Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117294
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54133
3. Bilantz olguta12 48106
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29128
6. Un nou inceput...(2) danangie 27517
7. scrisoare catre mama Picasso 22215
8. Curiozitate! Ana68 21568
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20175
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20142

post an entry in your weblog   Jurnalul lui marius  Ultimele 50 de mesaje   

marius
  20/09  test
[img]http://s10.postimage.org/qk25207d1/colaj.jpg[/img] [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  12/03  Cercul desfacut
Cred ca mai toata lumea stie ca un cerc este o forma care prin esenta ar exemplifica cu succes infinitul. Daca insa reducem totul la un cerc cred ca ar putea sa exemplifice chiar finitul, sau daca ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  31/12  Un 31 ale unui Decembrie
M-am trezit dintr-un somn scurt - poate sa fi trecut o ora cel mult. Acum e seara zilei de 31 decembrie. Revelionul si cumpana unei noi treceri peste ani sta sa bata la usa. Ma uit pe strada de la ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
2 raspunsuri

marius
  20/12  Ciocoii vechi si noi
Pentru marea majoritate a romanilor si poate cine stie, chiar si pentru istoria ce se scrie sau care va ramane, data de 22 decembrie ar fi varful a ceea ce numim revolutia din 1989. Ca sa fim ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
0 raspunsuri

marius
  16/12  Atunci cand tu spargi bariere.
Desi recunosc faptul ca de de 10 ani de cand, cu mici exceptii, zilnic sunt pe meridianele www.desprecopii.com si as putea sa spun ca am vazut multe, trebuie sa imi recunosc mie insumi ca nu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
2 raspunsuri

marius
  10/12  O clipa...din eternitate
Astazi am decis sa nu mai fiu eu. M-am gandit pentru o clipa cum ar putea sa arate sufletul meu in aceasta secunda. As putea sa scriu, as putea sa cant, insa am gasit ceva apropiat a ceea ce simt ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
3 raspunsuri

marius
  08/12  O brad frumos, o brad frumos
Toata lumea, sau aproape toata lumea stie de acest cantec, fie el asa cum il auzim, fie in diferite versiuni. Si daca nu este vorba de un brad precis este vorba de altceva, insa in esenta e clar ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  06/12  Mugure de salcie
Atunci cand in decembrie este cald in loc sa cada zapada, in loc sa bata viforul si apa sa inghete bocna, se poate intampla sa se iteasca mugurii de salcie. In general cand cineva vede muguri de ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
0 raspunsuri

marius
  06/12  Turta dulce
Ma gandeam acum cateva minute ascultand in goana masinii radioul, pe cine voi felicita de Mos Nicolae? Nicu, Nicolae, Nicoleta... in gand mi se perinda persoane ale caror prenume este astazi ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  02/12  Ghicitoarea aripilor de fluturi.
M-am gandit, m-am rasucit Sa trimit, sa nu trimit? O fi bine, sau gresit? Dar sa scriu, acum ma pun, Doua vorbe ca sa spun. Daca o deschizi in drum, Pun pariu, dar nu stiu cum Habar n-ai, cine-o ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  01/12  Cotidianul...
E clar. Sunt deja de moda veche. Nu sunt un blogger. Am un blog, pe un forum, pe un site si am scris "maruntenii" cum s-ar zice, fara valoare, fara cuvinte mari si fara intrebari retorice la care ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  21/11  5 secunde din viata mea.
Astazi ma trezesc stand in fata televizorului cu telecomanda in mana asezat confortabil. E duminica seara. Cifra 2 - postul de televiziune X. Un boxer il clapaceste pe altul in ring. Cel clapacit ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
1 Raspuns

marius
  20/11  Ganduri
M-am trezit de dimineata prost dispus. Sau mai bine zis ingandurat. Am avut un vis ciudat. Se facea ca in vis eram un vrabioi. Si era luna lui decembrie si era iarna si un frig naprasnic. Iar eu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui marius
3 raspunsuri