Impreuna, Timisoara! (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna seara

va multumesc muult pt urari !!!

suntem bine...andrei e papacios....ca dovada a mancat deja sfarcurile lui mami si imi ies ochii ca la melc in ciuda garmastanului cu care ma dau.ma bucur ca este laptic...
poze voi pune cat de repede pot....

As avea o intrebare: ranile pe sani dureaza toata perioada de alaptare?? sau se fac numai la inceput?

va pup
diana si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Diana, ma bucur ca ai lapte si micutul e papacios.
Eu aveam rani de toata groaza, asa ca te inteleg.
Dar, da-te pe sani cu crema Bepanthen, dupa alptare, si stai pana la urmatorul supt.
Inainte de urmatorul supt cu 15 minute, speli bine zona cu apa si sapun si repeti aceeasi chestie.
Asta m-a invatat o asistenta in maternitate.
Si vezi ca exista si aparatoare din silicon.
Eu le-am folosit cu succes, cel putin pana imi treceau ranile.
Sincer, la inceput, e destul de dureros, eu chiar nu simteam deloc acea senzatie minunata cum citisem in carti.
Sanatate si asteptam poze...bineinteles cand vei putea sa le pui!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!am vazut .

multumim pentru invitatie anca-party. a fost super! imi cer scuze ca a trebuit sa fugim, din pacate Krisztina s-a speriat de scula de umflat baloane (a crezut ca este ceva de controlat urechea bolnava)si a inceput sa urle cu spor. nu s-a linistit decit cind s-a vazut in masina, pe drumul spre casa. incerc s-o mai aduc, poate revine la sentimente mai bune.

Gabi, mi-a parut bine sa va cunosc. printesica ta e super!!! imi cer scuze de graba cu care am plecat.mi-ar fi placut sa mai stam putin dar daca s-a dat alarma...

Danitin, mult succes in tot ceea ce faci! vom vedea si noi rezultatul?spor la treaba!

Assa, nu se stie niciodata!!!! la mine pina in luna 7 si 1/2 bb era baiat apoi, brusc, peste doua saptamini s-a facut fata

diana ma bucur ca sunteti bine, duceti-o tot asa, asta e cel mai important!

Doris, cum e cu "Marele Eveniment". tot n-am fost destul de cuminti sa aflam despre ce e vorba. si Ines ce a primit frumos

Ana, inseamna ca urmeaza "Episode II"

simina, cum e dejan? multa sanatate!

angy, irina-claudia va salut si

va pup pe toatele, va urez we placut dar poate ca mai intrati chiar daca e we...
eu mai stau putin pe aici, poate mai apare cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Katic, te-ai intors?
Si zici ca s-a speriat printesa de scula de umflat baloane?
Draga de ea...
Cred ca a fost super interesant si frumos...
Si vad ca ai cunoscut si cateva fete.
Asteptam si pe celelalte sa ne spuna impresiile.
Te pup!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot eu!

da doris, asa e cu uneltele astea de chinuit copii si parinti! culmea e ca dupa o vreme a inceput sa pomeneasca pe limba ei, desigur, ce a vazut. si nu a mai plins deloc, poate mai vedem miine. a fost prima data ca a vazut in carne si oase, si arata tare bine!

abia astept sa va cunosc pe toate,ca sunteti


noapte bune, cred ca ma duc la , ca e liniste la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Mey fetelor,iar am ajuns pe pagina a 2,se poate?
As fi mers si eu cu copiii sa vedem clowni,dar fara masina nu ma mai pot urni din casa,iar daniel are de studiat la pian o gramada si mi-e mie lene sa-l urnesc pe el.
Am vrut sa postez si aseara,da m-au inebunit elevii pe mesenger,spuneti si voi ce copii,in loc sa vorbeasca intre ei,de-ale lor, ei vorbesc cu mine.Cand am terminat cu ei m-am dus direct la culcare.
Danitin,misto de tot colaborarea,iar faza cu look-ul e beton,asta da motivatie.Bravo!Ai dreptate cu taximetristul,da m-am pierdut ca fraiera,oricum abia a doua zi am realizat cum a fost exact.Las ca plateste el in alta parte,m-am convins de treaba asta.Important e acum sa se repare masina si sa-mi iau inapoi permisul.
Va doresc we placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

a treia oara ma apuc sa scriu, de doua ori mi s-a resetat calc cind sa trimit mesajul. ceva imi spune ca azi nu treebuie sa scriu nimic.

asa ca va salut pe toate, we placut, sa va odihniti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Katik, imi pare rau ca s-a speriat Kriszti . Nu-i bai, daca vii la intalnirea de sapt. viitoare, mai stam la povesti.

Ana-party, iti sta super in postura de clovn!

Danitin, asa "momeala" as avea si eu nevoie ca sa incep o dieta mai serioasa. In orice caz, FELICITARI! Si asteptam sa vedem rezultatul.

Diana, doar la inceput (cateva zile) se fac ragade, dupa aceea pielea se obisnuieste si nu mai ai probleme. ptr mami si bebi.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna seara fetele

Vad ca va priit invitatia de la Ana-party

Diana si eu m-am dat cu garmastan si a fost foarte bun. Ma dadeam inainte sa o alaptez cu catva timp si dupa ce o alaptam le Alisa si imi lasam sanii dezgoliti. Asa au facut multe fete si rezultatul a fost satisfacator. Pe mine ma enerva faptul ca tot timpul veneau prieteni in vizita si nu stateam prea mult timp cu ei la aerisit, dar tot a trecut.Cel putin mie mi-a trecut. Dupa ce mi-au trecut ranile de la sani ma durea cand sugea. Asta numai in primele 2-3 sapt si apoi totul revine la normal. O sa vezi cum tece de nici nu o sa iti dai seama. Succes in continuare in rolul de mama.

Ma bucur ca v-ati distrat cu clovnii, as fi venit si eu cu micuta mea, dar e prea frig. Va si mai vb.

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Iar am uitat sa o felicit si eu pe Danitin. Ma bucur foarte mult pentru tine, cred ca meriti dupa atatea probleme. Bafta multa in continuare.

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput