Gravidute si mamici de Constanta (29)

Gravidute si mamici de Constanta (29) | Autor: madaluta

Link direct la acest mesaj

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10, 11,12,13,14,15,16,17,18,19,20
21,22,23,24,25,26,27,28

LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
Abibrinza- Victor-Catalin si Mihai
A_deju- Eric
Andicu- Filip Gabriel
AndreB-Matei
AngeliquedeS - Mihai Viktor alias Pupi
Bisous -Cristina si Victor
Calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
Creem - Maria Sofia
Daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
Deiutz - Ana Ilinca
Denise1301 - Jasmin
Docdecap - Serban
Elena81 - Sebastian Alexandru
Ege - Arzu Ege
Elizz -
Eris - Iannis Cristian
Flisa - Luca Gabriel
Florin_a - Ana Maria
Fiquelle - Sofia Mariasi....
Gabiu - Albert Mihai
Ghibuadina - Alexia
Ina78 - Gabriel
Isidora - Isidora si Ioan
Ingerash M - Alin-Gabriel
Jojo_miha - Theodora Ioana
Lulu 77 - Luca Gabriel
Madaluta - Darius Cristian si Briana Amelia
Maia37 - Andra si Vlad Constantin
Mamacita - Alexandru si Anabella
Mary_lou - Patrick Andrei
Mav - Sebastian
Mirela79 - Maria
Mokika - Crina si Theodor
Mocutza -Andreea Alessia
Mymy -
Myral - Isabela si Elisa
Pisikuta - Lola
Roxanalucia - Victor
Roxx - Luca Teodor
Roxi79ro- Patris Daciana
Teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
Ylilimic -
Yannia - Alessandra


GRAVIDUTE

Bavi
Ege
Esma_angel
Fareselena
Gabriela82
Inlaura
Jadesy
Mano
Mav
Ralina:



ZILE DE NASTERE:

Ianuarie
6-Casandra (Daria Ioana)
15-Serban(Docdecap)
17-Ianis-Cristian(Eris)

Februarie
1-Yannia
4-Sebi(Mav)
23-Alexia(Ghibuadina)

Martie
1-Mamacita
20-A_deju
22-Gibuadina
23-Eris

Aprilie
3-Andreea_Elena( Umflatel)
11-Alessandra(Yannia)
11-Gabriel(Ina)
22-Victor( abibrinza)
25-Alexandru (Mamacita)
25-Docdecap
26-Ana-Maria (Florin_a)
27-Ina

Mai
5-Mihai(Abibrinza)
8 -Briana-Amelia (Madaluta)
12-Daria Ioana
14-Darius-Costin (Daria Ioana)

Iunie
5 -Madaluta
12-Angelique
27-Filip (Andicu)

Iulie
11-Florin_a
14-Mav
22-Anabela(Mamacita)
24-Maria(Mirela79)
27-Andreea Alesia (Mocutza)
30-AndreB

August
2-Alin-Gabriel(Ingerash)
8-Alexandru-Nicolas(Fiquelle)
9-Roxx
12–Crina (Mokika)
12-Sofia Maria(Fiquelle)
24-Andicu
28-Theodor ( Mokika)

Septembrie
6 -Mirela79
9-Abibrinza
16-Mocutza
25-Paul Mihai(Umflatel)
29-Teodora (Jojo_miha)

Octombrie
6-Esma(Esma Angel)
24- Creem

Noiembrie
5- Matei(AndreB)
7- Maria-Sofia(Creem)
13-Ingerash
16-Mokika
16-Umflatel
20-Nur(Esma Angel)
24-Jojo_Miha

Decembrie
5 -Luca(Roxx)
14-Darius-Cristian (Madaluta)
15 Eric(A_deju)
28-Viktor (Angelique)



LINKURI UTILE

How to brest feed, Calculul datei nasterii,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe,
www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere,
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamana
Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere

MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA






Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Bun gasit la un nou capitol!
Am aduagat si listuta sarbatoritilor din fiecare luna( cele care mi-ati dat datele, bineinteles). Le astept si pe celelalte si modific listutza cand mai apar.
M-am gandit k e mai usor de vizualizat daca trec sarbatoritii pe luni decat sa fi trecut zilele de nastere in dreptul fiecaruia. Nu am trecut nici anii de nastere, caci stiu k femeile nu prea vor sa isi arate varsta...Ce parere aveti?..las asa, sau modific?

Daca am gresit sau omis pe cineva, va rog sa ma atentionati...
lipsa timpului nu imi mai permite sa verific ..Da?
Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Madaluta, te-ai gandit si ai facut foarte bine!
Multumim!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

ziua buna!
nici nu stiu ce/cum sa va scriu.... ca abia va scriu... stand intr-un cot...
...sunt tare necajita... de doua zile pot sa stau numai la orizontala, bine-nteles, ori pe stanga, ori pe dreapta (din cauza burtii).
ieri am ajuns la spital... am avut ocazia sa experimentez nr de tel de urgenta al dnei dr.... si in aceasta privinta, sunt multumita, ca dna dr L a fost foarte draguta cu mine, m-a ajutat, jos palaria!
...din nefericire, mi s-au trombozat hemoroizii si uite asa am ajuns la chirurghie vasculara... unde mi-au scos cateva cheaguri de sange, care nu puteau ramane acolo....
nu va zic ce dureri groaznice am avut si inca mai am.... nu pot sa stau in picioare si nici pe scaun... si inca imi sangereaza ...
e asa nasoala criza asta... ca oricat as incerca sa fiu de optimista... nu pot sa-mi imaginez cum o sa duc sarcina pana la termen -cu bine-... ca a impresia ca n-o sa-mi mai revin... si e tare-tare rau....
...si ca suferinta mea sa fie si mai mare... sunt si singura acasa (zic merci ca nu m-au oprit la spital!)...... si imi lipseste sotul mai mult ca oricand...

29+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Madalina, te-ai gandit foarte bine. Multumim frumos pentru efortul pe care il faci, si nu cred ca e usor sa gasesti timp cu doi copii mici. Chiar ma gandeam la tine ce curajoasa ai fost sa faci copiii la o diferenta asa mica intre ei. Felicitarile mele! Eu una te consider mama eroina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Revin cu acest mesaj pentru ca ati deschis subiect nou:
Dragi gravidute si mamici, poate stiti ca noi am initiat pe forumul aspirantelor o campanie pt sprijinul reproducerii asistate si in prezent suntem la faza de strangere semnaturi prin petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html
Va multumim anticipat!


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

Florin-a:11 iulie
Ana-Maria:26 aprilie
Mav:pup fata sa treaca buba repede
Noi am intrat iar in per cu maraiele:ies al
io is necajita tare..parca as trai in epoca comunista.Nu avem apa calda pe motiv de datorii(ce ma infurie ca io cu plata la zi tre sa suport...in fine)si nici lumina pe strada..ce mai..viata de oras..si pe caldurile asteaaaa facem baie la liBaita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

La multi ani Marii, Marini si alte derivate ale numelui! Sa fiti sanatosi, voiosi, frumosi! Distractie placuta sarbatoritilor!


Mav, , sper sa-ti treaca repede criza si sa nu mai parte de asa ceva.



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Imi pare rau Alina(Mav) ca a trebuit sa treci acum si prin chestia asta. Imi inchipui ce dureri trebuie sa fi avut, am auzit ca sunt mai ceva ca la nastere, cu vasodilatatiile astea hemoroidale.Dumnezeu sa ne fereasca de asemenea supliciu! Sper sa-ti revii cat mai repede si sa te concentrezi pe bebic si sa-i fie lui bine.
Din pacate, taticii, asta e soarta lor, sunt plecati sa aduca bani familiei toata ziulica. E greu, stiu, dar cand se vor termina toate, cine va surade cu doi copilasi de mana?

Mama lui Matei (5 nov. 2007)
http://community.webshots.com/user/AndreB77?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!
Rozalia La multi ani! sa va traiasca veverita!

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

LA MULTI ANI MARIILOR SI MARIUCILOR!!!


Mav, refacere rapida! imi pare rau ca te chinui asa! sper sa-ti treaca durerile! o sa ajungi si la termen, o sa vezi! uite, esti in 30 sapt deja si mai ai putin! stii vorba aia : "mult a fost, putin a ramas! "
Florin_a, nu stiu daca am apucat sa-ti spun felicitari pt maselute!! of, ma gandesc si eu cu groaza la perioada asta!

Si la noi s-a lamurit misterul noptilor mai agitate: i-a iesit unul din incisivii laterali de jos si urmeaza si celalalt..si apoi...maselute, canini... Ee, sanatosi sa fim!


Mada, trece-ne si pe noi pe listuta, te rog:
Andicu: 24.august 1975
Filip: 27 iunie 2007





Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Am implinit 1 An

Marinarul vesel

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!



Mergi la inceput