Mamici/tatici din Timisoara (10)

Mamici/tatici din Timisoara (10) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Timisoara, welcome la capitolul 10!





  • mutti


  • mcrmiki


  • Silvana (1.10.1975, Balanta), Florin (10.7.1973, Rac) si Paul (9.1.2001, Capricorn)


  • Ionela-roxana si Rares (3 ani)


  • sim1


  • oanamc (Oana) si Letitia Medeea (2 luni)


  • Toria (22.01.1969, Varsator), Gelu (17.5.1969, Taur), Aurora-Alice (23.3.1992, Berbec) si Jan Florian (30.5.2001, Gemeni)


  • Giuliatm (Alina Iulia) (1.7.1976, Rac) si Alessandra (10.3.2005, Peste)


  • Alice54


  • Mirona (8.11.1974, Scorpion)


  • Doris-Alina (13.9.1973, Fecioara), Radu (9.7.1970, Rac) si Ines (29.6.2002, Rac)


  • Zoe (7.9.1977, Fecioara), Mircea (19.11.1975, Scorpion) si Alex Stefan (28.11.2004, Sagetator)


  • Gabi Rus (15.10.1979, Balanta), Calin (22.9.1974, Fecioara), Eva (25.7.2000, Leu) si bebe2 DPN 7.8.


  • blackpanterro (Adriana) si Aidan (27.06.2005, Rac)


  • Alcristina si Stefi


  • Mihi, Lorand (4 ani) si Arpad (1 an si 6 luni)


  • Albi'


  • Aldona si Diana (1 an si 4 luni)


  • Cosmina (6.4.1972, Berbec), Marius (1.5.1970, Taur), Vlad (10.1.1998, Capricorn) si Radu (21.6.2004, Gemeni)


  • Viorela Hoff


  • Aileene si Alexandre (6 ani)


  • Amutza (Amalia) (25.9.1980, Balanta), Dan (18.4.1977, Berbec) si Alisa Talida (25.6.2005, Rac)


  • Giova (Ioana) (14.2.1980, Varsator), Claudiu (7.2.1979, Varsator) si bebe DPN 12.1.2006


  • Ana68 (Ana-Maria) (15.11.1968, Scorpion), Marius (8.6.1964, Gemeni), Alex (18.2.1996, Varsator), Luana (28.10.2003, Scorpion) si Dunia (19.7.1987, Rac)


  • Mary25 (Mariana) (16.8.1979, Leu), Alex (5.12.1976, Sagetator) si Ariana Denisa DPN 15.9.


  • alexa00 (11.2, Varsator), sotul (10.12, Sagetator) si Paul (3.7, Rac)


  • Gianina-Alina si Andreea (4 ani)


  • mitzuka (Simina) (23.10.1978, Scorpion), Vasa (30.1.1976, Varsator) si Deian (21.4.2004, Taur)


  • Anda (10.4.1975, Berbec), Cosmin (23.1.1976, Varsator) si Edi (26.9.2002 , Balanta)


  • danitin si Loriana






POZE

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3


Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 34+ sapt.
POZE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

E miezul noptii...
Am deosebita placere si onoare sa deschid acest capitol cu numar rotund...cu bucurie!
Si fiindca asa v-am promis, ma tin de cuvant si voi fi prima care ii urez fetitei mele

LA MULTI ANI! INES!


E o noapte frumoasa, cu cer instelat,iar amintirea si nostalgia noptii de 28/29 iunie, atunci cand tu ai venit pe lume, acum 3 ani, nu ma lasa sa dorm...

A fost odata ca niciodata...acum exact 3 ani...
Si de n-ar fi, nu s-ar mai povesti’ dar a fost si simt nevoia sa povestesc... voua, prietenelor mele dragi,carora va multumesc ca existati!

Frumoasa zi a fost aleasa de D-zeu pentru a te sarbatori pe tine.
Frumoasa, pentru ca e iunie, e vara, iar natura imbraca in acest moment al anului cele mai frumoase vesminte.
Abundenta de verde, parfum de floare, zumzet de gaze si triluri de privighetori.
LA MULTI ANI, copil frumos si bun!
Gingas si pur ai venit in lume sa ne umpli viata cu desmierdari si iubire.
Daca noi,ca parinti,mai avem idealuri si ganduri de viitor,daca mai tinem capul sus, demni in fata tuturor greutatilor,
este pentru tine si in numele tau.
Tu esti candidata noastra la viata.La o viata mai buna.Iti deschidem ferestre spre cunoastere.
Iti oferim dragoste si incredere.Iti sustinem pasiuni si iti mangaiem bland capusorul pentru sanatatea mintii si a trupului.
Toate, ca zambetul si speranta cu care intinzi mainile spre noi,sa fie de bun augur,iar realitatea zilei de maine sa-ti fie
asemeni lumii povestilor in care cei curajosi inving mereu,in care fericirea face casa buna cu omenia,in care viata e mereu invingatoare in lupta cu moartea.
E 29 iunie.
Ard macii in cranguri,iar cirese dau in parg... si e mare sarbatoare: aceea a Sfintilor Apostoli Petru si Pavel.
Dar mai ales azi implinesti 3 anisori...

LA MULTI ANI, Inesuca noastra iubita!


Atatia ani am umblat tot inainte, fara a privi inapoi, fara a lasa ceva in urma de care sa imi aduc aminte.
Atatia ani am hoinarit, invatand ce e lumea si care e visul ei; atatia ani am pierdut timpul privind in jur fara sa inteleg
nici macar de ce frunzele unui copac mor odata cu venirea frigului, fara sa inteleg de ce un copil creste si se schimba pe zi ce trece, desi acesta imi era scopul declarat - sa invat; sa inteleg tot ce se leaga de lumea in care traiesc.
Bataia unei inimi; palpairea calda a unei lumanari; caderea lenesa si usoara a unei pene sau a unui fulg de zapada.
Tu, m-ai invatat sa privesc; m-ai invatat sa ascult, sa vad lucruri pe care fara de prezenta ta le-as fi ignorat mai departe.
Printesa mica, tu, cu bucuria si nesabuita ta dorinta de a trai mi-ai aratat ce repezinta viata, tu mi-ai aratat ce inseamna sa visezi si sa doresti.
Dumnezeule, mi-ai daruit cea mai frumoasa minune! Dintre toate florile din gradina aceasta imensa, plina de culori si bucurie,
ai ales una, la intamplare, fara sa privesti in jur.
Si cine ar fi putut crede, ca ceea ce ai ales, era cea mai fragila, cel mai frumos boboc din toata aceasta intindere ce pare a nu avea limite.
Imi pari inca venita din stele, o minune, o frumusete rara a hazardului nemuritor ce-mi guverneaza existenta de atata timp.
Ciudat; iata ca am ajuns sa cunosc si notiunea omeneasca de timp prin dorinta nebuneasca de a te vedea cat mai des, de-a te avea langa mine mereu. Si iata, pentru a nu stiu cata oara in viata, spun doua cuvinte: Te iubesc!
Mi-ai daruit puterea de a gusta iubirea materna, de a simti ceva ce se schimba neincetat in fiecare clipa.
Esti atat de frumoasa cand imi zambesti, esti atat de frumoasa cand cirstale de lacrimi ti se preling pe bujorii obraji.
Esti atat de frumoasa cand te inghesui in bratele mele...
Esti atat de frumoasa cand esti rasfatata! Cand radiezi lumina de care am inceput sa am nevoie ca de aer.
Si pe deasupra mi-ai daruit cel mai de pret lucru. Mi-ai spus ceea ce eu repetam aievea, fara a-i cunoaste adevarata semnificatie;
mi-ai spus la randu-ti „Te iubesc!”.
Am crescut si noi impreuna cu tine, am evoluat, am schimbat stari,
am depasit conditii...
Ne esti extraordinar de draga, fiecare zambet al tau ne insenineaza viata. Fiecare gest, fiecare pupic, fiecare fluturare a palmelor... vor fi amintiri pretioase.
Daca as putea numai, jur ca le-as inchide intr-un cufar pentru a ma delecta cu ele tot restul vietii!
Caci acel curent ce închide o usa, va deschide o alta. Iar amintirea aceasta ce se închide într-un sertar al sufletului meu, sa deschida în tine gânduri si doruri de zbor neîngradit, spre amintirile ce vor fi date uitarii.
Fie-ti dar, soarele în zi luminata!

Azi mi-am trimis ingerul meu pazitor sa te pazeasca pe tine, dar a venit prea repede inapoi si l-am intrebat
de ce?,
iar el mi-a raspuns ca un INGER NU POATE PAZI UN ALT INGER"

La multi ani, mica printesa, din partea mamicii tale!
Cel mai dulce pupic, cea mai tandra imbratisare din partea lui Tati, care te adora...
Cele mai dulci alinari si soapte din partea lui Buni...

Sa ne traiesti si fii sanatoasa!



Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Are mama o fetita cat un ghemotoc
Are mama o fetita frumusica foc.


La multi ani pentru Ines Andrada!

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Miro, bandito....
Sa dea Dumnezeu, sa simti cat mai repede si tu sentimentul acesta minunat de mama...
Sa simti macar o farama din imensa bucurie care-mi inunda acum sufletul...
E atat de mare emotia, cat distanta dintre cer si pamant...
Iti multumesc pentru urari, si spun din tot sufletul:
Doamne, indeplineste-i lui Miro dorinta!
Te pup!

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Doris, oare de ce n-o fi si un zambarici de-asta care sa planga, dar de fericire?

Ai scris atat de frumos despre printesa ta... s-a simtit pana la mine iubirea ta pentru ea!
Sa va traiasca si sa creasca mare si mai frumoasa (se poate?), sa va aduca numai impliniri si sa va bucurati de ea, parinti fericiti


LA MULTI ANI, INES - ANDRADA !

LA MULTI ANI, COPIL - INGER !

LA MULTI ANI, LUMINA SI BUCURIA PARINTILOR TAI !




Sa-ti dea Dumnezeu tot binele din lume !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Miro, cred ca atata emotie de la Doris il atrage pe pasaroiu' ala spre tine, deci eu cred ca o sa auzim de bine
Plus ca fetele ziceau acu' ceva timp ca se molipseste lumea de pe topicu' asta (vezi Mary, Giova...)
Deci, ca sa fim tu fericita si eu linistita, il mituiesc pe pasaroi ca deocamdata sa "cumuleze" la tine si o eventuala influenta a topicului asupra mea


(Do I make any sense? )




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:


LA MULTI ANI PRINTESA MICA INES!!!!

sa cresti mare si cuminte, sa fii fericita si iubita!!!!


_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Doris
Sa va traiasca minunea , sa se faca mare , sanatoasa si mai frumoasa...asta daca se mai poate...Sa fiti fericiti si sa va aduca numai bucurii in continuare si mai ales sa o iubiti la fel de mult!

LA MULTI ANI INES ADRADA!


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

LA MULTI ANI INES ANDRADA!!!!!!





SA FI SANATOASA SI CUMINTE, CA FRUMOASA ESTI SI SA-I ASCULTI PE PARINTI!!!!!!

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Doris, m-ai facut sa plang de dimineata cu minunata ta poveste!

Ii spun si eu lui Ines Andrada un sincer si calduros la multi ani, sa fie sanatoasa, sa va lumineze fiecare clipa a vietii, sa va bucurati alaturi de ea de fiecare reusita!
La multi ani printesa mica si frumoasa!


Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

!!!!!!!!!LA MULTI ANI,INES ANDRADA!!!!!!!!!!



SA AI PARTE NUMAI DE FERICIRE,BUCURII SI SA-TI FACI MEREU PARINTII SA FIE MANDRI DE TINE!

Doris,sa-ti traiasca fata,sa va aduca numai bucurie,sa fie sanatoasa sisa aiba parte de tot ce-i mai bun pe lume!
Emotinant eseu!Vorba lui Albi : n-au astia pe aici vre-un zambarici cu lacrimi de bucurie?

Mai,am apucat sa citesc si io capitolul trecut...
Doris si Albi,m-am distrat cu conversatia voastra in nocturna...Bey,Doris,daca ai mama draga in fiecare zi cate doua cliente de alea...cred ca iti vine sa le iei la pumni.Dar,vorba ceea : clientul nostru,stapanul nostru!Macar ti-ai scos parleala sau ai facut ca la suvite pe Ramonica?
Inca o data trimit toate gandurile mele bune si din tot sufletul si inima ii doresc Andradei Ines sa aiba o copilarie fericita,sa creasca mare si sa fie cuminte,sa va aduca numai bucurii!
Mirona,sa sti ca ma bucur mult ca ai trecut cu bine de instilatii....Acum trage tare sa vina barzoiu',vorba fetelor....
Mary,ma bucur ca iti pot fi de folos cu sfaturi.Ca or fi mai bune sau mai rele,eu ti le spun,ca sunt din suflet si nu-s pe bani.Si cu pronosticurili....de nascut...eu zic ca totusi a fost o intamplare cu Amutza,dar mai sti?!Ne mai vedem noi pana nasti....
Anda,ai citit ce a scris Albi cu ruptul pantalonilor?Tu cum te mai impaci cu nadragii?Tot asa cu baltoacele?Spor la slabit,pe bune!Te admir pentru vointa!Bravo!
Giuliatm,sa stapanesti sanatoasa laptopul,bre!Am citit bine?Ai laptop nou?
Gabi,cum te mai descurci cu caldurile astea?Eu stau acasa,cu draperiile trase,geamurile deschise si transpir de zici ca sunt in jungla la ecuator....Cumplit!Am un ventilator,dar e vax-albina,ca nu prea face fata saracu' si in plus tre' sa il pozitionez sa nu bata direct pe noi,ca ramanem strambi....Tare mai sufar de caldura aici,la Timisoara!
Giova,ce mai faci?cum te mai simti?
Simina,ce ma face Deian?Ai rezolvat cu bubitele?Si eu ma gandeam,citind ce ai postat,ca de la caldura pot fi.Ce a zis dorctorul?Multa sanatate la nazdravan!
Alexa,pe unde mai esti?Cum e cu vanatoarea de gandaci?I-ai starpit?
Silvana,vin' mama aici sa mai stam cu fetili la taclale...Cheer up!
Mai fetele,maine noapte sunt pe trin(tren) spre Cta....Nici nu stiu cand ajung.S-a terminat greva la CFR?Care stiti?Ca de nu s-a terminat,in loc sa ajung la 11.40 in Cta o sa ajung la 15.40.Dupa ce ca o sa merg 12 ore o sa fie in plus intarziere de 4 ore,intre 7 si 11 dimineata....Ajung eu,nu asta e problema,ci ma gandesc ca ma ia benga atatea ore pe drum....
Hai ca mai vb.Va pup....


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput