Gravidute si mamici de Constanta (25)

Gravidute si mamici de Constanta (25) | Autor: madaluta

Link direct la acest mesaj

O vara frumoasa impreuna!!!

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ,22,23,
24
LISTUTA NOASTRA:

MAMICI

Adryana_4u- Bianca
abibrinza- Victor-Catalin
a_deju- Eric
andicu- Filip
andreB-Matei
Angelique - Mihai Viktor alias Pupi
bisous -Cristina si Victor
calinclaudia - Clara Maria
Carmenita
creem - Maria Sofia
daniela76 -Alexandra
Daria Ioana - Casandra si Darius Costin
deiutz - Ana Ilinca
denise1301 - Jasmin
docdecap - Serban
ege - Arzu Ege
elizz -
eris - Iannis Cristian
Fiquelle - Sofia Maria
flisa - Luca Gabriel
florin_a - Ana Maria
gabiu - Albert Mihai
ghibuadina - Alexia
ina78 - Gabriel
isidora - Isidora si Ioan
jojo_miha - Theodora Ioana
lulu 77 - Luca Gabriel
madaluta - Darius Cristian si Briana
maia37 - Andra si Vlad Constantin
mamacita - Alexandru si Anabella
mary_lou - Patrick Andrei
mav - Sebastian
mirela79 - Maria
mokika - Crina si Theodor
mymy -
myral - Isabela si Elisa
pisikuta - Lola
roxanalucia - Victor
roxx - Luca Teodor
teano -
Tinna S - Andrei si Alexandru Luca
ylilimic -
yannia - Alessandra



GRAVIDUTE
bavi
ege
elen79i
elena81
esma_angel
Fiquelle
fareselena
Gabriela82
Ingerash M
lnlaura
mano
mav
roxi79ro
roxxi


[b]Linkuri utile:


How to Breastfeed ,Calculul datei nasterii, www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere, Cum se dezvolta copilul, Calculul DPN dupa UM, Greata din timpul sarcinii


MEDICI SI ANALIZE IN CONSTANTA



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Fetelor nu stiu daca am voie sa pun o adresa aici:

http://helplaura.10gbfreehost.com/index.html

este un strigat de ajutor al unei fete - pe care din pacate o cunosc si o stiu de cind era o fetitza micutza. Din pacate abia am aflat ... si sint de-a dreptul socata. (m-am mutat de la parinti de fff mult timp si ea ... e parte a copilariei mele)

Se string banutzi ptr operatie... daca cumva intrati... sau .. vreti sa cititi cazul sau sa dati mai departe adresa... va multumesc mult.
Acum chiar nu stiu daca si ce pot sa fac mai mult.

Sint inca in stare de soc...


eu - Ina si minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna

Mada, un DJ f bun e la restaurantul Temple de langa Cofetaria TRandafirul, unde a facut cumnata mea botezul, a fost super si a costat 6 mil, mult, putin, nu imi au seama...

Doc, mai am 10 zile si fac si eu 30...



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Buna fetelor!

Denise multam’ de raspuns. Sa-ti traiasca bebelusa, sa va bucurati de ea.

Mirela multumesc ptr indrumari

Dodecap multumesc ptr raspuns.

saptamana asta imi voi finaliza si eu bagajul ptr spital si apoi n-avem ce face decat sa asteptam. am ceva emotii dar incerc sa nu ma gandesc prea mult la asta.

va pe toate



36+ AMR 3+
ANDREEA PAULA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Mada, noi am avut dj la botez, ne-a costat 5 mil, este sunetistul de la teatru de stat. Si a fost muzica foarte frumoasa, cu de toate. Daca te intereseaza ii cer sotului nr. de telefon si ti-l dau pe pm.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bavi spune:

neata fetelor, sunt noua si nu prea stiu sa folosesc calcuratorul. nu stiu daca o sa ma descurc


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Bavi, bine ai venit, uite ca ai reusit sa postezi primul mesaj. Ai grija ca primele 10 mesaje sunt moderate si apar fff tarziu comparativ cu momentul in care le scrii asa ca e posibil sa nu le vedem la timp, sa nu crezi ca te ignoram. Banuiesc ca esti fata, nu? :))) Sau baiat? De obicei pe-aici intra fete, dar nu se stie niciodata. oricum la rubrica sex ai selectat masculin, so...

Scrie repede primele 10 mesaje si spune-ne mai multe despre tine!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Salut si eu mamicile si gravidutele din Constanta. Eu nu prea am mai intrat pe aici de cateva zile ca nu am mai avut timp. Am si eu o intrebare pentru mamicile care primesc indemnizatia pe card. Va duceti din trei in trei luni la ITM cu extras de cont? Ca eu asa fac. Asa mi-au cerut. Eram curioasa daca numai eu procedez asa pentru ca in Bucuresti nu se practica.
Vrea cineva un sterilizator pentru microunde de la Chicco? Nu este nou, dar cred ca poate fi folosit cateva luni fara probleme. Nu am ce face cu el si imi ocupa locul degeaba pe aici. Este gratis.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mirela, eu stiam ca tb dus la directia de munca un extras de cont la inceputul fiecarui an calendasristic, s-a schimbat?

Azi am fost la dna dr Dumbrava, suntem bine, in grafic, dar ca intotdeauna la limita de jos de greutate. de saptamana viitoare, adik de la 5 luni jumate incepem diversificarea, abia astept sa vad ce-i place sa pape. Avem si poze noi http://good-times.webshots.com/album/563635244YFFIID?start=48




Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

angelique,l-am admirat pe bb viktor.mi-au placut pozele de la studio.m-ar fi interesat unde le-ati facut si cat costa?
bavi ,bine ai venit si felicitari pt sarcina!povesteste-ne mai multe despre tine!
noapte buna!

ege 19 sapt si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Angelique, scump foc Pupi!!!!! E atat de expresiv...
Succes la diversificare!!!!





“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze, Disneyland 2008
Mami si tati


Mergi la inceput