Regasiri (40)

Regasiri (40) | Autor: iulia-stefy

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Anka, si pe Stefy a tinut-o azi tati acasa... la ei de azi au intrat in vacanta... Luni sau marti sper sa primesc si DVD-ul....

Miro, da-mi si mie PM cu mail-ul comun, ca as vrea si eu fisele, daca se poate....
Felicitari lui Raul... are mama baiat mare....
La noi e casa plina de jucarii... acum le strangem, acum le insira iar... si creione colorate si carti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si fug....

Noi tusim pe doua voci... si eu si Stefy....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Am tras azi o sperietura cu Ana de si acum ma simt rau. Am fost la o matusa, au taiat porcul. Era si cam frig la ea, sta la tara, si Ana a tot mancat sorici. La un moment dat i s-a facut rau, dar rau d-ala nasol. Tusea neintrupt, se rosise toata, ii venea sa vomite dar nu iesea decat apa, plus o stare letargica, statea numai cu ochii inchisi si nu putea decat pe o parte, cum o miscam incepeau frisoanele. Am zis ca imi pierd mintile de frica, in special ca nu suntem nici cu tati acasa, el a plecat in Elvetia. Am urcat cu socrii in masina si am fugit spre casa, desi nici acasa nu imi venea nicio idee ce sa-i fac, asa ca am sunat doctorita si mi-a zis ca maine o poate consulta, pana atunci Ketof, Klacid, Ambroxol picaturi si Nurofen. In fine, ajung la farmacie, Ana nu a vrut decat in brate, nu a stat fara mine in masina si am intrat asa in farmacie, se uita toata lumea parca ma judeca, ia uite si nebuna cu copilul varza dupa ea. I-am dat nurofen in masina si ambroxol picaturi, pana am ajuns acasa nu mai avea nimic, a inviat. Au trecut 4 ore si nimic, a papat doua boluri de supa, portocala, pufuleti, rade, alearga, nu a tusit nici macar odata, nu stiu ce a fost. Ori vreo criza de alergie ori i s-a aplecat de la sorici, dar nu va pot spune cum arata copilul, leguma, am tras o sperietura de nu-mi revin. Antibioticul nu i l-as da avand in vedere ca e ok acum, m-am uitat si in gatut, nimic. A facut putina febra atunci cu frisoane, cand am plecat de la matusa si doctorita d-aia i-a dat, s-a gandit ca are vreo infectie in gat. Inclin sa cred ca totusi de la sorici a fost, i s-a facut greata. Nici nu l-am sunat pe sot, nu m-au lasat socrii, ce m-au enervat si astia, cica nuuuu, nu-l suna ca il termini, nu se mai distreaza si el. Si nu am sunat, ii spun maine, dar astia se gandeau la distractia lu fii-su, nu la mine ca eram total demoralizata sau la copil. Deh, asa sunt unii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

of Maya ce sperietura ... eu l-as fi sunat clar pe al meu - daca se intampla ceva Doamne fereste - nu mi-as fi iertat-o niciodata ca nu i-am spus.

ma rog - DOamne ajuta ca nu s-a intamplat nicmic- si eu cred ca de la sorici a fost.
eu una nu pot manca asa ceva - deci nu cred ca unui copil de varsta Anei puteau sa-i faca vre-un bine - clar i s-a aplecat de la ei.
acum imi vine sa te cert ca i-at dat voie sa pape asa ceva - dar ma gandesc ce-i in sufletul tau - asa ca nu-ti mai zic nimic - te imbratisez doar virtual sa-ti treaca frica - gata e ok acum - numai la asta sa te gandesti - acum e ok. Fii atenta pe viitor - poate sa fi fst si de la fiere.
parca mama mea face asemenea crize cand o apuca fierea - dar no - ea are o varsta - nu ma pronunt sa nu vb tampenii.

te pupez

si pe restul toate



lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Miro nu am avut ce sa-i fac, verisorii ei, unu de 4 ani, cealalta mai mare, 7 ani, mancau cu o pofta si normal ca a vrut si ea si i-a placut. Inca e bine, culmea e ca nu a mai tusit nici macar odata de atunci, stiti ca ea avea o tuse de mai mult de o luna, acum nimic, nimic, mananca, vesela. Ciudat rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Azi e ziua mea si sufla soacra intr-o goarna mai rau ca Ana, ma doare capul.
Nu am invitati decat socrii si fratele mai mic al sotului cu prietena, am cumparat si tort la insistentele Anei cu lumanari, fac 33 de ani. Asteptam cu mari emotii si pe tati, acum e in avion, doamne ajuta! Anei ii este f dor de el, ce trista a fost ca e tati departe, nu-l mai las sa plece never fara noi. Asa ca va fac cinste virtual cu un pahar de sampanie pt copii, a vrut printesa neaparat samponatie (ea asa zice) si o bucata de tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

la multi ani cu mult drag, tot ce pot sa-ti doresc este sa ai o viata mult mai linistita decat pana acum, sa fi inconjurata de oameni buni si iubitori, sa fi sanatoasa, implinita si fericita alaturi de cei pe care ii iubesti...si sa-ti ajute DD ca visele sa-ti devina realitate, te pup dulce si te imbratisez cu caldura.




Citat:
citat din mesajul lui mayaione

Azi e ziua mea si sufla soacra intr-o goarna mai rau ca Ana, ma doare capul.
Nu am invitati decat socrii si fratele mai mic al sotului cu prietena, am cumparat si tort la insistentele Anei cu lumanari, fac 33 de ani. Asteptam cu mari emotii si pe tati, acum e in avion, doamne ajuta! Anei ii este f dor de el, ce trista a fost ca e tati departe, nu-l mai las sa plece never fara noi. Asa ca va fac cinste virtual cu un pahar de sampanie pt copii, a vrut printesa neaparat samponatie (ea asa zice) si o bucata de tort.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/ana" target="_blank">poze Ana




dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Maya - Lamulti ani! - sa fii fericita alaturi de familia ta draga.

Dolores - nimic despre voi? pupam cu drag.

pupici la toate



lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

miro draga mea....ultima noutate e ca am fost ieri la film, 3D, Avatar...super....si david lui david care a dormit..."i-a placut filmul"

noi facem bradul pe 23 seara, eu sunt tot cu drumurile intre bucuresti si......soacra....servici, casa. david e ok...inalt, sanatos, ceea ce doresc tuturor puiutilor...o sa revin cu poze..ok?

pupici




Citat:
citat din mesajul lui Mirona

Maya - Lamulti ani! - sa fii fericita alaturi de familia ta draga.

Dolores - nimic despre voi? pupam cu drag.

pupici la toate


Miro cu Karina Ioana( 3 noiembrie 2006) si Raul Cristian( 5 aprilie 2009)

lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pret


dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

POZE


aici,
aici

si aici

Mergi la inceput