Gravidute si mamici de Constanta (63)

Gravidute si mamici de Constanta (63) | Autor: dadi_t

Link direct la acest mesaj

Poftiti la capitol nou!


Mamici si gravidute de Constanta

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,33, 34, 35,36
37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,47,48,49,50, 51, 52, 53, 54, 55,56, 57, 58, 59, 60,61, 62



LISTUTA NOASTRA:

MAMICI :
Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andata - Octavian, Alexandra si Ioana
Andicu- Filip Gabriel

AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bavi-
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Chryssy -Elif
Creem - Maria Sofia
Crisis81- Teodora
Dady68-Andreea si Bianca
DanaAlex-Tiana-Maria si Tiberiu-Ioan
DanaDumitru-Riana Maria
Dandusa- Crinuta si Radu Ioan
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Dianamaria -Tiberiu
Docdecap - Serban
Elena81 - Sebastian Alexandru
Ege - Arzu Ege si Efe
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Flisa - Luca Gabriel
Fiquelle - Sofia Mariasi....
Gabiu - Albert Mihai
Gabriela82
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Ingerash M - Alin-Gabriel
Jojo_miha - Theodora Ioanasi Larisa Gabriela
Jadesy - Cleopatra Lavinia
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana Amelia
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebi si Antonio
Menuet - Ana Maria
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mocutza -Andreea Alessia
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Nastasie - Razvan Mihai
Ontica Camelia - Alexandra Elena si Teodora Lucia
Pisikuta - Lola
Ralina - Ioana Teodora
Roxanalucia - Victor- Costin
Roxx - Luca Teodor
Roxi79ro- Patris Daciana
Simonasima- Sara Gabriela
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Umfatel-Andreea Elena si Paul Mihai
Ylilimic -
Yannia - Alessandra



GRAVIDUTE :



criss 2081
cami_antonia
Ellenik
Esma_angel
Fareselena
Inlaura
Larisel DPN 31.12.2009
Mano
Selen80
Supermami22
ioana_p76 sau ??




ZILE DE NASTERE:


Ianuarie
1-Andrei (Tinna)
6-Casandra (Daria Ioana)
6-Elif (Chryssy)
10-Andata
15-Serban(Docdecap)
17-Ianis-Cristian(Eris)
21-Cleopatra Lavinia (Jadesy)

Februarie
1-Yannia
2-Bianca(Adryana4u)
4-Sebi(Mav)
14-Bianca(Dady68)
14-Luca (Tinna)
23-Alexia(Ghibuadina)
23-Ioan(Isidora)
26-Camelia Ontica
27-Alexandra-Elena(onticacamelia)
29-Vlad Constantin (Maia37)

Martie
1-Mamacita
12-Theodor-Ioan
13-Victor-Costin (roxanalucia)
16-Fisun (ege)
20-A_deju
22-Ghibuadina
23-Eris

Aprilie
3-Andreea_Elena( Umflatel)
11-Alessandra(Yannia)
11-Gabriel(Ina)
22-Victor( Abibrinza)
23-Teodora (Crisis81)
25-Alexandru (Mamacita)
25-Docdecap
26-Ana-Maria (Menuet)
27-Ina

Mai
1-Lulu
5-Mihai(Abibrinza)
8-Briana-Amelia (Madaluta)
8-Crisis81
10-Ralina
12-Daria Ioana
14-Darius-Costin (Daria Ioana)
16-Bogdanel (Ellen79i)

Iunie
5 -Madaluta
12-Angelique
20-Irina81
27-Filip (Andicu)

Iulie
07-Tiberiu (dianamaria)
07-Tiberiu-Ioan (DanaAlex)
11-Menuet
14-Mav
20-Criss 2081
22-Anabela(Mamacita)
22-Larisa Gabriela(jojo-miha)
23-Isidora
23-Simonasima
24-Maria(Mirela79)
27-Andreea Alesia (Mocutza)

31-Roxanalucia

August
2-Alin-Gabriel(Ingerash)
5-Teodora-Lucia(oticacamelia)
8-Alexandru-Nicolas(Fiquelle)
9-Roxx
12-Crina (Mokika)
12-Sofia Maria(Fiquelle)
13-Dodo_pui
20-Luca (Lulu)
23-dady68
23-Tiana (DanaAlex)
24-Andicu
26-Alexandra (Andata)
27-Dandusa
28-Theodor ( Mokika)


Septembrie
1-Matei-Cristian(irina81)
2-Sara Gabriela (Simonasima)
4-Adryana_4u
6-Mirela79
9-Abibrinza
11-Octavian (Andata)
14-Andreea(Dady68)
16-Mocutza
25-Paul Mihai(Umflatel)
29-Teodora (Jojo_miha)
30-Ege (ege)

Octombrie
5-Riana Maria(DanaDumitru)
6-Esma(Esma Angel)
11-Isidora(Isidora)
16-Efe (ege)
24-Creem
24-Selen80
27-Antonio-Gabriel(Mav)
28-DanaAlex
29-Bogdan(Dodo_pui)
31-Radu Ioan(Dandusa)

Noiembrie
1- Crinuta(Dandusa)
1- Razvan(Nastasie)
2-Adriana(Nastasie)

7- Maria-Sofia(Creem)
13-Ingerash
16-Mokika
16-Mihaela
16-Larisel
20-Nur(Esma Angel)
24-Jojo_Miha


Decembrie
4 -Ioana Teodora (Ralina)
5 -Luca(Roxx)
14-Darius-Cristian (Madaluta)
15 Eric(A_deju)
25-Tinna
28-Viktor (Angelique)


LINKURI UTILE
REMEDII HOMEOPATICE 1, 2,
How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere
www.netmedic.ro/ghid-prim-ajutor/capitolul-v#obstructia-cai-aeriene-copil" target="_blank">Ghid de prim ajutor -BLS LA COPIL- Obstructia caii aeriene la copil

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA [/red]




<<<Doar eu si lumea intreaga![/b]>>>

[blue]poze!

Blogul lui Mihaita


[size=1]Ce nu poti controla...evita!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

dady,multumim de capitol nou!
fetele,v-ati distrat de minune,stiti ca va invidiez de mor din punctul asta de vedere,nu?vb madalinei,mi-am ros unghiile de ciuda....

fetele care mergeti la plaja cu piticii,terapeuta lui mihaita a gasit un loc super pe plaja,amenajat frumos cu locuri de joaca pt copii,iar la malul marii au un tobogan care sari din el direct in apa,pt copilasii un picut mai mari),noi am fost vineri dupa-amiaza,mihaita nu prea avea chef de ore,era foarte distrat si am zis sa-l scoatem putin,da semne de oboseala,asa ca ,sa vedeti ce face mihaita,cand n-are chef de terapie
..

locul cu pricina,este pe partea cu plaja de la galion cum ii ziceti voi(nu foarte departe,cred ca sunt pana in 500 m,inspre hotel hotel rex),deci de la cap de linie telegondola,spre rex,pe partea dreapta,plaja algida ii zice,singura conditie este sa cumperi o inghetata de la ei....sper ca am fost destul de coerenta....


cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


BAZARUL LUI MIHAITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

am reusit sa actualizez pozele fetelor mele: Album nou!

<<<Doar eu si lumea intreaga!>>>

Album nou!
poze!

Blogul lui Mihaita


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Pt cine vrea sa vada am pus poze de la circ pe blog.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salutare de la mare !!!!

...pana la urma am ajuns pe meleaguri constantene...si nu numai eu cu sot:))) ci si cu copii din dotare...n-a fost chip sa-i pacalim de data asta:) cat am facut bagajele si le-am asezat in masina, ei s-au urcat in scaunele lor si au asteptat, nu i-a putut convinge nimeni si nimic sa ramana...asa ca de maine la plaja...anuntati pe topic pe unde mergeti sa venim si noi 3:)....suntem dornici de plaja, mare, castele de nisip, de o conversatie racoroasa, etc, etc....

pupici si toate cele bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

angi, am vazut pozele, sunt super. si victor chiar pare sa se uite! chiar a stat linistit 2 ore? as face si eu incercarea cu victor al meu... desi e riscant, noi fiind mai mici. si o intrebare? unde e de fapt circul? cat e biletul? sa ia la intrare? ore de reprezentatii, cev, sa nu ma duc aiurea? gata, am terminat tirul de intrebari

sa stiti ca m-am dus azi la plaja, de nebuna, singura cu victor. care nu a vrut deloc sa stea in apa. ii placea sa arunce mingea la mal si intra maxim pana la genunchi dupa ea, apoi fuga pe mal.... sunt dezamagita acum o luna, cand am inceput campania de bagat in apa, am crezut ca o sa fie un inotator si un racusor si... cum s-o mai zice...si mie si sotului ne place la nebunie sa inotam, si daca nu ar striga salvamarii dupa noi, ne-am duce de nebuni dincolo geamandura. dar victor e mai fricos cu fiecare experienta la plaja... oare am exagerat noi? i-am luat si colac, si manecute, si barcuta cu gauri pt picioare.... probabil l-am fortat un pic, dar o sa ma opresc, il las in ritmul lui...

cam de 3 ore citesc pe alte subiecte prin forum am descoperit tot felul de probleme... doamne fereste! si am descoperit si ce comunitate extraordinara este aici....gata, nu mai plec nicaieri! oricine isi gaseste locul aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata.
angi, am vazut pozele.frumoase.
dady, si pe ale tale le-am vazut.ai niste fete una si una.
roxana, din acelasi mtoiv egoist am vrut sa fac si eu gemeni insa soramea a luat-o inainte si in loc sa fim egale ea are trei si eu unul ca ea a zis sa mai faca un fratior pentru nepotul meu si i-a facut 2 surioare gemene de toata frumusetea.si culmea ca ele seamana intre ele, in schimb mama si matusa(gemene si ele) sunt diferite total.
am vazut si eu pozele de la intalnire.frumoase si se vede distractia.am vazut-o si pe mada care fumeaza(nu stiam).
dana, bine ai venit la mare.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

la multi ani, andreea alesia!!!

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Neata

Citat:
Originally posted by roxanalucia

angi, am vazut pozele, sunt super. si victor chiar pare sa se uite! chiar a stat linistit 2 ore? as face si eu incercarea cu victor al meu... desi e riscant, noi fiind mai mici. si o intrebare? unde e de fapt circul? cat e biletul? sa ia la intrare? ore de reprezentatii, cev, sa nu ma duc aiurea? gata, am terminat tirul de intrebari




Roxana, chiar s-a uitat la circ si era fascinat, bineinteles dupa faza de la inceput cand a tipat cam 3 minute . Si eu si tati ii sopteam la ureche si ii povesteam ce se intampla, ce animale sunt, il indemnam sa aplaude, dar se uita, altfel ar fi fost imposibil sa stea locului 2 ore. Si Victor s-ar putea sa stea sa se uite, o prietena de-a mea a fost cu baietelul la circ cand era si mai mic decat Victor al tau si la fel a stat... acum, cum v-o fi norocul

Circul e chiar vis-a-vis de hotelul Malibu, la barierele de intrare in Mamaia, cum vii de pe Bd Mamaia. Biletul e scump, noi am luat la loja ca sa stam chiar in fata si bine am facut, altfel nu stiu dc ar fi fost la fel de atent. Am luat biletele cu 2 zile inainte si am putut sa ne alegem singuri locurile. La loja costa 70 ron de persoana, copiii sub 5 ani nu platesc dar nu ai loc pt ei, decat doar dc nu sunt ocupate toate. Daca nu, biletele le poti lua chiar in dimineata aceleiasi zile. Banuiesc ca se pot lua si inaintea reprezentatiei dar risti sa gasesti numai in spate. E o singura reprezentatie zilnic de la ora 21, tine 2 ore cu o pauza la mijloc.

Sfatul meu e sa luati apa sau suc sau ce mai vreti cu voi, fiindca aolo sunt fff scumpe, de ex o punga de popcorn mica e 8 lei, o vata de zahar tot mica 5 samd. Dar sa le ascunzi bine ca nu stiu dc te lasa sa intri cu ele pe fata.

La pauza se poate vizta menajeria, costa 30 ron de persoana chiar si pt copii mici ca ai nostri. Nu stiu ce sa mai zic, daca mai intereseaza ceva pe cineva, aici sunt.

Roxana, vreau si eu pe PM nr tau de tel si un iD de mess dc vrei.

Tania, am vazut pozele, sunt grozave fetele tale!



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Multumesc pt. vizionare! Pozele Andutei sunt facute de un profesionist in urma castigarii unui concurs de dans(locul 3) pe oras.
Kris, dar ce scumpe biletele...fir-ar...si daca nu-i place copilului...dai si atatia bani.....Important e ca i-a placut lui pupicu... si de la noi curajosului!

Mocutza, sa-ti traiasca printesa! Sa creasca mare, sanatoasasi sa va bucurati de realizarile din viata ei...si sa fie infinite!

<<<Doar eu si lumea intreaga!>>>

Album nou!
poze!

Blogul lui Mihaita


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Andreea Alesia!!!
Mocutza, sa va traiasca fetita si sa va aduca numai bucurii!

www.youtube.com/watch?v=qG76k4vClXI&feature=related" target="_blank">La multi ani!



Mergi la inceput