Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54133
3. Bilantz olguta12 48107
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29129
6. Un nou inceput...(2) danangie 27519
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21568
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20176
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20142

post an entry in your weblog   Jurnalul lui marius  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

marius
Atunci cand tu spargi bariere.
Acest mesaj a fost trimis de marius pe data de 16/12/2010 la 09:55 .:. 1717  vizionari .. Exista 2 raspunsuri la acest anunt
Desi recunosc faptul ca de de 10 ani de cand, cu mici exceptii, zilnic sunt pe meridianele www.desprecopii.com si as putea sa spun ca am vazut multe, trebuie sa imi recunosc mie insumi ca nu exista o luna din an in care sa nu raman pret de cateva minute, daca nu blocat, cel putin marcat de fapte, impresii, experiente care de care mai diverse.
Acum de exemplu, desi sunt prins in vartejul vietii cotidiene, desi ceva, ceva mai stiam eu ca va fi sa fie, din nou as putea spune ca am fost prins de un fapt, care mi-a redeschis a cata oara ochii, despre voi.
Voi cei care sunteti aici, voi cei care cu gesturi simple dati sperante celor ce sunt in nevoie.
M-am tot gandit cel mult contezi tu omule, cel de langa mine. Habar nu am cine esti, habar nu am ce necazuri ai, habar nu am cum arati si mai ales habar nu am cum iti sunt ochii. Si spun aceasta, pentru ca eu atunci cand vorbesc cu cineva, ma uit intotdeauna in ochii celui din fata mea. Pentru mine ochii sunt legatura sigura dintre noi doi.
Aici insa am descoperit si alte legaturi. Dar acum nu este vorba despre mine, este vorba despre tine.
Tu esti personajul principal al gandurilor mele. Si daca pentru mine tu esti ceva ce ma marcheaza, ma gandesc simplu de tot oare cel caruia tu ai decis sa-i daruiesti o bucurie, oricat ar fi ea de mica sau de mare, oare zambetul acela ce rasare in coltul gurii, oare lumina din ochii in general tristi sau mult prea mult timp seriosi si ingandurati, oare tu ce pret poti sa ai?
Poate ca nu iti pasa prea mult. Faci si gata. Pentru ca asa vrei tu. Pentru ca poti sa o faci. Pentru ca descoperi si te descoperi si in alte ipostaze decat omul ce dimineata se trezeste, si seara se duce la culcare.
Sau poate ca ceva iti spune - de ce nu?
Si in acea secunda, sau miime de secunda in care se schimba o zecime din Univers, in care daca nu se schimba destine, sigur rasar stele, atunci sclipesc pentru mine doi licurici.
Unul esti tu, iar al doilea este cel caruia ai decis sa ii deschizi un zambet pe fata.
Asa incat in aceste momente nimic din lumea aceasta nu poate opri ca suvoiul de iubire fata ce cel de langa tine sa se reverse peste Univers, chiar daca Universul pentru acea clipa este format uneori doar din tine si din el - doi oameni.
Ma intreb, oare cate gesturi voi mai fi fiind sa traiesc pe lume sa le vad, atunci cand tu spargi bariere?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Trimite reactia ta
 

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 16/12/10 @ 10:54 Reply with Quote




Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Back to top

anca_27
*love is the answer*

Posted 16/12/10 @ 15:20 Reply with Quote


Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici
..........................................
Produse la Bazar
...............
La Taclale
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj