Regasiri(56)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Neata, am zis ca mai intru aseara dar m-am luat cu altele si n-am mai intrat.

Dbunny, cum ati petrecut? V-ati dat si voi (tu si bebe)pe tobogane?

Angi, da, chiar a tinut cu noi vremea, ma uitasem pana sa plec pe vremea-meteo.com si nu era zi in care sa nu apara ploaie si descarcari electrice dar ne-a ocolit, in ultima noapte a plouat, dimineata mai erau ceva nori dar s-au speriat de noi cred si au plecat. Totusi seara si dimineata era racoare, am dat chiar drumul la centrala putin peste noapte ( de tot rasul, fugisem de caldura din Ploiesti ca sa dam drumul la centrala acolo, unde chiar era racoare).
Ca sa nu spun ca am uitat acasa multe : adidasii mei, gecile copiilor, un ditamai castronul cu chiftele facute de mama ptr atunci, cand ajungem, etc, etc....capul mai aveam sa-l uit, noroc ca-i prins. Deci pe munte am urcat cu papucii (unii cu toc mic pe care nu stiu cum nu-i uitasem, deci normal ca am alunecat de cateva ori)
N-am spus de tren: am plecat cu trenul eu cu copiii- toti 3 ai mei- cu sotia varului si cu nepoata. Sa ne fii vazut cum faceam poze in gara, in tren....se uita lumea o fii zis ca tocmai coborasem din varful muntelui si n-am mai vazut tren . Apropo, am poze pe telefon,uitasem de ele, le voi descarca diseara.
Asa...trenul...am avut placut uimita ptr ca nu mai era trenul ala pe care-l stiam eu de acum vreo 10 ani cand am mers ultima data, era curat, avea prize....jumatate din vagon era cu compartimente- noi am avut un compartiment- , jumatate asa...la gramada....o fii fost mai ieftin acolo...habar n-am, eu am platit din Ploiesti pana in Sinaia la accelerat 46 lei 2 bilete si jumatate( eu si Oana intregi si jum ptr Ana, Calin fiind pana in 5 ani parca gratis) Luasem si carnetele de elev ca stiam ca elevii au reducere si cand colo....carnetele nu aveau viza pe anul scolar trecut , traiasca directoarea ca de luat ptr viza le luase si diriginta si invatatoarea....Totusi...copiii pana in 10 ani au reducere oricum. (ca sa vedeti cata prostie: m-a crezut pe cuvant ca Ana n-a implinit 10 ani, dar nu m-au crezut cu carnetele cu mediile trecute pe anul asta ca-s eleve Traim doar in Romania, norocul lor ca eram calma si n-aveam timp sa ma cert cu ei .
Iar ca sa fie mai palpitant, am mers foarte bine pana in Comarnic , iar in Comarnic vedem ca nu mai pleca trebul....ca sa aflam ca se rupsesera niste fire , era un tren care astepta de mai bine de o ora ...asa ca am sunat sotii sa vedem pe unde sunt sa ne recupereze din Comarnic, nu din Sinaia cum fusesem intelesi, deci...traiasca cine-a inventat telefonul mobil. Am avut noroc ca Marius tocmai intrase in Comarnic, iar varul meu tocmai ce iesise, dar s-a intors .

Tortul Oanei a fost facut de sotia varului meu, din piscoturi, budinca de vanilie si crema Finetti, invelit cu frisca, a fost bun ca a fost racoritor, in afara de frisca pusa oricum in lada frigorifica si pusa pe tort acolo, restul n-avea ce sa se strice 1-2 ore oricat de cald ar fi fost.

Despre culcatul trupei de copii....secretul era ca-i luam pe toti odata la culcare si nu trebuia mult sa adoarma ...problema era ca odata trezit unul...clar se dadea desteptarea la toti

Nu stiu cine ma intreba unde am fost, am mai scris, am fost la Fundata, de fapt Fundatica, am facut undeva la stanga, in varful muntelui, la un moment dat pana sa ajungem ma suna sotia varului sa intrebe ca ea a inteles ca mergem la munte, dar ne mai oprim odata .... i-am zis ca munte a vrut...munte a capatat ( eu m-am ocupat de rezervare, vorbit, etc, lor le aratasem doar situl cu vilanatalia.ro....nu realizasera chiar pe unde este)

Aaaaa...la dus ne-am dus pe Sinaia, iar cand ne-am intors am venit pe Targoviste ca fiind duminica ne gandeam ca-i jale pe partea cu Sinaia....mare prostie...drumul a fost liber dar facut praf....noroc ca am fost cu masinile de la firma

Maya, cu ce ai spus tu: stie , acum stie

Trim it sa nu am surprize neplacute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Adik a aflat acum de la mine, sau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Tocmai am vazut pozele Bambolettei. Vaaai, ce mi-au placut pozele alea in care Antonia si David stau pe covor si savureaza biberoanele si cea in care e David bagat tot in sertar .
Si am vazut-o si pe Rianna, ce mare s-a facut si ea...Lorym ce mai face?

Ma duc la pozele lui Angi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Angi, chestii d-alea unde-i facea prastie
erau si in Albena, Calin era mic dar fetele s-au dat amandoua, totusi...nu era asa suparat nenea ala care le facea vant . Astuia nu-i era frica sa nu ploua cu ce mancase Iulia la ultima masa?

Tare si poza cand il prinsese ploaia pe Mircea

La ce Aquaparc ati fost, la cel din Nessebar? Mai tii minte cat e taxa /zi/pers si cum se plateste ptr copii?

Haideti ca am prins gust de poze...care mai are si nu le-am vazut?

Maya, poze cu bubulinele tale nu mai ai? Ti-am trimis si PM.

Dastefa, tu....poze cu piscina?

Dbunny, poze de ieri, alaltaieri n-ai?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Salutare fetele si o dimineata frumoasa va doresc. O cafea vrea cineva?
Maya las ca trece si perioada asta
Roxana da le-a placut pana la urma cu trenul?
Eu la munca, da miercuri plec cu capra la mare, asa ca va fi si mai greu. Merg fara tati, ca nu poate lipsi cu a mea sora si cu nepotu'. O sa stam la o prietena in Constanta, asa ca mi-e mil adeja de casa ei si de urechile vecinilor. Astia cand sunt amandoi cand nu alearga se bat si tati nefiind cu noi (de ei asculta) va fi jale. O sa stam pana luni si sper sa fie vreme frumoasa.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

nuuuu, cum sa ma dau pe topogan cu burtoku asta¿ ca blochez canalu de tre sa vina aia sa taie portiuna cu mine s-asa se cam holbea lumea la mine, dar erau si mai grasune, si ne gravide(stiti cand e fericit un pitic¿ cand vede unul si mai mic...na asa si eu cu ditamay body...)Am stat mult in piscina copiilor de l-am pazit pe Dani, unde tot felul de testoase tasnesc apa si in piscina cu valuri oleaca..am facut vreo 2 poze lui Dani, paco m-a filmat 5 secunde(a crezut ca-mi face poza cica) o sa le descarc curand...

ank distractie multa la mare!!

bambo imi pare rau c-a fost bolnavior David, e mai bine acum¿ roseola aia e contagioasa¿ a luat si antonia¿

cu numele stam rau:

paco vrea: Diana
Dani vrea: suzi sau Diana-mami
Eu initial vroiam Rosa blanca(roji feher se numea bunica mea materna pe care n-am cunoscut-o, dar am visat-o acu vreo 2-3 luni vie), chestia e ca toti o v-or striga Rosi, la fel ca pe amica mea, si pe fii´sa)

Am mai propus: Alessia, Emma, Noa, mai nou mi-a venit in cap Leyla, chit ca pare turcesc...vedeti cat e de complicat¿

angi am vazut pozele, a crescut mare fata, parul tot asa bogat si frumos, tu tot asa slabuca

mai am de vizionat poze de roxana si bambo



28+



Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dbunny multumesc si . De abia astept sa vad pozici .
Toate numele mi se par frumoase, asa ca bafta la ales.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Salut fetelor!

Roxana lorym e cam gravi
Inca incerc sa-mi revin din starea de soc ca nu ma vedeam deloc mami de 2 pui.Sper sa fac fata, imi este foarte frica .Toti rad de mine ca stiau ce vehementa sunt ca nu mai vreau al doilea bebe , ca am o viata perfecta si intr-o sapt mi s-a schimbat complet viata.Eu nu mai vroiam al doilea bebe decat daca prin absurd se intampla si uite ca s-a intamplat.Cand am facut testul sotul si rianna faceau ca indienii de fericire prin casa si eu plangeam in hohote pt. ca ei 2 isi doreau enorm si ma rugau zilnic iar eu le ziceam sa-si ia gandul si doar daca ne trimite Dumnezeu miracolul asta se va intampla.Si uite ca le-a indeplinit dorinta!
Am aflat acum 2 sapt ,deja am fost la echo , bebe e bine, luam tratament, sambata mergem din nou la echo.Rianna pupa non stop burtica si ii da buna dimineata, ii zice noapte buna, cand face o pozna repede zice : nu l-am suparat pe bebe nu? ria a anuntat pe toata lumea de bebe iar sotul zice peste tot: avem echipa, avem valoare.Mami a renuntat la cafea , la concediu la mersul la munte Reorganizam totul sa fie bine acum pt. amandoi pui .De cand am vazut testul imi doresc sa fie sanatos puiul , am grija mare de mine si cei din jur au grija.
Dupa UM ar tb sa fiu in 8 sapt , dar fiindca ovulatia a fost f tarziu joi voi fi in 6 sapt.

Bambo sorry ca nu am apucat sa-ti spun nici la telefon nici pe mess dar am fost luata de val

Mami de 7.11.2006 si 5 +sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Eu am poze multe dar pe facebook le pun acum.


Mami de 7.11.2006 si 5 +sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

ce vesti super pe aici ! ma bucur f mult ptr voi, lorym.
dbunny ....... toate numele rezervate ptr bb sunt frumo !
roxana: ce curaj pe tine ...eu n-as fi plecat sg cu copii :)

pupici de la noi
D cu P

Mergi la inceput