Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117324
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54200
3. Bilantz olguta12 48141
4. J D E monica70 38390
5. A murit Laura! craciunitza 29174
6. Un nou inceput...(2) danangie 27546
7. scrisoare catre mama Picasso 22243
8. Curiozitate! Ana68 21586
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20211
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20180

post an entry in your weblog   Jurnalul lui marius  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

marius
5 secunde din viata mea.
Acest mesaj a fost trimis de marius pe data de 21/11/2010 la 23:09 .:. 1608  vizionari .. Este 1 raspuns la acest anunt
Astazi ma trezesc stand in fata televizorului cu telecomanda in mana asezat confortabil. E duminica seara.
Cifra 2 - postul de televiziune X. Un boxer il clapaceste pe altul in ring. Cel clapacit nu mai vede, dar urla ca bezmeticul - "Pe mine nu ma bate nimeni, pe mine nu ma bate nimeni, nu renunt!"

Plici schimb postul.

Butonul 8 - postul de televiziune Y. Trei politicieni si un moderator discuta despre viziunea unuia dintre ei asupra viitorului Romaniei, despre alegeri si sondaje. In fapt era un monolog, de parca ar mai exista si altceva decat un perpetuu monolog social?

Plici schimb postul.

Butonul 1- postul de televiziune Z. O mamica este brutalizata pentru ca indraznit sa-si alapteze copilul flamand intr-un spatiu public. Se termina totul repede si vin alte stiri ... politice.

Plici schimb postul.

Butonul 14 - postul de televiziune T. Un pui de zebra da din picioare incercand sa-si trezeasca mama moarta. Mai incolo tatal puiului nu se hotaraste daca sa plece cu herghelia sau sa ramana cu puiul. Drama sta sa apara. Astept cu infrigurare deznodamantul. Reclama la un produs de spalat.

Ma striga fata cea mica si sunt nevoit sa ma ridic sa plec.
Habar nu am avut ca au trecut 5 secunde din viata mea. 5 secunde de nebunie si de drama. Unde oare sa ma regasesc?
Pasesc in hol indreptandu-ma spre cea mica. 5 secunde. Doar atat.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Trimite reactia ta
 

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 21/11/10 @ 23:11 Reply with Quote
ufffffffffff....oricum nu te vei regasi in fata tv-ului...mai bine citeste o carte!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj