Regasiri (43)

Regasiri (43) | Autor: angi_m

Link direct la acest mesaj



(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27) (28) (29) (30) (31) (32) (33) (34) (35) (36) (37) (38) (39) (40) (41) (42)




"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetelor,

Maya, asa stiam si eu, ca daca nu ai acte si nu poti demonstra ca este casa ta nu pot sa actioneze. Ma intreb insa daca pot actiona in urma unei sesizari cum ca oamenii aia locuiesc acolo in mod abuziv? Faceti succesiunea aia cat mai repede si se rezolva.
Lacramioara, poate reusiti sa dati de Lorym sa va spuna ea mai multe despre spitalele din Bucuresti. Ma gandesc ca fiind toate din Iasi, reusiti sa gasiti mai usor numarul ei de telefon.

Eu am reusit sa fac cele 3 foi de tort si acum astept sa se trezeasca Iulia sa ma "ajute" sa prepar crema si sa asamblam tortul. Vai de bucataria mea!

Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

pai bine bine, maya, tu nu poti demonstra ca e casa ta, dar ei pot demonstra?? de ce nu-i ia politia la purecat? sa arate contractul de inchiriere sau orice hartie, ca n-au...imi place actiunea politiei, ''nu putem face nimic pt dvs''...intotdeuna este o cale, si-ti spun eu ca am lucrat cu ei, chestia e sa vrea sa-i ia la suturi...io-as trimite un mercenar cu mitraliera acolo sa vezi cum pleaca din casa...

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Maya, nimic nu mai ma mira in ziua de azi, avem legi de cacao, conducatori de cacao, tara de cacao. ( ca sa nu zic mai urat, dar ati inteles voi) Banu-i la putere si nesimtirea, restul....Dumnezeu cu mila.
Cu maseaua...ne luam de mana, de ieri m-a prins curentul la servici si ma dor toti dintii+ masele din partea stanga, am luat paracetamol, imi trece, ma ia iarasi...

Am intrat sa caut o reteta de lasagna, am mancat la verisoara-mea si mi-a placut, asa ca am luat reteta, am notat ce-mi trebuie ( ma duc diseara in Carrefour, cred ca ajung si-n Metro, ca-s in acelasi loc aprox)), nu stiu cand mai intru, asa ca va spun de acum:

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii. Paste fericit!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Asa a pus si fratele problema, domnule dar ei au acte? Raspunsul a fost ca nu e de competenta politiei. Vorba lu unchi-mio, ce politie, ce acte, ma duc si ii iau la bataie sa vezi ce fug ei din curte. Si cand ma gandesc ce mila mi-a fost de ei ca au doi copii si nevasta e gravida cu al treilea. Fratele a vrut sa-i dea afara de la Craciun ca aflase ca ne-a vandut ceva din curte dar eu miloasa "nuuu, lasa-i amaratii, e frig afara, e pacat de copii etc". Si uite ca amaratii au devenit tupeistii si ne ameninta. In ziua de azi nu se mai merita sa faci bine, eu mereu am luat-o in freza de la persoane pe care le-am ajutat.
Cu maseaua nu stiu ce e, ori m-a prins vreo nevralgie, ori din cauza ca trebuia scoasa mai demult si nu am ajuns. Dr zice ca poate roaga o asistenta sa vina din concediu pe marti si sa rezolvam, pana atunci insa nimic, sper sa rezist.
Daca ati stii cum pute pe scara si in baia mea, muriti direct, dar eu gravida, e groaznic. Idioata de sub noi, nebuna, a aruncat varza din butoi in wc si a fermentat pana a spart teava la subsol, cei care au reparat nu au aruncat si varza, au lasat-o acolo. Si nu va imaginati miros de varza imputita de vreo 2 sapt, nu vrea nimeni sa curete, doamne nu mai rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Nu a scris nimeni de ieri, ati intrat in criza de timp cu pregatirile?. Dimineata am fost cu Ana la biserica s-o impartasesc, a mers pana in fata lu popa, apoi s-a razgandit ca ea nu vrea nimic. A calmat-o tacso si s-a intors in final sa ia vin.
Am trecut pe la soacra sa vad cum decurg pregatirile pt maine, nu am stat mult ca ma punea la treaba si nu aveam chef. Se pregatea intens, sarmale, drob, salata boef, carnita de miel la cuptor, pui, oua, cozonac, tort etc. Va dati seama cate minunatii bag maine?.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

aaaaah pai lasa soacra sa se pregateasca intens, ca doar esti gravida, si a mea soacra se pregateste cu d'ale gurii pt mers la iarba verde. Eu am facut o praji de ciocolata tip chec, insa nu stiu dac-o acopar cu ceva sau ba. Mi-e ca daca-i fac si crema nu rezista pe drum....nasol cu varza...

Laptopul mi-e virusat la greu, cred ca moare...asa ca intru mai rar de pe a lui paco. pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Hristos a inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele

Crisos a inviat!

Acum reusesc si eu sa intru.
Pana in pranz am terminat cu toate gatelile. Tortul a iesit foarte bun (deja am gustat din el )
Dupa pranz, supermarket, apoi am avut musafiri. Seara am reusit sa fac si eu baie, apoi a trebuit sa ii fac unghiile Iuliei... cashunase pe mine si nu mai scapam... ea statea pe oala si eu ii faceam unghiile. Mai grav era ca ea nu stie sa stea cuminte, este intr-o continua miscare, asa ca mi-a fost tare greu sa le fac.
Acum ca le-am facut si pe ale mele pot spune ca sunt gata de Paste

Mircea se cantari de dimineata (se cantareste o data pe saptamana) si avea 96 de kg. La inceputul lui ianuarie avea 107

Am fugit la nani.
Va pup


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Hristos a inviat! Sper sa aveti o duminica frumoasa, vremea vad ca se anunta la fel de frumoasa azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Hristos a Inviat !

Paste Fericit!


Bamboletta 19+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput