Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54140
3. Bilantz olguta12 48108
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29130
6. Un nou inceput...(2) danangie 27522
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21569
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20178
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20144

post an entry in your weblog   Jurnalul lui sofia_misicu  Ultimele 50 de mesaje   

sofia_misicu
  30/08  Ce poate face omu fara net
Sta si citeste reviste de femei superficiale, se holbeaza la colegi, fumeaza juma de pachet, asculta muzica de pe ipodul colegilor – muzica pe care nici picata cu ceara n-ar asculta in conditii de ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
4 raspunsuri

sofia_misicu
  26/08  Politically incorrect
Cui foloseste corectitudinea?Care este satisfactia in a face pe placul tuturor, atata vreme cat asta sta impotriva placului tau. Poti sa ai satisfactia lucrului facut corect, poti sa speri la ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
11 raspunsuri

sofia_misicu
  19/06  Hei pasarica!
N-am stiut niciodata cum sa reactionez atunci cand sunt acostata pe strada de catre un “gentelman”, care imi adreseaza remarci mai mult sau mai putin politicoase de genul: “hei pasarica!” ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
15 raspunsuri

sofia_misicu
  14/06  Nuka e om
O constatare relativ absurda insa relevanta pentru mine. Dupa 1 an si 7 luni de convietuire cu aceasta vietate, am inceput sa sesizez micile schimbari subtile care au loc de pe o zi pe alta. Acum ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
10 raspunsuri

sofia_misicu
  02/05  WTF?!?
Paleta de sentimente pe care o traieste o mama cand isi aude pentru prima oara copilul pronuntand cuvinte inteligibile este de nedescris . De la stangaciul ma-ma, echivalent cu descoperirea rotii ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
1 Raspuns

sofia_misicu
  02/04  Astenia de primavara si propria coloana sonora
Motto: eat less, think more Merg prin oras si fiecare strada, fiecare suflu de vant ma trimite in timp si spatiu. Imi infund castile in urechi, dau muzica mai tare incercand sa imi ametesc ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
2 raspunsuri

sofia_misicu
  30/03  Ana si Rochia
Dimineata cand a sunat ceasul, nu parea sa fie o zi mai speciala decat altele. Am dat snooze o ora, din 10 in 10 minute, ca deobicei, am auzit-o pe Doma cand a venit la 8, mi-am zis de 10 ori in ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
8 raspunsuri

sofia_misicu
  09/03  Ai 16 luni
Ai 16 luni. Ce faci la varsta asta: Spui mama, tata, uite, apa, paine, muuu, ham (de fiecare data cand latra un caine). Nu ai un vocabular demn de dex insa intelegi destul de multe. Mai ales cand ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
14 raspunsuri

sofia_misicu
  25/01  Ana si Tigara
Cand lucram la Toaca, am participat la un workshop a carui tema nu are relevanta aici. La un moment dat, conducatorul workshop-ului ne-a pus sa aducem un obiect care sa ne reprezinte. Nu am stat ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
28 raspunsuri

sofia_misicu
  25/12  Craciun de Nuka
Primul Craciun al Nukai. Ma rog, al doilea, insa primul pe care il constientizeaza. Mama vrea sa reproduca pe banda rulanta momente Hallmark. 1. Bradul. Cu trei saptamani inainte de Craciun, mama ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
18 raspunsuri

sofia_misicu
  12/12  Cu Nuka la culcare
12 decembrie 2006 Dupa o zi agitata in care a facut de trei ori ordine in geanta lui mama,a cazut spectaculos doar de 4 ori si a rearanjat camera de 5, Nuka a fost dusa la culcare. Numai ca cc ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
10 raspunsuri

sofia_misicu
  06/10  Eu cu cine votez?
Am atins pragul critic. De aici deja simt ca mai jos nu se poate desi imaginatia ma contrazice. Am ajuns sa privesc in jos in loc sa privesc in sus. Susul e prea sus iar in jos parca nu o sa pic ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
9 raspunsuri

sofia_misicu
  12/08  Ma-ma
De azi, 12 august 2006 sunt oficial MAMA. Daca asa zice fii-mea inseamna ca este adevarat. Nimic special nu a dus la aceasta intamplare extraordinara; am facut baie, am dat-o cu rasfat, i-am dat ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
5 raspunsuri

sofia_misicu
  09/08  Sorin
Ieri mi-am adus aminte de Sorin. Imi permit sa ii zic Sorin ca a murit si in moarte nu ne mai formalizam. De fapt ii ziceam Sorin si cand era viu da ii ziceam asa ca de la student la asistent. ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
6 raspunsuri

sofia_misicu
  09/08  Prima zi dintr-un lung cosmar
Eu nu stiu pe ce lume sunt. Cat nu e cu mine copilul eu nu mananc. Nu pentru ca nu vrea ci pentru ca nu stiu sa fac cumparaturi. Ma duc in magazin, ma uit pe rafturi, nu vreau nimic, trec mai ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui sofia_misicu
4 raspunsuri