toata casa.
Ank ce e cu atatea treaba pe capul tau? Ce mai face Erica?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui mayaione
Angi cum ar fi sa apar cu rochita cu buline, eventual si cu doua fundite lateral cum are ea, sa zburd ca un fluturas pe centru. Noi avem casa plina cu Winnie, Aiurel, Grohi, micuta printesa, Scooby si altii...Pe Mickey si Minnie ii are pictati pe perete, am convins-o ca nu are rost sa-i mai cumparam, nu mai suport atatea plusuri, si-asa vreo doi saci cu jucarii de care nu se mai atingea i=am trimis la tara sa-i dea socru pe acolo. Cred ca o sa mai strang din ele ca nu avem loc. Daca veniti in vizita la noi e imposibil sa nu calcati pe vreo masinuta sau altceva sa cazi sa-ti rupi capul ca Anei ii plac raspandite prin toata casa.
Ank ce e cu atatea treaba pe capul tau? Ce mai face Erica?

Maya, probabil ca daca ai aparea singura in rochita cu buline, etc... ar zice lumea ca nu esti pe creanga ta . Dar daca ati aparea si tu si Ana in rochite cu buline... ... ar spune lumea ca doar ai dat un pic in mintea copiilor si ar rade
Si noi avem o gramada de plushuri, insa ultimile luate sunt cele cu care se joaca acum. Nu mananca, nu ia medicamente fara Minnie si fara Donald. Si bineinteles ca dormim cu tot clubul lui Mickey Mouse la cap

Ieri am fost cu Iulia la piscina. De fapt, pe la 7 (seara) i s-a nazarit ei sa mearga acasa. Si cum era cam devreme, i-am zis sa mergem la prietena ei Tea sa vedem daca face baie in piscina. I-a placut ideea si am mers. Cand am ajuns acolo, toata piscina era plina de copii, 3 fete si 2 baieti. Era o zarva... Iulia se juca pe marginea piscinei... Cand au iesit copiii din apa sa manance (erau lihniti) Iulia s-a apropiat de apa si a inceput sa bage mana... ii placea. Atunci i-am dat pantofii si ciorapii jos, apoi am ajuns sa o dezbrac de tot. Si a intrat singura cu picioarele pe prima treapta si incet-incet s-a asezat cu funduletzul pe treapta si dadea din maini si din picioare. Si din cand in cand mai spunea foarte incantata: "Ce bine eeeee!". Am pus-o si in colac, insa nu i-a placut ca se indeparta de mine (eu nu aveam costumul de baie la mine si am intrat doar cu picioarele). Fetele veneau la ea sa se joace... era in culmea fericirii. Problema a fost cum sa o scoatem de-acolo. Nu mai vroia sa iasa. Pana la urma a trebuit sa o luam pe sus, cu forta. S-a pus pe tzipat si pe urlat, insa incet-incet a acceptat.

Dodo, si eu te votai. De fapt te votez de fiecare data cand te prind
Dbunny, am reusit sa pun cateva poze aseara
Nu multe ca ce e mult strica.
Aici sunt cele puse pe luna iunie, iar aici sunt cele pe luna iulie.

Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata si poftiti la cafeluta

Am o stare cam aiurea, mai am putin si intru in butoi, din cauza asta n-am mai scris, am citit doar.

Am vazut poze cu Iulia, cu Dani, cu Karina...parca Dodo a mai pus poze, ma duc acum sa le caut.

Angi, voi stati la bloc sau la casa de ai loc ptr toboganul ala? La noi ala ar mai lipsi. Mi-a placut cum statea Iulia sa-i pui picaturi, cred ca e satula, saraca.


Maya, ce mai face Ana? Cat despre jucarii intinse in toata casa....nu-mi spune...si apropo: ai calcat vreodata peste o piesa de la lego?

Dodo, v=am votat.

Dbunny, felicitari ptr kk la olita! Gata, sunteti mari de-acum. Calin daca nu doarme la pranz, pica rupt pe la ora 18- max 19 si doarme pana dimineata. Indiferent la ce ora se culca seara, la 7 dimineata e in picioare

Parca v-am spus ca am renuntat definitiv la pampers si ca nu mai face la olita, vrea pe wc, fara reductor, acum- mai nou- ma da afara , ca e " mae" - mare, in traducere si se sterge singur , ma cheama doar sa-i ridic pantalonii ( si bine-nteles ca-l mai sterg si la fund)

Eu am inceput sa iau niste pastile de slabit- "capsula de slabit" se numeste, e din plante si vad ca-mi taie pofta de mancare si de dulciuri. Am citit si pe net pareri si pro si contra...despre pastilele acestea, cica ridica tensiunea, da ameteli, greturi....am avut vreo 2 zile ceva ameteli care vad ca au trecut acum( ma gandeam sa mai iau si saptamana viitoare si apoi sa renunt, daca tineau in continuare, dar vad ca acum sunt ok. Singurul lucru e ca noaptea dorm mai agitata, am inteles ca poate da si insomnii, eu de fel dorm dusa, acum dorm, doar ca ma trezesc de cateva ori pe noapte,adorm apoi la loc, ma sucesc de 100 de ori...Am inceput sa le iau de 10 zile, am dat 4 kg, la inceput scadeam cam cu 500gr/zi, acum vad ca al naibii cantar nu mai scade deloc, dar se simte la imbracaminte, intru mai usor si nu mai crapa pe mine. Ma speriasem de ce scriau unii de pastilele astea, dar am inteles ca a fost un lot cu probleme care s-a retras de pe piata.

Gata, am scris destul, ma duc sa mai caut poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,
Cum va descurcati cu canicula?!
Isabellei nu-i place caldura ...

o sambata frumoasa!

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
Bazar pentru Bogdan;Bazar pentru Mihaita;Bazar pentru Sebi;Bazar pentru Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

dodo am votat si azi, n-am stiut ca se poate vota zilnic, mai arunca dupa noi, ca vezi ca mai uitam cucldurica la mititica e de rele, e cam mititica pt balaceala toata ziua. dani avea 8 luni cand a prins canicula, si-l bagam in vana de 3-4 ori pe zi...
Pe cand implantul? totul depinde de bani?

roxana tot la cura? fa ca mine...ne-cura cantarul meu nu se mai misca demult, nici in sus nici in jos, greu sezon pt slabit cu atata inghetatat la orizont, plus ca daca esti acasa mai gatesti, mai inventezi o placinta una alta...oricum daca gasesti formula magica pt dat jos kile sa mi-o vinzi si mie...

angi tot asa scumpa-i iulia, ma gandeam ca o fii mai slabuta cu atat spital si medicamente, dar tot dulce si marisoara e. eu eram aia care zicea s-o scoti, c-ai scris odata ca de-o luna n-a mai iesit Iulia-n parc...

din capitolul nu faceti ca mine va impartasesc:

noi mergem cand ne apuca la un restaurant italienesc all you can eat. manci cat vrei, buffet. ei acolo Dani avea neste macaroane preferate in forma de rotite de masina. si manca cate 2 farfurii. ei bine azi au pus aceleasi macaroane dar cu alt sos. eu n-am citit eticheta(si daca citeam macaroane a la putanesca nu inseamna mare lucru pt mine), ca nu-i prima data cand mancam acolo. incepe dani sa urle, ca nu vrea, ca-l arde, ca nu vrea....cand am gustat macaroanele, ce credeti? erau iuti de mama focului!! i-am spus unui ospatar la care el mi-a spus: pai n-ati vazut ca in sos este ardei iute?? pai sosul ala are ce are-n el tocat...nu-i nimic la vedere...in fine, concluzia este: inainte de a le da ceva copiilor de papa(chiar daca ati mai mancat acolo, le place, etc) gustati dvs prima data mancarica. off ce m-am ofticat noroc ca mai erau enshpe mii de soiuri de macaroane, a baut Dani apa si a bagat ca spartul in continuare.

va pup





Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

dodo votam cu constinciozitate doar ca e bine sa ne amintesti zilnic

roxana inainte de a pica fa macar o ferestra butoiului ca sa te mai poata omul vedea. sa treaca repede motivul care te-a adus n starea asta

noi suntem bine cu burtica -fizic caci cu psihicul stam mai prost.Incerc sa gandesc pozitiv dar daca nu sunt atenta gandurile o iau razna .Ma gandesc numai la probleme,la prostii.Asteptam rezultatul la niste analize care vor veni abia peste 1 saptamana si poate ne mai linistim un pic
Daria a inceput sa faca mari mofturi la mancare-si nu prea sunt obisnuita cu ele.Intr-un timp imi zicea ca o doare burtica si nu mai poate papa.Dar cand am incercat sa-i dau de papa la desenele ei preferate nici nu a mai bagat de seama ca a mancat de numai.Oricum vreau sa-i fac si o analiza la scaun pt linistea mea.In plus de cateva zile incerc sa-i fac un program mai fix de masa ca a luat-o razna-ciugulea intr-una intre mese(fructe de prin curte si ce-i mai pica in mana de pe la soacramea,cumnatamea) iar la masa ioc mancare.Si pt ca se linciurea topata ziua cu tot felul de prostii o apuca foamea mai zdravan dupa 8 seara.Dbuny de curiozitate la voi-respectati ore fixe de masa?ma refer in general daca spaniolii insista pe un program de masa sau mananca fiecare cand apuca

mie mi-au oprit apa de ieri dimineata ,evident ca fara sa te anunte nimeni.Si cum avem experienta unei alte saptamani fara apa ma apuca toti dracii.

si w/e placut cat a mai ramas

Mihaela 12+ Daria-Stafania-16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
azi a fost si mai cald in casa,nu avem AC.... dar e crima fara.Fata e in pampers si o sa intram in cada amandoua cat decurand

Ati vazut noua campanie de la generale?

Vreau sa nu mai fiu diferit

www.dolarei.com/G-GG_5902.html" target="_blank">Ne acordati un vot si azi?Multumim

oo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*~*oooo*


Blogul lui Bogdan Andrei
goblenuri-relatii pe blogul Donului


Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
*oooo*~*oooo*~*oooo*

Bazar
pentru:

Bogdan;Mihaita;Sebi;Ema

Mergi la inceput