Impreuna, Timisoara (43)

Impreuna, Timisoara (43) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai! Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!

Sarbatoritii lunii mai:

Jaki, sotul lui Mihi, 28 mai

(pentru completari, va rog sa-mi trimiteti PM sau Email)

Trupa noastra (mereu in extindere) :



  • Silvana

  • Ionela-roxana

  • Doris-Alina

  • Gabi Rus

  • Mihi

  • Amutza (Amalia)

  • Ana68 (Ana-Maria)

  • alexa00

  • Anda

  • danitin

  • bulina_buclucasa (Lili)

  • Dorsilia

  • katik

  • Irina-Claudia

  • Diana1971

  • ValiM

  • pako (Felicia)

  • Caterinuta (Cati)

  • Thessa

  • Ciocolata cu piper (Angy)

  • Darael





FOTO CU NOI:

INTALNIRE 1
INTALNIRE 2
INTALNIRE 3
...
INTALNIRE 11
INTALNIRE 12
INTALNIRE 13
INTALNIRE 14
INTALNIRE 15

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Silvana, Ana, in suflet v-am luat cu mine

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Ce bine ca ai revenit Gabirus ca altfel ce faceam fara tine sa ne deschizi un nou capitol? Pai, distractie placuta in continuare.

Mama Dolores ce-ti face comoara? e mai bine? si totusi ce anume a fost? sufera mititica cu fierea? offfffffff si eu care asteptam sa mai citesc ce nazbatii a mai facut.....

Katik cum te mai simti?

Danitin sper ca nu te mai streseaza safu' tau ca altfel ii trimitem Sper ca ii ajunge. Si ce mai face spiridusul mic, se conformeaza noilor cerinte de a face la olita?

Alexa si tu erai in aceeasi oala sau ma insel? voi cum o mai duceti?

Hai mai fetelor ca sunt in forma. Oricum va invit sa vedeti niste poze cu fulgul meu. Sper ca se vad caci imi mai prind si eu urechile cu netul asta. Cred ca mergem la o plimbarica noi acum asaca va urez o zi cat se poate de insorita si sa nu va mai incretiti fruntile ca faceti riduri si tre' sa aratati frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna Timisoara!

Bine v-am regasit, la cap. nou...cu vesti mai bune...
Gabi, multumim ca ne-ai deschis cap.
Sa te simti bine...acolo!
Ines este mai bine, adica nu mai are febra...am scapat. Se pare ca antibioticul si-a facut efectul.
Ne mai luptam putin cu greturile, si starile de voma, care si astea s-au redus la 1-2 pe zi, de obicei dimineata cand se trezeste si seara la culcare.
De ieri am trecut pe Debridat si se pare ca ne ajuta.
Incetutz, incepem sa mancam...ea cere saraca, ii este foame, dar daca mananca cu pofta, da la ratuste....asa ca putin si des...si de regim.
Deci e clar a avut doar o criza de fiere, nimic altceva
ieri au sosit si celelalte anlize, e sanatoasa tun, mai putin bestia asta de fiere, de care sufar si eu, din pacate, si care nu ne lasa sa mancam sarmale si chiftelute.
Mama a plecat la Baia Mare, azi e botezul nepoticei mele, pe care din pacate nu l-am putut onora, asta e...ne tine locul mami.
Ines e acum cu Buni, care e stresata sa nu vomite ca se sperie, medicatie nu mai are sa-i dea.
Ma duc sa trag un somn, ca sunt rupta, si apoi ma duc la ea.
Sper ca va fi ok, pana dupa-masa.
fetele, cand imi revin, va iau pe rand...


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
gabi, multumim de cap. nici nu-mi trecea prin cap ca o sa ai timp de noi pe acolo dar, intr-un mod egoist, ma bucur!!!. distractie placuta in continuare, vreme buna sa aveti!!!
amutza, ti-am vazut fulgul. e o dulce si jumatate! cele cu iepurasii sunt super. da' multa treaba a avut. sa va traiasca domnisoara, sa va bucurati de ea. acusica incepi sa ne pove ce minuni mai face (traznai, evident). de simtit acum ma simt binisor, pot sa spun, dar obosesc foarte repede si ma trage patul, tocmi cind ma trage si Krisztina. in rest, incet, incet...
doris, ma bucur ca sinteti bine. pupam pe inesica, multa sanatate!
ma duc si eu un pic la nani, cit mai e liniste (relativa, ca unul din vecini tocmai sparge ceva ziduri, de, e simbata dupa-masa .
in gashca

23+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:


Gabirus- o sa vad eu ce culoare ramane..asta care o are e super dar numa' Dumnezeu stie cum o fi.

Silvana ,Katik- eu am ochii verzi,tata ii are albastrii,sotul caprui ...asa ca bb seamana cu amantul ...cu nuanta asta de grii-albastrui-verzui.
de dolofan ...e dolofan pun pozeee cu din aprilie-2006

http://pg.photos.yahoo.com/ph/diane7112/album?.dir=1006&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Diana si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
diana, vecinu' ce ochi are???
sa traiasca dolofanelu' lu' mama!!! sa fie sanatos si voios!


23+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

buna dimineata Timisoara!
gata cafeaua!!! cine mai doreste, cine mai pofteste!!!!
rusinika, rusinika, pe pag.5?????? am venit sa mai dau o actualizare!
ce fac fetele? toata lumea e plecata?
noi, pe aci, pe acasa. vad ca a plouat un pic, asa ca s-a dus gratarelul de 1 Mai muncitoresc
na, ma duc sa ma mai invirt pe aci un pic, poate apareti careva!

in gashca

23+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Am avut doua zile super, sambata si duminica am fost la casuta, am mancat la iarba verde, spiridusul s-a tavalit in nisip de s-a facut ca ghita guit si a scos la perle pe banda rulanta. Am cules liliac, in spatele casei e un crang plin cu tufe cu flori albe, liliachii si mov inchis si cum le tineam in poala m/am umplut de frunzulite. La care spiridusul - te-ai mudalit, vai si amal de capu teu. In plus, pe florile din gradina s-au adunat gandaci de Colorado, i-a strans si a anuntat ca am culatit floile de Coiodalo. M/am bronzat un pic si as arata chiar bine dar Spiridusul mi-a prins de nas o clema de rufe si cand a tras-o brusc jos m-a lasat cu nasul julit.

Ana n-am facut reportajul cu fetita care si-a gasit tatal spanzurat si mi-am luat-o in freza dar m-am tinut tare pe pozitii si am sustinut ca vom castiga mai mult respect daca nu-l dam decat daca satisfacem curiozitatea morbida a unora... Multam de pumni stransi dar n-am depus inca CV. Imi trebuie poza si astia din traian nu fac. Merg maine in centru ca data limita e 3 mai. asa ca tine pumnii stransi in continuare.
Amutza multam de urari la adresa sefului. daca s-ar implinii si ale mele, au au. Cat despre batalia olitei e perduta. Spiridusul face misto de noi. ieri seara, in drum spre casa m-a pus de am oprit masina, am despachetat-o si am pus-o langa tufa ca striga veau kaka. Dupa toata tevatura mi-a zambit si a zis nu poate fetita dulce.
Katik - multumesc si tie de ganduri bune. Mai am doua zile pana sa depun c.v. dar imi lipseste o specializare si cum sunt cam multi pe locul scos la concurs nu prea imi fac sperante. In rest, azi vad ca seful nu se inghesuie asa ca am ceva timp de odihna la neuronasi.
Gabi distractie placuta si asteptam povesti detaliate...

La casuta noastra a fost bine dar am trecut si prin aventuri. M-am tras si eu sambata la tol de picnic o rochie lunga si lalaie, belumarin, bluza de bumbac tot bleumarin cu fermoar, palaria de la Iepuras, espadrile, etc. Cum inainte de plecare a trebuit sa dau o fuga pe la releu sa transmit stirea cu Poli am plecat in mare viteza si haine groase am luat doar pentru spiridus. Asa ca seara tremuram si eu si sotiorul de numa. In plus la casuta avem doar o soba, in camera spiridusului. Noi am dormit intr-o duna capatata de la soacra dar dimineata am cam avut senzatii tari. Trebuie sa mai renovam una alta dar n-avem timp si bani. oricum aproape toate lucrurile le-am capatat de la preteni care au demenajat. Asa ca mobila si restul sunt un amalgam care mie imi place. Am de gand sa va pove cat de curand cum arata casuta si sa va pun si poze dar azi am scris cam mult si sper ca mai sunt si altii dornici sa umple repejor capitolul asa ca pupicez.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Salutare

Mamica de spiridus, cu nasul julit:)....trebuie sa fie foarte frumos la casuta, dupa cum povestesti tu.Puiul tau e mortal...tinem pumnii in continuare.

Amutza , vazut pozici cu iepuras printr-e iepurasi...foooarte frumoase pozele.
Diana, vazut si dolofanul mic...multi pupici ca tare e scump

Mare liniste pe aici...se vede ca petreceti.

Am fost si noi dimineata prin imprejurimi sa ne mai familiarizam cu orasul si am luat-o spre Lipova, la iesire din oras am vazut niste casute foarte frumoase si cu bun simt, am ramas impresionata.
Am oprit masina in Dumbravita ca vazusem un parculet pentru copii....mi-a placut ca avea groapa de nisip.
Voi pe unde va mai plimbati puiutii?Am fost si in parcul copiilor, frumos dar cam rigide balansoarele alea si ce mai era.Noi de obicei mergem in locul de joaca aproape de Mall....si aici e cam aproape de strada dar nu le poti multmi pe toate :).

Va doresc o zi minunata in continuare...pupici!

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Buna ziua Timisoara!

Poate va mai aduceti aminte de mine...mai treceam si eu pe aici pe vremuri...nu am mai trecut de mult....

Am o rugaminte la voi, de fapt o intrebare. Caut niste meseriasi buni Romani care ar fi dispusi sa faca lucrari de constructii in Olanda..mai bine zis la mine acasa. Caut din Romania bineinteles pt ca sant mai ieftini.
Daca cumva cunoasteti pe cineva care se pricepe si face lucru bun, imi spune-ti si mie va rog?

O zi buna va doresc !

(poze mami,tati si bb)
(evolutia bb)

Mergi la inceput