Gravidute si mamici de Constanta (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

ege, sanzi_ana, multumesc mult de aprecieri si un pupic dulce de la mine!

Ege, pozele de la studio le-am facut la Buc, la studio-ul sotului uneia dintre fetele mele de la Odiseea de ian-feb 2008. dc vrei, intra pe www.studiopentrufamiliata.ro acolo le-am facut. noi am facut o sedinta de o jum de ora - 150ron - ca Pupi era prea mic si nu a avut prea multa rabdare dar in sept o sa facem o sedinta de o ora - 250 ron - ca deh, o sa se taraie, o sa stea singur in fundulet, etc, avem ce poza :))))

Cam slabuta miscarea pe la noi...



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Inimioara mea

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor subiectul - Despre epidurala a fost mutat la capitolul Naterea unei Stele.
Daca sunteti interesate despre aceasta procedura puteti accesa link-ul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122076&whichpage=5 .

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Angi intr-adevar pozele sint frumoase... dar nu studioul... ci personajul (ma scuzi ca nu zic personajele... dar e unul mai important acolo ).

Ce liniste este ... se cunoaste ca a venit caldura nimeni nu mai are timp de stat pe net.

eu - Ina si minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

buna, fetelor!
am lipsit o vreme, chiar dupa ce m-am intalnit cu Doc in carfur am plecat la ai mei si am venit ieri... apropo, serban are niste gene uluitoare! face de rusine femeile de departe :) si da, e mai mare deact victor al meu, micutul meu e cam micut, desi s-a nascut de 4200. acum, la 2 luni jumate, abia are 5,5 kg. nu ma alarmez, este sanatos, cuminte si mananca bine. o sa creasca el in ritmul lui.

am vazut ca au avut loc multe evenimente! madaluta, sa-ti traiasca Briana si sa fiti fericiti cu totii! sunteti o familie frumoasa si bebelina e o scumpa.
daria-ioana... sa va traiasaca darius costin!
abibrinza, sa va traiasca mihai bogdan!

mav, am vazut ca te alarmasei la un moment dat, ma bucur ca esti bine. sa ai os arcina frumoasa si usoare in continuare!
bisous, mult curaj si te asteptam si pe tine inapoi! lasa ca tot e bine sa vina sotu;l acasa in we, decat la 5-6 luni :) oricum e greu, stiu, dar ce putem face?

in reste, am vazut si fete noi, le urez si eu bine au venit... copiii cresc, merg in picioare, stau in fundulet... o famile mare aici pe forum

in rest, bebe e bine, desi acum plange... mi se rupe inima, dar vrea numai in brate. nu face mereu asa, dar acum de o ora ma chinuie asa. e un copil cuminte, doarme seara dupa baie, de la 11 pana la 4-5 dimineata, mananca la 4 ore cate 150 ml, zambaste, rade la toata lumea, dar mai ales la mine. mai noi rade la imaginea lui din oglinda si face he... ma stric de ras. mi se pare un frumos, chiar asa mic, are o fatuca mica, si o sa va pun poze cand o sa ma lase. acum o sa incerc sa-l mai linistesc.

va pup pe toate

roxana, mami de bebe Victor Costin

nunta
croatia voiaj de nunta

bebe Victor
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

cred ca am facut o confuzie. stiu sigur ca s-a nascut un mihai bogdan, dar nu mai stiu cine era mamica... citesc in urma si corectez... scuze

le felicit pe fetele care au laptic si nu se descurajeaza ca mine cand bb nu mai suge si insista si se mulg si nu le e lene, ca mie, care din propria mea prostie am pierdut laptele...

roxana, mami de bebe Victor Costin

nunta
croatia voiaj de nunta

bebe Victor
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

va rog sa imi puneti si mie la copil ca il cheama si Costin. merci !

ne pregatim si noi de botez, il facem pe 5 iulie. pana atunci poate ne si mutam, ca m-a disperat apartamentul ala cat dureaza! dar, nu mai e mult. suntem pe terminate cu varuitul, mai e de pus parchetul, clantele, hota...maruntisuri. vineri vine mobila... apoi curatenie generala, desi eu m-as muta de sambata, dar e vorba de bb...

fetele, de ce nu imi pot edita mesajul? nu mai stiu eu cum? nu gasesc iconita pt edit...

roxana, mami de bebe Victor Costin

nunta
croatia voiaj de nunta

bebe Victor
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

nici la profil personal nu pot intra.. dau pe trimite si imi intra pagina principala a forumului, cu reclama le pampers... nu mai inteleg nimic... oricum, voiam sa pun poze, asa ca va pun aici sa vedeti cat a mai cresctu baiatul meu

http://community.webshots.com/album/563690765kqRtlN?vhost=community

roxana, mami de bebe Victor Costin

nunta
croatia voiaj de nunta

bebe Victor
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Roxana, ai nimerit, al meu e Mihaiul mic.Si el ar vrea tot timpul in brate.Eu nu credeam ca se poate ca un copil asa de mic sa vrea atat de mult in brate.Daca era Victor asa, toata ziua ar fi fost in brate, pe Mihai il mai pacalesc.

Roxana, ai un zambaret tare frumusel!Si daca era sa pierzi laptele il pierdeai, orice ai fi facut.Cred ca o sa-l pierd si eu, habar nu am ce se intampla, unde la inceput aveam surplus, acum nu mai stiu.La Victor a fost diferit, am avut destul, de nu mai vroia mancare.De azi mananc ceapa si beau bere.

Angi, ce mare si fotogenic e Pupi!Abia astept pozele din sesiunea de toamna, sunt tare frumoase cele facute la studio.

Madaluta, ne-a aparut si noua acneea sugarului.Sper sa-i treaca repede ca saptamana urmatoare avem botezul.Noi am vrea ca petrecerea s-o facem la iarba verde, sa mai schimbam putin obiceiul.

Doc, si pe mine ma apucase disperarea pe la 5-6 luni ale lui Victor.Pasa asta a ta poate e tot din depresia post natala.Eu iti dau sfaturi...La toamna te ajung si eu din urma cu schimbatul prefixului.



Arabela, mama lui Victor si Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Mav, sarcina usoara si cu cat mai multa odihna!

Ina, Gabriel cat a mai crescut?

Fetele noi, bine ati venit!

Florin_a, Denise, sa va traiasca micile plimbarete!



Arabela, mama lui Victor si a lui Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

am o intrebare. cat de repede vin banii pt copil? am depus dosarele acum 2 saptamani, si sunt in CIC de pe 1 mai. aveti idee? vreau banii pe card... ma refer la alocatia lui si la indemnizatie..

roxana, mami de bebe Victor Costin (13.03.2008)

nunta
croatia voiaj de nunta

bebe Victor
poze noi

Mergi la inceput