Regasiri (47)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va ofer o cafea si va doresc o zi buna.
Aelita multumim de capitol. Mami hai ca mai ai putin
Bambo si la tine vine. Parca ziceai ca mergi la dr. Cum a fost?
Maya chiar cosmar. Mai va duceti o data la munte ca sa recuperati, ca tot caldura se anunta
Roxana imi pare rau dece ai patit cu agentia. Am citit tot pe aici pe forum. Important acum e ca pleci la mare.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ANK

37+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Azi a fost zi de cumparat mancare, o caldura afara de te topesti direct. Casa mea arata ca dupa un jaf, dar nici nu ma apuc de nimic, maine vine cineva sa-mi faca curat, in sfarsit a gasit soacra o fata. Mi-e putin rusine sa gaseasca asa dezastru dar nu ma mai risc la efort, asta e.
Aelita ai emotii? Mai ai asa putin, de-abia astept sa ajung si eu la termen.
Ank tu nu pleci pe nicaieri? Erika cum se mai simte, a scapat de raceli?
Dbunny pe unde esti? Pup toate fetele plecate in concediu sau ocupate cu jobul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Maya eu cred ca plec la mare, dar dupa 15. Caut ceva cazare mai ieftina ca e criza, da tot ma duc. Am fost in week-end la tara la Dragoslavele, asa ca muntele l-am vazut da poate mai bag o tura, iar despre Erica, cateodata mai apare cate un muc/sau o tuse usoara, ca doar alearga, tipa sau se smiorcaie toata ziua.
cat despre dezastru in casa- sunt convinsa ca la mine e mai rau decat la tine. Sper sa se descurce ok fata care vine maine
Restul fetelor pe unde or umbla? Multe pt ele.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Si eu ma invart pe-aci, cam degeaba ca mare lucru nici eu nu fac. Am avut 2 baieti americani la pranz, deci ne-am umflat de hamburgheri...si-am facut si-o budinca de paine asta am facut-o ieri ca mi-a ramas o paine imensa de la cheful de sambata.

Ziua mea am saratorit-o miercuri cu famelia lu' Paco, iar Sambata cu amicii, BBQ in curte. Mi-a placut mult(de vreo 4-5 ani nu mi-am mai tinut ziua). Am primit cadouri(tzoale de marca, ceea ce eu nu cumpar aproape deloc)bijuterii, ciocolata, sutien push up...Dani imi tot spunea ca are si el un cadou pt mine dar nu-l mai gaseste, sau ca a fost cu tati, si mi-a luat tati...

Azi am murit de cald. A trebuit sa punem aerul la 22 ca altfel nu se simtea racoare, a fost teribil de cald.

Pe Dani tre' sa-l duc la medic cat de curand. A avut un cos pe genunchi, asa mare, ca de adulti. A trecut(banuiesc ca de la atata apa de mare)dar acu' are niste punctulete mici rosi aproape de ochi; acolo unde ies cearcanele. Sa fie ceva ciuperca?? din cand in cand se scarpina...ah! si si pe cot am vazut asa punctulete rosii, tip cosuri mici mici...

maya lasa rusinea la o parte. Daca-ti permiti nu sta pe ganduri. Mie-mi pare rau cat traiesc ca n-am cerut ajutor la curatenie cand s-a nascut Dani. Am crezut c-o sa critice familia lui Paco, sau c-o sa saracesc imi pare tare rau ca primele luni de viata a lui Dani au fost umbrite de oboseala si nervi si frustrare la maxim din cauza ca nu puteam sa le fac pe toate! Pare rau de cosmarul la munte, au trecut bubitele?

dayanara gata-i valiza?

ank

aelita deci tu vrei tort complicat? pufff, nu ma bag, tre sa fie bun bun si nu complicat...ca-mi prind urechile. aaah inventia mea cu biscuiti si crema de lamaie a avut succes total, cred ca patentez inventia Fa tu(intr-o zi cu soare) o oala mare de cocido si congeleaza niscaiva portii pt dupa nastere. Ca tare bine o sa va prinda tuturor...si eu dupa ce-am nascut pe Dani am umblat taaare mult la burger king, din lipsa de timp. Si culmea, am dat jos kilele tare repede...

roxana ai pus poze de la ziua fetei? cu datul in judecata nu stiu, dar protectia consumatorului nu aveti? pune plangere si acolo...

Maine avem un party la un baietel amic, a carui mama va face petrecerea intr-un restaurant cubanez, mi se pare asa ciudat, in fine, important e ca vine Bob Buretele si le da cadouri copiiilor. Azi am fost cu Dani sa cumparam cadoul pt copilul respectiv. jaleeee. I-am tot explicat ca cadoul e pt acel copil, buuuun, a ales Dani o pista cu masinuta si ceva jucarie de la Toy Story...pe drum spre casa a inceput sa planga ca vrea el jucaria respectiva a trebuit sa-l mint, sa-i spun ca am lasat jucaria la magazin...ca nu ducem nici un cadou...ooof, si care credeam ca-i adult copilutul meu...

Pup gras

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999

Maya eu cred ca plec la mare, dar dupa 15. Caut ceva cazare mai ieftina ca e criza, da tot ma duc. Am fost in week-end la tara la Dragoslavele, asa ca muntele l-am vazut da poate mai bag o tura, iar despre Erica, cateodata mai apare cate un muc/sau o tuse usoara, ca doar alearga, tipa sau se smiorcaie toata ziua.
cat despre dezastru in casa- sunt convinsa ca la mine e mai rau decat la tine. Sper sa se descurce ok fata care vine maine
Restul fetelor pe unde or umbla? Multe pt ele.



Unde vrei la mare...??


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragelor,
e caaaallllddd in casa abia astept sa vad cum e afara ieri pana pe la ora 9 pe la umbra era superb

Cat despre ajutor in primele luni dupa nastere...ar fi super ok.La mine e situatia de asa natura caci a trebuit sa ma descurc ziua singura cu amandoi si seara era un car de nervi...uneori cu nervi ma trezeam (daca dormeam) si dimineata.Al meu nu stia ce sa faca mai intai cand venea de la serv ca sa nu mai fiu asa.Cere ajutor exact cum spunea si Dbunny"maya lasa rusinea la o parte. Daca-ti permiti nu sta pe ganduri."

all


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dodo noi nu avem masina si mergem si cu ai mei din cauza asta. Initial am zis ca mergem la sora mea in Constanta toti 4, deoarece cumnatul trebuia sa fie plecat cu serviciul la Bucuresti, dar acum cica nu ar mai pleca. Acu dc e cumnatul acasa nu stiu care e situatia si nici bilet prin sindicat de la sotu nu pot lua, ca e tarziu . Inca nu stiu dc imi trebuie cazare pt 2 sau 4 si as vrea undeva sa nu fie mult de mers pana la plaja si sa fie ceva de mancat in jur.
Dbunny da mult ai petrecut. Sa-ti fie de bine si sa o ti tot asa. Cat despre Dani cu jucaria...mie mi se pare normal. La noi e mult mai urata situatia din punctul asta de vedere: dc ii iau ceva lui daviud ramane la ea, doar dc afla ca vrea sa-i iau ceva incepe cu batut din picioare, urlat samd. Am pierdut de tot contactul cu ea, ca nu e timp, la mama dc maraie primeste ce vrea. V-am spus ca nu se imbraca singura?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ank nici Dani nu se imbraca singur, decat fff rar, si doar ce-i f usor de pus. Slipii

Am pus cateva www.flickr.com/photos/dbunny/4859780076/in/set-72157622739570455/" target="_blank">poze
din minivacanta la munte si 2 filmulete

Pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am o dilema cati bani sa-i dau tipei care face curat. E mica, are 20 de ani, e mai dificil cu astea tinere, ea e vrednica, a facut ok dormitorul si sufrageria dar mi-a zis ca nu vrea sa faca in bucatarie si baie, exact unde aveam chiar nevoie mare. Am intrebat-o de bani si zice sa-i dau cat vreau ca ii trebuie si ei la mare, d-aia a venit, altfel nu venea. Deci pica varianta sa ramana permanent, mai caut. Soacra imi zisese 1 milion tot apartamentul, dar daca nu vrea tot nu stiu cat sa-i dau.
Dbunny pare f misto unde ati fost, mai izolat, romantic, ditai piscinuta doar pt voi, sunteti cate trei foarte frumosi, iar tu arati f bine.
Ank sper sa aranjati cu marea si sa va relaxati putin.

Mergi la inceput