Regasiri (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Dbunny ,asa am facut cand l-.am nascut pe Andres,am bagat multe cutii cu mancare la frigider,si cutiute pt Sofia care avea 1 an si 4 luni,cu piureuri si etichete pe ele ,pt ea vreo 20 de cutiute ,si pt noi cateva cu mancare..dar eu nu am putut manca,nu mi se parea buna,nu mi se parea proaspata...eu sunt sclifosita rau la mancare,a doua zi nu mai mananc.
am sa bag si acum la congelator,macar pt ei ,cateva feluri de mancare,dar eu nu ma bazez ca voi manca din ele.
am zis sa nu le tin nici mult la congelator,sa fac cumva mai aproape,daca nu nasc intre timp.o avea ceva daca sta mult la congelator o mancare?

ieri am facut o mancare de legume-ghiveci romanesc,super buna,mi.a placut,dar la ora asta cand ma gandesc la ea ...nu am pofta decat sa o arunc.


38+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata, hai sa va spun o faza amuzanta cu Ana ieri, a intrat peste tacso in baie si vine la mine cu niste ochi mari "mami tati in loc de pasarica are un balaur cu doua capete". Am ras cu lacrimi, a trebuit sa-i explic ca asa au baietii o puta si doua testicule, asa sunt toti nu numai tati etc. A priceput ea pana la urma dar era tare curioasa sa afle mai multe, i-am distras insa atentia si a uitat. Cred ca o sa punem incuietoare ceva la usa ca de-acum incolo o sa tot intre sa se uite, deh, varsta curiozitatii.
Eu sunt fericita ca nu ma mai doare piciorul, mai simt doar o senzatie de discomfort la nivelul genunchilor, si la laba piciorului, dar banuiesc ca este si de la chinul pe care l-am avut atata timp. Mergeam incordata, cu picioarele drepte, s-au deformat pe acolo unele treburi cred.
Aelita, Bambo ati fixat data nasterii cu doctorul sau asteptati sa vina de la sine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

si dau o cafea cui bea, ca la cate gravi avem
Maya super tare faza. Eri stie ca e rusine sa se duca peste tati, zice ea "fetele cu fetele, baietii cu baietii" - asta cred ca de la gradi o stie, da stie cun sta treaba de la David (nepotu).
Ma eu am o problema...cand ne apuca pipi tre sa facem unde ne aflam, adica langa parc, pe strad, samd. Ai vostri pot tine pana ajung la o toaleta? Parca mi-e un pic jena sa merg si sa o pun la pipi oriunde ne-am afla.
Aelita cred ca 2-3 saptamani merge mancarea la congelator.
burtica.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank, Ana mai tine pipi, dar cand chiar nu mai poate chiar avem o problema ca nu vrea in locuri publice, e jale, sa nu o vada nimeni. Avem permanent olita in masina si fugim inauntru masinii si acolo face, apoi aruncam, spalam etc. Norocul nostru ca are vezica mare ca mine, adik tine suficient de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

dragelor,
noi suntem....prin casa acum...pe Isabella am adormit-o ,Bogdi inca ma fenteaza(ce-i drept daca nu-i obosit nu doarme la pranz decat accidental).
Ank al meu flacau mereu s-a tinut pana acasa...sa vad cum o fi cu zanuca...caci fiecare e cu organismul lui.Bine ca face ,e mai bine asa,decat timid si sa-i imbolnaveasca rinichii.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Sunt cam cu fundul in sus..caldura ne termina...Antonia e si ea crizata iesim afara doar seara..dimineata nu mai apucam..ne trezim tarziu...

Am fost marti la ecografie..bb are circulara de cordon..prezentatie craniana si greutatea 2900-3200..maine fac 37 sapt..mi-a dat si biletul pt internare in caz ca vine bb deci cam pe ultima suta de metri mi-am facut bagajelul de acum asteptam cuminti

Dbunny-am vazut pozele mi-a placut mult locatia..piscina Dani pare de 5-6 ani

Ank-Antonia de obicei se tine..cand vrea pipi...dar uneori o mai apuca si pe ea de nu se mai poate tine si apelam la boscheti daca nu avem alta varianta

Maya-ce tare faza cu tati si Antonia e curioasa ce are tati acolo..a vazut cand era mai micuta si de atunci se fereste sotul..cand merge la baie se incuie
pe bebe il asteptam cand vrea el sa vina...oricum nasc natural(sper sa nu intervina nimic) si cu epidurala
cu tipa care face curatenie eu zic sa-i dai 50 lei daca tot nu a facut tot

fug sa intind


Bamboletta 36+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 3+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va dau o cafea, doua si va doresc un week-end super.
Bambo vine bb si la tine. Curaj. Am auzit ca a 2-a nastere e mai usoara.
La noi boschetii sunt regula pt ca se joaca pana in ultimul moment si de abia atunci spune...
Maya sunteti tari cu olita in masina Si domnisoara e rusinoasa, ce mai se poarta ca o adevarata printesa
Dodo cald si la voi, nu?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

MAYA la noi nasterea vine cand vrea bebe,aici mergi la cine prinzi de garda,nu e ca la in Ro cu medicul tau.cand te apuca,si unde te apuca,alergi si te rezolva
la 34 saptamani am avut ultima ecografie,aici se fac trei pe toata sarcina .
tot la 34 au fost ultimele analize la sange.
la 37 i-a ascultat inima si au facut exudatul.
si mai am programare la 40 pt monitorizare8fara eco),daca mai apuc.si daca intre timp te ia nasterea,te duci la urgente.
ne-a obisnuit asa,cu sistemul,in timp.


cu pishu ,Sofia la mare iesea din apa ,isi dadea chilotii jos si facea pishu pe nisip.la k spunea sa o ducem la baie.dumnealui la fel,tinea cu mana si facea arteziene pe nisip.nici nu aveai timp sa ii iei de acolo ca ei isi faceau treaba .
ai mei stiu ca fetitele au "pasalica" si baietii au "didi"."Didi " i-a ramas numele ca asa a poreclit-o Andres pe a lui,si Sofia zice dupa el "didi".constatarea a fost de mult :"si tati are didi ca Andres".

38+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Aelita e mai bine asa, nu mai alergi dupa medic si nu mai stai cu frica oare o fi in tara cand nasc?
La noi se fac si cam multe eco, de fiecare data ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999

Dodo cald si la voi, nu?


La 17,30 nu se putea sta afara ingrozitor de cald...


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2" target="_blank"> Votati dod-1 si dod-2




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput