Timisoara, Impreuna! ( 76 )

Timisoara, Impreuna! ( 76 ) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai!
Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!


Arhiva sau din vremuri de demult....

Geneza, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,62, 63, 64, 65, 66-Party, 67 -pentru Emma, 68, 69, Editie de Craciun 1-(70),
Editie de Craciun 2-(71), Editie de Craciun 3-(72),de Revelion ( 73 ), 74, Sustinere Maria (75),


Timisoara in imagini...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12


Pentru incepatori, cum se pun pozele , link, etc...Blog DC Timisoara



Sa facem cunostinta...
Noi suntem:


Silvana , mamica de Paul

Doris-Alina , mamica de Ines-Andrada

Gabi Rus , mamica de Lucas si de Eva

Mihi , mamica de 2 Lorand si Arpad

Ana68 (Ana-Maria) , mamica de Luana si de Alex

alexa00 , mamica de Paul

Anda , mamica de Edi

danitin , mamica de Loriana

katik , mamica de Krisztina si de Robi

Gonghy (Laura), mamica de Maya

Mariaa (Simona), isi doreste nespus un copil...

Aida ,mamica de Emma

Lormi, isi doreste nespus un bb

Lore, mamica de Laura

Claudia, mamica de Denisa si de Andreas

Deya, studenta in TM


Album special cu noi toate....

[red] PARTY-CARNAVAL 2007



Ne chefuim dupa cum urmeaza:



Ianuarie

09.01.2001 Paul, kupil de Silvana, zodia Capricorn
15.01.1974 Vali, nasa de Doris, zodia Capricorn
23.01.1976 Cosmin, sot de Anda, zodia Varsator

Februarie

11.02 Alexa, zodia Varsator
18.02.1996 Alex, kupil de Ana, zodia Varsator

Martie

10.03.2004, Loriana, kupila de Danitin, zodia Pesti
16.03.2001, Bianca, kupila de Cioco, zodia Pesti
17.03.2004, Andreas, kupil de Claudia, zodia Pesti
20.03.1074 Mihi, zodia Pesti

Aprilie

03.04.1977 Laura, zodia Berbec
07.04.2001 Lorand, kupil de Mihi, zodia Berbec
10.04.1975, Anda, zodia Berbec
11.04.1979, Lormi, zodia Berbec
18.04.1977 Dan, sot de Amutza(Amalia), zodia Berbec
22.04.1968 Helmut, sot de Claudia, zodia Taur

Mai

01.05.1975 [red]Lore, zodia Taur
03.05.1976, Mircea, sot de Lormi, zodia Taur
28.05.1976 Jaki, sot de Mihi, zodia Gemeni

Iunie

01.06.1975 Aida, zodia Gemeni
08.06.1964 Marius, sot de Ana, zodia Gemeni
17.06.1995 Denisa, kupila de Claudia, zodia Gemeni
22.06.1969, Katik, zodia Rac
24.06.2002, Emma-Aida, kupila de Aida, zodia rac
25.06.2005 Alisa-Talida kupila de Amutza, zodia Rac
27.06.1976, Clau, sot de Laura, zodia Rac
29.06.2002 Ines-Andrada, kupila de Doris, zodia Rac

Iulie

03.07 Paul, kupil de Alexa, zodia Rac
09.07.1970 Radu, sot de Doris, zodia Rac
10.07.1973 Florin, sot de Silvana, zodia Rac
15.07.1973, Romeo, sot de Cioco, zodia Rac
19.07.1987 Dunia, kupila de Marius, sot de Ana, zodia Rac
25.07.2000 Eva, kupila de Gabi zodia Leu
28.07.2006 Krisztina, kupila de katik, zodia Leu

August

07.08.2005, Lucas, kupil de Gabi, zodia Leu
10.08.1971, Calin, sot de Danitin, zodia Leu
15.08.1968 Diana, zodia Leu
19.08.2006, Robi, kupil de Katik, zodia Leu

Septembrie

04.09.2004, Laura, kupila de Lore
13.09.1973 Doris, zodia Fecioara
17.09.2002 Robert, kupil de Diana, zodia Fecioara
18.09.1988,Deya , zodia Fecioara
18.09.1968 Bogdan, sot de Katik, zodia Fecioara
19.09.2006 Maya, kupila de Laura, zodia Fecioara
21.09.1967 Ladislau, sot de Mariaa, zodia Fecioara
22.09.1974, Calin, sot de gabi, zodia Fecioara
25.09.1980 Amutza ( Amalia) zodia Balanta
26.09.2002 Edi, kupil de Anda, zodia Balanta

Octombrie

01.10.1975 Silvana, zodia Balanta
07.10.2003, Arpad, kupil de Mihi, zodia Balanta
15.10.1979, Gabi zodia Balanta
28.10.2003, Luana kupila de Ana, zodia Scorpion
28.10.1974, Mariaa, zodia Scorpion

Noiembrie

15.11.1968, Ana zodia Scorpion
20.11.1970 Danitin, zodia Scorpion

Decembrie

02.12.1974 [red]Claudia, zodia Sagetator
10.12 sot de Alexa, zodia Sagetator
23.12.1974, Cioco, zodia Capricorn
31.12.1970, Laci, sot de Aida, zodia Capricorn

Sa scriem istoria noastra si a copiilor nostri, pentru ca mai tarziu, sa avem cele mai frumoase amintiri!
Poftiti la dat din degete...







www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Da, se pare ca nu-l pot convinge pe sot sa mergem maine in Chicago si ma enerveaza de numa ... daca as avea carnet as merge singura ... asa ca maine toata ziua o sa stau sa ma mut de pe pat pe scaun si invers.
Maria, ma gandesc la voi, multa putere si multi pupici.
Aida, pai zi tu asta e treaba, eu rontai morcovi si alte leguminoase, si crede-ma m-am cam saturat de ele si prefer sa nu manc nimic, si fetele scriu aici de bunataturi care mai de care
Doris, data viitoare fac si poza ... poate totusi il conving sa mergem altundeva, vad eu
Dani, de cartofi copti mi-e pofta cu branza sarata, ceapa, oua fierte si sunca sau slanina ... nu mai scriu ca poate imi iau si eu pe cocoasa da' m-ati inebunit cu mancarurile voastre
Lore, si eu sunt antitalent la prajituri, noroc ca aici imi pot permite sa cumpar tot felu de aluaturi pe care numa le umpli cu ce vrei si le pui la copt.
Anda, cred ca ti-am mai zis, da iti mai spun odata: concediu placut si odihna cat incape. Aaaaa, m-ai intrebat cand venim acasa? Asta face parte din programul SF inca, poate la anu, nu stiu, anu asta sigur nu. Anul asta am vrea sa aducem ori pe maica-mea ori pe soacra-mea pentru cateva luni.
Laura, ai grija de picior, pune ceva acolo, da' stii tu mai bine ...
Kati, ai facut ordine in Bangladesh?
Ana, tot secretarita esti?
Claudia, Lormi va pup


Va pupa
Silvana si Spidermanu Paul



Poze cu noi
www.onetruemedia.com/shared?p=49637cc8cc6e5649623278&" target="_blank">Craciun 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Neatza !!!!
Am facut cafeaua si va astept.
Astazi incerc sa fac alta crema asa ca o sa va zic cum iese.Si o sa gatesc si felul doi pentru ca a dat Laura comanda.
Laura o sa pun in aplicare sfaturile tale
Silvana vreau si eu la CHICAGO.Ma iei???
Katik ,Doris,Danitin,Aida multi pupici
Claudia ai scapat de musafira?Si sper ca nu mai gatesti si astazi ,mai odihneste-te
Maria pentru tine o imbratisare speciala si ai grija de tine

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna dimi!
Hai ca am dormit ca belfarul amandoua fara treziri deloc.
Am dat lapticul la bubulina si vad ca nu mai spune nimic,e la ea in patutz si cred ca o adormit.Da nu ma duc sa vad ca ma aude si se trezeste....oooooooffffffff.......vorbeam de lup si lupa plange sa merg sa o iau de acolo

Aida am o unflatura cat o palma si incepe invineteala
Cine stie ce o avut Emma ta ieri,o fi fost agitata de la vreme,poate nu si-o fi facut somnicu cum trebe?
Pisicutzul operat cum mai e? Nu ai mai spus nimic de el.

Lore nu ai spus totusi ce prajitura ai vrut defapt sa faci? Cu blat sau cum?
Hai baga aici ce vrei sa faci azi si poate te ajut daca ma pricep.

Dana ce mi-ar placea si mie ca barbat'miu sa fie omu' ala "instant".Acum sa imi spuna HAI ca io si execut.....dar din pacate eu trebe sa trag de el....... pana abia,abia se moshmondeshte sa ne carabanim undeva.

Silvana pai daca nu vrea de ce nu iei Spidermanul si sa mergeti prin oras,poate la un loc super de joaca pentru amandoi?
Banuiesc ca acolo sunt astfel de locuri excelente.....sau viziteaza si tu ceva interesant. Hai ca ti-am dat ceva idei

Azi iar e soare fain,ma spal pe cap,ma aranjez si iesim dupa amiaz prin oras cu bubulina. Ca ieri am lenevit ca o morsa la mama.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Fetilii hai uite ca va dau pe langa data de Lore eu va dau o CIOCOLATA CALDA.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Laura este o prajitura la care se face un blat din albusiri ,faina ,ananas.Din galbenusuri se face crema .Iar deasupra se pune glazura .
Astept sfaturi.Blatul mi-a iesit .

un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Timisoara!

Mama ce de cafea...ce bine ne prinde...
Am inchis cap vechi, ca voi ati uitat...
Beau si eu o gura de cafa si revin...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hai ca eu transfer aici ce am scris la cap.vechi :

Ia poftiti somnoroaselor,aici era cafeaua,nu stiu ce are Andi de se tot trezeste noaptea si numai vrea sa doarma,a venit la noi in dormitor si dupa calareala si impinsaturi eu nu am mai putut dormi,nici bine nu am atipit dupa vreo cateva ore de foieli ca baiatu numai vrea sa doarma (de la 6) vrea tv,vrea sa mearga la oma,etc,se trezeste cu niste nervi de am dureri de cap toata ziua,acuma bineanteles ca doarme nici treaba nu are,a adormit ca nu a vrut tata-si sa ii deschida tv.
Laurel am citit delicatesele tale de ieri,dar imi pare rau de incident,asa e cu copiii nazdravani in casa,la mine ce e mai rau ca vesnic ma calca pe picioarele cu bobbycar,bicicleta,motorelectric,uita sa puna frana si isi da direct in picioareele mele,asa ca nici eu numa stiu nr.vanatailor de pe picioare.
Dani ma bcur ca v-ati simitit bine ieri in final,dar intr-adevar e tare nasol sa nu stii cu o zi inainte,sa te pregatesti,ca doar noi trebuie sa facem bagajele ptr.toti si daca lipseste ceva tot in capul nostru se sparge,mai,mai,dar mai rau ar fi cum spune Aida sa iti spuna ca mergeti si sa se schimbe la 180 asta chiar m-ar scoate din sarite,pe oricine cred,sa stai cu bagajele facute sa astepti sa pleci si apoi sa vina sa iti spuna ca nu mergeti niciunde,i-asi da cu valizele-n cap.
Lore stai linistita ca am aruncat si eu la prajituri nereusite de am zis ca ma las de cofetarit,dar uite asa inveti,imi parea rau de ingrediente,dar asta e,depinde ft mult de starea noastra psihica ca sa reuseasca o prajitura mai dificila,eu tot pe fuga fac si nu cantaresc tot timpul ingredientele,asa cum ar trebui.
Silvana baga si tu macar in weekend ceva mai consistent,de ce m-ai batut?tot la salate esti sau mai rau cum zice Laura la karote?
Distractie placuta azi si eu amniste poze cu niste cladiri impresionante din state de nu le mai stiu nr.fratele meu cu sotia sunt in Atlanta de 8 ani,trimit la poze de ma doare capul nici nu stiu sa ma uit la ele,ce turnuri inalte si in Chicago cunosc timisoreni,banateni plecati de multi ani,sunt multe de vazut in America,fratele meu a fost cam peste tot,cele mai faine poze a trimis de la Grand Canion acolo a fost intr-adevar super,ei asta si-au propus sa mearga sa vada toate locurile frumoase din state,nu au copiii,isi permit,fratele meu e al 3-lea antrenor la juniori din state la Free Climbing,el fost campion national asa a si plecat in America si s-a descurcat ft bine,mai faceam si eu sportul asta extrem pe la Herculane,mi-a placut,dar nu am luat-o pe urmele lui, de 2 ani vine cu copii in cantonament in ro la Herculane,s-au indragostiti copiii de ro,vor sa vina in vacanta sa viziteze mai multe la noi,castelul de la Bran bineanteles,ia uite ce m-am apucat de povestit.
Doris mersi de link,stiam eu ca nu pun ei poza unde am trimis-o eu,vrei sa iti deschizi salon de coafura privat?ai cam multe planuri draga mea,facultate,afacere proprie?Sa dea Dumnezeu sa se implineasca toate.
Lormicum mai esti?
Deya mai scoate nasul din carti si cursuri.
Anda cred ca e plecata deja la distractie si hodina,bravo ei!
La Maria ne gandim toate.
Katik,unde esti,scoate nasul din bucatarie,sau inca mai dormiti,vi-a prins bine plimbarea de ieri.
Da vad ca mai sunt altele care se lauda cu soti lenesi si fara initiative ca al meu,nu sunt singura,eu cred ca e un sindrom deja,bine ca-i mai suportam si eu am vrut sa il iau pe Andi ieri si sa plec putin cu el intr-un loc de joaca in alt oras,asa obosita si afumata de la atata gatit,ca degeaba m-am rugat de sot ca el a preferat sa-mi spuna cu nonsalanta ca el merge sa se intinda putin dupa ce a mancat,fata pana seara a stat la noi,in loc sa vina cineva sa o cheme acasa,a venit sa ii aduca cheia ca parintii plecasera in vizita la cineva,am facut cu nervii si nici nu prea mai am mancare ptr azi asa ca trebuie sa ma gandesc iarasi ce sa mai pregatesc la pranz.

Album Claudia

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Pai crema de galbenusuri si mai ce?
Ca sigur mai trebe ceva.
Zahar sau cacao sau margarina sau.....?
Hai baga cum tre facuta crema.
Pe abur,pe flacara direct?


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata si de la mine si pt

Bey Silvana si tu pui la suflet , da ignore cand vezi miam-miamuri pe aici a altel nu merge.

Fetelor cu 180 de grade nu se refera doar la plecari. E vorba si despre anumite convingeri etc ... azi zice ceva si eu duc munca de lamurire ca nu e bine si nu merge bla-bla-bla , iar a doua zice ca el nu a zis asa ceva sau ca nu avea cum sa zica ...

Ma duc sa ma cafelesc. Va pe toate



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Hai ma Aido ca nu pot sa dai tot timpul ignore,mai ales de noi (eu si Silvana)care suntem departe de casa,de prietene,de parinti,neamuri si suntem cumva legate de sot,nu poti sa te iei de una singura sa te duci undeva tot timpul,voi pe acolo mai vb cu vreo vecina,prietena,sora,verisoara,etc,dar noi... ce ne facem,daca eram la tm nu sufeream deloc din cauza asta ca aveam cu cine sa ies la plimbare cu copiii,dar aici,stau toata ziulica copiii astia numai cu ochii in tv,pc,cum spui tu de Emma ca prin curte se joaca,stii ca e fericit copilul tau,dar eu nu ii vad pe ai mei deloc fericiti,daca unul zice una (adica eu) si sotul alta tot timpul,mai ales cand vrem sa organizam ceva.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia

Mergi la inceput