Gravidute si mamici de Constanta (33)

Gravidute si mamici de Constanta (33) | Autor: madaluta

Link direct la acest mesaj

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32

LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bavi-
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Creem - Maria Sofia
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Elena81 - Sebastian Alexandru
Ege - Arzu Egesi
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Flisa - Luca Gabriel
Florin_a - Ana Maria
Fiquelle - Sofia Mariasi....
Gabiu - Albert Mihai
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Ingerash M - Alin-Gabriel
Jojo_miha - Theodora Ioana
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana Amelia
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastian
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mocutza -Andreea Alessia
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Pisikuta - Lola
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Roxi79ro- Patris Daciana
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Ylilimic -
Yannia - Alessandra


GRAVIDUTE

Esma_angel
Fareselena
Gabriela82
Inlaura
Jadesy
Mano
Mav
Ralina:



ZILE DE NASTERE:

Ianuarie
6-Casandra (Daria Ioana)
15-Serban(Docdecap)
17-Ianis-Cristian(Eris)

Februarie
1-Yannia
2-Bianca(Adryana4u)
4-Sebi(Mav)
23-Alexia(Ghibuadina)
23-Ioan(Isidora)

Martie
1-Mamacita
20-A_deju
22-Gibuadina
23-Eris

Aprilie
3-Andreea_Elena( Umflatel)
11-Alessandra(Yannia)
11-Gabriel(Ina)
22-Victor( abibrinza)
25-Alexandru (Mamacita)
25-Docdecap
26-Ana-Maria (Florin_a)
27-Ina

Mai
5-Mihai(Abibrinza)
8 -Briana-Amelia (Madaluta)
12-Daria Ioana
14-Darius-Costin (Daria Ioana)

Iunie
5 -Madaluta
12-Angelique
27-Filip (Andicu)

Iulie
11-Florin_a
14-Mav
22-Anabela(Mamacita)
24-Maria(Mirela79)
27-Andreea Alesia (Mocutza)
30-AndreB

August
2-Alin-Gabriel(Ingerash)
8-Alexandru-Nicolas(Fiquelle)
9-Roxx
12–Crina (Mokika)
12-Sofia Maria(Fiquelle)
13-Dodo_pui
24-Andicu
28-Theodor ( Mokika)

Septembrie
4-Adryana_4u
6 -Mirela79
9-Abibrinza
16-Mocutza
25-Paul Mihai(Umflatel)
29-Teodora (Jojo_miha)

Octombrie
6-Esma(Esma Angel)
11-Isidora(Isidora}
24-Creem
29-Bogdan(Dodo_pui)

Noiembrie
5- Matei(AndreB)
7- Maria-Sofia(Creem)
13-Ingerash
16-Mokika
16-Umflatel
20-Nur(Esma Angel)
24-Jojo_Miha

Decembrie
5 -Luca(Roxx)
14-Darius-Cristian (Madaluta)
15 Eric(A_deju)
28-Viktor (Angelique)



LINKURI UTILE

How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA












Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Hellllooooo! Ca tot veni vorba .... Do you remember me?
Madaluta, multumim pentru noul capitol! Acesta este capitolul in care va naste Mav? Sau am pierdut eu socoteala?

Mai, dar ce dor imi e de voi! Vad ca va destrabalati, nu gluma! Placinte, prajituri .... cafelute! Viata, nene! Ce bine e sa stai acasa! Si bebei nou nascuti ..... bun venit! Mamici fericite.... sa va traiasca puiutii!

E.... hai, ca poate o sa va mai vad si eu ... curand sper!
Noi .... suntem ca si pana acum ... adica in plin proces de crestere si dezvoltare .... facem o gramada de nebunii, nu stam locului o clipa ..... tragem de tot prin casa .... asta e Teo! Cu sora mai mare .... complet diferit! Teme, teme si iar teme ...... iar in we cate o chermeza .... Iar noi, mami ... munceste, munceste si iar munceste .... mai devreme de 6 nu ajung acasa .... dar sunt mai linistita la noul job .... (sa nu vorbesc intr-un ceas cu cuc!)iar tati ..... supraveghetor si indrumator de baza pentru clasa a VI-a ... ca altfel ..... domnisoara se culca pe o urece bleaga! Iar mami .... cu activitati administrative ... din cand in cand si daca doarme Teo. Am spus tot?

Mai, dar ce ma speriati cu vaccinurile astea! Vorba Madalutei! Daca suntem nepriceputi in domeniu .... cu DD inainte! La noi urmatorul vaccin este acest ROR - care m-a bagat in sperieti! Voi la ce varsta l-ati facut ca mie dna dr. Sima a spus ca mai vorbim pe la un an jumate.
Hai ca va pup ... si ne mai auzim!

Mokika - mami de Crina (12.08.1996) si Theodor (28.08.2007)
www.flickr.com/photos/12207142@N08/page2/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

salut!

deiutz, ce bolfosica e ilinca mica!! pe ea de rotunjoara!

mocutza, serban a luat cate putin in fiecare luna, 500 gr. era chiar bine, in prim aluna a luat 1,2 kg, apoi ca melcu', incet-incet. vezi ca daca au un puseu de cresc in lungime se simte la cantar, nu mai pun pe ei la fel.

madaluta, felicitari pentru .

asa, despre prajitura, a fost buna, mai am 2 felii .
ma bucur ca ne-am vazut, ca a venit si jojo, are o printesa tare frumoasa, imi vine sa fac si o fetita
poze descarc acu' si pun link

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deiutz spune:

Chiar sper sa pot tine pasul cu voi...

Madaluta, Andreea este bine, din cate stiu a inceput luni munca, nici nu vreau sa ma gandesc ce e pe capul ei, cu servici, cu Eric, etc...Nu am mai vorbit de cateva zile cu ea, stiu ca fusese bolnava, la fel si Eric. Dar isi revenisera.

O seara frumoasa, ma duc sa trag pe dreapta ca de abia am reusit sa o adorm pe Ilinca...Cred ca o doare gingia ca s-a pus pe un racnet cand am incercat sa i-o pipai sa vad daca se simte vreun dinte. Si se simt vreo doi: Tot asa au reactionat si puii vostri cand le-au dat dintii?

pentru fiecare!

Deiutz, mami de Ana Ilinca (02.02.08)

http://community.webshots.com/album/562601418QZDGPr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Buna seara!Dupa ce ca ma apuca harnicia rar mi s-a mai si blocat calculatorul.

Mocutza, sterge ochisorii din exterior inspre interior cu o compresa sterila inmuiata in ceai de albastrele, e foarte bun pentru ochisori.Legat de greutate, Mihai a luat in 2 luni(a treia si a patra) 800 de grame in total.Lapte praf nu vrea, asa ca am asteptat luna a cincea, am introdus marul,para, morcovul si orez Nestle si atarnam si noi mai bine la cantar.

Eu le fac baietilor doar vaccinurile obligatorii.Legat de demonstratii stiintifice, eu va pot "demonstra" ca 1 este cel mai mare numar natural.

Isidora, m-au relaxat melodiile Divnei.Eu, sincer, nu ascult astfel de muzica, dar aceasta e linistitoare.Am facut un tur la manastirilor intr-o Vinerea Mare si astfel de muzica se auzea pe acolo.Multumesc mult si pentru sfaturile cu medicatia homeopata.A dat roade la cel mic si la sot, dar l-a Victor a recidivat boala si azi am inceput gentamicina injectabila.Dupa ce terminam cu boala asta mergem la doctora homeopata pentru un tratament de imunizare.

Creem, Mihaitza cel mic al meu a chiuit cand a vazut pozele pritesei tale.Se pare ca aveti un admirator.Victor in schimb a placut-o pe Ilinca.

Doc, cum faci prajitura cu mere?

Eu am facut ieri din piscotuir inmuiate in nes si crema de ciocolata un desert rapid.L-a mancat sotul de urgenta.zici ca nu a fost.

Pupici si noapte buna, sanatate la toti,


Arabela, mama lui Victor si a lui Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/27370307@N06/?savedsettings=2550155157#photo2550155157/" target="_blank">Saru Dornei 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Si va invit sa vizionati si ultimele poze ca nu am mai actualizat cam de multicel albumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mai voi ati fugit de mine in alt capitol?

Chiar, asta ar tb. sa fie capitolul in care naste Mav;Doamne ajuta!

Mokika,Deiutz,bine ati revenit!

Deci asta ma asteapta,Mokika,alergatura si lectii....greu frate,greu...Cat despre ROR,eu am tras cu ochiul pe un subiect aici pe D.C.-Medicinisti din toata lumea uniti-va!-,unde evident discutau medici ,printre care si pediatri care ingrijorati in privinta ROR-ului ,hotarasera sa nu-l faca propriilor copii.Si sa faca doar antirujeolicul simplu-adica -Rouvaxul.Dar discutia era din 2006 si nu stiu daca acest rouvax se ma gaseste si ce formula e ceruta acum la catastif.
Oricum azi am mai avut un soc;am aflat de la pediatra copiilor ca din decembrie -ianuarie-nu se mai fac vaccinurile de la Sanepid,ca vin altele din import,deci s-ar putea ca la 1 an ,a lui Ioan,sa fiu nevoita sa fac ROR-UL pe care am spus ca n-o sa-l fac in ruptul capului.Adicatelea,cele gratuite de la Sanepid vor fi inlocuite de altele gratuite .de afara,MAI BUNE....,FARA EFECTE SECUNDARE pe moment ...dar incet ,incet ne dam cu capul de pereti



Foarte bun exemplul dat de tineMadaluta -codul lui da vinci-numai ca aici is treburi delicate ,ne teologizam si nu-i cazul.
Dar in ce priveste sanatatea si viata copiilor mei eu sunt datoare sa fiu cat pot si ma tine capul mereu in atentie.Altfel ma fac vinovata de un pacat greu de care mie sincer mi-e mai frica decat altele mai evidente,si anume-pacatul prostiei prin ignoranta.

Exemplu:primesc pe mail un anunt cum ca sunt fericita castigatoare a unui milion de euro, urmare a unui concurs cu adrese de mail,bla,
bla si ca pt. a intra in posesia premiului tb. sa trimit niste taxe marunte,vreo cateva mii de euro...
Ce fac, dau curs cererii,ca na,nu ma pricep la bani,adresele suna ok,numele persoanelor suna iar ok,totul pare real sau imi pun un semn de intrebare? Imi pun unul mare de tot,dau un google ,aflu ca-i plina lumea de escrocherii de genul asta si abandonez mailul in gunoi +trec adresa in spam.Imi tb. studii in IT pt asta ?Nu.

N-am deci studii medicale;dar nu pot sa ignor ce mi-au spus medici in varsta,cu experienta, referitor la vaccinuri,,ce mi-au spus prietenii,ce am citit ,ce am vazut sau auzit .
N-am luat in serios lucrurile astea acum 4 -5 ani cand am vaccinat-o pe Isidora cu toate porcariile existente pe piata ,crezand in baza ,a ce?-ah,a parerii medicului pediatru -ca fac foarte bine ce fac,ca e cel mai bun lucru pt. copil.Si n-a fost asa.Nu pot sa repet aceeasi greseala.Sau cel putin fac tot posibilul .Daca nu se poate macar dorm linistita noaptea ca am facut tot ce mi-a stat in putinta pt.copilul meu.Ca stii cum e, Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga si in traista.Deci pt. mine teoria cu nu stiu,nu ma pricep nu tine.Nu de cand am aflat ca exista si medici iresponsabili,si medici care au terminat cu 6 facultatea,si medici care taie doar ca sa ia un ban etc.
Daca as sti ca sunt doar medici ca Mamacita si Chazly pe lume -responsabili,profesionisti,oameni in primul rand-,zau daca mi-as bate capul...Dar asa sunt datoare sa ma informez si evident ca ma pot si insela ;dar macar am incercat,am facut tot posibilul sa fie bine.
Mi-amintesc bine cand Mamacita facea singura lectiile unui pediatru pt. ca nu gasea unul suficient de bun sa o multumeasca referitor la problemele Anabellei de atunci.

Uite citind asta ,de exemplu,de ce demonstratii crezi ca mai e nevoie? In fiecare saptamana, milioane de copii sunt OTRAVITI

iar catorva mii le este fatal si tu poti ramane inconstient

si sa permiti ca propriul tau copil sa primeasca

peste 40 de doze din combinatii de(1):



Formaldehida, mercur(2) si compozitii de aluminiu,

Fenol (acid carbolic), borax, metanol, coloranti

Acetona (solvent, decapant), dezinfectant, glicerina

Anticongelant, MSG si mai multe alte otravuri in plus cu atat mai toxice cu cat sunt injectate

Tesuturi ale organelor de animal si sange (maimuta, vaca, porc, oaie, caine, etc),

Virusi din animale contaminate3 (SV40, care cauzeaza cancer la om),

Celule de fetus uman avortat, proteine straine cu molecula mare,

Virusi umani mutanti (extrem de virulenti)3 in doze mari

Endotoxine bacteriene, antibiotice, bacterii,

Fungi modificati genetic, latex, si,

ADN animal, bacterian si viral, care, atunci cand este injectat poate fi incorporat in interiorul ADN-ului uman.



Cum sunt administrate aceste otravuri ?

Majoritatea dozelor sunt injectate in piele si in membrane mucoase(4); scurcircuitand imunitatea principala.



Cine doreste aceasta ?

Medicul dumneavoastra de familie este desemnat sa administreze aceste otravuri. In ciuda cercetarilor publicate despre efectele lor nocive, doctorii ne-au invatat in mod repetat ca sunt sanatoase si absolut necesare.



Ce rau au produs aceste otravuri ?

Datele statistice publicate arata ca probabil copilul dumneavoastra va dezvolta5:



Encefalita sau meningita. Semnele sunt: iritabilitate, geamat ascutit si intens, planset care nu se opreste, insomnie si convulsii. Afectari ale creierului pot fi de la foarte usoare (usoara scadere a IQ), pana la foarte severe,

Infectii grave date de componentele germenilor din vaccin, sau de bacterii in mod normal daunatoare, deja prezente in corp. Ex. meningita meningococica,

Raceli recurente, rinoree, amigdalite, infectii respiratorii, ale urechilor sau alte infectii,

Alergii, astm, eczeme, febra fanului,

Afectiuni intestinale, boala celiaca,

Autism, ADD, dislexie si alte probleme de vorbire, invatare sau de adaptare la mediu,

Orbire, surzenie,

Paralizii, poliomielita provocata (astazi poliomielita a primit frecvent denumiri ca “meningita virala”, “paralizie cerebrala” sau alte nume),

Epilepsie sau alte probleme neurologice, boli mentale, anorexie,

Boli autoimune cum sunt lupusul, diabetul, artrita sau sleroza multipla,

Afectari ale organelor si ale functiilor lor, afectiuni ale sistemului limfatic sau a altor sisteme,

Leucemia sau alte forme de cancer (care pot apare multi ani mai tarziu),

Sindromul de oboseala cronica, dezechilibre ale compozitiei sangelui, anemie,

Distrugerea imunitatii transplacentare (avand implicatii mari mai tarziu),

Alterari genetice, infertilitate, slabiciune sau defecte in transmiterea genelor la urmasi sau alte semne unui sistem imunitar deficitar sau bolnav.



Cunoastem efectele fiecarui ingredient.

Formaldehida: plasata in topul primelor 10 a celor mai periculoase substante. Peste 100 de efecte adverse sunt studiate, inclusiv faptul de a fi carcinogen si sensibilizant al sistemului imun. Mai mult de 10 % din populatie au reactii acute la orice nivel de expunere la aceasta substanta. Nu este sigura in nici o concentratie.

Mercur. Al doilea element in ordinea toxicitatii cunoscut de om (dupa uraniu). Efectele sale toxice sunt similare cu acelea ale formaldehidei, cuprinzand sensibilizarea sistemului imun si modificari cromozomiale. El distruge neuronii. Multe dintre actiuni sunt cu efect intarziat. Odata ingerat sau injectat el ramane si se acumuleaza. Nu este sigur in nici o concentratie.

Contactati-ne sau vizitati web site-ul nostru pentru o lista completa a cercetarii efectelor acestor toxine, cat si a altor ingrediente toxice care au fost incluse in vaccinuri sau medicamente.



Cum pot fi numite de fapt aceste injectii otravitoare?

Ce este in legatura cu acestea este numit vaccinare sau imunizare. Deci ultimul termen care inseamna protectie (profilaxie), este inselator pentru ca cercetarea medicala are studii ample despre faptul ca efectul real al vaccinurilor este in opozitie cu acest pretins efect profilactic. Ca si oricare alta injectie cu o substanta straina(6), vaccinurile sensibilizeaza organismul pentru germeni (anafilaxie)(6). Deci contrar invataturii formale care continua despre faptul ca vaccinurile protejeaza, acestea cresc susceptibilitatea pentru orice boala sau conditie patologica.

Astfel boli ca pojarul, tusea convulsiva si alte boli ale copilariei sunt dezvoltate in forme noi, mai grave, atipice, care pot aparea numai la cei vaccinati(6), afectand organele vitale.



”Vaccinarea ? dar noi spuneam ca salveaza vieti !”

Chiar si vaccinarea impotriva variolei si a poliomielitei vin numai dupa declinul dramatic al acestor boli, care este atribuit unei alimentatii mai bune, apei potabile, conditiilor sanitare, scaderii supraaglomerarii din locuinte si a altor factori.

Referinte: U.S. Center for Disease Control and Prevention and Australian Bureau of Statistics



Anticorpii produsi de vaccinuri nu duc la imunitate7.

Dezvoltarea imunitatii necesita procese care nu pot fi activate la comanda sau produse la nivele exterioare corpului prin intermediul injectiilor.



De ce bolile copilariei se produc la copilul mic ?

Nou nascutii sunt protejati de imunitatea transplacentara pentru primii 1-2 ani de viata pana sistemul lor imunitar se maturizeaza. Aceasta este acum distrusa de vaccinuri administrate mamei sau copilului.



De ce vaccinarea continua ?

Intreprinderi puternice finanteaza educatia medicala si cercetarea si se bucura de sprijinul guvernelor, al mass-media si al multor alte organizatii.

Pot fi reversibile efectele vaccinurilor ?

Adesea pot fi, intr-o oarecare masura. Noi putem sa va ajutam sa gasiti un terapeut potrivit care sa va poata asista.



Ce va proteja copilul tau ?

Copilul dumneavoastra s-a nascut cu calitatile unui sistem imunitar complet dezvoltat. El necesita doar un ajutor8 si o buna interferenta cu mediul iar acestea implica:

NU: Substante daunatoare (ex: vaccine si alte medicamente), ideal este ca nici parintilor sa nu li se administreze acestea.

DA: din abundenta :



Cu o mentiune :de cele mai multe ori medicul de familie habar n-are de toate astea;el e ferm convins ca face f. bine vaccinandu-ne copii.

Sper din suflet sa fie ultima mea interventie pe tema asta,ca nu vreau sa obosesc pe nimeni,oricum e o situatie gri rau de tot si pe care din pacate nu stiu cat o putem rezolva...Dar macar partial,merita incercat.Faci vaccinurile obligatorii inloc de cele private si tot inseamna ca ai facut ceva...asta pana acum ca din ianuarie...Tot Dumnezeu cu mila si cu noi toti!


Andre B si Madaluta,Arabela si Creem multumesc pt. sustinere si cuvintele frumoase

Deiutz sunteti niste dulcici,iar grasunica ii face concurenta lui Ioan....eu care ziceam ca nu se poate mai gras.Cat a avut la nastere?Noi avem 6 dintzoci,face la fel de urat,avem vreo 10 kg dar nu stiu cat peste...

Doc,buna rau placinta,te pricepi nu gluma!

Jojo,ma bucur c a v-am cunoscut pe tine si frumusetea!

Angi,Madaluta,de saptamana viitoare casele noastre vor straluci la fel Da,am sunat-o pe Mihaela.

Umflatel,da eu,dar eu ce sa am? Ca spun Doamne ajuta mai des asta ma face mai credincioasa?Nici vorba! Imi place un rand al lui Marcu:Cred Doamne, ajuta necredintei mele!

Arabela,ma bucur ca macar o parte sunteti mai bine;puteai sa mai incerci cu Victor ,sunand homeopata sa-ti dea alt remediu.Dar ai sa stii data viitoare.Eu dupa 2 zile daca vad ca nu merge,sun si cer parerea.
Nici eu nu ascult genul acesta de muzica pt. ca nu am urechea si nici inima suficient de cultivate pt.asta,din pacate.
Dar cand am auzit vocea Divnei m-am topit instantaneu;am 6 albume trase pe un cd de o prietena si ascult mereu in masina.Ai cuvantul meu ca n-am mai scos nici un deget pe geam,zambesc ca o occidentala si nu ma mai deranjeaza marlanii.Buna terapie ,nu?

Mokika,ce barbatel in miniatura ai tu acolo....Ce s-a schimbat de la 3 luni de cand n-am mai vazut eu poze...Iar legatura Crinei cu el pare emotionanta....Frumosi si calzi amandoi!

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Of am citit mai devreme si aveam de gand sa raspund frumos la toata lumea insa au trecut vreo 2 ore de cand am citit si acum sunt super obosita.Am avut o zi super incarcata.
Ma bucur ca am cunoscut inca o parte din fetele de aici.Fara sa vreau cred ca am scos o perla ,am zis ceva si nu mi-am dat seama.Imi cer scuze fata de Criss.Ma bubur ca v-a placut de fata mea,si eu sunt topita dupa ea insa nici cavalerii de azi nu sunt mai prejos.Serban mi s-a parut super cuminte ,iar de ochii lui sunt topita de cand era bebe mic iar Pupi are o energie(cred ca poate concura cu noi).S-a inpuns el cu Teo la inceput dar apoi a dat-o gata pe Teo,vroia sa-l pupe ,s-a asezat cu capul in poala lui.In schimb Monica m-am copt la tine.Prajitura beton!Reteta o vreau si eu ca sotul meu e topit dupa orice contine mere.Trebuie sa ma gandesc ce sa "cocaresc" eu ca deja gogosile nu sunt la inaltimea prajiturilor...........
Maine o sa scriu fiecaruia ca acum ma mir ca mai vad tastatura.


Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

FETELOR, va rog sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. Sint o proaspata graviduta prin fiv. Desi am o virsta apreciabila(41), nu stiu absolut nimic despre sarcini sau despre cresterea copiilor, dar incerc sa invat din experienta voastra si sa prind din mers. Va pup si acum vreau sa mai citesc cite ceva din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

mokika, am vazut pozele, ce a crescut theo! ultima data cand l-am vazut era obo in carucior, nu l-am vazut in desfasurare..

arabela, e facuta cu aluat fraged, poate scriu 'la bucatarie' separat ca sa nu deviem discutia pe aici prea tare. jojo, te anunt si pe tine

pozele incep www.flickr.com/photos/monicu/2965608571/in/set-72157602265080753/" target="_blank">aici, pt cine vrea. nu le-am pus pe toate, acum mi-am dat seama ca mav nu e in nici una, dar remediem.

mari, bine ai venit! sunt multe de invatat, si nu prea vin cu varsta...
am avut la maternitate colega de salon care a nascut la 42, ei i-a facut dr. cezariana, avea si hipertensiune si dioptrii mari-mari, a avut o fetita de 3,5 kg. la ce medic mergi? cate saptamani ai?

hai cu spor la o noua zi!

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Moni, las' nu mai remedia, ca nu vreau sa ma vaz cat is de ... Si asa am o stare de anxietateeee.....offf..... Bine ca nu mai am mult de asteptat....
Nu ma simt in stare sa particip la discutii, am admirat pozele cu cei mai frumosi copii, dar chiar n-am rabdare sa va raspund... Scuze! ...de vina e numa' neuronul gravid de 9 luni de zile....

Mari, ce ma bucur ca ai reusit!!! Probabil ca nu ti-a fost de ajutor Pregnylul de la mine, dar imi place sa cred ca a ajuns la DD si gandul meu bun fata de tine! Sarcina frumoasa!!!!!

Mamacita, indiferent daca apucam sau nu sa punem peridurala, pt mine conteaza enorm atitudinea ta, faptul ca pana acum m-ai sustinut moral de nenumarate ori! Ai toata admiratia si respectul meu!

Va imbratisez pe toate!


39+Antonio-Gabriel



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput