Impreuna, Timisoara! (31)

Impreuna, Timisoara! (31) | Autor: mitzuka

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12179" target="_blank">Albi(Diana),www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=720" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19968" target="_blank">Amonar(Ramona), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17611" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3686" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=126" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11(Alina) www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13951" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15640" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3921" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21023" target="_blank">danyella_1982, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13912" target="_blank">dedy (Felician), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22249" target="_blank">dia_bi,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20209" target="_blank">Diana1971, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11742" target="_blank">dia_codat (Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12565" target="_blank">Doris-Alina, ,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22710" target="_blank">dreams2party,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16404" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14951" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13859" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=322" target="_blank"> Ionela-Roxana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20946" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19625" target="_blank">katik,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17044" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1288" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17590" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20520" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13805" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2035" target="_blank"> psxman (Radu), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5255" target="_blank">Silvana,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22759" target="_blank">valiM

Ne-au vizitat:
Aileene, Alcristina, Aldona, Alice54, Alina, andanii, Angela Panduru, bychi, b_bea, blackpanterro, bvali, canda_h (Angi), cgabriela, cosmina, cristina nagy, Dorsilia, Gianina-Alina, ingerash, liliana csaki, marius, mcrmiki, mindy, majaginn, Mi-Ka, mirona, mutti, pashosha, Sybille, sim1, strumfita, Viorela Hoff, Zoe

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61375&whichpage=1" target="_blank">(30),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60097" target="_blank">(29),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59327&whichpage=1" target="_blank">(28),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58708" target="_blank">(27),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58438&whichpage=1" target="_blank">(26),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58265" target="_blank">(25),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58008" target="_blank"> (24),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57754&whichpage=1" target="_blank">(23),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57424&whichpage=1" target="_blank">(22), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57075&whichpage=1" target="_blank">(21), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56769&whichpage=1" target="_blank">(20), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56358&whichpage=1" target="_blank">(19), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55987&whichpage=1" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55525&whichpage=1" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:

Andrei, fiul Dianei 1971(8.11.2005,Scorpion),
Diana (Albi?)(9.11.1982, Scorpion),
Ioana, fiica lui Irina Claudia (14.11.2001, Scorpion)
Ana68 (Ana-Maria)(15.11.1968, Scorpion)
Matei, fiul Corinei(gangurici licurici)(17.11.2004, Scorpion)
Mircea sotul lui Zoe(19.11.1975, Scorpion),
Danitin,(20 noiembrie, Scorpion)
Alex Stefan fiul lui Zoe(28.11.2004, Sagetator)


Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9),(10)




Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

assa, iti tinem si noi pumni, stiu cum e... am trecut si eu prin faza asta, si din fericire s-a terminat cu bine. Sunt sigura ca se va intampla la fel si in cazul vostru. Si daca tot ai intrbat de carti pe care le-am citit cat am fost gravida, iata ce am gasit eu: Bebelusul este o persoana-Bernard Martino (Teora), Cel mai simpatic ghid de sarcina (Humanitas, nu mai stiu autoarea, e o americanca) si Ghidul femeii insarcinate (Teora, nu mai stiu autoarea, o frantuzoaica era, si sper ca-mi amintesc bine titlul). Toate mi-au placut foarte mult. Ghidul de sarcina e intradevar simpatic, m-am distrat copios citindu-l, e bine sa afli ca mai sunt altele care trec prin starile tale, ba chiar si mai si. Bebelusul este o persoana e minunata, a fost si documenatr, din pacate nu l-am vazut. Iar Ghidul femeii insarcinate m-a ajutat pentru ca e impartit pe saptamani de sarcina, si la fiecare sapt. iti spune cat e de mare bebele (media, binenteles), cand ii apar mainile, picioarele, ochii... In fiecare saptaman citeam capitolul corespunzator si binenteles ca trageam cu ochiul si la urmatorul.
Cat despre sarcina, eu am avut una foarte usoara. Mi-a fost rau in luna a 3-a, din fericire n-a tinut mult, nici nu am vomat, insa erau zile cand imi era rau de dimineata pana seara. Cam atat, pe urma n-am avut nici o problema. Prin ultimele luni, si mai ales vara am baut multa limonada, dar fara zahar, ajuta la reducerea retentiei de apa, in cazul meu a functionat, nu m-am "umflat" aproape deloc, dupa ce am nascut aveam cam cu 5 kg in plus fata de cat aveam de obicei, iar cu colicii lui Matei le-am pierdut si pe alea in vreo 2 luni. Asa ca, sper sa ai si tu o sarcina usoara.
Salutari la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Anca (dreams2party) multumim de invitatie. Tu ce clovn vei fi?
Ca Ioana mea e disperata dupa clovni....asa ca daca te prinde nu mai scapi de ea..
O sa ajungem si noi maine sau poimaine.(tot in Piata Unirii ?)Multumesc si pt cealalta informatie !Te pup!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

dreams2party:si noi tot in week-end vom veni.
irina:bati si la noi cand pleci?Eventual poti suna cu vreo 30min inainte ca sa il imbrac pe Paul.
Numai bine,
Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Merci de incurajari fetele! Incep sa ma obisnuiesc cu ideea. Sunt ok si sper sa fie totul ok.
gangurici_licurici"Cel mai simpatic ghide de sarcina" mi l-a mai recomandat cineva, +"Mama si copilul" , cartea aceea mare de Johnson&Jhonson. O sa vad pana la urma ce gasesc.
Mi-a mai zis cineva de o emisiune la National Geographic, se numeste "In pantece" (In the Womb) si am vazut ca e in reluare de mai multe ori incepand cu 29.11.2005.
Asa ca ma documentez
Deocamdata nu prea mi-e rau sau altceva...am avut ceva dureri, dar au trecut.Oricum e prea devreme, cred!
Katik..sa nu exageram , da ?Era un punctulet, care nu cred ca se mai divide...ca s-a divizat si el la timpul lui!!!

O sa vin si eu la intalnirea de sambata viitoare, in masura in care vremea nu permite deplasarea din localitate. Altfel e ziua lui socrela si trebuie sa mergem in Ardeal. Ca eu optez pentru intalnire si nu pentru deplasare, asta e alta poveste....
Dar de-abia astept sa va cunosc!!!
Va doresc un we placut si ne mai "citim" pe luni

p.s Ceai de galbenele e voie in sarcina?Am avut ceva probleme cu stomacul si am ramas cu "placerea" asta de a bea ceaiul de galbenele care-mi facea bine...


Assa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_bi spune:

salutare fetelor am intrat si eu putin ca deseara plec la orsova si nu mai intru pe forum pana duminica seara asa ca vreau sa-i spun dianei bun venit acasa.Katik ma bucur ca te simti mai bine si bineinteles ca treb udata masina.Amutza nu reusesc sa vad pozele nu stiu care e cauza.v-am pupat si va doresc un we placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Assa ceaiul de galbenele nu are nici o contraindicatie in sarcina. Si eu am baut si n-a fost nici o problema.

Fetelor va urez si eu un week-end placut si ne auzim luni!Doamne ajuta.

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Diana, sigur ai sa te descurci ... si daca ceva nu merge ai aici o gramada de mamici cu diverse grade de experienta asa incat o sa plua cu raspunsuri la intrebarile tale. Si eu am nascut cu cezariana si cu toate astea am reusit sa alaptez pana la 6 luni, cat despre probleme post operatorii ... daca e ceva scrie-mi si iti raspund cu drag.
Angi, pai e revoltator ce s-a intamplat, auzi, nu i-au mers franele, pai pe tema asta puteau sa-i retraga autorizatia de taximetrist, daca in loc de tine era un pieton pe trecere?. Pacat ca nu i-ai facut scandal, merita
Assa, nu are nimic faza cu vopsitul. Eu m-am vopsit pe toata perioada sarcinii, singura concesie fiind ca am trecut la o nuanta mai inchisa, ca sa nu fiu nevoita sa o fac foarte des. Mi se pare ca e cam ca si cu drobul de sare. Conteaza mai mult starea ta de spirit, sa te simti bine, sa fi frumoasa si fericita, astea toate le simte bebe.
Imi pare atat de rau ca am vazut tarziu mesajul cu party-ul din Unirii. Ce i-ar mai fi placut spiridusului...Poate cu alta ocazie.

Si acum, vesti importante si super pentru mine ... Un tip, din Canada, producator de filme documentare, cu care am mai lucrat cu ani in urma, a venit in Romania sa faca un documentar despre sate, traditii, distrugeri in epoca comunista, migratia peste hotare, etc. S-a gandit la mine pentru partea de prezentare. M-a sunat, oferta e super tentanta, se lucreaza profi si pe bani frumosi. M-am intalnit cu el, am dat proba de dictie si de voce, m-au filmat si unda e verde. Acum, inca o chestie. Tipii au concetii clare despre cum trebuie sa arat. Stiam asta, data trecuta Ray a insistat sa am parul prins - si avea dreptate, dadea mult mai bine. Ideea e ca, la indicatiile lor, mi-am deschis nuanta la par putin si m-am tuns scurt. Arat super!!! In plus, pentru ca vor sa mai slabesc putin mi-au aranjat consultatie la nutritionist si program de miscare (nu stoiu inca ce va fi aerobic, fitness, ...). In 2 saptamani trebuie sa arat asa cu vor ei, chestia e trecuta in contract! Ma bucur asa de mult, imi place cum lucreaza si daca reusesc va fi super din toate punctele de vedere. Singura problema e ca in 10 decembrie avem Telemaratonul Sperantei si voi avea program super incarcat.


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Salutare fetele

Doris pai pozele cu Silva cand le pui? vrem sa vedem si noi cum a fost diva la nunta. Si luni e perfect si ora numai sa reusesc de Alisa ca ea cand tre' sa plec atunci de obicei vrea tzitzi. Vreau si vopsit si tuns. Pentru detalii te mai sun eu, ok?

Diana1971 bine ati venit acasa! o sa vezi ca iti vei intra automat in postura de mamica. Totul va veni de la sine. Asa ca nu te mai stresa deoarece instinctul de mama isi spune cuvantul. Multa bafta in continuare si ai grija de prichindel. Si te mai rugam cat de curand sa pui si niste pozici cu el, si voi, de ce nu.

Assa itr-adevar este emisiunea pe National Geografic si este super faina. A fost toata vara reluare. Este in doua parti. Eu am vazut doar a doua parte si m-a fascinat. Eram chiar in acea perioada cu sarcina. Dar din reclame am vazut ca si prima parte este foarte interesanta si, de ce nu, si educativa. Eu am primit de la medicul meu ginecolog "ghidul femeii gravide" si m-am mai documentat si din "ghid de educatie sexuala la femei" parca ii spune la carte . Am tot cautat-o sa o cumpar, dar nu am gasit-o. Eu o imprumutasem de la o prietena.

Mai Simina pai cand te-am prins si eu pe mess tu te jucai Harry Potter? Pai treaba-i asta? poate te mai nimeresc eu in viitorul apropiat. Sanatate la Deianu mic.

Dia_bi scuze eram la masa cu Alisa cand ne-ai salutat si nu te-am vazut si imediat dupa am incercat sa te apelez si nu am reusit, cred ca plecasesi deja. Mai vb. Te pup si felicitari pentru masina. Incet, incet va aranjati voi.

Mai am treaba fetelor si ne mai " auzim".
Si momentan spun si eu prezent la intalnire.
Daca se iveste ceva pe parcurs o sa anunt.

Va pe toate deodata.

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara tuturor,

Se pare ca la servici va mai continua ceva vreme zugraveala,important este ca pe palierul nostru este gata treaba...Arata mai alb acum biroul nostru si miroase a nou...

Angy,bine ca ai scapat cu bine din accident si nu a fost mai rau!Adevarul e ca traficul intens si pe mine ma zapaceste...vorbesc din amintirile mele de soferita amatoare...
Doris,e nasol cu treburile de zugraveala.Daca eram acasa era o chestie,ca nu ma vedeau decat ai mei,insa,iti dai seama,la 16.00 plecam spre casa aratand precum tanti care face curatenie...Ma rog,s-a mai linistit treaba in zona noastra...acum se lucra pe alt palier.
Anca,de teambuilding s-a ocupat "Codecs"(banuiesc ca asta se ocupa prin toata Romania cu asa ceva),iar institutia in care muncesc se numeste "Inspectoratul General pentru Comunicatii si Tehnologia Informatiei",adica IGCTI.
Diana 1971,multa sanatate si tie si lui bebe Andrei,sa va reveniti cat mai repede si bebe sa fie papacios!
Silvana,sa speram ca ne vom revedea!
Katik,pai ce a fost la servici cu smotrul nu-i nici 5% din ce am de facut acasa...asa ca poti spune ca am facut incalzirea.La servici e una,acasa fac pentru mine,nu?Asa ca interesul meu vis-a-vis de curatenia din birou e...aproape de nivelul marii.A trebuit sa ajut,nu?,ca asa e frumos si in plus nimeni nu mi-ar fi curatat biroul de praf si alte varuri.
Simina,sanatate mult micutului !
Danitin,bafta in viitoarea ta colaborare....!


Fetelor,am citit si eu anuntul postat de Doris reveritor la petrecerea cu clowni din Pta Unirii si m-am bucurat.Asa ca am sa incerc sa ajung si eu cu ucigasii mei de neuroni maine,sambata,dupa ora 16 in Unirii,poate vedem si noi clownii....Super!

Va doresc tuturor weekend frumos si placut!



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara, Timisoara!

Cred ca sunteti inca la distractie cu copii, sa vedeti clovnii...
De abia astept sa veniti sa ne spuneti cum au reactionat puiutii!

Si sa aflam cine vine maine in tura a doua?
Probabil venim si noi maine.
Am fost sa-mi caut ceva frumos de imbracat, pe jumatate am rezolvat-o.
Am gasit Pantaloni, nr, mare...yesssss!
La capitolul bluze, constat cu disperare ca la nr. mari e tare greu, numai din alea de babe...
Mai am timp pana la Marele Eveniment.
I-am luat si la Ines ceva frumos.
Cand va intoarceti, sunt aici, sa-mi povestiti.



DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput