Timisoara, Impreuna pentru Emma ! (80)

Timisoara, Impreuna pentru Emma ! (80) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai!
Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!


Arhiva sau din vremuri de demult....

Geneza, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,62, 63, 64, 65, 66-Party, 67 -pentru Emma, 68, 69, Editie de Craciun 1-(70),
Editie de Craciun 2-(71), Editie de Craciun 3-(72),de Revelion ( 73 ), 74, Sustinere Maria (75), (76), (77),(78),(79),


Timisoara in imagini...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12


Pentru incepatori, cum se pun pozele , link, etc...Blog DC Timisoara



Sa facem cunostinta...
Noi suntem:


Silvana , mamica de Paul

Doris-Alina , mamica de Ines-Andrada

Gabi Rus , mamica de Lucas si de Eva

Mihi , mamica de 2 Lorand si Arpad

Ana68 (Ana-Maria) , mamica de Luana si de Alex

alexa00 , mamica de Paul

Anda , mamica de Edi

danitin , mamica de Loriana

katik , mamica de Krisztina si de Robi

Gonghy (Laura), mamica de Maya

Mariaa (Simona), isi doreste nespus un copil...

Aida ,mamica de Emma

Lormi, isi doreste nespus un bb

Lore, mamica de Laura

Claudia, mamica de Denisa si de Andreas

Deya, studenta in TM


Album special cu noi toate....

[red] PARTY-CARNAVAL 2007



Ne chefuim dupa cum urmeaza:



Ianuarie

09.01.2001 Paul, kupil de Silvana, zodia Capricorn
15.01.1974 Vali, nasa de Doris, zodia Capricorn
23.01.1976 Cosmin, sot de Anda, zodia Varsator

Februarie

11.02 Alexa, zodia Varsator
18.02.1996 Alex, kupil de Ana, zodia Varsator

Martie

10.03.2004, Loriana, kupila de Danitin, zodia Pesti
16.03.2001, Bianca, kupila de Cioco, zodia Pesti
17.03.2004, Andreas, kupil de Claudia, zodia Pesti
20.03.1074 Mihi, zodia Pesti

Aprilie

03.04.1977 Laura, zodia Berbec
07.04.2001 Lorand, kupil de Mihi, zodia Berbec
10.04.1975, Anda, zodia Berbec
11.04.1979, Lormi, zodia Berbec
18.04.1977 Dan, sot de Amutza(Amalia), zodia Berbec
22.04.1968 Helmut, sot de Claudia, zodia Taur

Mai

01.05.1975 [red]Lore, zodia Taur
03.05.1976, Mircea, sot de Lormi, zodia Taur
28.05.1976 Jaki, sot de Mihi, zodia Gemeni

Iunie

01.06.1975 Aida, zodia Gemeni
08.06.1964 Marius, sot de Ana, zodia Gemeni
17.06.1995 Denisa, kupila de Claudia, zodia Gemeni
22.06.1969, Katik, zodia Rac
24.06.2002, Emma-Aida, kupila de Aida, zodia rac
25.06.2005 Alisa-Talida kupila de Amutza, zodia Rac
27.06.1976, Clau, sot de Laura, zodia Rac
29.06.2002 Ines-Andrada, kupila de Doris, zodia Rac

Iulie

03.07 Paul, kupil de Alexa, zodia Rac
09.07.1970 Radu, sot de Doris, zodia Rac
10.07.1973 Florin, sot de Silvana, zodia Rac
15.07.1973, Romeo, sot de Cioco, zodia Rac
19.07.1987 Dunia, kupila de Marius, sot de Ana, zodia Rac
25.07.2000 Eva, kupila de Gabi zodia Leu
28.07.2006 Krisztina, kupila de katik, zodia Leu

August

07.08.2005, Lucas, kupil de Gabi, zodia Leu
10.08.1971, Calin, sot de Danitin, zodia Leu
15.08.1968 Diana, zodia Leu
19.08.2006, Robi, kupil de Katik, zodia Leu

Septembrie

04.09.2004, Laura, kupila de Lore
13.09.1973 Doris, zodia Fecioara
17.09.2002 Robert, kupil de Diana, zodia Fecioara
18.09.1988,Deya , zodia Fecioara
18.09.1968 Bogdan, sot de Katik, zodia Fecioara
19.09.2006 Maya, kupila de Laura, zodia Fecioara
21.09.1967 Ladislau, sot de Mariaa, zodia Fecioara
22.09.1974, Calin, sot de gabi, zodia Fecioara
25.09.1980 Amutza ( Amalia) zodia Balanta
26.09.2002 Edi, kupil de Anda, zodia Balanta

Octombrie

01.10.1975 Silvana, zodia Balanta
07.10.2003, Arpad, kupil de Mihi, zodia Balanta
15.10.1979, Gabi zodia Balanta
28.10.2003, Luana kupila de Ana, zodia Scorpion
28.10.1974, Mariaa, zodia Scorpion

Noiembrie

15.11.1968, Ana zodia Scorpion
20.11.1970 Danitin, zodia Scorpion

Decembrie

02.12.1974 [red]Claudia, zodia Sagetator
10.12 sot de Alexa, zodia Sagetator
23.12.1974, Cioco, zodia Capricorn
31.12.1970, Laci, sot de Aida, zodia Capricorn

Sa scriem istoria noastra si a copiilor nostri, pentru ca mai tarziu, sa avem cele mai frumoase amintiri!
Poftiti la dat din degete...




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:


Laura ai perfecta dreptate cu judeteanu,dar hai sa nu o descurajam pe Mariaa.Sa stii ca nu m-am gandit ieri sa fac poze la muffins,dar s-au vandut ca pita calda,cei de cioco i-am ornat cu glazura alba si am pus deasupra bombonele colorate,iar cei de vanilie cu glazura de cioco,au iesit faini,din 4 tavi nu a mai ramas nimic.La party a fost super,am vrut sa intru aseara sa pove dar nu a mers netul,naiba stie ce e,numai pe laptop merge iar aici adorm ca e tare incarcat si merge greu,bine ca nu am scris aseara ca cine stie ce prostii mai scriam,dupa vreo 5 pahare de sampanie am fost muci,copiii au continuat si acasa party a ramas o fata iarasi sa doarma la noi,mai am fost cea mai mandra romanca-mama de copilasii mei care au vrajit sala,Andi a fost super,toti m-au felicitat si mi-au strans mama ced baiat misto am,el care la probe nu facea mare lucru ieri s-a desfasurat peste asteptari pe scena si deni a fost super sexy la dans,o sa pun poze cand merge pc,m-am simtit super ieri am uitat ca sunt printre straini cand am vazut ca sunt admirata si eu si copiii mei,pe scena cand l-a prezentat pe Andi a spus ca e baiatul lui Claudia ce canta in corul catolic si sunt mandri de mine satenii,nimeni nici vorba de tata,bunica,bunic (cei mai mari nemti),am avut un super feeling,imi pare rau ca nu a zis si ca mama e romanca dar stiu toti.Hai ca scriu eu mai incolo,ca vin imediat la masa mandrele si trebuie sa le pregatesc micul dejun,acusi sunt gata rufele si pot sa ma apuc de aspirat,curatenie si iar mancare deja am capiat zilnic cu gatitul.
la toate.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia


www.onetruemedia.com/shared?p=4beafd0f77f6e5dae16a0d&skin_id=404&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Craciun 2007


www.onetruemedia.com/shared?p=4bf033b6a71fda03f8a6fa&skin_id=406&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Clau departe gandul meu de a o descuraja pe Maria stie poate mai bine ca mine ce e in acel spital,numai ca asa am simtit si poate ca m-am si descarcat in legatura cu ce se intampla in spiatlul ala.
Despre partyul vostru ce sa spun decat pentru amandoi gorobetii dar si pentru mamica lor frumoasa si draga.Cred ca ai fost cea mai madra mamica de acolo cand ti-ai vazut -ile pe scena.
Poate imi dai si mie reteta de muffins,ca am primit o tava dinaia speciala eu spun ca....parca e din cauciuc ceva si poate fac si eu intr-o zi asa ceva. E de la Tefal si nu am indraznit inca sa fac ceva in ea de teama sa nu ard tava.Oare pot sa o bag asa pe gratarul de la aragaz,fara sa pun nimic sub tava? Poate ma luminezi tu.

Kati asa e uneori si la mine cu mancatul si aruncatul.Fac cateodata mancare separata pentru Maya,buna cu broccoli,rosii,dovlecel,carnitza si cate si mai cate si nu vrea domnule nimic...pot sa fac si 10 feluri,cand nu are chef de mancat nu mananca si atunci tre sa arunc toata mancarea
Uneori nici nu mai stiu ce sa-i fac ca sa pape calumea.
Azi are ciorba de vacutza,am facut ieri si a mancat-o tare bine,ieri a papat 2 polonice cu tot cu carnitza si 2 felii de painica.Azi are ciorbitza si piure cu tocanita,sper ca sa pape ceva din astea doua feluri.


Merg sa o schimb si iesim putin afara,sa luam o guritza de aer,dupa care venim la papa si


Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetelor,

May ati scris de nu pot tine pasul cu voi si la citit si la scris...

Asa ca....cat imi amintesc,va raspund...fara suparare.

Doris,am vazut masina...ai dreptate sa fi entuziasta,imi place foate mult....aia masina de familie,nu ce ati vrut voi initial...Felicitari de alegerea facuta si sa va iasa asa cum doriti voi cu toate!Mai vorbim si ce-i in mana nu-i minciuna.Cum a iesit analiza cu markerii aia sau ce-o fi fost????

Aida dragule,am mai vorbit la Iasi,chiar si azi dimineata....se duc tratative acolo,cum aflu ceva concret imediat iti dau de veste...

Claudia,am citit de Prius...pai sa fie intr-un ceas bun si sa fie cum iti doresti.
Lormi,ce sa fac?Iaca si eu ca tot omu'....
Silvana...cu rabdare,cum zic si fetele...e greu printre straini,asa e...insa nu va aveti decat pe voi 3,trebuie sa fiti un tot,unul pentru altul si e bine ca comunicati constructiv.Doamne ajuta!
Laura...noi inca nu am furat-o de la gorobeti,dar nu-i timpul pierdut.
Simonelule....nici nu sti cat ma bucur ca mama ta si-a revenit si ca ati ajuns cu bine acasa...Sa dea Dumnezeu numai bine!
Dana....care-i treaba cu morcovu' la tine?ce bai ai?
Lore...voi sunteti bine?
Kati,voi?Cum sunt copilasii?Tu cum esti?

May fetelor,Luana e inca cu temperatura,antibioticul e pe terminate...asa ca diseara mergem iara la medic pentru reteta si consult.Alex tuseste ca un mosneag...

Alte noutati nu am...Va pup si vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Salutare fetelor. Iaca si eu la munca, ma lupt cu demonii mei mari si mici.
Chiar am treaba de nu ma adun si am hotarat de azi sa fac ceva cu viata mea
care o luase la vale rau de tot.
Cu somnul, cu mincatul, cu fumatul....
Asa ca acuma parca-s in sevraj de toate porcariile alea.
Am reusit sa fumez doar o data pina la ora asta si sper sa incep prin a le reduce la jumate in prima luna,
ca sa ma pot lasa naibii intr-o buna zi. Am mincat doar fructe pina acum ca nici n-am de gind
sa ma ingras, ba dimpotriva.
Asa ca ma tin tare, asta e, parca-i mai bine numa la ideea ca incep sa fac ceva si pentru mine.


Daca tot m-ati intrebat hai sa va zi, duminica le-am facut supa de linte
si chiftelute marinate cu piure de cartofi. La felul 3 am investit in niste capsuni.
Io nu mai am idei, sincer. Tre sa-mi iau o carte de bucate :)) sau s-o fur pe Laurica s-o sechestrez la mine.

Va tzuc, ma duc sa fac ceva ca altfel n-am stare.





Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

ausi si la Anda...io as sfarsi cu vene taiate dupa asa ceva...si cura de slabire si lasat de tigari...oahhh, esti tare, ce sa mai zic!! tin pumnii maxim!!

am revit cu vesti bune! si sa dea Dumnezeu asa sa venim toate saptamana asta, numai cu vesti bune! presimt io ca asa o sa fie mai ales Aidutzu
Ana, inca nu e acasa si mama, numai eu, ea vine...e pe vine...
Am discutat la Judetean. A fost mai simplu decat ma gandeam! Si asta pentru ca am mers sigura de cazul pe care-l avem si de culpa lor medicala. Nu am pomenit minic de faptul ca anul trecut n-au fost capabili sa puna un disgnostic si cand l-am dus pe cel facut in Budapesta l-au ignorat total.
Am uzat de faptul ca stiu foarte bine cazul si dreptul ca pacient, drept dovada m-a intrebat daca sunt medic (?!)
In concluzie, sa n-o mai dau pe dupa plopi atata: de miercuri incolo, e asteptata sa ajunga mama pe ATI Timisoara de pe ATI Tg. Mures.
S-a sunat de la Judetean la ceva firma din Sibiu care are canule definitive si joi avem si canula.
Inca nu se poate pronunta cat o tine pe ATI (reanimare) pentru stabilizare insa oricum mai putin de o saptamana nu poate fi cazul.
Laura, stiu ca si tu ai fost pe holurile de la neuro...de nu am batut holurile spitalelor de mi s-a acrit...
Eu am de gand sa mizez pe alta carte. Am ajuns in situatia asta din cauza unui 'mare' conferentiar, madama Simu, si daca fac putin valuri iasa urat de tot.
M-au intrebat cum am ajuns in Tg. Mures la tratament si nu aici in Timisoara. Am raspuns doar ca Simu cunoste foarte bine cazul, la fel si Jianu.
Apoi, mama o sa fie pe sectia de ATI nu la neuro, de data asta. Si la ATI, la nevoie, am o helpuire

Cu tratamentul nostru, faza e ca daca tot am gasit 'hiba', pana o lamurim cum e cu mama, putem face tratametul pentru ca oricum nu pot adopta un copil in situatia asta...pana face mama recuperare, profitam de timpul asta si facem tratamentul, daca iasa ceva, ok, daca nu - mergem inainte.

Aidule, gandul meu e la tine




www.youtube.com/watch?v=ipoZbsc_3eU" target="_blank">one love, one life

Lyme

noi, impreuna


"Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! " by Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Katik suntem surori de suferinta cu copiii in vacanta,mie imi vine sa le fac bagajul undeva,nu pot face nimic in casa,tot pe bucati am aspirat,am spalat pe jos,rufele nici acuma nu le-am pus la uscat,la micul dejun s-au prostit o ora au aruncat cu patizer unul in altul,nutela a ajuns pe fata de masa in loc de paine,Andi de ciuda ca nu il baga fetele in seama s-a bagat el singur si a turnat o punga de cipsuri la ele in pat dupa ce ca sambata i-am schimbat asternuturile,acusi o iau razna,sapt asta va fi calvar ptr mine,de miercuri normal Andi are gradi dar nu circula busul asa ca nu stiu daca il duc sa vb cu celelalte mame sa ii ducem pe rand cu masina in Limbach (unde e gradinita),acuma e muzica la maxim,pc deschise,jucarii peste tot,etc.
Laura aia e tava de silicon si nu se intampla absolut nimic daca o bagi in cuptor,ptr asta e fabricata doar,eu am forme mici cu mickey,donald,pluto din silicon si fac praji in ele cu alaut de muffins,hai sa iti dau reteta de baza :
2 oua,125 zahar,125 ulei,un praf de copt,125 faina,in cele de vanilie pui zahar vanilat si bucatele de cioco,se gasesc la punga cred,iar in cele de cioco pui cacao si bucatele de cioco,se coc jumate de ora la 180 grade,cand sunt gata pui glazura cu bilute colorate deasupra,dar vezi ca iti trebuie hartie de muffins,prima data pui in gaurile din tava hartia speciala (trebuie sa fie si in ro ptr ca aici pe ambalajul hartiei scrie si in romana) iar apoi pui cam o lingura de compozitie jumate din gaura ca isi dubleaza compozitia in cuptor.
Anda sa inteleg ca te-am inspirat la chiftelute marinate cu piure si eu ma simt nasol de cand am reinceput sa fumez,nu s-au curatat plamanii in Austria sau s-au intoxicat iarasi,eu cred ca tu fumezi foarte mult,urmeaza ex lui Silvana cu tigarile sau macar redu din ele.
Gotta go,copiii astia urla deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ioi,claudia, nici eu nu mai pot!aseara a vrut cereale, am facut cereale, a mincat trei linguritze, restul la gunoi(eu nu maninc inca chestii dulci, robi inca nu, tata tocmai mincase, nu mai incapea). azi dimineatza idem. la prinz vrea sandwich cu parizer si cascaval. bine, fac, a mincat doua bucatele, restul...gunoi
nu ii mai dau mincare pina deseara, dar nici altele(inclusiv fructe). nu mai pot, chiar asa sa-si bata joc de mine
nu mai fac de mincare, gata! maninca iaurt si pita prajita pina revine la sentimente mai bune!
anda, tin pumnii sa-ti reuseasca tot ce ti-ai propus!!!!!
ana, pupam bolnavioara! n-o fi fost bun antibioticul, sau pur si simplu fiind viroza, tot degeaba antibioticul. multa sanatate copilutzilor! cu cine stau acasa?
noi ni-s bine toti, inca! multam de intrebare!papam la greu vit C cu propolis si imunogrip, cura de primavara
mariaa, doamne-ajuta!!!!!!daca ai nevoie de ceva, trage un strigat!
laura, ok. da' la mine fata imi cere ce sa-i fac si aia ii fac si tot degeaba. cu robi n-am treaba, daca nu maninca la prinz rade tot mai tirziu si nu-i ajunge.si papa cam tot, dar cartofi nu-i prea mai dau ca zi-noapte l-a durut burta
doris, pe unde umbli matale?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare, salutare! M-ati dat disparuta? Sau nu .... Nu am apucat sa citesc din urma, ati inceput si capitol nou. Deocamdata is prinsa la serviciu de nu-mi vad capul dar ... uite AICImotivul absentei ... No, ca va las sa vad ce parere aveti si revin pt discutii mai pe larg.

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

dana, pai tu din astea imi esti????ntz, ntz, ntz!!!! ma tot gindeam ca din nou e vreo pb cu spiridus, sau sunteti bolnavi careva.
iti doresc sa tot ai astfel de motive de absenta!!!!!
superbe poze!!!!!! sa va fie de bine vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Katik, pai asta a fost iarasi isprava de sotzior. Stii, hotarare din aia in doi timpi si trei miscari, Zice HAI si dusi suntem ... iar mie imi era o groaza de drum, ca o noapte inainte am ajuns acasa pe la vreo 4 dimineata de la chef.

Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput