Impreuna, Timisoara! (29)

Impreuna, Timisoara! (29) | Autor: mitzuka

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12179" target="_blank">Albi(Diana),www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=720" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19968" target="_blank">Amonar(Ramona), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17611" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3686" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=126" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20176" target="_blank">Angela Panduru, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11(Alina) www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13951" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15640" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20390" target="_blank">cristina_nagy, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3921" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21023" target="_blank">danyella_1982, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13912" target="_blank">dedy (Felician), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22249" target="_blank">dia_bi,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20209" target="_blank">Diana1971, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11742" target="_blank">dia_codat (Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12565" target="_blank">Doris-Alina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4953" target="_blank">Dorsilia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16404" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14951" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13859" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20797" target="_blank">ingerash, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=322" target="_blank"> Ionela-Roxana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20946" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19625" target="_blank">katik,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17044" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2020" target="_blank">mcrmiki, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1288" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11103" target="_blank">Mirona, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17590" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20520" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13805" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2035" target="_blank"> psxman (Radu), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5255" target="_blank">Silvana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20586" target="_blank">strunfita,www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22759" target="_blank">valiM

Ne-au vizitat:
Aileene, Alcristina, Aldona, Alice54, Alina, andanii, bychi, b_bea, blackpanterro, bvali, canda_h (Angi), cgabriela, cosmina,Gianina-Alina, liliana csaki, marius, mindy, majaginn, Mi-Ka, mutti, pashosha, Sybille, sim1, Toria, Viorela Hoff, Zoe

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59327&whichpage=1" target="_blank">(28),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58708" target="_blank">(27),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58438&whichpage=1" target="_blank">(26),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58265" target="_blank">(25),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58008" target="_blank"> (24),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57754&whichpage=1" target="_blank">(23),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57424&whichpage=1" target="_blank">(22), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57075&whichpage=1" target="_blank">(21), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56769&whichpage=1" target="_blank">(20), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56358&whichpage=1" target="_blank">(19), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55987&whichpage=1" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55525&whichpage=1" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:

Mirona (8.11.1974, Scorpion),
Diana (Albi’)(9.11.1982, Scorpion),
Ioana, fiica lui Irina Claudia (14.11.2001, Scorpion)
Ana68 (Ana-Maria)(15.11.1968, Scorpion)
Mircea sotul lui Zoe(19.11.1975, Scorpion),
Alex Stefan fiul lui Zoe(28.11.2004, Sagetator)


Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9),(10)



Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

BUN GASIT FETELOR!!!
Eu sunt tot racita, bag la ceaiuri si lamai in mine, sper sa-mi revin fara medicamente.
Doris, Doamne ajuta-i bunicii tale!!!
Mihi ma bucur foarte mult ca Octa e bine. doamne ajuta-i si lui!!

poze
gio si bb Marco 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Salutare TIMISOARA!
am mai aparut si io ... ca tare greu mi-a fost fara voi ... asa ca sa nu mai fiu in urma spun si eu La multi ani! sarbatoritilor, bun venit noilor venite si insanatosire grabnica bolnavilor, atat celor de aici, cat si celor de acasa.

Dupa cum va spuneam ... al meu sotior e la germania, exact in saptamana asta cand ar fi trebuit sa fiu eu la ovulatie,pe care o asteptam si pentru testul poscoital. Dar parca stim noi cum le oranduieste Dumnezeu? Se pare ca cilcul asta este anovulator, deci a plecat al meu impacat ca nu e el de vina.
Daca tot nu am putut face TPC-ul ... am hotarat sa facem HSG. Am fost la lama luni, marti la internare ... cand colo - infectie. Ovule trei zile si joi seara la control.
Joi ... era in sala de asteptare una ... ne tot masuram in priviri ...deja imi venea s-o intreb: ne stim cumva de pe forumu DC?
Intra asta inauntru si dupa o discutie aprinsa aud:
-iacata-l, aici e. Uite uite asta e micutul, are doua maine, doua picioare, asta e capu, aici e toracele ...
Io de afara ... imi venea sa-mi trag palme.
Inconstienta era deja in 10 saptamani. A tinut-o mult timp inauntru pana i-a explicat cu prenatalele, cu eco, cand si ce sa faca ... ca era cam aeriana fata.
Azi dis de morning ... la spital sa ma internez. Tot drumul ma ciupeam de picioare sa-mi fac curaj, imi impuneam sa nu ma mai gandesc la ce voi face ... eram speriata ca de bombe de ceea ce stiam de la Doris ... si fugeam din iunie de aceasta procedura.
A durat fffff mult birocratia hartiilor pe acolo, apoi statul in fata usii m-a terminat. Pe la 11.30 am intrat eu. Nu a fost prea rau. Doar frica era mare. Rasuflam asa de greu ... ca alea m-au intrebat daca mi-e rau inainte de a incepe dr. sa-mi faca ceva.
La final m-am ridicat frumos si am iesit afara. Eram vre-o 5 fete afara. Le-am linistit si pe ele ... ca inainte de a intra le-am speriat de numa cu povestile auzite de mine despre HSG. Inca o data s-au dovedit a fi exagerari.
La 5 minute dupa faza asta a inceput sa-mi amorteasca mana stanga si sa-mi fie foarte foarte cald. M-am dezbracat la tricou si m-am lipit de faianta de pe hol, m-am mai lungit si pe o targa si in 5 minute mi-am revenit.
Mai rau m-a durut in astea 5 minute decat procedura in sine.
Trompele mele sunt OK. Au putin forma spiralata, dar sunt ambele permeabile.
Deci BETON.
Ei cam astea le-am indurat eu toata saptamana ... de nu am mai avut timp de nimic ... am stat tot stresata si pierita ... dar acum e totul ok.
Maine imi vine si sotiorul acasa ... ca mi s-a facut un dor de el ...

Va pupa fata pe toate.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Vezi Miro? Ce ti-am spus eu aseara, ca nu doare deloc. Te vei simti putin ametita si cu greata urmatoarele zile, dar trece.
Asa ca, si tu, ca si nasa lui Marco trebuie sa va puneti serios pe treaba, ca nu aveti nimic grav.

Fetelor va pupic, weekend placut si spor la cumparaturi la deschiderea Mall-ului.
Pe luni!!!

poze
gio si bb Marco 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara ,

Iata ca vine iar weekendul,in sfarsit olecuta de relaxare,intre doua masini de rufe si un amestecat in oala cu ciorba...

Giuliatm,ce sa fac,draguto?Dau si eu cum pot p-aici cu pixu',ca altfel...La mine sunt doi+ Marius trei si ....le cam fac singurica...Contribuie si Marius la activitatile casnice,insa cel mai mult ma ajuta cand vede de Luana si eu pot sa ma desfasor in voie...Sti tu,ce tot explic...Hai mey,Alina,rarut,rarut,insa n-am tras chiulu' permanent...Si mie mi-e dor de tine,insa,fara suparare,cel mai dor imi e de fiica-ta.Zi-mi ce mai face dulceata aia zambareata?!Junioare?Oho...azi-maine ne chemi la cheful de 1 an...Multa sanatate si va pup pe amandoua!
Amalia,ma bucur sa citesc ca micuta Talida e o dulceata de fetita...Sa fie sanatoasa si papacioasa!Iar tie mamicut-o...spor la dieta!Io nu am tinut si nici nu tin,iar burta e tot mare...La mine cum vrea Mama Natura:de slabesc asa...bine,daca nu...nu!Sunt gurmanda,recunosc si aproape mereu mananc cu pofta...Asa ca ,atunci cand am incercat sa tin dieta m-am ingrasat mai rau...si am renuntat.Eu slabesc in virtutea inertiei,din cauza de stres si timp ocupat cu treburi.De cand am inceput serviciul trebuie sa imi aminteasca cineva ca nu am mancat,altfel uit si ma intreb de ce ma tot doare capul sau ma ia ameteala...Oricum m-am cantarit acum doua-trei zile in urma si am slabit ceva,in jur de 7-8 kile,ca aveam olecuta peste suta,iar acum am 93 de kile imbracata,incaltata...Asa ca ,vorba ta,e bun si serviciul asta de ceva,nu numai sa muncesti si sa castigi ceva banuti...Pupici si numai bine!
Doris,nici nu stiu ce sa zic...Imi pare rau de vestile astea de le-ai scris...Nu pot decat sa-ti doresc sa fi tare si sa fie tot raul spre bine,intr-un final!
Simina,ma bucur ca ti-ai revenit.Ai ramas cu tusea?Ca pe mine inca ma mai racaie,dupa 3 sapatamani de cand am scapat de muci!Sanatate la Deian si tie!
Danitin,toate is trecatoare in viata...Sper sa nu fiu iar inteleasa gresit si de catre tine,insa chiar nu inteleg nici eu de ce se intampla astfel de necazuri...Eu am renuntat de mult sa mai bag in seama si imi zic tot timpul ca viata e prea scurta ca sa ma consum pentru ceva care ma acreste sufleteste...Nu fac nici o referire la cineva anume,vorbesc la modul general,din experienta,din tot ce am vazut si intalnit in viata....Sa ai parte de bine!
Dia,succes in ceea ce ti-ai propus si multa sanatate!
Miro,bine ca ai trecut cu bine si de asta...Uite ca ai fost tare!Doamne-ajuta in continuare!Te pup si multa sanatate!

Va doresc tuturor weekend placut si sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Danitin crezi ca va fi mai usor pentru tine daca nu ai cui sa te descarci? noi aici te ascultam si ne sfatuim si poate te putem chiar ajuta cu ceva. Dar nu chiar sa ne parasesi. Incepusem sa te indragesc si sa ma minunez ce luptatoare poti fi si acum sa lasi armele jos si sa te predai!?! crezi ca e o solutie? hai capul sus si mergem tot inainte, viata-i scurta cum zicea si Ana si nu merita sa ne lasam invinsa ori decate ori ni se intampla ceva rau. Hai curaj poate te putem ajuta totusi cu ceva. Ramane la alegerea ta. Te pup si iti doresc numai bine

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Doris,ne rugam si suntem alaturi de tine.sa dea Dumnezeu sa fie bine.
Danitin,pai mai Dana noi nu facem parte din generatia care depune armele si gata,am incercat si eu sa o fac,dar tot acolo am ajuns si dumnezeu stia ca aveam dreptate,chiar a vrut sa ma razbune,da mi-a mai dat si un strop de intelepciune.Imi aduc aminte de noi doua eu cu recitalul,tu coordonand filmarea,a fost dat si rasdat pe post si eram niste tinere dornice sa facem cariera si chiar am facut-o,uita-te in urma,ai fost profi stiu intimplator standaredele realitatea,nu ai fost aleasa la intamplare,nu poti capitula acum,eu te vedeam de mult plecata de acolo,dar tu stii mai bine ce e bine pt. tine.Eu cred in tine ca profesinalist si nu de la recitalul meu,inregistrat,nu de la alte chestii care ne leaga sa spunem ci pt. ca am fost in multe televiziuni stiu cu ce se manaca.
Fruntea sus!)nu-i comunist!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna seara fetelor

Am revenit dupa o mica pauza,am fost pitin racita, putina temperatura si o oboseala continua care nu stiu de la ce este.
Bb meu danseaza samba , da din curulet si ini trage cateva in diafragma de scot ochii ca melcul...dorm ziua ca noaptea are program de joaca la 12, 4, 7 dim sunt in picioare mamaaaaa si ce as dormi.Doc a zis ca dupa nastere tot asa va face...aoleuuuu.
pe de alta parte am avut musafiri, eu venit ai mei de la oradea, nasii, etc....toti asteptam ...mai ales ca joi am avut 37 sapt fix.
Nu stiu ce s ma fac ca mi s-au umflat gleznele rau de tot.....?????

Irina- sunt ok acuma,nu am iesit nici din casa cateva zile ...tu ce mai zici?

Doris- ii doresc multa sanatate la bunica ta ,stiu ce inseamna o bunicuta si un bunicut.sa va ajute Dzeu sa fie bine.

Bulina- ma bucur ca aud de tine, tot binele din lume tie si lui codruta .

Gabirus- multumesc f mult pt mesaj,nu am mai apucat sa raspund, imi prinde tare bine sfatul tau. Eu o sa cer peridurala, si doc m-a sfatuit la fel.

Mirona- ma bucur ca ai vesti bune,spor la treaba si pt 2 liniute !!!

Mitzuka- se pare ca dam greu una de alta ...multa sanatate,de acum apar mai des pana vine bb ..dupa ...nu stiu !!!

Giova - am vazut pozele ...iti urez inca odata multa fericire si tot ce va doriti !!!!

bun venit noilor fete ..sper sa ne vedem cat mai curand !

va pup
diana 37s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Buna seara la toata lumea!Ce se intampla de e asa liniste?Am tot urmarit toata ziua si nimeni nu scria nimic asa ca mi-am luat inima-n dinti.Chiar toata lumea e plecata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliarusu spune:

Buna seara si bine v-am regasit dupa foarte mult timp!Promisesem sa scriu,dar intre timp am inceput sa "mergem in picioare", asa ca nu am mai putut accesa calculatorul....acum profit ca bb doarme.Numele meu este Diana si baietelul nostru Bogdan implineste 1 an in 1 noiembrie.De obicei citesc la "parintii intreaba....",dar nu vroiam sa nu va salut, asa ca am decis sa revin cu un mesaj.Pina acum am citit si am tot citit si m-am uitat la poze, da de, da de vad pe cineva cunoscut, dar poate nu locuim in aceeasi zona (eu in spatele cimitirului din Sagului).Poate mai e cineva din zona, ca am vazut multa lume inspre Aradului.Sunt profa de mate si acum de meseria mama si casnica.Dar fara regrete!Am urmarit-o mai ales pe Giova(casa de piatra si nastere usoara!-suntem amandoua din Alba).
Alexa00, eu i-am cumparat lui Bogdan chilotei de plastic cu ceva material ca deprosop in interior si nu il irita ca nu il las decit pina la primul pisu, dar tot cu acelasi scop ca si tine.L-am pus pe olita de la 8 luni si acum uneori aduce singur olita pentru pisi-caca,am citit in Mama si copilul ca pina la 1,5 ani nu se pot controla...desi si eu ma lupt cu el cu olita, in sensul ca face la ea, in pampers dar oricum am redus nr Pampers-urilor la 1-2/zi.Eu zic ca merita.
Puteti sa-mi spuneti de unde sa-i cumpar ghetute din piele?Sa incerc in Aurora?Si unde e magazinul Ellipi sau nu mai retin eu cum l-ati numit unde sunt chilotei de plastic, ca ma intereseaza?

Multumesc!
Multa sanatate la toti si pe curind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Otilia,stiu de la pediatrul copiilor mei ca celew mai bune incaltari pt. copii,la pret rezonabil,din piele,anti-platfuss le gasesti in aurora,pe primul rand din stanga(cum intri),sunt vreo 2 magazine vecine,care am impresia au acelasi proprietar,sunt deosebite si ca design.

Mergi la inceput