Impreuna, Timisoara! (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna seara

Diana1971 dragutza gravidutza pentru picioare umflate tre' sa stai cat mai mult cu picioarele in sus si sa nu mananci prea sarat deoarece sarea de obicei retine apa in organism. Ai picioarele umflate deoarece au mai mult de carat decat pana acum si este ingreunata circulatia sangelui. Si eu aveam niste butuci mai ales cand stateam in picioare sau pe scaun. Incearca sa stai cat mai comoda. Ai sa vezi ca dupa ce iese bebe imediat se desumfla. Asa ca nu-ti fa probleme. Ce minunat e sa fi gravidutza!(mai ales daca nu sunt probleme. Parca esti si mai frumoasa, mai "servita" toata lumea iti acorda atentie si asa mai departe. Succes in continuare si profita mult de aceste momente.

Miro mi-am intrebat sotiorul si a zis ca il cunoaste, doar ca nu prea au avut ei tangente. Sotul tau il stie ca "Dan de la magazie" desi nu mai este acolo este la "mandenance" nu stiu daca am scris corect, in fine. Eu va doresc "noroc cu carul" la ce v-ati propus.

Dia_bi azi am fost la Mall dupa-masa si nu am mai intrat decat acum seara la 01.28 ca acum mi-a venit si mie randul la calc. Mai vb.

Am fost la Mall azi si ma tot uitam poate poate fad vreo fata cunoscuta, dar nici o sansa. Ce fain este si ce mare ca nu mai stiai pe unde sa te duci, dar pacat ca nu este inca terminat era si mai spectaculos. Am fost la Mag MiniBlu sa vad ce lucruri au pe acolo si am vazut patut cu masa de infasat destul de dragute si nu erau asa de scumpe. Si lenjerii si niste fotolii pt copilasi cu canapea foarte faine.Aveau mai multe lucruri dar nu am avut timp prea mult de stat ca in primul rand eram cu sotul si el nu are rabdare sa se uite la fiecare lucru in parte si in al doilea rand era fatuca mea acasa si nu am vrut sa o las atata timp ca acolo daca mergi tre' sa ai mult timp sa vizitezi tot ce e pe acolo. In fine sunt lucruri foarte faine dar si scumpe dupa parerea mea si buzunarul meu. Ei, am povestit cam mult si poate v-am plictisit. Prin urmare ma voi duce la culcare ca e cam tarziu desi de foarte mult timp in coace asta este ora mea de dormit asa ca Diana1971 si celelalte gravidutze profitati cat puteti cu somnul ca o sa-i cam duceti dorul cand vine bebe.

V-am pupat si va doresc noapte buna in continuare

POZE

Amutza+Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna dimineata

Cred ca toata lumea doarme nu ca mine .....buha pe aici/
Azi am fost la Mall si m-am intalnit cu Giova....arata super ...m-am bucurat mult sa o vad.
Ma-m socat de niste preturi .... am vrut cioco..truffe...stiti cat este kg ...1 800 000 ....am crezut c nu aud bine.
Amutza- am incercat sa stau cu picioarele in sus dar degeaba . M-am simtit parca mai bine cand circulam zilnic 4,5 ore.de dormit dorm aiurea ...dar dorm bine.

otilia- multe coincidente ...si eu stau in zona ..ma rog ..in Steaua, sunt si profa de mate si astept si un bb acum .Am intrat in concediu prenatal din sept.Poate ne vedem .
Ghetite din piele dunt in Traian...e cel mai bun magazin de pantofi de copii....langa fabrica de bere, peste drum...putin in stanga - daca stai cu spatele la intrarea in restaurant.

va pup
diana 37s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

La multi ani! SIMINA
sa ne traiesti, sa ne mai deschizi capitole si sa ai parte de tot ce-i mai frumos in viata alaturi de familia ta.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna timineata,
am intrat repede sa-i urez Siminei La multi ani!, dar acum ca i-am urat .... sa mai stau un pic si cu voi la taclale.
Simina tre sa-ti dau niste explicatiuni ... dar ne vedem pe mess, ok?
Danitin nu stiu motivul pentru care treci prin asemenea stari ... dar cunosc senzatia. In ultima luna am incercat-o de cateva ori. Daca doresti sa stam de vorba ... oricand. Ma alatur si eu fetelor si te rog sa ramai intre noi, poate putem sa te ajutam cu ceva. Mai gandeste-te.
diana1971 nu stiam motivul pentru care absentai ... aha raceala. Ai grija de tine pe ultima suta de metri. Si zici ca bagi un scorpionutz? Fain, faina zodie.
otiliarusu iti urez bine ai venit pe topic, eu nu te-am mai zarit pe aici. Sa-ti traiasca puishorul ... tot scorpion. hi hi
amutza aseara ii povesteam sotului de voi, dar cum nu eram in fata calculatorului si nu puteam vedea lista ... nu puteam sa-i dau detalii despre al tau sot. Atat am stiut sa-i spun ca-l cheama Dan. Si cica e plin solectronul de DAN. Astept sa se trezesca si ii spun ca e vorba de cel de la magazie.
Merci pentru norocul cu carul.

Am fost si noi ieri scurt (ca al meu era obosit de la drum) la deschiderea Mall-ului. Nu stiu daca s-s si intrat aseara ... ca nici nu am incercat si nici nu-mi doream sa ma inghesui pe acolo ... dar am stat putin la concert. I-am vazut pe cei de la Activ si pe Holograf. Cand a aparut Dana Nalbaru ... am plecat deja. Mi-as fi dorit sa-i vad pe cei de la Proconsul - ca-s fan ... dar era deja tarziu.
Cei mai penali mi s-au parut cei de la activ. Au cantat 5 piese, dintre care 2 erau inregistrari. Se simtea cras cand era live ... deoarece scotea asta la falseturi ... ca ma zgaria pe mine urecha mea de nepriceputeanu. In fine ... ma gandesc doar ca o fi fost racita fata ... ca prea le ragea. Sa zicem ca sunt la inceput. Holograf ne-a dat clasa ca de obicei ... ca daca mai ramaneam si la Bodo ... eram prea vrajita - si ma tinea mult, sa mai pot scrie vre-un mesaj.
Hai ca iar m-am intains ... cat pentru toata saptamana ... ca de maine iar avem un neamt pe cap. Acelasi ... cu acelasi proiect ... cu modificarile de rigoare.
Partea nasoala e ca joi apare si seful cel mare (neamt) si asta sta pana sambata. Deci o sa avem o saptamana de pomina.
Va pupez ... si ne vedem saptaluna viitoare.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI SIMINA!

Gabi, mamik de Eva si Lucas
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI LILI (BULINA)!!!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:


LA MULTI ANI SIMINA!!!!!!!

LA MULTI ANI LILI!!!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, Timisoara!

Acum am ajuns acasa,de la buni.
Este putin mai bine, in sfarsit au reusit sa gaseasca un medicament care sa o ajute sa respire.
Azi noapte a fost mai bine, nu a mai avut nevoie de oxigen, deci sansele sa scape acum sunt mai mari.
Azi a mancat, ba chiar a reusit sa vina pana la geam s-o vada pe Ines.
Va multumesc din suflet tuturor celor care ati fost cu gandul alaturi de mine, si pentru rugaciuni, au avut efect.
In primul rand pentru Simina:

Un sincer LA MULTI ANI FERICITI !



Sa fii sanatoasa, fericita, alaturi de familia ta si de comoara ta Deian...
Sa ai parte in viata numai de bine...

Si tie, Lili:

LA MULTI ANI FERICITI !



cu impliniri, cu sanatate si multe bucurii alaturi de toti cei dragi inimii tale, dar mai ales alaturi de Codruta.

Un calduros BUN VENIT,
pentru Claudia si Otilia!

Giova, cum mai e cu raceala?
Irina, merci mult pentru rugaciuni, D-zeu o va ajuta , simt si cred asta din tot sufletul...
Angi, tinem pumnii in continuare...te pup!
Amutza, ma bucur sa citesc ca Talida creste si iti aduce atata bucurie...sa ne mai pui poze...
Mihi, ma bucur ca Octa e bine si e acasa, te pup!
Gabi, merci pentru incurajari, chiar mi-au prins bine, am trecut prin clipe de cosmar...
Simina, ti-a trecut raceala?
Ai musafiri si tort?
Sanatate multa...
Danitin, merci pentru incurajari, ma simt datoare sa te incurajez si eu, in problema pe care o ai.
Presupun ca e legata de servici.
Nu te lasa doborata, lupta doar daca crezi ca merita...
Totul in viata are o rezolvare, iar probleme si oameni binevoitori sunt la tot pasul.
Stii vorba aia?
Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc singur.
Si eu am lucrat in TV si nu mi-a prea placut atmosfeta de acolo, nu ma refer la activitatea meseriei, ci la unii colegi, care uitau de unde au plecat si care aveau curajul sa calce si pe morti pentru a ajunge sus.
Sincer, am ramas cu un gust amar...
Deci fii tare si conteaza pe noi, sigur vei gasi un sfat...
Ana, daca buni isi revine si e ok, intr-o duminica ne vedem?
Poate imi faci o vizita...mi-e dor de tine...
Diana, pentru picioarele umflate, asa cum au spus si fetele, sa le tii pe o perna , mai sus si sa mananci fara sare.
merci pentru gandurile de incurajare...

Scuze daca am omis pe cineva, dar la oboseala care o am si orele de somn pierdute pe un scaun de spital, isi spun cuvantul...
Va pe toate si ne auzim, sper cu vesti bune, tot mai bune...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara ,

Intru si eu abia acum,dupa doua zile cumva agitate...
Vineri ne-am gaurit dintii si eu si Marius,caci am avut intalnire cu tanti stomatoloaga...Iar seara a fost compromisa pentru mine,in sensul ca mi-a ramas timp sa bag rufele la spalat si sa pregatesc ceva pentru cina...Ultima masina a pazit-o Marius,caci aveam senzatia ca traiesc ca in vis,auzeam in reluare si vedeam in ceata,asa de obosita eram...Asa ca pe la ora 11 si ceva mi-am luat ucigasa mica la subtioara si am plecat sa facem intalnire cu patul...
Ieri mi-a fost rau,habar n-am de ce si de la ce...Foarte nasol:senzatie de sufocare,imi tziuiau urechile,greata,stare de voma,vertijuri...ce mai?Simteam ca ma sfarsesc...Cred ca a fost tensiunea de vina,zic eu,caci a venit pe la 11 Dunia la noi si am baut o cafea,cam tare e adevarat si dupa asta m-a luat nebuneala....N-am mai facut nimic,aveam senzatia ca ma prabusesc,asa ca am lasat balta totul si m-am pus pe pat si am stat ca o leguma....Mai pe seara trebuia sa o scoatem olecuta pe Luana pe afara,asa ca am plecat si noi spre Mall...Se pare ca miscarea mi-a facut bine si ploaia,caci am ne-a cam prins ploaia pe drum....Cum Mall-ul se inchisese Marius a zis sa ramanem si noi la concert(Miro,nu ne-am intalnit;noi am stat in partea dreapta a scenei,cum stai cu fata la scena,undeva langa cortul ala unde era echipa cu sunetul si luminile).Asa ca ne-am distrat cu totii si nu mi-a parut rau ca am ramas...E prima oara de cand il cunosc pe Marius,cand il vad cantand si dansand la concert-ca de cand stam in Timisoara,am mai fost noi la concerte de felul asta,dar niciodata nu s-a manifestat ca aseara.Copiii....S-au distrat la greu:Alex a dansat,a urlat,nu stiu cum de nu are febra musculara la gura si la maini...Luana a stat mai mult calare in carca la tata-su,insa si ea a cantat si a aplaudat,a dat din cap,din maini....ce sa va mai spun?A fost totala fiica-mea.Se uitau toti din jur la ea ....Cand au cantat cei de la Class a vrut jos din carca si nu va spun ce topaiala pe ea,ca si eu si Marius am stat cu ochii pe ea ca pe butelie,nu cumva sa zburde 2 cm mai incolo,ca la cat e de mica si cum nimeni nu privea in jos cand trecea,mi-o faceau pilaf....Nu mai vroia nicicum in brate sau in carca...Tre' sa va spun -Miro,ai dreptate 100%- Holograf-ii au fost THE BEST...Au avut un concert super....Mey,eu am vazut oameni mai in varsta decat mine si Marius cantand si dansand pe melodiile lor...Io...!!!!!?????Pai io am fost in delir la Holograf,ca sunt pe sufletul meu si doara cu ei mi-am petrecut tineretea si copilaria....
La un moment dat Marius tot intreba daca mergem.....insa si eu am vrut sa stau si sa ii ascult si pe cei de la Pro Consul....Am stat ,dar numai doua melodii,caci Luana deja avea intalneala cu Mos Ene si atipise cu capsorul pe capul lui Marius,Alex casca sa inghita toata parcarea de la Mall....Asa ca vira spre casa.Cum am venit pe jos pana acasa i-am ascultat mergand pe cei de la Pro Consul,ca se auzea perfect...Acasa am ajuns la 1 si ceva si direct la somn cu noi toti...Eu am mai stat putin si chiar am ascultat ca se auzea,cumva infundat,si cum canta si Banica Jr.

Asa ca am avut parte de aventura frumoasa aseara...
Azi am luat-o de coada:alimentara,piata,mancare,culcat copil la pranz,plimbarica,baie si acum ....pauza si pentru mine.Intre toate astea pune-te masa,strange-te masa....


Zic si eu La Multi Ani ,Simina!,si La Multi Ani,Lili!.Sa aveti parte numai de bine,sa fiti sanatoase,fericite si iubite si tot ce va doriti sa se implineasca!

Doris,sanatate bunicii tale,sa isi revina si sa fie totul in regula.Vorbim....
Miro,cum te simti?Ce mai faci?Poate ne auzim sapatamana asta....
Alexa,te pup si sa ai o sapatamana buna.
Alinushu,nu mi-ai povestit ce face junioarea Alessandra....Tare mie dor de zambareata...

Va doresc tuturor sa aveti o saptamana cat mai buna,plina de satisfactii si realizari si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna seaaaaaaaraa

LA MULTI ANI MITZUKA ! SA AI PARTE DE TOT CE ITI DORESTI SI CHIAR MAI MULT .

LA MULTI ANI BULINA !!!! MULTA SANATATE SI BUCURII ALATURI DE FAMILIE....mai ales ca acum sunteti mai multi ...

Se pare ca s-a cam incetinit ritmul de aici ...am obs ca unele fete au probleme ...poate si de aceea.
Doris ...multa putere sa poti trece de perioada asta ...stii cum e... cand vin ...vin toate odata.Important e ca sunt bine toti sau merg spre bine.

Giova - sper ca ai avut un weekend super...mai vb luni daca ai timp.Cica la Oradea la fosta coop lemnu fac patuturi pt germania 1,40 /0,90...si sunt super...nu stiu daca ai ceva relatii acolo.In germania un patut este 100 euro tocmai am vb cu prietena mea.

In rest ce sa spun... am dormit toata ziua , picioarele tot asa sunt....incep sa doara si sa imi fie cald la ele (numai de la glezna in jos)...am stat in sus cu ele...dar nu vad schimbari .

Stie cineva unde se face eco mamar(si ap bun si medic bun) ...???

va pup
diana 37s

Mergi la inceput