Regasiri (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Maya, deci esti pe ultima suta de metri. M-a impresionat ce ai scris

Eu am venit de la sedinta pe la 8 si de bine ce spusesem ca n-am de ce sa ma enervez, asta s-a intamplat de fapt cand am aflat ca Oana are un 6 la istorie. Eu stiu ca istoria nu-i place, nici eu n-am putut s-o sufar ( asta v-o spun voua, nu ei) dar chiar mi-a spus ca raspunsese la ora, asta-i culmea, iar ea de nota nu stia. Stiti ca am mai avut o problema asemanatoare in semestrul 2 din clasa a 5-a cand avea o data, apoi un 10, alt 10, iar la sfarsitul anului cand le-a inchis media, a avut 9 ptr ca ii aparuse un 7 pe data aia veche.(adica data era de la inceputul semestrului, iar nota i-a aparut la sfarsit) Am zis ca ma duc sa vorbesc cu aia, dar Oana cand a auzit a inceput sa planga, ca a mai fost mama unei colege ( chiar invatatoare in scoala) apoi o freca la fiecare ora pe fata si ii punea note cand o prindea pe picior gresit
Nici nu stiu ce sa fac, sa ma apuc iarasi de invatat istorie cu Oana si sa tac mai departe, sa ma duc sa vorbesc cu profa si daca ma duc cred ca ii zic si ceva , sau sa vorbesc maine la telefon cu diriginta...sau sa o dau la pregatire, dar nu face la mate si romana, sa faca la kktul de istorie....Eu inteleg ca sunt profesori exigenti, dar asta e dementa, nu exigenta, e domnisoara la vreo 40 de ani si cred ca asta-i motivul

Am stat la sedinta la Ana aproape 2 ore clocotind de nervi ( dupa sedinta Oanei).

Revin maine, dupa ce imi vor trece nervii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Roxana nasol ce spui tu acolo cu istoria
da din pacate exista astfel de profesori si daca vrei ,ca prof, poti sa influentezi f mult notele unui elev-in bine sau rau- fara sa poti fi concret acuzat
din pacate asta e....
daca profei cu pricina i s-a pus pata din cine stie ce motiv e greu de crezut ca rezolvi ceva daca o abordezi direct
asa ca vorbeste cu diriginta daca ai incredere in ea si garantat va trebui sa invete la istorie mai mult decat ii place sau ar face-o in mod normal
nu cred ca se pune probl de pregatire- mai incearca sa o ajuti tu ( stiu ca e bleah pt tine dar ce sa-i faci) sau sa mai discute cu vreo colega lectiile,vreo una care are istoria mai la suflet

intrebai de profil stiinte neturale?-se pune accent pe biologie,fizica si chimie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dolores nu am primit nimic nici pe mailul personal, nici pe PM, nici pe cel comun. Incearca pe cel de yahoo, ai id-ul meu.
Roxana eu de felul meu nu prea tac cand e vorba de vreo nedreptate, dar sunt unii profesori atat de idioti incat cred ca nu rezolvi nimic, mai rau ii intarati. Eu am avut doi profesori de genul asta, una de rusa, era jale, tremurai la ora ei, am infruntat-o odata si numai pedepse au urmat, ma inchidea in cabinet etc desi invatam de rupeam. Pana la urma a avut nevoie de cineva sa-i faca lu fii-su eseuri la romana si franceza si am devenit preferata ei in final. Si inca unul de chimie, ne jignea, numai 3, 4. Dar am tot invatat ca disperata, ajunsesem as la chimie si in final m-a placut. Mama nu a venit niciodata sa se ia de ei ca stia ca sunt imposibili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Maya se apropie momentul. O sa vezi ca totul va fi perfect. Mai ai nr meu sa dai de veste. Acum nu merge pm sa-l trimit . Coincidenta cu ziua de nastere arata ca totul va fi bine
Dastefa ce fata frumoasa ai! E tare scumao si ce frumos rade ea.
Aelita macar tu incerci. Eu doar crema de zahar ars, care se face super simplu. Nici la tine nu merge pa pt mailul comun.
Lacramioara multumesc pt cafea ca mare nevoie aveam.
Roxana cred ca istoria va mai fi ceva timp piatra voastra de hotar. Cat despre pregatire - eu zic ca ai cheltui banii degeaba.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Hai Maya cred ca de abia astepti sa-ti vezi printesa
Anul trecut pe 18 august a murit bunica si anul asta pe 18 august s-a nascut David...deci e ceva

Dastefa-ce frumoasa e Miruna si cum zambeste nici Daria nu e mai prejos

Dbunny-cojite in cap nu prea a avut..f putine..Antonia a scapat de dermatita..la David incepe sa se extinda si pe corp are si in cap nici nu stiu ce sa mai fac de ce trebuia sa faca si el dermatita


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Acum am vazut-o si pe Miruna tunsa, imi vine sa-i mananc ochisorii aia mari si frumosi.
Bambo am emotii maaaari, nu stiu cum o sa rezist eu sa fiu constienta in timpul operatiei. Ma tot gandesc ca daca nu o aud tipand intru in panica sau cine stie...
Ank nu mai am numarul la nimeni pt ca mi-am schimbat telefonul si am tot amanat sa transfer numerele pana mi s-a dus memoria la tel vechi, era un zapp. O sa incerc sa intru si de acolo daca sunt in stare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

'neatza
poftiti la
multumesc pt aprecierile la adresa Mirunei
maya si eu din aceleasi considerente am vrut sa fiu adormita.Si acum imi pare rau.Pt ca i8n momentul in care au aparut semnele de intrebare la adresa Mirunei toti medicii m-au intrebat daca a avut vreo problema la nastere.In principiu nu cred-si totusi a avut apgar8-9 si nu stiu de ce
acum daca ar fi sa dau timpul inapoi as vrea neaparat sa fiu constienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si fug...

Maya, nu mai e mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Of Bambo sper sa treaca dermatita asta!
Maya trimis pm cu nr de tel. Da si tu sms ceva sa stim si noi ca ne ti cu sufletul la gura. Ana cu cine va sta?
Dastefa, Lacramioara multam pt cafea.
Azi fiemea merge cu gradi la teatrul de papusi si sper sa-i placa.
Fug la treaba.
A...am ramas datoare cu scorurile de la sedinta: 200 lei pt materiale didactice, da nu stiu dc sunt /an sau/semestru, fondul clasei nu inca, 10 lei/luna consumabile, 20 lei /luna engleza

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput