Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117212
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53985
3. Bilantz olguta12 47957
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29027
6. Un nou inceput...(2) danangie 27427
7. scrisoare catre mama Picasso 22145
8. Curiozitate! Ana68 21488
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20119
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20053

post an entry in your weblog   Jurnalul lui marius  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

marius
Ganduri
Acest mesaj a fost trimis de marius pe data de 20/11/2010 la 19:20 .:. 1712  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
M-am trezit de dimineata prost dispus. Sau mai bine zis ingandurat. Am avut un vis ciudat. Se facea ca in vis eram un vrabioi. Si era luna lui decembrie si era iarna si un frig naprasnic. Iar eu cautam cu disperare firmituri de paine in fata unui magazin. Iar jos era o gheata albastra si atat de rece incat imi inghetasera gherutele. Langa mine a aterizat o vrabie inca pui care incerca si ea sa gaseasca firmituri de paine alaturi de mine. Dar nu prea erau. Si era deja seara si frigul devenea din ce in ce mai naprasnic, iar vrabiuta inghetase de tot abia daca mai sarea de colo colo. La un moment dat am zarit un colt de corn, cazut probabil de la vreun copil grabit. Bucuros pe norocul meu l-am prins in cioc m-am intors si privirea mi-a cazut pe ochii negrii ai vrabiutei. Am topait catre ea si i-am dat coltul de corn. In timp ce ea isi lua zborul o voce mi-a spus: "daruieste - este singurul lucru pe care il vei lua cu tine."
Asa m-am trezit. Cu aceste cuvinte. Am ramas pe ganduri. Este 20 noiembrie 2010. Ce vis ciudat.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Daca va place votati-o pe Ioana - mar-2

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Trimite reactia ta
 

adi2003
Lost in Paradise

Posted 20/11/10 @ 21:05 Visit adi2003's Homepage Reply with Quote
Eu zic ca acest vis te reprezinta, asa ai facut mereu, ai daruit si n-ai cerut nimic in schimb. Te-ai gandit mereu la cei care nu pot, la cei care nu au.
E un fel de a fi. Esti un om bun.
Si chiar asa, ce mai ducem cu noi? Doar faptele noastre.
Back to top

bobocel_07
Scorpie veritabila

Posted 21/11/10 @ 21:42 Reply with Quote
Mi s-a facut pielea de gaina cand am citit postarea ta, poate Dumnezeu ti-a dat un semn prin care iti spune ca e bine ce faci si sa continui sa daruiesti din putinul tau.


alexia_07



Imi place sa descopar ce nu spun oamenii prin cuvinte
Back to top

My_Lady0091
THE EAGLE UPON THE LION

Posted 21/11/10 @ 23:13 Reply with Quote
marius...e un vis rar..pe care nu-l viseaza oricine!sufletele nu se vad...se simt!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj