Regasiri (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:


va dau si voua vestea:mai asteptam un copil,pt august anul viitor.
Craciun Fericit !!



Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

aelita super tare.Sa va fie de bine iar tie sarcina usoara
dupa ce am citit mesajul tau am avut o senzatie asa de agitatie,m-am ridicat de la calc sa fac ceva desi nu aveam nici o intentie in acest sens...ce sa mai -m-a emotionat vestea ta
ce fain ca vor fi asa apropiati ca varsta


am vazut si poze cu Dani,Iulia ,Kara si Raul-toti niste frumosi-dar fara suparare Raul a fost vedeta acestei ture de vizionat poze.Pai mai Miro- ai deja baiat mare nu mai e un bebe.Mi s-a parut spectaculoasa evolutia lui de la ultimile poze vazute

Maya chiar ca te lasa masca Ana cu replicile ei
chiar ai motive sa fii f mandra de ea-frumoasa si desteapta foc

eu am fost la control-e totul ok ,mai merg pe 7 ianuarie sa stabilim ce si cum cu operatia.Sper sa fie cuminte pana atunci gazuca.Cam pe 15 ian ar trebui sa aiba loc marea intalnire-atunci intru in sapt 40
si pt ca tot e criza cuvantul cel mai des auzit inultimul timp sa va zic cu ce m-am trezit la sf consultatiei.Imi da dr o hartiuta cu ce ar trebui sa imi cumpar singura pt operatie.Printre altele tre sa iau ata chirurgicala si.....lama bisturiu!!!!!????? asta m-a lasat masca
nici acum nu stiu daca e mai degraba de ras sau de plans
si mai zice-nu-i mult ,vreun milion (toata lista)ca la cati bani am eu acuma o sa i-l scad din plicul lui
si spor la treburi
eu m-am scos-curatenie nu fac(ca-s inca in plin santier) iar ceva papa mi-a facut si mai face mama


Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Miro tare faine plansele de pe mail
eu abia acum am reusit sa le vad/descarc
si cel mai tare sunt incantata de plansele cu gasit diferentele -Dariei ii plac tare mult
saru mana

Mihaela 35+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

creste burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Aelita felicitari!. E tare frumos sa ai copilasi cat mai multi, eu recunosc ca-mi plac multi dar nu mai am curajul nici sa trec la al doilea.
Dastefa pai mai bine sterilizezi o camera si vine doctorula acasa daca tot cumperi tu totul.
Dolores 5 fini??? Super, si mie imi place sa cunun, pana acum am doar 2, pe unii cununati deja, altii urmeaza. Dar as vrea sa am si mai multi.
Angi a rezistat Iulia la zapada fara sa aveti probleme? Sunteti pe drumul bun, probabil a mai prins imunitate. I-ai cumparat papusa pt rochita primita? Sa le faci poze la amandoua.
Ank pupam erika, ce mai faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

toate fetele si baietii.
Eu la serviciu cu treaba pana peste cap si din nefericire si maine la fel.
Accept bulgari de zapada pt ca nu am pus poze, da nici nu am apucat sa le descarc.
Aelita mare veste. Felicitari si sarcina usoar.
Asta imi amintete de cealalta capra cu trei iezi:Roxaaaaaaannnnaaaaa! Unde esti!
Miro si Angi tare frumoase pozicile aveti niste copii super. Angi eu n-as avea curaj sa o tin atat pe Eri la zapada. Miro ai un flacau in toata regula.
Dastefa mai e putin. Tinem pumnii sa stea cuminte.
Dolores baiatu a avut intentii bune. Si canapeaua mea e pictata, da doar vreo 5-6 dungi.
Dbuuny tare de tot Davidutu la zapada cu capul gol.
Maya e super tare Ana cu replicile!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157613393630890/detail/" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neata,
rapid un mesaj cat pot eu de lung sa va spun tot ce am de spus ca mai apoi nu stiu daca mai ajung sa ma intru pe forum.
Kara e la cumparaturi cu ta-su - le-am dat o listoaca lunga si la intoarcere eu intru in priza cu pregatirile de Craciun.
nu facem cine stie ce - dar sa fie ceva pe masa. anu asta ma ajuta si fii-mea. o sa fac si poze.

Maya - merci de aprecieri - eu nu ma mai satur sa citesc despre Ana cate spune ea si cat e ea de desteapta. bravo ei! apuca-te mami cat de curand de urmatorul ca e fain sa fie de varste apropiate.

Angy - eu vazusem deja pozele de la sanius - si de aia intrebam cum de nu mai intrii - macar sa pui poze - daca nu ai timp sa ne mai scrii una alta. Ma bucur ca-i facut-o. Iulia creste vazand cu ochii si mare mare lucru sa aibe pe langa ea copii ami mari (Tea)- evolueaza mai rapid.

Dolores - lasa mama canapeaua - sanatatea e mai importanta - acolo sa excelati, da?

o mare paranteza: ati urmarit cu picii vostri Maria Mirabela? acolo am vazut/auzit o injuratura care ma face sa rad ori de cate ori o aud.
La inceputul filmului apare Oachi si cant - la finalul cantecelului il vede pe Scaparici si incepe: Mii de berze! asta e Scaparici ... etc.
prapad - cand aud asta - mor efectiv de ras - ce injuratura tare - de broasca!

mama - ce bine se potriveste acum:
MII DE BERZE!!!! Aelita - ce veste!!!! bravo mami. ma bucur mult pentru voi - dar mai ales pentru Sofia si Andres. sa ai o sarcina usurica.

Dastefa - merci si tie de aprecieri - intr-adevar Raul creste vazand cu ochii - pe zi ce trece face din ce in ce mai multe. deh - unele are si de la cine le invata.
Zici ca a venit deja vremea marii intalniri? Doamne ce a trecut vremea. Cunosc faza cu n-avem trusa de cezariana in spital - eu pentru asta am fost amanata o zi cu operatia - ca nu aveau trusa. Noroc ca la noi au adus de prin alte spitale - nu a trebuit sa cumpar eu nimic - chir nici nu atiu de pe unde as fi cumparat asa ceva. La noi era vb de halatul dr. si manusi si masca - nu cred ca era vb de instrumentar. ma rog - ca la noi - la nimeni.

Ma bucur sa aud ca plac cuiva fisele care-mi "manca viata" momentan.
Si zici ca alea ii plac Dariei? Kara inca nu le intelege pe alea - nici nu o chinui inca cu ele. O las pe ea sa le descopere. La fel s-a intamplat si cu labirinturile - nu le intelegea si pace - si incet incet am vazut ca a incercat intr-o zi, nu a mers - apoi in alta zi iar si incet incet acum face labirinturi simple - daca se complica treaba - ma cheama.
multa rabdare cu fisele si multa multa bafta pe ultima suta de metri.

Anka - si maine lucrati? of Doamne. sa-ti tihneasca macar zilele de concediu/sarbatoare - hai ca nu mai e mult.

si mie imi lipsesc multe fete care nu mai scriu pe aici. Le pup cu mare drag daca ne mai citesc si le urez si lor Sarbatori fericite!

no gagix - cam atat.
va las acum si va doresc un Craciun fericit in familii.

SARBATORI FERICITE!



lucrusoare de vanzare - ultimele reduceri de pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Aelita, asta da veste... si chiar de Craciun... Felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos. Sofia stie? Cum a reactionat?
Dastefa, chiar crezi ca e din cauza crizei? Eu nu cred. Este din managementul spitalului sau indiferenta/lacomia doctorului. Pacat!! Oricum, bafta multa, odihneste-te acum cat poti.
Maya si Ank, am scos-o pe Iulia la zapada aproape in fiecare zi. Pana sa o ducem in parc sa o tinem 2 ore, o mai scosesem asa cate putin si am vazut ca rezista, ca nu sunt "efecte secundare" In afara de mucii (destul de putini) care curg oricui in conditii de ger, nu se intampla nimic. Si odata intrata la caldura mucii se opresc. Duminica dupa ce am tinut-o 2 ore in zapada, stateam si noi cu ochii pe ea sa vedem daca se intapla ceva, dar totul este OK pana acum. Sper sa trecem iarna asta fara evenimente. Mama ei de giardie... ce-am mai patimit din cauza ei...
Papusica o sa o cumparam maine si o sa mergem la Mos Craciun cu ea. Maine seara mergem la niste amici care organizeaza Mos Craciun. Ne strangem mai multe familii cu copii. Bineinteles ca o sa fac poze.
Miro, intr-adevar, tare injuratura lui Oachi. Mi-a placut si mie de cum am auzit-o. Deocamdata Iulia nu a inregistrat-o, dar nu este inca timpul pierdut
Dolores, dar daca gasesti tu pe cineva cu talent la desen, poate sa iti faca un desen gen pictura, care sa acopere "pictura" lui David... cu niste culori nu prea tipatoare, care sa se asorteze cu restul mobilierului... tot cu marker de-ala permanent... Acu, zic si eu... alta solutie n-am

Apropos de planse, aveam pe-aici prin calculator (la servici) niste planse cu labirinturi si cu "uneste punctele". Cum astazi e ultima zi la servici, m-am grabit sa le trimit pe mailul comun, ca daca nu o faceam azi, mai aveam posibilitatea sa o fac la anul Sper sa va foloseasca

Iulia ieri a fost iarasi in parcul mare. S-au urcat pe un deal (ea a zis ca s-au urcat pe munte ) si s-a dat SINGURA cu sania... din varful dealului pana jos. A invatat-o tati sa foloseasca si franele de la sanie daca prinde viteza prea mare si s-a dat. Bine, Mircea tinea de franghie si alerga pe margine pentru a interveni in caz de urgenta, insa nu a fost nevoie sa intervina. Cred ca avem deja copii mari
Astazi ma adusera la servici si apoi plecara iar in parc. Adineauri fusei informata ca facura om de zapada, se dadura pe gheata si Iulia se lovi la cap. Si a plans, si vomita de atata plans. Acum ii trecu... a si uitat unde s-a lovit


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.iuliaghita.blogspot.com/" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

multumesc fetelor!
copiilor le-am spus asa in treacat,ca vine bebe,si s-au antrenat in joc,Sofia zice ca ii da mancare,biberon,scutece...Andres da si el din cap la intebarile :ii dai tu biberonul si suzeta lui bebe ?
deocamdata nu stiu ce realizeaza.
nu le spun direct :vreti sa aveti o surioara?ca nu prea le convine.
dar daca le spun ca vine bebe-surioara la noi,sar in sus. ei cand aud de musafiri nu mai judeca.asa ca o iau asa,cum ca vine pe la noi(si va ramane)

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Craciun Fericit si linistit!

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu habar nu aveam ca azi vin colindatorii asa ca m-am pomenit cu ei la usa si eu nimic, la prima tura nu am deschis usa ca nu stiam ce sa le dau, apoi am gasit bomboane si mere, le-am pus pe masa si am dat copiilor. Ana a inceput apoi sa urle ca vrea si ea cu copii la colindat, asa ca am fost nevoiti sa o lasam cu doi vecini mai mari, au mers pe toata scara si a venit mandra de ea cu plasuta cu covrigei, mere, portocale, eugenii etc. Si e asa bucuroasa, gusta din toate. Am intrebat-o ce a cantat si ea cica "am venit sa colindam/domn domn sa-naltam/ ne dati ori nu ne dati". Atat stie si ea, colaj, hahaha.

Mergi la inceput