Gravidute si mamici de Constanta (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mocutza spune:

bine ai venit!!!

DOCDECAP problema la noi este ca in ultimele 10 zile nu a luat nici un gram in plus.....azi am fost la medic si ii dam niste vitamine acuma si remedii homeopate pt pofta de mancare.....sa vedem ce bors o sa iasa ca deja sunt capiata de cap...Am schimbat si laptele ca am crezut ca poate nu ii mai place asta insa nici pe ala nu-l vrea....



mocutza
Andreea Alesia 27.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Ce mult ma bucur ca am ajuns si eu printre voi si multumesc pentru caldura din inimile voastre.
MAV, cum poti sa spui ca nu mi-a fost de ajutor pregnyl-ul de la tine?
Pai nu stii: stai sa-ti spun: mi-ai dat o cutie cu 3 fiole, din care am folosit una la inseminmare si pe celelalta doua le-am pastrat la frigider pina acum, pt. ca stiam ca o sa am nevoie de ele si nu se mai gasesc. Le-am facut pe amindoua odata pe 7 oct(cind am facut 4 ani de la cununie) si pe 9 oct. am facut punctia. Acum iata-ma la gravidute datorita tie. Sa te ajute D-zeu sa ai o nastere cit mai usoara si sa te bucuri de intreaga ta familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Mari,bine ai venit ! Sarcina usoara si pana la termen,bebe sanatos!

Stie cineva nick-ul exact al Cristinei? Crissis? Am o veste buna pt. ea :pot sa-i fac legatura cu cineva din aceea sectie a spitalului de care am discutat ieri...Vreau sa-i trimit p.m...

Mav,sunt alaturi de tine! O sa fie foarte bine!

Azi am fost la Cernavoda sa o iau pe nasa mea care a facut o interventie pe col la Chazly.N-am reusit sa-l vad ca intrase la cabinet dar am avut la fluturi in burtica....ca de altfel de cate ori trec pe langa Cernavoda si Medgdia.... Acolo s-au petrecut cele ma i minunate clipe din viata mea....de fapt, parca acolo a inceput viata mea odata cu nasterea copiilor mei...Doamne aproape ca imi doresc sa mai raman insarcinata ca sa mai nasc tot cu omul asta...Sunt normala???...I-am spus si lui si a ras ...a spus ca nu-s prima care-i zice asta.Si ca deci ne mai vedem....
Arabela,m-am gandit si la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Doculet,ti-am spus cat te iubesc?Lately?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari_lolutza

FETELOR, va rog sa ma primiti si pe mine in clubul vostru. Sint o proaspata graviduta prin fiv. Desi am o virsta apreciabila(41), nu stiu absolut nimic despre sarcini sau despre cresterea copiilor, dar incerc sa invat din experienta voastra si sa prind din mers. Va pup si acum vreau sa mai citesc cite ceva din urma.

mari_lolutza


wow...felicitari..ce veste mare ne-ai dat..bravo...ieri cand am citti la Aspirante vazusem doar k Nusy facuse anuntul . Stiam k tu faci joi testul ...
Bravo te primim cum sa nu, numai tu sa ne intrebi tot ce vrei..


Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

ISIDORA, nick-ul Cristinei esta CRISSIS 81.
MADALUTA si sa ajungi sa cresti si (stra)nepotii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

mokika:..ma bucur k ai mai dat un semn de viatza si pe aici, si chiar daca esti foarte ocupata bine k nu mai esti si strsata pe de-asupra....

doc: ati fost gasca mare, ce mai..super pozele si am inteles k si prajitura a fost super... bravo tie..

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Citat:
citat din mesajul lui isidora

Stie cineva nick-ul exact al Cristinei? Crissis? Am o veste buna pt. ea :pot sa-i fac legatura cu cineva din aceea sectie a spitalului de care am discutat ieri...Vreau sa-i trimit p.m...


Da,Crissis 81.M-ai scos si pe mine din incurcatura:intrebarile mele s-au lovit de un zid,se pare ca nu eu eram cea indicata sa-i fac legaturaMacar am incercat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

'Neata, fetelor! Va mai amintiti de noi? Am vazut pozele de la intalnire... Frumos... Iar prajitura...inghit in sec. Am vazut ca mai ramasese o bucata. Monica, n-o trimiti long distance??? Macar reteta, zi-ne-o, te roooog. Sunt inebunita dupa preparatele cu mere.
Mav, mi-as fi dorit sa te vad daca in realitate n-am reusit. Am asteptat telefon in sambata aia de mi s-au lungit urechile... si ni'c.
Mari_lolutza, eu nu am fost prea activa in ultima vreme pe aici, dar imi permit sa-ti urez "bine ai venit" si sedere lunga. Sa o sarcina usoara si bebe sanatos!

Mami de
http://family.webshots.com/album/565167363ZQuFzC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Na ,a plecat mesajul fara sa termin ce aveam de spus...


Multumim pt. poze.E una acolo cu tine si Serban intr-o simbioza? perfecta.Poti sa-i spui MATERNITATE sau Dragoste sau Opreste-ta Clipa!Cred ca Serban o sa ia de la tine,delicatetea,sensibilitatea -desi nici tati nu sta mai prost la capitolul asta-tandretea.Se citeste deja pe chipul lui pur de copil.

Azi,Ioan,mi-a facut cadou de cele 8 lunite un mmmammma mai silabisit ,mai apasat dar fara gres mama.Ce sa vreau mai mult?Doamne cat il iubesc! Si ce coincidenta ca tocmai astazi, la opt luni de la nasterea lui, sa ajung la Cernavoda...

Mergi la inceput