Gravidute si mamici de Constanta (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

www.youtube.com/watch?v=MQuKK3uPJ2I&feature=related" target="_blank">Donald's Happy Birthday


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mai, nu pot sa cred ca a facut si ALessia un anisor, Doamne, fetelor cum trece timpul, parca numai ieri se nastea. printesa mica, sa fii sanatoasa si norocoasa fiindca frumoasa esti deja, mami si tati sa se bucure de tine!

Tania, da, asa e, ingrozitor de scumpe biletele si cand a inceput sa tipe exact la asta ne gandeam, ca o sa trebuiasca sa plecam si le pierdem, dar asta e, nu puteam sa chinui copilul. Am sperat numai ca la cat de curios e si interesat de tot ce misca o sa ii placa. Si uite ca asa a fost.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

buna dimineata!

la multi ani andreea alesia

va vine sa credeti ca abia acum m-am trezit? ma rog, in afara de trezirea de la 7 jumate, cand i-am dat lui victor laptele si l-am pus in tarc. sotul meu a lucrat in ultimele zile numai de zi, de la 7 la 7, si eu am avut un fel de tur de forta cu victor, plus caldura, plus iesirile... eram terminata. azi e liber el (pana diseara la 7, normal) asa ca m-am lipit de pat pana acum. pe la 11 jumate a venit el sa vada daca nu cumva imi e rau, si victor a ramas cu mine, si a inceput sa se urce pe mine si sa misune prin pat, asa ca m-am trezit. sunt cam cheauna ... niciodata nu mi-a facut bine sa dorm mult.
ma duc acum sa vad ce-i pregatesc sa manance de pranz si revin.

angi, merci de informatii, ma duc sa fac lobby cu sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

www.babycenter.in/baby/development/letsplay/" target="_blank">jocuri pt bebelusi 0-1an (pe saptamani)

(tania, as aprecia daca ai pune linkul in listuta, cand ai timp!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salut.

La multi ani, Andreea de Mocutza!
Sa fie sanatoasa si fericita si mamicii, felicitari pt primul anisor!!


Eu sunt in recuperari dupa we asta cu 3 nopti pierdute, de genul vineri, petrecut pana la 01.00, sambata m-am culcat la 7.30 am si azi-noapte- neasteptat, pana la 04.00 ! In plus, nu de oboseala, ci din oaresice motive personale, am o stare de Xanax, asa ca ma duc sa bag capul sub perna , poate mi se calmeaza starile..



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Doamnelor, vin cu cersetoria la voi. Am nevoie de cineva care sa imi reinstaleze windows-ul la PC si la laptop fara bani cel pe care il cunoastem noi si il chemam pana acum ne-ar lua 150 ron pt amandoua si chiar ma urc pe pereti. Tb sa le reinstalam ca ne-au sunat de la RDS ca cica suntem virusati si trimitem mesaje spam??!!?? L-au sunat pe Cristi si nu a inteles prea bine. Ati auzit voi de asa ceva??

In alta ordine de idei, vineri seara va astept la mine in curte sa ne uitam la filme si sa mancam inghetata si alte alea - eu pun la dispozitie curtea, TV, dvd player si ce imi place sa mananc mie, voi veniti cu pretioasele voastre fapturi si cu ce poftiti voi sa mancati si cu ce filme vreti sa vedeti. Ce spuneti?

Atentie doritoarele ca se presupune ca intalnirea poate dura pana a doua zi, oricat, chiar pana luni daca poftiti




Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanalucia spune:

angi, eu o sa-i propun sotului, cand se trezeste, sa te ajutam, daca nu are alt program ... te anunt mai tarziu.

vineri seara, adica de ziua mea pai, eu ma inscriu, iti dai seama. chiar ma gandeam ce sa organizez... deci, gand la gand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

La multi ani! Andreea Alesia de Mocutza!

17+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


La multi ani! Andreea Alesia, printesa mare de Mocutza, sa aduci parintilor numai bucurii.

Eu sint dupa 2 zile fara net si dupa o serie de evenimente neplacute.

Isidora m-am simtit f. bine la ziua ta, pacat ca a durat asa putin.

Aseara am patit neinchipuite cu Gabi, s-a tinut intre carutz si taica-su`, s-a lasat pe mine... ceva s-a intimplat, astfel ca la 22.00 cred, nu nimeream sa ajungem din Mamaia la urgenta. Cum misca mina urla.... si noi linga el nu eram departe. Am ajuns acolo, lati, transpirati, insa am dat peste o D-na dr. super amabila, care i-a pus minutza la loc, era "sarita"... ca alte detalii nu am prea apucat sa aud. Cert e faptul ca s-a linistit in f. scurt timp, cind am ajuns acasa avea chiar chef de joaca.
Mai rau e ptr. mine, care de azi noapte sint intr-o criza de bila... si ma simt ca dupa o bataie buna.

Intrebare: exista posibilitatea intr-un fel sa-i intaresc articulatiile, sa pot evita astfel de situatii? E prima data cind am avut asemenea probl.

Revin ca m-a calarit Gabi...


Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salutare !!!!
...ooooo, ce vineri noapte aglomerata:)))....
eu ma inscriu la ambele, angeliquedes - ce film avem la dispozitie?...functie de ora intalnirii voi veni cu piticii mei, asta ca sa aiba si mihai cu cine socializa:)...apoi nani acasa sau ne orientam noi:)...pup in avans pentru invitatie...

...roxanalucia si la tine, draguta... daca faci invitatie...nu-mi dau seama de nicaieri cati ani implinesti, cred ca esti pe undeva pe la 3 decenii, pana in....ooooo...tinerete:), deci dezmat si muzica data la maxim:)))...mmmmm...

despre programul nostru...azi, ne ducem de la 17-18 pe plaja, eu cu copii...as adauga ca nebuna:), vorba unei colegute...pe bucata de nisip din fata de la hotel central, pe la terasa aia cu sezlonguri/paturi/lounge-uri negre....sau prin vecinatati...la apa, la jocuri, suntem acolo pana pe la 22...se pare ca mai ajunge si o alta mamica cu copilul, asa ca ..poate mai veniti, sa fim mai multi :) ...

pupici si toate cele bune...

Mergi la inceput