Gravidute si mamici de Constanta (14)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Multe dintre voi nu stiu ca eu am un ingeras plecat la cer pe data de 30 octombrie 2006 si asta datorita incompetentei medicului Cristuren,de garda era Zaher in ziua in care am nascut si amandoi mi-au dat vestea mortii ingerasului meu desi cu 2 zile inainte fusesem la cabinet si-i spusesem ca nu-l mai simt,dar medicul a zis ca doarme,e mai puturos.Asa i-a zis si fetei de jos si a avut aceeasi soarta.Eu una m-as gandi de doua ori inainte sa ma duc la unu din ei:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114169&whichpage=1

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/album/560608464rHUeBp?start=36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

mada, yannia, ina, aveti dreptate, ma apuc de cumparaturi. nu sunt neaparat supestitioasa, dar am avut o retinre pana acum.

jojo-miha, e groaznica povestea.... ce sa zic... nici sotul meu nu are incredere in doctorii arabi, iar despre cristurean.. prea e pomul laudat.. pana la urma, oricine gresete, dar cand vb de un copil... si mai dai si dovada de insensibilitate... noi ne punem viata copiiilor si a noastra in mainile lor.. ar trebui sa fie mai responsabili..

roxana, 31+

nunta noastra
nunta continuare
croatia 2007 voiaj de nunta
sarcina





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Doc bine ai revenit.....laptic mult,bebe mancacios si cumintel iti doresc .Cat despre colici ,ufff, cam toti copii se chinuie cu ei ,rabdare ,nervi de otel si trec!

roxana ,si eu am cumparat haine lui Luca incepand din luna a 6 a si mi-a prins f bine ca le-am avut pregatite pe toate.

ISI ,unde esti?

Mokika..stim ,inveti ,esti in sesiune ..eu incep pe 29

ina ,stiu cum este ,noi am scapt si de mobilat ,in sfarsit ,a venit nebunia caratului ,cutii ,cutioare ,saci ,dar scapam si de asta in maxim 2 zile ,spor la treaba!

Va pup pe absolut toate ..fara nici o exceptie !

Avem poze noi......

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Buna fetelor,

Revin cu intrebare:

Cele care au facut botez la copil la restaurant cum au procedat legat de meniu?
Au luat meniu fix ( cate feluri?) sau altfel?

Noi avem un botez de 35 pers. si vrem sa facem asa:

Mergem la un restaurant, unde rezervam intr-un separeu sau local mai mic mesele cu ceva timp inainte si ii punem sa faca un antre general pe platouri mari pe centrul meselor si dupa fiecare isi comanda din meniul restaurantului ce vrea un fel principal ( cu cafea, daca doresc). Bauturile si tortul sa le aducem noi.

La voi cum a fost?


Mama lui Matei (2 luni si 12 zile)
http://family.webshots.com/slideshow/562151171ZHVSEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

AndreB ,noi am facut botezul intr-un local-bar ,la niste prieteni ,cu bufet suedez ,atat la mancare ( aperitive,fripturi ,salate,tort ,alune ,fructe,prajituri ) cat si la bauturi.Nu am vrut intr-un restaurant ptr ca se impunea meniu fix ,ca la nunta ,ceea ce mie personal nu imi place la un botez.
Toate le-am a dus noi ,ei le-au pregatit acolo si am platit doar o chirie ptr local.A fost f frumos ,localul este un bar de zi/noapte ,cu mese biliard (au avut unde se distra ) ,cu canapele piele ,toata lumea s-a simtit exceptional ,s-a petrecut d ela 16.00 pana spre dimineatza ..aproape de ora 03.00.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.flickr.com/photos/15354374@N06/show/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Salut fetele.ce faceti?sunt aici cu sora mea si cu puiutul nostru care face nani si ne-am gandit sa va scriem. poze o sa urmeze cand binevoieste tati sa le scoata din aparat....
Abibranza eu am luat dintr-o farmacie aparat dinala pt mucisori ca sa ii tragi cu guritza. se gasesc mai in toate si costa putin.
Ina miltumim de aprecieri si poze urmeaza
Ce putem noi sa spunem despre Domnul Doctor Cristurean....am fost pacienta dansului de la inceput si din partea mea am numai cuvinte de lauda eu am avut mare incredere in dansu si am observat k si-a dat interesu pe toata perioada sarcinii mele..
Fiecare persoana are dreptul sa-si exprime parerea nu putem fi toti multumiti dar io am fost foarte multumita de dansu.

De Isi mai stie cineva ceva??
Doc si la mine a inceput furia laptelui si o sa incep sa ma mulg si sa pun la frigider pentru k puiutul e micutz si oboseste repede cand papa.

Va pup pe toate si cand o sa am timp o sa incerc sa scriu si povestea nasterii.

fetele spunetimi si mie cam cat timp ii tineti pe puiutii vostri la fiecare san??


http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

http://community.webshots.com/album/562202159zAAsCa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Jojo am citit povestea ei... e ingrozitor. Numai Dumnezeu stie ce e in sufletul ei, ce ai simtit si tu ... Important e ca acum esti bine si ai depasit suferinta, ai invatat sa traiesti cu ea. Cit despre doctori, atita subiectivism, ... offf... e asa greu. Despre fiecare auzi si ceva de rau.
Roxana fa cum simti tu ca e mai bine, cum vrei tu. Eu una nu am nici 30 sapt., dar am luat haine, patutz... cautam carutz, scaun ... Nu cred in superstitii si nu ascult pe cei care cred. Important e sa fim noi sanatosi, bb sa fie ok si inima sa o avem impacata.
Lulu are Luca o poza in care doarme cu un mainutoi in brate. Aceea ramine preferata mea. E un dulce...
Andre asteptam sa povestesti cum vei proceda... noi sintem mici... ascultam... si invatam.
Eris cum stii ca e furia laptelui?

Despre noi... inca nu am inceput sa aducem lucruri. Lulu esti avansata. Noi abia incercam sa scapam de muncitori din casa. Off... cind ma voi vedea mutata ... ma imbat.

Fetelor care aveti cada cu masca? Masca vine exact pe gresie? Exista distanta intre masca, marginea (bordura) cazii (montata pe picioare) sau gresie? Asa am inteles de la instalatorul nostru... ca sint 1.5 cm ... diferenta... si pina ajung acasa mor de inima...

Pup pe toata lumea fara exceptie.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_M spune:

Am o intrebare pentru voi:
daca ati facut eco in saptamana a 9-a, voi ati vazut un fel de manutze si de piciorutze?
Ca mama a zis ca la fete asa de devreme nu se deosebeste nik, pe cand la baieti, se vede ceva mai conturat(niste muguri de maini si picioare).Acuma nu stiu daca e questie babeasca sau nu, vreau doar sa fac un sondaj.
Va pooop!

Mihaela
9s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Ingeras noi la 9 s nu am vazut nici un fel de minutze sau picioruse... ci doar... ceva mic... cit un bob de fasole. Precizez: in burtica se pare ca am un mic Gabriel.

eu - Ina

- puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eris spune:

Poze noi am pus:D

Ina poi io asa cred...mi se intaresc sanii foarte tare si ma dor si cum apas pe ei curge laptic...deci asa am presupus

Mada, mami de Iannis Cristian(17.01.2008)

http://family.webshots.com/album/561183310PuJpdG?vhost=family

http://community.webshots.com/album/562202159zAAsCa

Mergi la inceput