Regasiri (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

maya multa sanatate si sa ai un an linistit alaturi de cei dragi
cat despre incidentul cu Ana -urat ai mai tras-o.Ma bucur mult ca nu e nimic ,ba ca ati mai scapat si de tuse

Dolores frumos si mare puiul tau
tare frumos l-ai costumat.Ce eveniment era?
cat despre canapea ,din fericire noi nu am avut astfel de accidente

azi am fost la cumparaturi si am stat vreo 3 ore in supermarket dar deja nu mai rezist.Maine mergem la control sa vedem ce mai face gaza mica

si poate mai intru maine sa va zic ce si cum

Mihaela 34+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Multumesc pentru urari!
Dolores am vazut pozele, Davidutzu mare si frumos. M-am ingrozit cand am vazut canapeaua si fotoliul, ca tare frumoase sunt. Incearca cu acetona, pui pe un betigas de ureche si incearca sa mergi doar pe liniile trasate. Eu asa am scos in final, la noi a fost fotoliul mai rau, pe canapea mai putin. V-am pove atunci ca de-abia le cumparasem si Ana a pictat dar muult. Am incercat toate solutiile, doar acetona a functionat dar asa cu betigasul.
Dastefa inca putin si gataaaa!!!. Ce repede a trecut, sanatate multa tie si la bebelasa.
Iulia pt tuse de baza ramane ambroxolul picaturi, nu sirop, facut de Glaxo, l-au bagat din nou pe piata.
A fost frumos la ziua mea azi, tati a ajuns pe la 6, Ana nu mai putea de fericire, saraca l-a asteptat toata ziua, deja nu mai credea ca vine. Si a incercat sa mai joace un joc pe calculator si a adormit in timp ce se incarca, in scaun, cu manuta pe mouse. Noi credeam ca se joaca si cand ne-am uitat dormea dusa. Maine va pun poza, era tare dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Maya!

Maya, dar ce sperietura ai tras?!? Sa stii ca si soacra mea gandeste la fel.... si am mai auzit si la altii acelasi mod de gandire.... Dar daca aera copilul acasa cu puiul lor sigur il puneau sa te sune urgent si sa te cheme si acasa daca se poate.... Ce tu sa te distrezi si el sa se chinuie cu copilul? Nu ca ai fi plecat tu fara copil... Dar ipotetic vorbind. Capul sus... bine ca a tecut.

Noi tot cu tuse.... amandoua, evident... Eu deja vad ca de azi am si ceva secretii nazale apoase.... Sper ca vom fi mai bine... In general ne petrecem timpul la bucatarie... Are o placere deosebita sa ne prajiturim... Intrebarea zilei e ce prajitura facem azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Maya LA MULTI ANI cu sanatate si bucurii! Sa ai parte de multa fericire si noroc, liniste sufleteasca si impliniri!
Mare sperietura ai tras cu Ana . Sunt convinsa ca a fost de la sorici. Eu am patit-o pe la 5 ani si pana acum vreo 2 ani nici nu puteam sa-l miros
Dastefa sa ne spui si noua ce face gaza.
Dolores tare frumosi sunteti si ce baiat mare ai!
Lacramioara multa sanatate amandurora. Trimite si la mine prajituri ca eu nu stiu sa fac
Miro ma bucur ca sunteti bine. Da multe cadouri ai cumparat.
Noi sambata am chefuit ca a facut David 2 ani, asa ca dimineata m-am bagat la gatit, iar seara la petrecut. Copiilor le plac tare mult confetiile asa ca le-am dat si din alea (ca sa arate casa ca dupa razboi), iar ieri am facut bradul la mama, as aca iar prilej de petrecut pentru copii (aruncat cu globulete, dansat cu beteala si lumimite (fiemea nu se lasa pana nu pune ea mana pe fiexare globulet).
pe toata lumea!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ho ho ho! vine mosul...

Maya cu mare intarziere La multi ani, sa fii fericita si iubita! urata faza cu soricii, si aia macar is proaspeti, inchipuie-ti ce face organismul unui copil cand mananca carne afumata, apoi fripta spoi mai stiu eu cu ce condimente pe ea Ce-ai primit din Elvetia?

dolores la inceput am crezut ca David e la gradi cu atatia copii in jur, apoi am vazut ca era la party...i-ai tinut ziua la Macdonald? tare frumusel e(dar asta nu e nou, ca el tot asa a fost de mititel) ai scos opera de arta de pe canapea?

iulia ce luati pt tuse? v-am spus ca eu am tras 2 saptamani cu gripa? nu stiu daca a fost porcoasa sau nu, insa medicii nu dau decat paracetamol, ceva prafuri pt muci, si daca este si tuse seaca atunci si isrop...in rest...odihna, fructe, lichide cat mai multe...

ank poze n-ai? nici de la ziua erikai n-ai pus?

vineri am fost la cina cu fetele, mai ce bine-i sa n-ai barbatii cu tine!! atat-i de diferit sa iei cina in liniste fara sa te preocupi ca tre' sa manance si copilul, tre sa bea, acu du-l la baie, acu joaca-te cu el in timp ce tu mananci cu o singura mana, acu fugi dupa el prin tot restaurantul, acu culege-l de sub masa...si tot d'astea...chiar mi-a venit bine o cina linistita. sambata in schimb a fost harmalaie mare, Dani a fugit 3 ore in continuu...de copii, dupa copii, pe coridoare, pana a venit mosul...cu cadouri simbolice bineinteles. iar ieri am fost la zapada nu prea era zapada, dar na, ne-am dus...dani a fleoscait pana n-a mai putut de bucurie...ii place gheata, sa se dea, sa alunece, nu-i bai daca cade...

am pus cateva www.flickr.com/photos/dbunny/4202450757/in/set-72157622739570455/" target="_blank"> poze facute cu mobilul.

Iar de maine luam vacantaaaaa
pup

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Dbunny tare fii-tu, voi cu caciula, el fara. Asa e si Ana, nu prea suporta caciulita si educatoarele mereu imi zic "dna cum o aduceti asa fara". II mai pun gluga, ii tine destul de bine la cap.
Mi-a cumparat cadou doua bluzite de la Zara, ciocolata muuulta si diverse specialitati elvetiene, m-a surprins cat de multe dulciuri a cumparat. Anei un ursulet imbracat in mos, dulciuri pt copii, niste suveniruri, cam atat. Oricum la noi e cu impartitul, are familia numeroasa, am dat soacrei, cumnatului, vecinului etc. Nici nu-ti mai vine sa pleci cand faci niste calcule si iti dai seama ca juma din bani iei daruri la neam. Ca nu-s nici putini, la sot in familie sunt 10 persoane, noroc ca nu vb cu 2=)).
Azi asteptam a doua transa de invitati, sa vedem daca vin, pana acum niciun telefon. Poate mai pe seara. Mancarica am, a mai ramas si tort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Maya cum sunteti azi? sper ca bine - n-a mai avut Ana episoade urate, nu? cum ai petrecut?

Iulia - voi cum sunteti cu tusea? cum va simtiti azi?

Angy - ne mai citesti, ne mai iubesti?

Dastefa - ce face bebe mic? cum te simti?

Dbunny - foarte misto pozele. Dani tot pe Paco seamana. ma bucur pentru tine cu iesirile tale cu fetele. eu si cand ies cu fetele tot acasa ma gandesc si tot la ceas ma uit sa vad cat mai am pana tre sa ajung home. oare cand ma voi calma si eu?

Dolores m-am ingrozit cand am vazut fotoliul si canapeaua. sper ca nu era marker permanent, nu? in rest - misto puiul de om - mic si drag si scump ca intotdeauna.

Anka - nu-s prea multe cadouri - carti la Kara si pe Minnie si la Raul ce a primit de la altii - o masinuta. atat. Aaaa - mai a primit si Kara ceva de pictat si ceva plastelina si forme - tot sub brad le pun. io nu fac investitii prea mari - deh ne-o ajuns si pe noi criza.

cam atat- fug.
poze noi cu noi - de aci in colo.
v-am pupacit pe toti si toate



lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Miro nu ma mai satur sa ma uit la Raul, e frumos rau de tot, superb. Kara la fel, cred ca esti tare mandra sa ai doi asa frumosi.
Ana e ok, nu a mai avut nicio problema, doar nebunii muuulte, nu mai stiu cum s-o educ. E orgolioasa rau de tot, capoasa, tot ce vreti. Nu exista clar solutii din partea niciunui psihoterapeut, chiar as pune o supernanny la incercare, sa isi gaseasca nasul cu Ana. M-am mai obisnuit cu ea, desi ma epuizeaza la modul propriu. Pic lata seara. Bine ca este desteapta, asta multumire am. Are vocabular de om mare si expresii de ne lasa masca. Culmea e ca foloseste in contextul bun un cuvant, stie sensul corect. "Mami abtine-te, gata", "tati esti foarte creativ", "esti asa de profund iar mami e superficiala" si multe altele. I-a zis soacra "bulinico" si ea suparata "hey mamaie, nu ma striga asa ca eu nu-s catea, ma cheama Ana". Canta soacra "laudati si cantati si va bucurati", continua Ana "laudati, cantati si va bucurati, si ligheanul nostru este spart", chiar e preocupata de un lighean ca a plesnit cand am pus rufe multe si i-am dat drumu mai de sus. Si cand a venit soacra Ana ii zice "uite vezi, mami a dat cu ligheanul in capul lui tati si l-a spart", sa-mi pice fata, nu stiu de unde a scos-o, dar soacra facuse o fata mai urata ca a mea, hahahaha. O fi crezand-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele.

Da, va citesc, va iubesc, dar nu am timp sa ma si scriu.
Treaba la servici. Trebuie sa dau niste rezultate chiar in prima zi lucratoare din ianuarie si ma zbat sa termin ce trebuie pana maine. Maine e ultima zi si am terminat pe anul asta cu serviciul.

Cum si la noi este multa zapada, ne-am gandit sa profitam de ocazie. Asa ca sambata am fost la un unchi de-al lui Mircea si am luat o sanie ca n-aveam. Si avea o curte intreaga de zapada neatinsa. Cand am plecat, jumatate de curte era maturata. A ramat Iulia toata zapada. A vrut chiar sa faca tunel in zapada si a cazut cu fatza in zapada si s-a pus pe plans. I-a trecut repede.
A doua zi, duminica, am fost in parcul mare sa ne dam cu sania. A fost superb. Doua ore ne-am tavalit si nu stim cum a trecut timpul.
Au fost si primele incercari ale Iuliei sa se dea pe gheata. Parca era Bambi, cum punea piciorul pe gheata, cum cadea. I-a placut mult.
Ne-am batut si cu zapada. Iulia nu putea sa faca bulgari ca nu putea sa stranga bine zapada in palme.
La plecare erau si ea si Tea rupte de oboseala.

Ieri am facut si noi bradul. Iulia a pus aproape toate globurile in pom, iar eu a trebuit sa le repozitionez. Am descoperit ca nu mai avem beteala. Asa ca astazi, cand vom merge la supermarket sa luam cadouri de Craciun, o sa luam si beteala. Trebuie sa luam si papusa pentru rochita de Craciun.

Poze de la zapada sunt aici.

Am vazut poze de la Dolores, Dbunny si Mirona. Foarte frumoase.
Recunosc ca mi-au ramas adanc tiparite in minte pozele cu canapeaua lui Dolores

Inca mai astept poze de la Ank si Iulia-Stefy. Fetelor, zau ca aveti restante mari.

Dbunny, sunt invidioasa pe programul tau

Maya, Dastefa, Dolores, Miro, Ank, Dbunny, Iulia

Dayanara ce mai face?



"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

canapeaua si fotoliul au fost mazgalite cu marker negru permanent, cat se poate de permanent...nu am reusit sa scot la lumina cu nicio solutie..ba mai mult am ars putin cu acetona..drept pt care, am renuntat...si o sa tot renunt pana s-o face david mai mare.....de fapt nu v-ati dat seama...dupa ce mi-a facut mie o felicitare frumoasa, s-a ganditpuiul de om sa-i faca si lui tati..si unde? pe canapea, fotoliu si cand am ajuns in sufragerie...vroia sa-si continuie felicitarea pe perete...avea destule sa-i ureze lui ta-su...am fost fff suparata.....pe el evident si pe mine ca nu am stat langa el...dar nu pot sa fiu caine de paza non-stop.




ziua lui david am facut-o acasa...unde era costumat in printz arab..era la ziua de nastere a karynei, nepotica mea, la mc donalds...

in rest...sunt in goana calului nebun si tampit..nu mai stiu de mine....craciunul il vom face acasa cu noii mei fini....a 5 a pereche...si mai mult nu stiu decat ca in loc sa ma apuc de curatenie..acum plec de la servici sa-mi vad flacaul...ofof mai mai


va pup pe toate si daca am uitat sa raspund cuivac, scuzele mele si mai revin

dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput